גרמני = נאצי?,חשוב שוב!

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י T0XiN, ‏4/4/08.

1. Pele Member

ימנים לא מטיפים לשנאה ורוע, זה ממש עוול שאתה כותב את זה.

ימנים מטיפים לכך (ובצדק) שיש להשתמש בכח אם אין ברירה אחרת..

עיין ערך סכסוך ישראלי-פלשתינאי

2. T0XiN Member

מעולם לא אמרתי שימנים מטיפים לשנאה ורע. אני בעצמי ימני.

3. xavi6 Member

לא יודע, בעבר חייתי כל שנאה פשוט עמוקה לעם הגרמני, פעם הייתי בטיול עם דוד שלי שדרש לקחת אותי איתו, היית עוד ילד, אבל הרגשתי שאיפה שיודעים שאנחנו יהודים נועצים מבטים. אולי פשוט פרשתי את זה לא נכון, כמו הרבה מקרים.

בנוגע למה דעתי עכשיו-אני חושב כמו גיא. הם יכולים להיות נחמדים, כי בכל עם יש סוגים רבים של אנשים וחברות, אבל עדיין, לפני 60 שנה, מה עשו האנשים הנחמדים? שחטו את סבא של ידידה שלי, אנסו את אימא של ידיד שלי, יש כ"כ הרבה סיפורים מזעזעים ששמעתי מאנשים ניצולי שואה שפשוט גורמים לי לא לאהוב אותם יותר מידי, לא משנה כמה הם יהיו נחמדים ואדיבים. ובקיצור-הכתם זה שגיא אמר.

4. ACBenb Member

אני אישית לא חלק ממשפחה של ניצולי שואה ואני לא יודע איך זה מנקודת מבט של אחד שכן ממשפחה כזו. אין לי משהו נגד גרמנים בכלל, נגד אנשים ניאו נאצים בגרמניה ובכלל בעולם כמובן שכן אבל לשנוא גרמני היום סתם ככה לדעתי זאת שטות.
    כמו שאמרתי אני לא יודע איך אנשים שהם ממשפחה של נפגעי שואה מסתכלים על הויכוח הזה. לא משנה כמה אני אתעניין בשואה ואקרא עליה באינטרנט או בסיפורים אני לא אדע לעולם איך זה להיות חלק ממשפחה שנפגעה מהאסון הזה. לכן קשה לי לשפוט דעה של ניצול שואה או בן של ניצול שואה כי אצלם הנושא הוא יותר אישי ורגיש.
    גרמנים זה עם שאני דווקא אוהב, לא רק שאני מאוד מחבב את נבחרת גרמניה אלא בכלל גרמניה מדינה מאוד מצליחה. תמיד הם יהיו בהכל ואני לא מדבר רק על ספורט. גרמניה הצליחה לשקם את עצמה כמה פעמים ויש גרמנים מאוד מצליחים. האיכות חיים שם גבוהה מאוד (ככה אמרו לי אין לי עובדות ממשיות לזה) ובשביל אדם רגיל זו יכולה להיות חוויה לגור שם חודש או יותר.
    אני לא שונא ספרדים על שגירשו את היהודים ואני לא שונא את סטלין ששלח הרבה אנשים (מביניהם הרבה יהודים) לסיביר. אני גם לא שונא ערבים כמו שהרבה אנשים שונאים ואני אחד שלא מתייחס לעם רק בגלל דברים שעשה בעבר.
    יכול להיות שאני לא מחבב כמה מדינות בעולם (לאו דווקא גרמניה) אבל זה בגלל סיבות די מטופשות כמו השפה או משהו מסוים אחר, אפשר להגיד שדעה כזאת יכולה להשתנות תוך שניה.

5. T0XiN Member

אני שמח שהורדתי את הפסקה הראשונה,עכשיו יש פה תגובות יותר עניניות וקשורות לנושא.
    תודה רבה למגיבים http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

6. Spanish Weapon Member

אני חלק ממשפחה של ניצולי שואה (לא אכניס אתכם לזה ) ואני אשקר אם אני אגיד שאין בי איזשהי
    טינה כלפי הגרמנים והעם הגרמני כולו.
    נכון שאנחנו בתקופה שונה, דור שונה, חשיבה שונה, אבל הסבים והסבתות של אותם גרמנים היו
    חלק מהמכונה המשומנת שנקראה גרמניה הנאצית ומשהו בי גורם לי לשנוא את השם "גרמניה" ,
    את הדגל הגרמני , את כל מה שגרמניה מייצגת ומסמלת ומראה לעולם.
    איזשהו רצון בתוכי כנצר לניצולי שואה שרוצה לנקום באילו שאחראים למעשי הזוועות, וכיוון שהמבצעים
    כבר אינם (ספורים חיים עד היום) אז הטינה עוברת לעם הגרמני כולו.

7. T0XiN Member

השם אוסקר שינדלר,אומר לך משהו?
    האמנם הם היו מעטים אבל כמו בכל חברה יש את אלה שהלכו נגד ויש את אלה שהלכו כעיוורים.

