דו"ח וינוגראד: האשמות נגד צה"ל

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י בית"רי מלידה, ‏25/1/08.

1. בית"רי מלידה Member

הועדה הזו ,כמו כל הדיון יכולים וצריכים להימחק - פרופסור דרור חשף את פרצופה האמיתי, והוא יכול להיכנס לי לתחת יחד עם כל הדו"ח הפוליטי שלו.

בדיחה שעלתה מליונים, ושווה פחות מגליל נייר טואלט משומש!

http://www.glz.msn.co.il/NewsArticle.aspx?NewsId=14462

נערך לאחרונה ב: ‏6/2/08
  2. Freez Member

הצבעתם קדימה קיבלתם מאחורה.

3. דנידין Member

ולהצביע לליכוד זה לנדב את כל המיסים שלנו לש"ס. הרע במיעוטו זה מינימום כסף שנשפך לבחורי הישיבות. הליכוד קודם כל הולכים עם החרדים יד ביד וזה כבר נמנע באופן חלקי (וכמובן גם הימין הקיצוני בחוץ תודה לאל... כסף לכבישים בטיזינאבי).

4. Olli Member

עדיף להצביע לליכוד ולזכות במנהיג עם "מעט" יותר ביצים מאשר אולמרט השפל הזה.
    ותפסיק בבקשה לקשר את הביטוי 'ימין קיצוני' למתנחלים כי זה כבר הפך לביזיון.
    המתנחלים משלמים מיסים ומשרתים בצבא בדיוק כמוך והם באים עם המוטיבציה הכי גבוהה לצבא.
    תראה במלחמה האחרונה כמה חיילים מהתנחלויות הקריבו את החיים שלהם בשביל המדינה.

5. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

הרבה מקריבים בשביל המדינה מכל הפלגים בעם, אבל הם עדיין קיצוניים וגורמים להרג חיילים שצריכים לשמור עליהם במקומות לא שלהם ולא מוגנים דיו. האידיאוליגה המטורפת הזאת עולה בחיי אדם. אם הם רוצים להיות שם בלי צבא, אז בבקשה.

אגב, יש מתנחלים ויש מתנחלים שלא תבין לא נכון. לא כולם מנסים לגור בתוך הערבים דווקא או מתנקלים להם בתוך השווקים בחברון. יש מתנחלים באזורים שריבוי האוכולסיה באופן טבעי אמורה לגדול וזה לגיטימי.

נערך לאחרונה ב: ‏7/2/08
  6. Olli Member

סלע, אני לא מבין על איזה הרג חיילים אתה מדבר. אתה מדבר כאילו כל שני וחמישי הורגים חייל ופוצעים חמישה. וגם אם זה היה כך, אני בספק רב אם זה עדיף על פגיעה פי כמה יותר גדולה באזרחים באיזור המרכז במידה וניסוג מהשטחים האלו.
    אתה לא מבין שהחזקה בשטח הזה היא נכס אסטרטגי למדינה? לך תשאל כל קצין בכיר בצבא עד כמה השטח הזה חשוב. אתה לא מבין שאם הוא ימסר כל גוש דן יהפוך לשדרות? תראה מה קרה בעזה. לך תבטיח לי שגם פה זה לא יקרה. אמרו את זה לפני ההתנתקות ולא הקשיבו. לא למדתם את הלקח?
    ועל איזה דעות קיצוניות אתה מדבר. פעם שעברה אתה עסקת בהכללה גסה ומכוערת על המתנחלים.
    אני בטוח שלא יצא לך להכיר מעולם את האידיאולוגיה שלהם.
    ושתבין, אני לא מצדיק את כולם. יש פה ושם מיעוט (ואני מדגיש- מיעוט) שהוא אכן 'פנאט', כמו בכל מגזר במדינה, אבל מדבריך משתמע כאילו כולם קיצוניים שרק רוצים להסב נזק לערבים ולא מעניין אותם שום דבר.

תסביר לי בבקשה מה כל כך לא בסדר וקיצוני אצלם.

7. Gass12 Member

קראתם ושמעתם בעבר.. מצטער תקראו ותשמעו שוב ושוב.!!!
    ישעיהו פרק מט פסוק 17 " מהרסייך ומחרבייך ממך יצאו"
    שלום לקבוצת השמאל .. שחיה בסרט ( סרט מז'אנר מדע בדיוני)

כמה אטום ונאיבי אפשר להיות ?? החמאס אומרים ומצהירים שוב ושוב ושוב אנחנו כאן!!
    אתם בחוץ!!! ולשם כך הכל כשר וגם אם יקח עוד 50 שנה. זו דרכינו וזו האמת שלנו.
    אז כאן מתחלפות הדעות והאידיאולוגיה והמפלגות וראשי ממשלה אבל שם? לא ראיתי שום שינוי במהלך
    40 השנים מאז 67 ויתירה מזאת גם במהלך 80 השנים האחרונות החל מתקופת המרד הערבי הגדול.
    הם לא רוצים אותנו כאן.. לא רוצים שלום..לא רוצים שום פשרה ... הם רוצים את הכל!!!!!
    ומוכיחים זאת גם במעשים הרי הם קיבלו את כל הרצועה. למה יורים פצמרים? קאסמים? גראדים?

