דור העתיד של גרמניה:: The Next-Gen

הנושא בפורום 'פורום כדורגל גרמני' פורסם ע"י HapoelFan, ‏27/2/12.

1. Echte Liebe Member

סיקור גדול.

העונה אין לו מה לחפש בדיוק בבאיירן. עם כל הכבוד לי אליו, הוא לא בלם יותר טוב מדאנטה, בואטנג וכו'. כמו שאמר דודי, העונה הוא צריך לצאת להשאלה למיינץ או קבוצה אחרת ואולי בעונה הבאה יהיה לו מה לחפש בבאיירן.

2. ג'ובאני אלבר משתמשים של כבוד היכל התהילה

יישר כוח על הכתיבה, היה נהדר לקרוא http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/icon_thumright.Xxx

לגבי קירשהוף, לפחות ע"פ מה שראיתי ממנו ממשחקי הקדם עונה בבאיירן מדובר פה בתגלית ענקית. שימו לב שזה שחקן שהולך להפוך לדבר הבא בהגנת נבחרת גרמניה(נבחרת שכבר שנים לא ראתה בלם ענק, עם כל הכבוד לכל מיני פרידריכים). משחק בכל כך הרבה שקט, ניסיון, משחק ראש מצוין. תאווה לעיניים. מתיאס זאמר לא בכדי שם ידיו על הילד הזה. רק שיצליח ולא יתקל במנחוס בדשטובר.

3. OriRR Member

סיאד קולסניק

http://www.schalke04.de/content/img/spieler/ca696-1314_p_06_kolasinac.Xxx

עמדה: מגן שמאלי, קשר הגנתי, בלם
    מועדוני עבר: קרלסרוהה ב', הופנהיים ב', שטוטגרט ב', שאלקה ב'

ב 20 ביוני 1993 נולד לגרמניה מגן שמאלי חדש, כישרון שלפי רבים אמור להגיע רחוק, רחוק מאוד. הוא נולד בקרלסרוהה למשפחת מהגרים מבסוניה (כפי שבוודאי אפשר לנחש לפי שמו) וכבר בגיל 8 החל לשחק בקבוצת האפרוחים של הקבוצה המקומית. קולסניק התקדם מקבוצת הילדים של קרלסרוהה עד לקבוצת הנערים כשבשנת 2009 לאחר שמונה שנים במועדון החליט להתקדם ועבר להופנהיים המתחדשת. קולסניק לא הצליח להשתלב כראוי בקבוצה ואחרי שנתיים בלבד החליט להחליף שוב מועדון ועבר לשטוטגרט. למרות שבזמן ששיחק בשטוטגרט קולסניק קיבל את הזימון הנחשק לנבחרת גרמניה עד גיל 18 גם בשטוטגרט קולסניק הצעיר לא הצליח להחזיק הרבה זמן ואחרי שנה אחת בלבד החליט לעזוב.

התחנה הבאה שלו הייתה שאלקה. אצל הרויאל בלוז קולסניק התחיל להראות את הכישרון העצום שלו. כבר בעונת הבכורה שלו בקבוצת הנוער פתח קולסניק ב 14 משחקים כשהוא כובש שלושה שערים ומבשל שניים נוספים. קולסניק אף התקדם באותה עונה וזומן לנבחרת הצעירה עד גיל 19 בה גם קיבל את סרט הקפטן והפך למגן הפותח (אם כי לעתים הוא משחק גם בקישור). באותה עונה זכתה קבוצת הנוער באליפות גרמניה (עד גיל 19). עונה לאחר מכן החל קולסניק להתאמן גם עם הקבוצה הבוגרת והיה חלק מהסגל הרחב של הקבוצה. קולסניק שיחק בקבוצת המילואים של המועדון באותו הזמן ופתח ב 24 משחקים שהתווספו לשישה שערים ושבעה בישולים, נתון מרשים במיוחד בשביל מגן. בעונה החולפת קולסניק כבר היה המגן המחליף לכריסטיאן פוכס בסגל הבכיר ולקראת סיום העונה החל לשחק בקביעות בהרכב הקבוצה. את העונה סיים עם 16 משחקים ובישול אחד. העונה קולסניק אמור אף לשחק יותר, לאור היכולת החלשה של המתחרה העיקרי שלו, כריסטיאן פוכס המאמן יינס קלר (שידוע בתור אחד שאוהב שחקנים צעירים) בוודאי ייקח אותו ברצינות רבה. לאחרונה אף הוארך חוזהו בקבוצה עד לשנת 2017.

