דאגו 2011

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י shlomydavid, ‏26/8/11.

1. shlomydavid מנהלים

מצטער על האיחור, להלן הסיקור היומי..

http://www.starafrica.com/fileadmin/files/sport/athletisme/Illustration_Logo_Championnat_Athl%C3%A9tisme_Daegu-2011.Xxx

יוסיין בולט פסל בזינוק בגמר ה-100 מ', יוהאן בלייק זכה בזהב !

דרמה ענקית אמש בגמר ה-100 מ', אחרי שיוסיין בולט (ג'מייקה), שיאן העולם והאלוף האולימפי, זינק מוקדם מדיי ונפסל.
    יוהאן בלייק (ג'מייקה) בן ה-21, ניצל את היעדרותו וזכה בזהב עם 9.92 שנ'.
    וולטר דיקס (ארה"ב) זכה בכסף עם 10.08 שנ', ו-קים קולינס (סנט קיטס ונוויס) הסתפק בארד עם 10.09 שנ'.
    אלוף אירופה, כריסטוף למאטרה (צרפת), סיים רביעי עם 10.19 שנ'.
    אלוף העולם הטרי, יוהאן בלייק אמר לאחר הריצה: "אוסיין בולט הוא השותף שלי לאימונים, הוא היה איתי כל כך הרבה זמן וכואב לי בשבילו עכשיו. זה היה החלום שלי במשך כל כך הרבה זמן ועכשיו אני רק רוצה לבכות. הרגשתי שאני אנצח את הריצה הזו בשביל בולט, הוא תמיד היה שם בשבילי".
    יש לציין שבלייק הושעה מאליפות העולם הקודמת בברלין לאחר שנתפס בבדיקת סמים.
    בולט הגיע למסיבת העיתונאים ואמר בקצרה: "אתם מצפים ממני לדמעות? כדאי שתפסיקו כי זה לא עומד לקרות".

http://img692.imageshack.us/img692/3682/37513757402808201112142.Xxx
    בלייק חוצה את קו הסיום וחוגג את הניצחון ב-100 מ'.

* הישראלית הראשונה שנכנסה למעגל התחרויות, הקופצת למוט המתאזרחת מארה"ב, ג'יליאן שוורץ, אכזבה כאשר לא השיגה את קריטריון המינימום ללונדון 2012.
    שוורץ עברה 4.10 מ', והצליחה לעבור גם 4.25 מ' בנסיון השלישי, אבל נכשלה שלוש פעמים בגובה הבא של 4.40 מ' והודחה.
    שוורץ אמרה אחרי התחרות: "אני מאוד מאוכזבת מהתחרות שלי. אומנם יש לי מתיחה בשריר, אבל הייתי צריכה לעבור 4.40 מ' לפחות, אם לא 4.50 מ'.
    השנה אקצר מאוד את החופשה ולמעשה החזרה תהיה למחנה אימונים ולהכנות מאסיביות לעונה הבאה, שהיא החשובה במחזור האולימפי".

* היסטוריה נרשמה אמש באליפות העולם כשאוסקר פיסטוריוס (דרא"פ) הרץ קטוע הרגליים העפיל לחצי הגמר ב-400 מ'.
    פיסטוריוס רץ מצויין, הגיע שני במקצה שלו עם זמן של 45.39, במרחק עשירית השנייה בלבד מהמנצח, כריס בראון (ג'מייקה).
    בסיכום המקצים ל-400 מ', פיסטוריוס דורג במקום ה-15. לפי יכולתו, הוא עשוי להתמודד היום גם על העלייה לגמר.
    האלוף האולימפי, לשון מריט (ארה"ב), שחזר מהשעיה בגלל שימוש בסמים, קבע את התוצאה המהירה במוקדמות - 44.35 שנ'.

* בריצה ל-10,000 מ' נרשמה הפתעה גדולה כששיאן העולם והאלוף האולימפי, קנניסה בקלה (אתיופיה), נפצע ופרש במהלך הריצה.
    בהיעדרו של בקלה, הוליך מוחמד פארח (בריטניה), בבטחה עד הסיום, אך איברהים ג'ליאן (אתיופיה) עקף אותו בפיניש דרמטי במטרים האחרונים וניצח עם 27:13.81 דק'. פארח הסתפק במדליית הכסף עם 27.14.07 דק',

* בקרב 10 השלים תומאס הארדי (ארה"ב) זכייה במקצוע המפרך מכולם עם 8,607 נק'.
    אלוף העולם מברלין עקף את אשטון איטון (ארה"ב) בעיקר בזכות שיא אישי של 68.99 מ' בזריקת הכידון.
    איטון זכה בכסף עם 8,505 נק'.

