דו"ח וינוגראד: האשמות נגד צה"ל

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י בית"רי מלידה, ‏25/1/08.

1. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

אותה ציפי ליבני שאני גם מעריך אותה מאוד הייתה שותפה כמעט מלאה לקבלת ההחלטות השנויה במחלוקת של הממשלה באותם הימים, אם אתה יוצא בהאשמות נגד אולמרט אסור לך להקל בשרת החוץ שלנו.

2. spurs229 Member

אף אחד לא ייבחר בה.
    אם יהיו בחירות עכשיו יקרו שני דברים מאוד שליליים למדינה שלנו.
    שליליים בצורה קריטית.

1) ביבי יהיה רה"מ.
    2) גאידמק יקבל מספר מנדטים בכנסת.

פשוט אסון.

3. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

ואגב, אתה מדבר על ביצים, אני מניח שהתקיפה בסוריה זה גם פחדנות וכישלון.

4. בית"רי מלידה Member

יש הבדל עצום בין פעולה כירורגית, נקודתית, לבין ניהול מלחמה.

כדי להוריד את המתקן בסוריה, לא צריך ביצים, ממילא את כל העבודה הכין אמ"ן וחיל האוויר, הנדל"ניסט קיבל הכל מוכן, והיה צריך רק לאשר.גם הסיכון בכזו פעולה הוא נמוך, עד כמה שהאמירה הזו אכזרית.

ואם לא היו מבטלים את פרוייקט הטיל "נורה" , אז גם לא היו לשגר מטוסים לתקיפה הזו.

5. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

אתה בא לגמד את מה שנוח לך, תקיפה שכזו זה לא עניין קטן ושולי כמו שאתה מנסה לתאר אלא זה עניין שצריך לשקול היטב ובכובד ראש. אולמרט לקח על עצמו הימור לא קטן והצליח בו. אני רוצה שתנסה או תנסו לחשוב על דברים שגם השתנו פה לטובה ויש לא מעט מאז שהוא עלה לשלטון.

בשורה התחתונה אין מקום לבחירות עכשיו, אין אף אלטרנטיבה ראויה והדבר האחרון שהמשרדים הממשלתיים צריכים זה עוד החלפת שרים, הרס תוכניות קיימות וחזרה לקיפאון של טרום ימי שרון. תנו לו לסיים עד 2009.

6. Emil Member

(לטיל קוראים לורה, לא נורה - long range artillery)

אין מה לדבר על בחירות, כי זה הרי ברור שאולמרט לא יקום ויתפטר.
    יותר מזה, גם אהוד ברק, שלמעשה נבחר על הבטחתו לפרוש מהממשלה אחרי דוח וינוגרד, יישאר בכיסא הנוח ולא יטלטל את המערכת ויביא לבחירות.

אולמרט נכשל, וכל ניסיון להציג את זה אחרת די מצחיק בסופו של דבר. במבחן התוצאה הוא כשל ושום טיעון בעולם לא יצליח להפריך את זה. והכי חשוב - אולמרט איבד מזמן את אמון העם. ורבותי, זוהי דמוקרטיה. אם יהיו היום בחירות ואולמרט יתמודד, הוא יקבל בסביבות ה-5%, וזה מצב אבסורדי.

וגם אחרי וינוגרד, מה שהיה הוא מה שיהיה.

7. בית"רי מלידה Member

אמיל אתה צודק, תודה על התיקון.

8. בית"רי מלידה Member

דליה איציק מנעה דיון דחוף במסקנות וינוגראד.בושה וחרפה!

9. shabaaz Member

קודם כל,אני פותח בזה שזאת הודעה ראשונה שלי בפורום אוף טופיק.אזה שלום לכולם.

שנית-דליה איציק?!
    אתם עדיין קולטים שהבדרנית הזאת מנהלת ישיבות כנסת.אישה שלא הגיעה עד לפני 4 שנים למקום 8 במפלגת העבודה.לאן המדינה הזאת התדרדרה.אני בכלל מתפלא שאני חווה דעה על הכלומניקית הזאת.העיקר שהיא היתה נשיאה לכמה ימים.

שלישית-דו"ח וינוגרד:לדעתי אנשים מתייחסים באופן שגוי להצגת הדו"ח.
    כל מי שמצפה שוינוגרד יצא ויאמר "אולמרט אשם,שיתפטר היום אחרי הצוהריים,הכשלים היו כך וכך..." הולך להתאכזב קשות.
    צריך קודם לנתח ולהבין:זהו דו"ח.הצגת מצב והסקת מסקנות.הם יראו לנו בדיוק מה היה.לדעתי פחות או יותר ממה שאנחנו יודעים לא יהיה שם.
    רוב החיילים שהיו שם והדרג הצבאי\מדיני כבר יודעים מה הולך להיות מוגש ולכם רוב אלו שנושאים באחריות הכבדה הלכו הביתה מלבד אדיוט אחד שעומד בראש.
    עוד עובדות הן שליבני ומופז מחכים שברק יפיל את אולמרט כדי שהם יעשו פוץ' לאולמרט.מלבד כך אני לא מבין למה הם אוחזים בכסא באחיזת מוות.את אולמרט אני מבין.הבנאדם הזה הוא לא יותר מבירוקרט עלוב נפש.הוא אחז את המדינה.לפת אותה,הוציא ממנה את הנשמה וניסה לשכנע את כולנו שהוא עושה את הטוב למעננו.
    גם אם היה עושה כך:הוא ולא רק הוא היה צריך לקחת אחריות למעשיו לכשלים הנוראיים שהתבצעו ברמת דרג ההחלטות המדיניות\הצבאיות שהביאו למותם של כל כך הרבה חיילים,לנפול 200 טילים ביום האחרון והשבתת מדינה שלמה.