http://i41.tinypic.com/72ar80.Xxx
    סיאד קולסניק חוגג אליפות עם שאלקה U19. המגן השמאלי הבא של גרמניה?

על המגרש עמדתו הטבעית של קולסניק היא מגן שמאלי. אך למרות זאת מאמנים רבים ניצלו את היכולות ההגנתיות שלו והנתונים הפיזיים המרשימים (בכל זאת, מדובר בבוסני) ותיפקדו אותו דווקא כקשר אחורי או בלם. בנבחרת גרמניה עד גיל 19 בשמונה מתוך אחד עשר משחקים הוא שיחק בקישור ובשאלקה יינס קלר השתמש בו גם כן בעמדה זאת כשהקבוצה סבלה מפציעות ונעדרים. קולסניק גר היום בפנימייה של שאלקה ובמועדון משבחים אותו על כך שהוא שאפתן, צנוע ותמיד נותן את הכל, הן במשחקים והן באימונים. כאמור בקיץ האחרון הוארך חוזהו בקבוצה עד לשנת 2017 ולאחר החתימה אמר עליו המנהל המקצועי הורסט הלדט: "סיאד נתן עונה בכורה נהדרת בבונדסליגה, ממשחק למשחק הוא רק השתפר ואף ביסס את עצמו בהרכב בסיום העונה. הוא הצליח בזכות זה שהוא שחקן טוב, תמיד שואף למקום הכי גבוה ויש לו אישיות נהדרת. אנחנו רוצים אותו כאן בשאלקה לעוד שנים רבות". היום קולסניק הוא חלק מהנבחרת הצעירה של גרמניה ואם ימשיך בדרך זו גם מאמן הנבחרת הבוגרת, יוגי לב עשוי לזמנו.

לשאלקה צומח ממש מתחת לידיים מגן שמאלי חדש, אחד שאמור בקרוב מאוד גם להיות המגן הפותח. אם תדע לשמור עליו ולתת לו את המפתחות בהרכב שאלקה תרוויח שחקן נהדר לשנים רבות. כעת על קולסניק להוכיח שהוא באמת ראוי לזה, שהוא באמת המגן הבא של נבחרת גרמניה.

4. HapoelFan ואיפה שתגידי אני מתייצב

סחתיין אורי, תודה רבה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/icon_thumright.Xxx

קולסינאק באמת ראוי להיכלל בדיון הזה, יכול להיות שצומח פה המגן השמאלי הבא של גרמניה ואנחנו בכלל לא שמים לב. יש לו נתונים טובים מאוד מבחינה גופנית אם כי כשחקן הוא עדיין לא מספיק התבגר ובעונה האחרונה עשה הרבה טעויות של טירון - אבל זה בסדר, צריך לטעות כדי ללמוד, בטח כשאתה עולה חדש בבונדסליגה. בינתיים קלר לא ממש נותן לו הזדמנות - שזה די מפתיע ביחס לעונה שעברה, אבל נקווה שגם הוא ראה את התצוגות הלא כל-כך מרשימות של פוכס, וכבר בשבת הוא יתעורר ויבין מי באמת צריך ללבוש את חולצת ההרכב בעמדת המגן השמאלי.