* בקפיצה לרוחק נשים בריטני ריס (ארה"ב) שמרה על תוארה מברלין 2009 כשניצחה עם 6.82 מ', חמישה סנטימטרים יותר מאולגה קוצ'רנקו (רוסיה) שהסתפקה בכסף.
    אינטה ראדביצ'ה הסתפקה בארד עם 6.76 מ'.

* יאנפנג לי (סין) זכתה בזהב בתחרות זריקת הדיסקוס עם 66.52 מ'.

* ולארי ברושין (רוסיה) זכה בזהב בהליכה ל-20 ק"מ עם זמן של 1:19.56 שע'.

הגמרים של היום ה-3 באליפות (יום שני):

* ידויי פטיש לגברים - החל מ-13:15.

* קפיצה במוט לגברים - החל מ-13:25.

* גמר הדיפת כדור ברזל לגברים - החל מ-14:40.

* 15:05: ריצת ה-400 מטרים לנשים.

* 15:25: ריצת ה-110 מטרים לגברים.

* 15:45: ריצת ה-100 מטר לנשים.

להלן הלו"ז המלא ליום ה-3, כולל רשימות המשתתפים.

שידורים ישירים ביורוספורט ובערוץ 1.

2. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

להיפך, הוא אמר לאחרונה שעל שיא עולם בכלל אין מה לדבר באליפות העולם. כן, הוא היה משוכנע שהוא מנצח, ובצדק. כי באמת אף אחד לא משתווה לו. והוא אמר שכל עוד הזינוק יהיה בסדר (לא שהוא חשב על מה שקרה, אלא פשוט על זינוק טוב/רע), הוא ינצח. והוא פשוט צדק. תקראו לזה יהירות. אני לא חושב שלומר את מה שהוא חושב, שבמקרה גם מדובר באמת, זה בעייתי בכלל.

אני מאוד לא אוהב את כל הניתוחים שנשמעו בשעות האחרונות מאז שקרה מה שקרה. ניתוחים פסיכולוגיים, דיבורים על חטא היוהרה, וגם טענות כאילו בולט "מכר" את הריצה. לפני 15 שנה, לינפורד כריסטי, לא רק אלוף אולימפי מכהן אלא גם רץ הרבה יותר מנוסה מבולט, פסל בגמר 100 מטר באולימפיאדת אטלנטה. ואז, ככל הזכור לי, החוקים פסלו אתלט שפסל בעצמו פעמיים. רבותיי, הדברים האלה קורים.

לגבי החוק, אני מקבל לחלוטין בהבנה את הניסיון להפעיל אותו. היו בעבר כל כך הרבה מקרים פסיכיים של ריצות בתחרויות גדולות שהוזנקו שוב ושוב. הם ראו שבשחייה עברו לחוק של פסלת-עפת, וניסו בעצמם. אבל כמו שהיה הגיוני לנסות, עכשיו הגיוני להודות בטעות (אתלטיקה היא לא שחייה, שם אפילו המשחה הקצר ביותר הוא עשרים ומשהו שניות) ולשנות את החוק כי מה שקיבלנו היום היה פשוט הרס של ריצה, שגם כך לא היה בה הרבה בעקבות כל הפרישות.

de Middenweg, כמו שכתבתי במקרה של כריסטי, החוקים בהחלט היו שונים בעבר והשתנו שוב ושוב. פעם לכל אתלט היתה אפשרות לפסול פעם אחת, ורק בשנייה הוא עף. אחר כך עברו למצב שמותר שתהיה פסילה אחת (לא משנה למי), אבל בזינוק השני - מי שפוסל, עף.