צריך לזכור דבר משמעותי אחד ויחיד:אהוד אולמרט,רה"מ ישראל-לא התחרט עד היום על היציאה למלחמה.לא הביע צער,משוכנע בצידקתו.הוא ורק הוא הגנרל הדגול.כל מי שלצידו כבר עזב והודה בטעות.הועדה הגישה את הדו"ח ובו הכשלים והטעויות.
    מצדאחד,הוא טוען שהיו כשלים ולכן צריך להישאר לתקן אותם כי יציאה מהממשלה והתפטרות לא תעזור(מילא).מצד שני,הוא טוען שהוא לא מתחרט על היציאה למלחמה.בטח שלא על שני הימים האחרונים ועל ההחלטה שהוא קיבל.רק הוא:לקפד את חייהם של 33 חיילים.
    אני שואל:האם את זה אהוד אולמרט יכול לתקן?
    אם הוא ירפד את הכיסא שלו עוד קצת הוא יחזיר אותם?
    אין ספק,אני מודה:אני הייתי אחד העם ביום שנחטפו החיילים.והעם היה צמא לדם.אבל בממשלה היינו זקוקים לאדם שקול.לגבר שיגיד לנו מה כן ומה לא.
    אחרי שרון ארד נפל בלבנון כל הצבא פלש לביירות ודמשק?!מן הסתם לא.וכואב שרון ארד לא בשבי
    כואב שחיילים נופלים,נחטפים,או נפצעים.
    כשנחטפו החיילים העם היה זקוק מנהיג שיצא לאומה וינחם אותה,יאמר לה דברים שקולים ויתן לה אלטרנטיבה.לא ישלח אותה למלחמה שהיא לא מוכנה לה כמו איזה עדר צאן.
    היום אנחנו יודעים שלא היינו מוכנים.חכמה גדולה.יותר מזה אנחנו יודעים דבר אחר:שהיה לנו מנהיג שהוא לא מנהיג,שהשתמש בשחקנים שסביבו כמו צעצועים ובחיילים שלו כמו דמקה.עד היום היום הוא חושב שאין ערך לחיי אדם.וזה מפחיד.ישראל לא צריכה אולי מנהיג שהיה גנרל דגול או איש שטח,אבל היא זקוקה לאדם שקול ונחוש,אחראי,אנושי,לא אדיש.ומה קיבלנו?ליצן.

10. Selby Member

איזה דו"ח פחדני.

11. spurs Member

הדוח היה טיפה פחדני אבל בדבר אחד הוא צדק המהלך הקרקעי בימים האחרונים ממש לא היה טעות

12. Riki Member

גם בוא לא נשלה את עצמנו, המחדלים וההפקרות בצבא זה משהו שהיה שם עוד מלפני תקופתו של אולמרט, זה בכלל בזיון בפני עצמו.
    דבר שני ואווילי היה מבחינתו של אולמרט לא לבדוק את ההערכות והמכונות של הצבא.

13. בית"רי מלידה Member

מי שאשם באמת אשם אלו תושבי נהריה וקרית שמונה, וגם 119 משפחות ששלחו את ילדיהם לצבא, הורים מטומטמים, בניגוד לעליזה ואהוד אולמרט, שחינכו את ילדיהם לא לעשות צבא, לסרב,ולחיות בחו"ל, וכמובן לא לעשות מילואים.

כמובן שמי שמינה את דן חלוץ לא אשם, מי שמינה את עמיר פרץ הוא גאון, ומי שברח מלבנון הוא בכלל המשיח.

" הציבור מטומטם, ולכן הציבור משלם ". http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/bduh.Xxx

14. George Best Member

התפטרות של אולמרט זועקת לשמיים משהו כמו גיא לוזון בהפועל ת"א, אם צריך למצוא מקביל לכדורגל הדוחה שלנו.

15. אדום עולה בבלומפילד Member

לא לא לא
    אולמרט זה ניר לוין. אחד בסדר כזה בלי יותר מדי כישורים שאיכשהו מצליח לשרוד.
    וכמו שלמכבי של היום אין אופצייה יותר טובה ממנו, כך גם למדינת ישראל.
    אולמרט זה הרע במיעוטו