גרמניה רוקדת לחצי הגמר

הנושא בפורום 'פורום יורו 2008' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏19/6/08.

1. Jack Wilshere Member

Gass12,

זה גם פתגם ערבי? http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/cool.Xxx

2. Gass12 Member

משטחי הגדה .. לא מעזה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/lol.Xxx

3. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

שני דברים:

הראשון: יש לי תחושה שלא רק שבחרת לסמן את אשר סימנת, כי אם שקראת רק את חלק הזה או שחלק זה של דברי תפס את מלא רוחב פס המחשבה שלך ולא הותיר ליתר דברי מקום. אם תקרא זאת: "טקטיקה בדיוק כפי שבכוחה להיות הגנתית, כך גם יכולה זו להיות התקפית. טקיטקה הינה הארגון, הפריסה והתפעול של השחקנים במגרש. איך אתה מארגן אותם, באיזו צורה אתה פורס אותם, וכיצד אתה מתפעל אותם זו כבר שאלה של בחירה, טעם ויכולת." תבין, לפחות מדברי כי לעולם לא טענתי שדברי הם אמת לאמיתה, שהעובדה שבחרו להצמיד ל"קבוצות שבאות לדחוס את המשחק, לצופף ולהתעסק בסגירות " את ההגדרה כדורגל טקטקי אינה אומרת שכדורגל חכם, מחושב והמשכיל, זה שמבחין בין תועלת לעלות, בין יתרונות מול חסרונות הינו בהכרח מחייב אותך להתמקד רק בהגנה. תנועה ללא כדור למשל הינה הכלי הטוב ביותר שישנו דווקא במשחק ההתקפה! תנועה ללא כדור זו טקטיקה.

השני: ציטוט ספציפי מתוך דבריך: "במקום לדגול בכדורגל שמח ויפה לעין". למה אתה בטוח שמה שיפה לעינך יהיה יפה גם לעייני? כמו כן, למה יפה לעין הוא סממן לאיכות?

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏21/6/08
  4. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

כיוון שכינוי מופיע כאן אני מבין שדבריך אמורים להיות מופנים אלי, אך מתוכן הודעתך חש אני שלא הבנת את אשר טענתי. עזוב לרגע בצד, אם תרצה תוכל תמיד לחזור לזה אחר כך, את מה הרוב אוהב ותתמקד רגע, אם ברצונך כמובן להמשיך להתדיין איתי (לא מכריח), ברוב עצמו. ועכשיו תסביר לי, למה כנגד כל מה שכתבתי, מה שמעדיף הרוב הוא הטוב, האיכותי והנכון ביותר?

5. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

ולדיון רציני הרבה יותר. למה כל המובחרות מעדיפות את הערסים? http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx

החברה של שווינשטייגר (ערס גרמני הידועים בגרמניה גם כפרולטרים)

http://images.alice.it/sg/sportuni/upload/000/0006/000_dv343477.Xxx

6. Jack Wilshere Member

וואי, איזה יצור מושלם. נדמה לי שהראו אותה אתמול בשידור.

באשר לשאלתך, אתה בהחלט צודק. דעת הרוב היא לא בהכרח הדעה הטובה, הנכונה, הצודקת, האיכותית, אבל היא מעידה על מה הרוב רוצה לראות. אני טוען שהרוב רוצה לראות כדורגל מהנה. בהקשר הזה אני נמנה עם דעת הרוב. במקרה של הישדרדות, למשל, אני נמנה עם דעת המיעוט, ומכל מקום - הרוב רוצים לראות הישרדות, אי-אפשר לתווכח עם עובדות, הגם שזו תוכנית בינונית ורדודה, לדעתי.

7. פול סקולס Member

האוהדים בסופו של דבר ילכו אחרי הקבוצה שלהם כשזו זוכה בתארים.
    נכון שיש קבוצות כמו סביליה ובארסה של השנים האחרונות שגם עושות את זה בסטייל,
    אבל תראו את אוהדי בית"ר, מלאי גאווה על הדאבל של קבוצתם למרות שהיא לא ממש התעלתה מעל הליגה בהרבה חלקים של העונה,
    תשאלו את אוהדי הפועל חיפה על האליפות ההיסטורית שלהם, שאמנם היה שם ג'ובאני רוסו וגוראן מילנקו, אבל הייתה בעיקר הגנת ברזל, 0-1 קשוח שכזה, אוואט ספג 14 שערים באותה עונה (!!!) וזוכרים את התואר.

לתפישתי, אי אפשר להגדיר כדורגל כבידור.
    כדורגל (וספורט בכלל) זו תחרות, ואם יש בה בידור מהסוג שדובר כאן עליו אז מה טוב.

ד"א, הרצליה עד המוות,
    אמרת שבחירה בכדורגל הגנתי היא הבחירה הקלה,
    אשמח אם תפרט כי לא הבנתי עד הסוף.

8. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

רוב מי? אולי רוב הצופים (שים לב, צופים ולא אוהדים) הנייטרלים, טולי. רוב האוהדים רוצים קודם כל לראות נצחונות.

קצת מצחיק (שלא לומר מגוחך) לחוות דיעה על משהו שלא היית עד לו (כמו להגיד על משהו שלא אכלת מעולם שהוא לא טעים). וזה שאבא שלך ועוד הרבה ישראלים בכו, זה בגלל שהם חשבו (בטעות) שההולנדים אוהבים אותנו וסייעו לנו וליהודים, ולא בגלל המשחק. כאחד שכן ראה את המשחק אני יכול להגיד לך שההולנדים פתחו מצויין, הבקיעו שער בדקה הראשונה מפנדל אבל מאז הפסיקו לשחק וגרמניה שלטה במשחק.

בעניין רודי פלר אני מניח שצחקת, אז אין טעם שאני אענה. תקן אותי אם אני טועה.

9. רפאל Member

השער הראשון של גרמניה עם הדאבל פס הכפול לטעמי שער הטורניר עד עכשיו.

10. ManUtd Fan Member

משחק גדול לא היה אתמול, אבל אני נהנתי הרבה בגלל שהמשחק היה פתוח והיו הרבה שערים. הגרמני עמדו נכון על המגרש, עשו כל מה שצריך בשביל לסגור את הפורטוגלים ולדעתי הם עלו לשלב חצי הגמר בצדק. היחיד בפורטוגל שלדעתי ראוי לאיזכור הוא דקו, שהיה הכי טוב אצל הפורטוגלים במשך כל הטורניר. בוסינגוואה עושה רושם של שחקן טוב, אבל הוא חייב לשפר את ההרמות שלו. כל הרמה שלו הולכת אל היציע או אל הצד הרחוק של הרחבה, וככה היה קשה להכניע את ההגנה הגרמנית. בנוסף, בדקות הסיום כל שחקן מנסה להציל את המולדת לבדו עם בעיטות ממרחקים עצומים (נאני, בוסינגוואה, מיירלס וכו'), במקום לנסות להרים את הכדור וליצור מצב הרבה הרבה יותר טוב.
    לגבי הכביכול הצגה של רונאלדו בדקה ה-48, אני רוצה לראות שאדם שמשקלו כמעט 80 קילו דורך עליכם בקרסול עם נעלי פקקים ואתם לא תתפתלו מכאבים. הצגה...כן, בטח.

אצל הגרמנים יש הרבה מאוד שחקנים שראויים לאיזכור. בראשם כמובן נמצא באלאק עם משחק יוצא מן הכלל. גם שוויינשטייגר במשחק נהדר. בדיוק בזמן הנכון לאוו פתח איתו, והוא חייב להמשיך לפתוח איתו ולהשאיר את גומז המאכזב בקצה הספסל. פודולסקי גם כן נתן משחק נהדר (איזו בעיטה הוא הביא כאשר הכדור עבר בסמוך לקורה). כל אחד שם עוזר להגנה. משחק טוב מאוד של הגרמנים. מקווה שבשלב הבא הם יפגשו את קרואטיה, כי לדעתי אם טורקיה תעבור, גרמניה תעבור אותם בלי הרבה בעיות.

11. piston Member

לכל אלה שטוענים שכדורגל הוא בידור, וההצגה יותר חשובה מהנצחון.

תשאלו את מי שאתם רוצים מעולם הכדורגל, כולל את כל השחקנים והמאמנים הכי ראוותניים, והם יגיד לכם שהם מעדיפים קודם כל לנצח, ואחרי זה להראות טוב.
    מה שבפועל קורה זה דבר אחר.

12. xavi6 Member

מי שרוצה שקבוצתו קודם כל תשחק כדורגל יפה, לפני תארים, הוא לא אוהד אמיתי. מצידי שברסה תשחק כדורגל טקטי מסריח, העיקר שתנצח. זה מה שאני רוצה, לנצח, לא אכפת לי אם זה במכות, אם זה במיספרות, אם זה במצבים נייחים ואם זה בפנדלים אחרי בונקר. מי שרוצה לראות שואו-יש אחלה סרטים, שלמו 40 שקל ותלכו לראות סרט.

13. {forza-haifa} Member

אני לא חושב שיש אוהד אמיתי שלא חושב כמוך . וגם אני עם אותה גישה ומחשבה . לפי דעתי אחרי שמנצחים בא גם הכדורגל היפה והשמח יחד עם הביטחון של הניצחונות והתארים .

14. piston Member

זו בדיוק הנקודה שלי.

המטרה של משחק הכדורגל היא לנצח.

השאלה היא איך עושים את זה. הדרך היותר נכונה היא משחק יעיל (שיכול להיות גם התקפי)
    יש קבוצות שמשחקות ראוותני, וזה לדעתי פוגע במהות של המשחק.