דו"ח וינוגראד: האשמות נגד צה"ל

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י בית"רי מלידה, ‏25/1/08.

1. shabaaz Member

זאת לא הנקודה.מי שטוען שהדו"ח פחדני פשוט מחמיץ את הנקודה שלו.הדוח לא בא לבקר או לפטר בעל תפקיד כזה או אחר,הוא מגיע בכדי להתריע על היערכות למלחמה הבאה שלנו.החלק הראשון מדבר על המלחמה האחרונה,והחלק השני מדבר על ההמלצות.
    מי שסבור שאין שם ציטוטים ממלחמת לבנון השנייה שמעלים ריח נוראי פשווט טועה.
    כל הדו"ח הזה מתמקד בחוסר המוכנות ואי הצבת המטרות האסטרטגיות של המדינה והצבא במלחמה.אז מי ששמע את המבוא של אליהו וינוגרד אמר שהוא פחדן כי הוא לא גזר על אולמרט 'אשם' ב-60 שעות האחרונות שהביאו למותם של 33 חיילים.אבל זה ממש אדיוטי להשוות דו"ח שלם אל מול 60 שעות בלבד.
    ציבור שלם היה תחת מקלטים,ברח ללא קורת גג,לא ניתן מענה(לזה לא ניתנה תשובה בדו"ח דרך אגב).
    לא ניתנה תשובה לירי הרקטות וחלקו של אולמרט בכך מצוין בפרוטרוט לצד הצבא.
    היציאה למערכה לא צוינה כנכונה או לא נכונה.היציאה למבצע שינוי כיוון 11 צוינה כנכונה והכרחית.
    גם על זה יהיו ועדיין יהיו חילוקי דעות קשים כשאתה מאבד 33 חיילים ואין לך שום מודיעין שוטף(כך טוענת הוועדה).לפי דעתם הגמישות היתה לצורך השגת היעד המדיני הנכסף 1701:!!!!!!!!כל הכבוד.
    לפני שאתם צורכים וואוו תשאלו קודם מזה 1701.1701 היה המסמך שהושג באו"ם ובו פשוט דפקו אותנו הצרפתים\אמריקאים בקווי הנשיגה,ומי שאמור לשמור על הגבול זה הקהילייה הבינלאומית.ממש הישג...
    מאז אותו 'הישג' נורו לצפון פעמיים רקטות לעבר שלומי וקריית שמונה.ממש כמו שנחטפו חיילים,ממש כמו ששוגר מל"ט לבנוני.
    מדובר על החלטה חסרת אופי וחסרת כל בסיס שאין בה שום הישג.מסמך ריק מתוכן,או כמו שאליהו וינוגרד אמר בעצמו ואני מצטט:'מלל ריק'.אז לפני שהשופט היקר מציין את ההישגים ה'נדירים' של מלחמת לבנון השנייה(שבכלל היו אמורים להיות החלטה 1559,איזה כישלון צרוף) הוא היה צריך להיות אמיתי עם כולנו ולהגדיר את המלה הישג.
    כשאדם הולך לשוק לקנות ירקות למשפחה שלו ונשדד.חוזר הביתה עם מלפפון ועגבניה אפשר לקרוא לזה הישג,או שפשר לקרוא לו טיפש?!
    ככה המדינה שלנו נראת היום:יש לנו שופט שקרא למלחמה הזאת החמצה.ומצד שני קורא להחלטה הזאת 'הישג'.איזה הישג היה בה אם כל אלוף בצה"ל בסוף יום המלחמה לא הגיע למטרותיו,התפטר או לא השיג את מה שרצה?

2. GUTE Member

ומה אתה חושב שהביבי שלך או כל מועמד אחר הוא לא ספינולוג. אין מועמד טוב יותר, לא ביבי לא ברק, לא אף אחד משרי קדימה או עבודה. אה.. וגם לא ליברמן.

דבר אחד תבינו...
    נכון, יש לאולמרט אשמה בחלק מסעיפי המלחמה, אך לא ראוי לרקוד על דמו של ראש ממשלה שכיהן בתפקיד רק 4 חודשים לפני פרוץ המלחמה.
    הליקויים המתוארים חזור ואמור הם ליקויים שנוצרו בגלל שמישהו פה קפא על שמריו. כלומר, הצבא שלנו וההנהגה שלנו קפאו על שמיריהם והזניחו את גבול הצפון ואת ההתעסקות עם החזבאללה.
    אחרי פרוץ אינתיפאדת אל אקצא, צה"ל עבר לחלוקה שונה בתו"ל שלו. 90 אחוז מהמשאבים שלו הוקצו לעימו"ג (עימות מוגבל) עם הפלסטינים בשטחי עזה ואיו"ש,לעומתם רק 10!! (עשרה!!) אחוז הוקצו לטובת יכולת אופרטיבית הכוללת עימות רחב היקף מול סוריה, לבנון (חיזבאללה) או מצרים. זאת!! השגיאה חברים. תפיסת הביטחון של צה"ל וראשי מערכת הביטחון בממשלות ברק ואריאל שרון, הן האחראיות המרכזיות לכשלים של מלחמת לבנון.

3. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

כמה דברים מעניינים לגבי החולשה של צה"ל בשנים האחרונות.
    בזמן בוגי (הימני הקיצוני) כרמטכ"ל, הוא והממשלה באותו הזמן דאגו שמרבית החיילים הקרביים ישמרו על המתנחלים הקיצוניים ויקחו ילדים מתנחלים לבית ספר, במקום להתאמן. כך הצבא החל את ההדרדרות שלו בשנים האחרונות. כמובן שגם לדרג המדיני וגם לדרג הצבאי יש אשמה בעניין. הדרג המדיני הורה על המדיניות הזאת מצה"ל, ובאותו זמן צה"ל לא הזהיר את הדרג המדיני ממה שזה עשוי לגרום לצבא בשל כך - חולשה.