נערך לאחרונה ב: ‏28/8/11
  3. JohnTerry26 Member

הפרשן ההוא המוכר של האתלטיקה שברח לי השם שלו, היה בחדשות הספורט ואמר משהו מאוד הגיוני לגבי החוק של הפסילות- הוא אומר שאם תהיה פסילת אזהרה, כמו פעם, ולא פסלת-עפת כמו היום, אצנים פחות טובים יוכלו להיפסל בכוונה פעם אחת וככה להלחיץ ולהוציא מריכוז את האצנים הטובים מהם. שזה בעייתי גם כן.

אמיר, בסדר, אז לא שיא עולם... זו לא היתה הנקודה. אי אפשר לדעת בדיוק מה הסיבה ליציאה המוקדמת שלו, אבל אפשרות הגיוניות לדעתי זו היוהרה שלו, בין אם היא צודקת או לא זו עדיין יוהרה. יש ספורטאים שנוהגים אחרת גם כשאין להם מתחרים. כל הסימונים האלו לפני הריצה שהוא עשה, הזילזול הזה במתחרים, זה לא בעייתי? זה כן. זה קצת מגיע לו לדעתי. אני בטוח שאחרי שהוא ראה את השידור של המירוץ ואת השתלשלות האירועים, הוא ישקול טוב יותר את הדברים שהוא עושה ואומר. ככה שיש משהו טוב במה שקרה לו.

4. Pipe Member

החוקים לגבי הפסילה אידיוטיים עד גבול הבלתי ניתנים להגנה אז אני לא אגע בהם. לנושא אחר, עד מתי ערים בלי משמעות ימשיכו לקבל אירועי ספורט גדולים? מילא לתת לסיאול לארח את הטורניר. כשאני שומע דאגו אני חושב (לא לפי סדר מיוחד) על כפר אתיופי בדרום ישראל, מנהיג אפריקאי, ברוך דגו, סוג של סושי וברוך דגו מגולגל בתוך סושי. מי בוחר את המקומות האלה? איפה איש השיווק של ארגון האתלטיקה העולמי?

5. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

:aaarofl: שון אתה חוויה...

6. Ian Wright Member

אתה הרבה יותר משעשע מג'פרי לבובסקי.

7. Captain Canada משתמשים של כבוד היכל התהילה

למה להיות קטנוני? רק לפני שנתיים נערכה אליפות העולם בברלין, וב2003- בפאריס. בכל אופן, אירוח אירוע בסדר גודל כזה מהווה מקפצה מצוינת עבור אותן "ערים נידחות" שהזכרת, ויכול להכניס אותן לתודעה העולמית. אין לי ספק שהן משקיעות לא מעט כסף בכדי לקבל את הזכות לארח את אליפות העולם באתלטיקה.

8. Pipe Member

http://www.demotination.com/wp-content/uploads/2010/02/awwwwww.Xxx

זה כל כך חמוד מצידך לחשוב שאליפות עולם באתלטיקה תקפיץ עיר כמו דאגו למודעות העולמית.

לעולם אל תשתנה, תמיד תשמור על התמימות. היא מה שהופכת אותך למיוחד.

9. Captain Canada משתמשים של כבוד היכל התהילה

ברור שאירוח אליפות עולם באתלטיקה לא יהפוך את דאגו למרכז תיירות בקנה מידה של ניו יורק, אבל הוא בוודאי לא יזיק לתדמיתה של העיר (אין לשכוח גם את החשיפה הגדולה שההיא מקבלת עוד בזמן התחרויות). תראה מה האולימפיאדה של 92' עשתה לברצלונה (להבדיל אלפי הבדלות; אחרי הכל, תכנון אליפות עולם באתלטיקה עולה הרבה פחות כסף מבנית כפר אולימפי http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx ).

בכל אופן, השיקולים האלה הם לא מה שמעניינים את הIAAF. שם רוצים עיר ממדינות חובבות אתלטיקה (סין חזקה בקטע הזה) שתעמוד בסטנדרטים, והכי חשוב- תכניס עוד כמה מזומנים לקופה ותגביר את האהדה לענף.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏29/8/11
  10. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני מקווה מאוד שהוא -לא- ישנה דבר במה שהוא עושה ואומר. אין שום דבר רע בכנות, כל עוד היא לא יוהרה מגעילה. ושהרץ הטוב בעולם by far יגיד שאם הוא ירוץ כפי שהוא יודע, זו לא יוהרה. אני לא חושב שהוא אי פעם השמיע דברי זלזול של ממש ביריבים, ושיאי עולם לא זכור לי שהוא הבטיח.