זה נכון שהפצע עמוק וזה כתם שלעולם לא ימחק אבל מה אשם אותו גרמני בין גילך שסבא שלו עשה פשעים כה נוראים? הרי הוא לא בחר את סבו ושורשיו.

ועוד דבר שאני רוצה להתייחס אליו,יש אנשים ששונאים שנאת מוות גרמנים וגם לא עושים את ההבחנה בין גרמני לנאצי אבל הם סוגדים ומגדירים את הבה אמ וו שלהם או הגולף שלהם כאילו היה הדבר הקדוש ביותר אבל שוכחים שבעצם הגולף היה רעיון של היטלר ושהמכוניות הללו הם פרי פיתוח גרמני (כנ"ל לגבי סקודה,סיאט,אופל,מרצדס,פורשה,אאודי).

ודבר אחרון,ישנם אנשים שאומרים הגרמנים רצחו את היהודים דבר שאינו נכון כלל. מי שרצח את היהודים היו הנאצים ולא הגרמנים. כי כמו שהזכרתי מקודם היו גרמנים שלא בחרו בדרך של הנאצים.

נערך לאחרונה ב: ‏5/4/08
  8. אלי אוחנה ג'וניור Member

אין להסתכל על כול גרמני כנאצי. כיום, בארצנו הנפלאה, יש יהודים שהם נאצים וזה חמור עוד יותר.
    לא מעט גרמנים מתביישים במעשים שאבותיהם חוללו ליהודים בשואה.
    מה-שכן, הייתי שמח לשאול חייל-שניים אשר היו חלק מצבאו של היטלר לגביי המצפון, ההרגשה, החרטה וכו' אשר יש בהם (כיום, יש מעטים מאוד).

9. xavi6 Member

אין לך מושג איזה משהו מציק העלית לי, יכול להיתפתח לדיון ממש טוב!

אוסקר שינדלר, חסיד אומות עולם, אומנם לא קיבל בידיו את הפרס, אלא רק לאחר כמה שנים אשתו קיבלה את הפרס. אתם שואלים למה? מאוד פשוט. אוסקר שינדלר אומנם הציל המון יהודים, אבל חשוב לעלות פה משהו קטן-הוא הציל יהודים חכמים, משכילים, והכי חשוב-עשירים. הוא לא לקח כל יהודי, הוא לקח יהודי שהיה יכול להועיל לו מיבחינה כלכלית. האם הוא באמת ניצל את היהודים? שגם לאחר שהוא איבד את כל רכושו הם אלה שתמכו בו, הם אלה שהחזיקו אותו על הרגליים עד שמת, או שבעצם הוא עדיין ראוי לקבל את הפרס וזה לא מוריד מהעזרה שלו לעם היהודי? זה דילמה לא קטנה.

אז מהו אוסקר שינדלר? נצלן שניצל את היהודים שהיו בקרקע, או גיבור?

אוי, אין לך בכלל מושג, יש כאלה שהם אפילו בפורום שלנו. אני מקווה שהוא רואה את הדיון, ואת המשפט הזה. מאוד מקווה.

10. Sergio Ramos Member

http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/ph34r.Xxx

11. mrwhat Member

:aaaprot:

מאיפה הפלצתה את זה? וגם זה לא יפה שאתה בכלל מוציא את המשפט הזה.

12. xavi6 Member

לא הפלצתי כלום, בנות לא מפליצות, אני רק מקווה שתיכתבו מה שאתם חושבים על זה שיש יהודים ששונאים כושים\תאילנדים\רוסים\כל מי שלא כמוהם, ואת המדינה הזאת, ואל תכתבו עלי שאמרתי דבר "לא יפה".

עכשיו תעזבו את זה ואל תכתבו לי בפרטי, כי אני לא יגיד בחיים את השם. תעברו למשהו יותר חשוב-שאלת אוסקר שינדלר.

13. C.p Member

כמו שיש יהודים ששונאים גזעים אחרים,המון גזעים אחרים שונאים את היהודים.דרכו של עולם.

14. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

הנאציזם הייתה תנועה. לא מדובר במוצא, דת, או כל שיוך אתני אחר. אדם לא יכול להיוולד לזה, אלא לבחור בזה. העובדות מראות שהיום רוב העם הגרמני סולד מרעיון הנאציזם. אני בכלל מופתע לראות שנפתח אשכול כזה. חשבתי שאנשים יודעים לעשות הפרדה.

15. SeRgInHo Member

היום אין לי כלום נגד הגרמנים. הלוואי וכל המדינות היו מתנהגות אלינו כמו שהגרמנים מתנהגים עלינו עכשיו. בכלל, באופן כללי אני מעריץ מאד גדול של הגרמנים כמעט בכל התחומים. בין אם זה מוזיקה (בטהובן הגדול מכולם, באך), מכוניות (יש צורך בכלל להתחיל את הרשימה?), כדורגל (תמיד יעילות יוצאת דופן, ולאחרונה גם הכדורגל היפה בעולם), ובכלל, היעילות שלהם ברוב התחומים היא משהו בלתי יאמן.