נערך לאחרונה ב: ‏3/2/08
  4. Riki Member

סלע יש בזה אמת מסוימת, אבל זה לא תירוץ ולא סיבה מספקת להדרדרות שכזאת ברמות הכי בסיסיות בצבא.
    זה לא מהווה עילה לצבא שהמשאבים שבו הם הרבה מעבר לחיילים שהוקצו לשמור על המתנחלים.

5. דנידין Member

זה בושה שחיילי צה"ל ישמרו על הקיצוניים המפגרים האלו ויקחו להם את הילדים לבית ספר כמו בייביסטר בגלל האידיאולוגיה הלא שפויה שלהם, בזמן שהצבא מאבד כוחו ומשלם המיסים ממן את הכל. כל זה עלה לנו בקורבנות המלחמה בצפון, חיילים נפלו לחינם בגבעות של ההתנחלויות הלא נחוצות, הון כסף שנשפך לשם כך במקום להגיע לחלקים בעם שזקוקים לו.

בושה!

6. בית"רי מלידה Member

אלו שגרים בהתנחלויות הם אזרחים יותר טובים ממך,חיילים יותר טובים ממך, ולמעט כמה ששגרים בישובים ללא אישור וצריך לפנותם, כולם שם באישור ממשלות ישראל.

ואם מישהו לא מבין שישוב מאושר הוא ישוב חוקי - הוא פשוט מפגר.

7. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

א. חיים, מה עושה אותם אזרחים טובים יותר?
    ב. למה חיילים צריכים להסתכן בשבילם? שיקחו נשק וישמרו על עצמם. לקחת את הילדים שלהם לבית ספר, לאן הגענו? אין כבוד לצה"ל יותר. זה צריך לעשות חייל?
    ג. אם כל זה גם פוגע ביכולת הביצוע של צה"ל בשל כמות כוח האדם הנדרש לדבר, זה צריך לעלות נורה אדומה.
    ד. אם המדינה ממנת את ההתנחלויות, זה לא עושה את זה חוקי וכמובן שלא הופך את זה לבסדר.

8. בית"רי מלידה Member

א. כי הם חלוצים.נקודה.
    ב.הם משתתפים בשמירות, הם עושים סדיר ומילואים, ולא במשטרה צבאית.
    ג.היכולת הצבאית נפגעת בגלל קיצוצי תקציב, לא בגלל בט"ש.זה התחיל כבר בשנות השמונים המוקדמות, ראיתי את זה בעצמי במילואים.
    ד.אם הממשלה מאשרת ישוב אז הוא חוקי, לפי מדינת ישראל, לא לפי חוקי ממשלת בוואריה או סכסוניה.

9. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

הממשלה גם יכולה לממן את ש"ס, גם את זה אתה אוהב אה?

משתתפים בשמירות.. חלוצים.. חולי נפש מלאי שנאה ולא הרבה מעבר לכך. תודה לאל שמדובר במעטים בלבד.

אולי דפוק גם חתימה שלהם? נשק להם ת'רגליים וזהו. חבורה של גאונים שלא מועילים לכלום חוץ מנזק.

10. בית"רי מלידה Member

חולה נפש הוא שאוהב איראנים וגרמנים, ושונא יהודים מתוך שינאה עצמית.

11. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

אני לא שונא יהודים, אבל את החברים המתנחלים שלך אני בהחלט לא מחבב (אני יהודי, יצא לך לחשוב על זה? תפסיק לדבר ככה, זאת טקטיקת מגננה רעה).
    ואם עוד לא הבנת שכל עניין האירנים זה בדיחה, אז אולי הגבעות בהתנחלויות הן אחרי הכל כן מקום בשבילך.

לפי הדיבור הנגוע שלך, תחשוב פעמיים מי כאן מלא בשנאה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

12. Olli Member

סלע, אני גר בהתנחלות. סליחה באמת.

13. בית"רי מלידה Member

כולנו גרים בהתנחלות, כי הם רוצים הכל.

אבל יש כאן בפורום 2-3 מטומטמים שרוצים מדינה ברוחב של 15 ק"מ וחושבים שאפשר להגן עליה עם ניירות.

צ'מברליין - יש לך יורשים. יהודים.

14. spurs229 Member

חיים אתה לא באמת חושב שאפשר לגרש את כל הערבים, נכון?
    אתה בעצם רוצה להתערבב איתם, ליצור מדינה דו-לאומית. זו דעתך ואני מכבד אותה, אני מכבד גם את המתנחלים.

אני, לעומת זאת, רוצה את מדינת ישראל- מדינה יהודית.

15. בית"רי מלידה Member

רותם,

תוכל להראות לי בבקשה ולו מקום אחד -אחד!- שבו כתבתי או אפילו רמזתי שאפשר לגרש את הפלשתינאים?

אתה רוצה לתת להם מדינה? מצויין:

אתה יכול להסביר לי איך תוכל לקיים מדינה שרוחבה 15 ק"מ?

תוכל להסביר לי איך מטוסים ימריאו וינחתו בנתב"ג?

תוכל להסביר לי תוך כמה זמן תבנה מקלטים לישובי "עוטף גדה" כמו פתח תקווה, רמת גן, כפר סבא, רעננה, ועוד?

נו טוף: מה זה חשוב מה שיהיה פה, העיקר "זכויות האדם" שלהם - קסאמים, גראדים, טילי כתף, פצמ"רים...