5. Die Werkself wir sind die Macht am Rhein

מעולה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/icon_thumright.Xxx

6. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

7. Die Werkself wir sind die Macht am Rhein

לא מצאתי את הדיון על נבחרות גרמניה הצעירות - בכל מקרה, נבחרת גרמניה עד גיל 21 עלתה ליורו 2015 שיתקיים בצ׳כיה. בשלב הפלייאוף גרמניה ניצחה 0:3 בחוץ (פיליפ הופמן, יונאס הופמן וקווין פולאנד כבשו) ו0:2 בבית (שערים של פולאנד ולאונרדו ביטנקורט).
    שתיים מהנבחרות הבולטות האחרות, ספרד וצרפת, הודחו בשלב הפלייאוף - מה שהופך את גרמניה לאחת הפייבוריטיות הבולטות לזכייה בטורניר (עם שחקנים כמו קנוכה, מאייר, גאייס, פולאנד, טר שטגן או לנו בשער ואחרים).

8. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

לא יודע איך הוא בשער, הוא גרמני ובנבחרת אז רע הוא לא יכול להיות כנראה, אבל אותי הוא כבר קנה :)

9. Die Werkself wir sind die Macht am Rhein

נבחרת גרמניה עד גיל 20 הוגרלה לבית 6 במונדיאליטו שיתקיים בקיץ בניו זילנד.
    הנבחרות הנוספות שבבית הן פיג'י, אוזבקיסטן והונדורס.

מדובר בנבחרת שזכתה ביורו עד גיל 19 האחרון, עם שחקנים כמו דייבי זלקה, יוליאן בראנט, לוין אוזטונלי וניקלאס שטארק - לדעתי לא צריכה להיות בעיה להעפיל (עם כל הכבוד ליריבות, הן לא חזקות במיוחד).

10. Die Werkself wir sind die Macht am Rhein

11. Die Werkself wir sind die Macht am Rhein

אני אמשיך את הדיון פה, יותר מתאים מאשר בדיון חצי גמר היורו ;)

סלקה מאוד הרשים אותי ביורו עד גיל 19 ב-2014 (התבלבלת לגבי הטורניר), אח"כ גם היתה לו עונה טובה בברמן וגם בפעמים שראיתי אותו בנבחרת הצעירה הוא היה טוב, אבל אני מרגיש כאילו הוא קצת נעצר מאז המעבר ללייפציג.

הוא לא תמיד היה שם שחקן הרכב (אם כי להגנתו, יוסוף פאולסן ומרסל זאביצר המצוינים והמוכשרים מתחרים איתו על העמדה), למרות שלא ראיתי אותו שם מספיק בשביל להגיד את דעתי לגבי היכולת שלו שם, הסטטיסטיקה וכמות הדקות מצביעות על עונה די בינונית. אני מקווה שהוא יוכל לתת עונה טובה (לצד עונה לא מוצלחת של לייפציג :)) ולהוכיח שבאמת מדובר בחלוץ העתיד של גרמניה, כי המצב בעמדה רע וגומס רק מתבגר עם הזמן.

אם כבר "חלוצי העתיד של גרמניה", אני מחזיק מיוהאנס אגשטיין שעלה לבוגרים שלכם והתרשמתי ממנו ביורו ובמונדיאל עד גיל 17 בעונה שעברה. גם טימו ורנר, שאולי יסגר על תפקיד ויצליח להוכיח שבאמת מדובר בכישרון גדול, ראוי לאזכור בהקשר הזה, ויחד איתו עוד אחד מלייפציג - רנאט דדאשוב (ממוצא אזרי) בן ה-17 שגם כן נחשב לכישרון בולט. יש עוד כמה שחקנים מתחת לגיל 20 שאולי יצא מהם משהו, אבל קשה להגיד כרגע.