לגבי מה שגרם לזינוק המוקדם, אנשים יפרשנו ויקשקשו ויעלו אלף ואחת טענות. שייהנו, אני חושב שזה מטופש. רוגל נחום אמר לפני כמה דקות ברדיו שגם בברלין 2009 בולט פסל בגמר, רק שאז היה מותר יותר מפסילה אחת. הדבר האלה קורים, זהו.

לגבי מה שמולי אפשטיין אמר, יכול להיות שיש בכך היגיון. ועדיין, בגדול, לא באמת זכור לי שראינו מקרים בהם פייבוריט ברור קרס אחרי סדרת פסילות. אספה פאוול, למשל, לא נזקק לעזרה כדי ליפול במעמדים הגדולים.

11. דימה Member

אני רק רוצה לתת את דעתי לגבי הפסילה של בולט.
    זה יותר מדי מסריח הסיפור הזה - אף אחד לא ישכנע אותי שהוא לא עשה את זה בכוונה.

12. JohnTerry26 Member

נו באמת... הוא כבר הגיעה ליוהרה מגעילה. להגיד שהמרוץ הולך להיות משחק ילדים, לעשות את הפוזות למצלמה שהוא עשה(אולי לא ראית את זה, תראה וידאו של המירוץ ותראה את הסימונים עם הידיים שלו שהוא עשה שכאילו לאף אחד אין סיכוי מולו), להגיד שמה שהולך להיות במירוץ זה בדיוק מה שהיה בברלין(הוא ניצח), כל זה זה לגיטימי? לא בשביל כולם.

13. Selby Member

אוף, מאוד רציתי לראות את פיסטוריוס בגמר, אני חושב שהמעמד הכריע אותו כמו גם העובדה שהוא עושה היסטוריה, הרי רק לפני חודש הוא רץ 45.07! אני מקווה שהוא יצליח להיכנס לאולימפיאדה.

14. דימה Member

הגמר 400 גברים הולך להיות פשוט ביזיון, חוץ מלשון מריט (שלדעתי הוא יקח בזחילה לא בהליכה) אין מתחרים, אני אפילו לא מכיר אותם ואני אחד שאוהב אתלטיקה וחי אתלטיקה מאז שאני זוכר את עצמי.
    אני מקווה שנקבל על זה פיצוי באולימפיאדה..

אגב עד עכשיו באליפות התוצאות פשוט בזיוניות.
    רובלס מקום ראשון עם 13.14 משהו כזה(?) מה זה?
    קים קולינס מקום שלישי בגמר 100 עם 10.09(?)
    יש פה משהו מסריח או שאני מפספס משהו?

15. shlomydavid מנהלים

http://www.starafrica.com/fileadmin/files/sport/athletisme/Illustration_Logo_Championnat_Athl%C3%A9tisme_Daegu-2011.Xxx

דיירון רובלס ניצח ב-110 מ' משוכות ונפסל, ריצ'ארדסון זכה בזהב ! כרמליטה ג'טר היא האישה המהירה בעולם !

אחרי הערב הדרמטי אתמול שבמרכזו נפסל שיאן העולם יוסיין בולט בגמר ריצת ה-100 מטרים, הגיעה היום דרמה נוספת במסלול בדאגו.
    דיירון רובלס (קובה), שיאן העולם והאלוף האולימפי ב-110 מ' משוכות, ניצח אמנם את הגמר בזמן של 13:14 שנ', אבל בהילוכים החוזרים התברר שהוא פגע פעמיים בידו של ליו שיאנג בשתי המשוכות האחרונות, וזה מה שגרם למעידה של הסיני. כשעה לאחר הריצה התפרסמה הודעה רשמית שרובלס נפסל.
    כתוצאה מכך, ג'ייסון ריצ'ארדסון (ארה"ב) שהגיע שני בזמן של 13:16 שנ', זכה בזהב.
    ליו שיאנג (סין) זכה בכסף עם זמן של 13:27 שנ', ו-אנדי טרנר (בריטניה) הפתיע וזכה במדליית הארד עם תוצאה של 13:44 שנ'.
    דיוויד אוליבר (ארה"ב), מחזיק תוצאת השנה בעולם, איכזב כשסיים רק רביעי בזמן זהה לטרנר.