לאנשים כאלו אני קורא קאט אנד קליר אוייבים. וכשיש אוייב שמצהיר תחת כל עץ רענן שהוא רוצה את דמי
    אין לי ברירה. זה או אני או הוא!!! והכי כואב לי שבאטימות הזו שלכם אתם פשוט ממקמים את עצמכם הכי קרוב לאוייב שלא מדעת או שאולי כן.

גוטה?? השהייה בקרב סטודנטים מסויימים כירסמה בך ובאידיאולוגיה שלך מעט??:)) http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx

8. בית"רי מלידה Member

כמו בדיזינגוף סנטר, במלון פארק בנתניה, בקוי אוטובוס בירושלים, בקו 5 בת"א, בצומת בית ליד, בחדרה, בנתניה, בדולפינריום....הכל התנחלויות, נכון דמגוג? http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/bduh.Xxx

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A4%D7%99%...%A8%D7%90%D7%9C

9. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

חיים, יש הבדל בין לגור בגבולות המדינה ומחוץ להן. יש חלק מהמתנחלים שנכנסים עמוק לישובים פלסטינים ומנסים לקחת שליטה. זה כבר מוגזם. אותו החלק הזה של המתנחלים רק מעמיקים את הסכסוך ופוגעים באוכלוסיות חפות מפשע. על הדרך כמובן גם חיילים צריכים להיות נוכחים ולא מעט עד היום גם נפגעו באותם אזורים.

10. בית"רי מלידה Member

גם בגבול הצפון הם נפגעים, אז בוא נפנה את כל הצפון.

11. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

בצפון מדובר בתושבי המקום. זה דמוגוגיה זולה חיים. אף אחד לא דיבר על לפנות, אבל להכנס לכל מיני ישוביים ערביים ביש"ע זה עובר את גבול הטעם הטוב.

12. Gass12 Member

שאלה לי אליך בבקשה? האם לדעתך יש לך/ לי/ לנו זכויות כלשהן על כל האדמה? חלק מהאדמה?רוב האדמה?
    אני חושב שזו השאלה הראשונה שצריכה להישאל.
    אם תשובתך באופן גורף תהיה לא. אז טפו עליך סע מכאן עוכר ישראל!!
    אם תשובתך תהיה על חלק מהאדמה אז בבקשה פרט הרחב ונמק למה.והכי חשוב לי לדעת על איזה חלק לדעתך יש לנו זכויות. (תהיה זהיר בתשובתך ותהיה מוכן לשאלות המשך)

13. בית"רי מלידה Member

אבל להיכנס לישובים ישראליים ולהתפוצץ בקו 55 זה בסדר?

די כבר לעיוורון שלך: הם טוענים לבעלות על כל הארץ. חבל שאתה תמים ומאמין לתעמולה שלהם.

14. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

זאת בדיוק השאלה שלא צריך לשאול כי התשובה אליה (אלא אם הוא עונה כמובן "אין לנו כל זכות", מה שחסר כל הגיון) לא משנה כלום. גם אם יש לך את כל הזכות בעולם לאדמה הזאת, מה תעשה עם הזכות הזאת? העם הפלסטיני הוא מציאות שנוצרה בכמה עשרות השנים האחרונות וכיום היא עובדה שאי אפשר לדחוק הצידה. הצהרת בלפור, או התנ"ך, או מה שאתה לא מתבסס עליו מעניינת אותם בדיוק כמו שאותנו לא מעניינים עצי הזית של אבו יוסוף ביפו. השאלה לא צריכה להיות על איזה אדמה יש לנו זכות ואיזה לא. בוא נצא מנקודת הנחה שיש לנו זכות על 100% מהגדה המערבית ובמקביל נסכים שתוקפם של רעיונות הטרנספר והתאוריה שלשאר מדינות ערב לא אכפת לקבל לשטחם 2 מיליון פלסטינים כי אלה ערבים וגם אלה ערבים פגו מזמן. אנחנו מגיעים למסקנה שגם אם יריחו, ג'נין, רמאללה וחברון אמורות להיות בשטחי מדינת ישראל, אין כל טעם וסיבה הגיונית לשמור עליהם. אנחנו לא רוצים אותם, אנחנו לא צריכים אותם, והמחשבה לכל התקדמות מהמצב הנוכחי לא צריכה להתבסס על מבטים מעבר לכתף אל העבר אלא רק במבט לעתיד. מה עושים מעכשיו, מה הפיתרון הריאלי שהכי טוב לנו. אפשר וצריך ללמוד מטעויות העבר, אבל אסור לשקוע בהן ורק לפזר האשמות כל היום בלי הצעת אף פיתרון ריאלי גם לטווח הקצר וגם לארוך.

"Everybody knows what the final arrangement will look like, but meanwhile young people are dying on both sides."

ביל קלינטון.

15. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

אתה צוחק נכון? המתנחלים באים לגור (לגנוב מגורים ואדמות), זה שונה לגמרי. גם ישראל מגיע מידי פעם להפציץ, זה די דומה. אבל מה שמתנחלים עושים זה דבר שהפלסטינאים לא עושים. השאלה היא, למה לעשות זאת? למה ללכת להתנחל עמוק בתוך החיים שלהם? וכמו שמישה אמר מי בכלל צריך את את רמאללה, ג'נין או חברון?