נעם ו-Eric Cantona אוהבים את זה.
  12. נעם Member

אגב טעיתי כשכתבתי דיוויד ולא דיווי. אני מתבייש להגיד שעדיין לא נחשפתי לכוחו של אגשטיין למרות שיש הייפ ענק סביבו. לעומת שנים אחרות בהם "כיכבו" פונציאלים כמו פטרסן, ואגנר וקורזה בברמן, לאגשטיין יש סופסוף ממי ללמוד - קלאדיו פיזארו. אי אפשר לבקש מנטור יותר טוב מזה...הבעיה בקבוצה שלי כרגע זה בקישור ההתקפי ובעיקר הבלמים, אבל זה כבר לדיון אחר

Die Werkself אוהב/ת את זה.
  13. נעם Member

אגב גם אלכס מאייר יכל בכיף ליהיות מזומן. לא היה צריך לבנדובסקי , היה צריך פינישר ,גבוה וחזק ...בקיצור אני עדיין ממורמר על יוגי למרות שהוא מאמן מאוד מוערך על ידי. בכלל היה צריך לשתף גם יותר את לירוי סאנה...

14. Die Werkself wir sind die Macht am Rhein

עכשיו נזכרתי ששכחתי לגמרי מפולאנד. הוא אחד הפייבוריטים העיקריים להיות החלוץ העיקרי של הנבחרת בכמה שנים הקרובות, אבל נראה בכלל באיזה תפקיד הוא ישחק בלברקוזן ואיזו יכולת הוא יציג אצלנו.

לגבי אגשטיין, אני מקווה שנראה אותו כבר בעונה הקרובה בברמן אבל לא בטוח שהוא מוכן לכך (לא ראיתי אותו בחצי שנה האחרונה ואני לא יודע איך הוא התקדם מאז). ממה שהבנתי, רוב הסיכויים שהוא ישחק בעונה הקרובה במילואי ברמן בליגה השלישית ויתאמן לפעמים עם הבוגרים.
    ביורו ובמונדיאל עד 17 הוא היה טוב, אבל עכשיו הוא נופה מהסגל הסופי של הנבחרת עד גיל 19 לקראת היורו לטובת יאני זרה של דורטמונד (שהיה המחליף שלו בטורנירים עד 17) ולאונרדו פוטארו מוולפסבורג (שמבוגר מהם בשנה).

הוא חלוץ שלם יחסית, לא מתבסס בעיקר על מהירות כמו ורנר או משחק גובה כמו זרה (הסתייגות מסוימת במקרה הזה - ראיתי אותו מעט מאוד), יש לו טכניקה טובה, מהירות סבירה ו״חושים״ של חלוץ. כשראיתי אותו הוא נראה רחוק מלהיות מוצר מוגמר ויש לו עוד הרבה מקום לשיפור.

למרות שאני מקווה שלא יווצר הייפ גדול מדי מסביבו שיפגע בו, אני בין אלו שחושבים שמדובר בשחקן מאוד מוכשר ש*אולי* יוכל להפוך בעתיד לאחד החלוצים הבולטים באירופה. עם זאת, קשה מאוד להגיד מה הפוטנציאל שלו כרגע, הוא לא נראה דומיננטי בגיל 17 כמו למשל קרוס, גצה ומקס מאייר (המשותף לשלושתם - קשרים התקפיים, לפחות זה התפקיד שהם שיחקו בו בגיל הזה) וצריך לזכור שכמעט כל החלוצים הבולטים של גרמניה בגילאים הצעירים בשנים האחרונות ״גמרו״ רע - נילס פטרסן וסנדקו ואגנר (אולי לאזוגה גם יכול להיכנס בקטגוריה הזו, אני לא יודע אם הוא נחשב לכשרון גדול בצעירותו) עוד מצליחים באופן יחסי, ריצ׳ארד סוקוטה פאסו היום בזנדהאוזן, סאמד יסיל שוחרר לאחרונה מליברפול, ומבין המבוגרים יותר ורנר, זלקה ופולאנד נראים טוב אבל קצת מתקשים או דורכים במקום לאחרונה.

15. Lebron Member

הוא כבש 33 שערים בעונה החולפת, זה בהחלט מעיד על הדומיננטיות.