* כרמליטה ג'טר (ארה"ב) היא האישה המהירה בעולם, אחרי שזכתה בזהב בריצת ה-100 מ' בזמן מרשים של 10:90 שנ' מול רוח נגדית של 1.4 מ' בשנייה.
    ורוניקה קמפבל-בראון (ג'מייקה) זכתה בכסף עם 10:97 שנ', ו-קלי אן-בפטיסט (טרינדד) הסתפקה בארד עם 10:98 שנ'.
    האלופה האולימפית, שלי אן-פרייזר (ג'מייקה), סיימה במקום הרביעי בלבד בזמן של 10:99 שנ'.

* דרמה גדולה התרחשה בריצת גמר ה-400 מטרים לנשים, כשאמנטל מונטסו (בוצוואנה) ו-אליסון פליקס (ארה"ב) התחרו ראש בראש עד לקו הסיום.
    בסופו של דבר הייתה זו מונטסו שחצתה ראשונה את קו הסיום בזמן של 49:58 שנ' והעניקה למדינתה מדליית זהב ראשונה בתולדותיה באליפות העולם באתלטיקה.
    פליקס, שקיוותה לזכות בדאבל באליפות (מתחרה גם ב-200), הייתה איטית בשלוש מאיות והסתפקה במדליית הכסף.
    אנסטסיה קפאצ'ינסקאיה (רוסיה) הסתפקה בארד עם זמן של 50:29 שנ'.

* אירוע מעניין נוסף היום התרחש בחצאי הגמר בחצי גמר ה-400 מ' לגברים.
    אוסקר פיסטוריוס (דרא"פ), קטוע הרגליים שרץ על להבים, לא הצליח להעפיל לגמר אחרי שסיים במקום השמיני והאחרון במקצה שלו עם זמן של 46:19 שנ'.
    פיסטוריוס עדיין עוד לא אמר את המלה האחרונה שלו באליפות ויתחרה בדאגו גם בריצת ה-400X4 מ'.
    אלוף העולם והאלוף האולימפי, לשון מריט (ארה"ב), קבע את הזמן המהיר בחצי הגמר אחרי שעצר את השעונים על 44:76 שנ'.

* גמר מרתק היה גם בקפיצה במוט לגברים.
    פאבל וויצ'קובסקי (פולין) שקבע לאחרונה את תוצאת השנה המשיך להדהים, וזכה במדליית הזהב אחרי שעבר 5.90 מ' בניסיון השני.
    לזארו בורגס (קובה) זכה בכסף אחרי שעבר 5.90 מ' בניסיון השלישי שלו וקבע שיא אישי.
    הפייבוריט לזהב, רנו לאבילני (צרפת), הסתפק רק בארד עם 5.85 מ'.

* קוג'י מורופושי (יפן) בן ה-37 זכה בזהב בידויי פטיש אחרי שהרחיק את הפטיש ל-81.24 מ'.

* ואלרי אדאמס (ניו זילנד) זכתה בפעם השלישית ברציפות בזהב העולמי בהדיפת הכדור ברזל, אחרי שקבע שיא אישי של 21.24 מ'.

* ביום הרביעי באליפות העולם בדאגו, יכנס למעגל התחרויות דימה קרויטר במוקדמות הקפיצה לגובה.
    קרויטר נמצא בקבוצה B. המוקדמות יחלו ב-4:10 בבוקר (שעון ישראל).

* כדי להעפיל לגמר, יש לקפוץ למרחק של 2.31 מ' או להיות בין 12 הטובים ביותר.

* המטרה העיקרית של קרויטר היא להתקרב לשיאו האישי, 2.28 מ'.

הגמרים של היום ה-4 באליפות (יום שלישי):

* קפיצה במוט לנשים - החל מ-13:05.

* זריקת דיסקוס לגברים - החל מ-13:55.

* 15:00: ריצת ה-800 מ' לגברים.

* 15:20: ריצת ה-3,000 מ' מכשולים לנשים.

* 15:45: ריצת ה-400 מטר לגברים.

להלן הלו"ז המלא ליום ה-4, כולל רשימות המשתתפים.

שידורים ישירים ביורוספורט ובערוץ 1.