גרמניה רוקדת לחצי הגמר

הנושא בפורום 'פורום יורו 2008' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏19/6/08.

1. ג'ורדן לאב אגדה משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני נהנה מכדורגל חכם. אני נהנה ממשחק שדורש מחשבה, ניסיון, תיאום, וכוח. בנוסף לכך, אני מעריך יותר מכל דבר אחר רגעי גאונות. רגעי גאונות שבאים כתוצאה מאותם גורמים שהזכרתי - מחשבה, ניסיון וכו'.

מה ההגדרה שלך למיוחד? חשבת על זה שלאנשים שונים יש הגדרה שונה למה שנחשב כמיוחד במשחק הכדורגל?

2. פול סקולס Member

נקודה חשובה מאוד.
    אם אתה (יאיר) רואה את הכדורגל של ארסנל כמיוחד (ואני מסכים איתך אבל זאת לא המילה מתאימה),
    מה תגיד על הכדורגל של צ'לסי בעידן מוריניו, עם שתי אליפויות אנגליה ברציפות?
    לא "מיוחד" בעליל, אבל שני תארים בארון.

3. piston Member

אני לא מסכים

קבוצה שהשחקן המרכזי שלה הוא כריסטיאנו רונאלדו לא יכולה להחשב למאד יעילה.

השחקן הזה עושה המון מהלכים רק בכדי להראות לעולם איזה מהלכים הוא יודע לעשות, ולא בכדי להשיג יתרון ממשי במגרש, זה ההגדרה של חוסר יעילות.

הוא ללא ספק שחקן ענק, אבל זה כל כך חבל שהוא לא באמת ממצה את הפוטנציאל שלו. אם הוא היה משחק תכליתי, הוא באמת היה מגיע להיות אחד השחקנים הגדולים בכל הזמנים, אבל זה לא האדם שהוא.

שחקן אחר, שאמנם עבר עונה פחות טובה, אבל לטעמי הוא לא פחות טוב ממנו הוא קאקה.
    שחקן יעיל שלא מחפש לעשות הצגות, רק להשיג יתרון כמה שיותר גדול עבור הקבוצה שלו.

4. piston Member

אותו הדבר אפשר להגיד על בארסה ורונאלדיניו.

5. Jack Wilshere Member

אני פורש בשיא מהדיון הזה. הדיון הזה לא מוביל לשום-מקום. תפיסת עולמי שונה מתפיסת עולמכם. בכל מקרה, אני מאמין שרוב אוהדי הכדורגל, מלבד הניצחון, התארים, הפרגמטיות, רוצים לראות גם כדורגל מהנה. אתם שואלים אותי מהו כדורגל מהנה ("דבר מיוחד")? עבורי כדורגל מהנה הוא משחק צירופים, תנועה בלתי-פוסקת, שחקנים טכנים, פחות טקטיקה, פחות הגנה וכולי.

piston,

כרטיסיאנו רונאלדו שחקן לא תכליתי? הבנאדם הבקיע 40 שערים העונה. אם זו לא תכליתיות, אני לא יודע מהי. פרגוסון הפך אותו מעוד שחקן טכני לשחקן הכי יעיל בעולם. אני לא מבין איך אתה לא רואה זאת...

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏20/6/08
  6. FC_Bayern Member

לגזור ולשמור http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/eusa_clap.Xxx

7. piston Member

יש פה טיעון מעגלי.

אי אפשר להגיע לשום דבר ללא משהו מיוחד. מצד אחד.
    שתי אליפויות זה משהו מיוחד. מצד שני.

זה כמו להגיד שאי אפשר לקחת תארים בלי לקחת תארים.

שאלה למחשבה.

כולם מהללים את הכדורגל ההתקפי, מתי פעם אחרונה קבוצה ללא הגנה טובה לקחה תואר?

לא חסרות קבוצות התקפה בינוניות שלקחו תארים, כל עוד הייתה להם הגנת ברזל.

8. FC_Bayern Member

פתאום האוהדים האיטלקיים מתחילים למצוא חן בעיניי. איפה הייתם עד עכשיו?! בואו נכרות ברית!

זה באמת נכון, קבוצה בלי הגנה לא יכולה לקחת תואר. נקודה. אין פה יותר מדיי מה לחשב, זו פשוט עובדה. התקפה לא יכולה לעבוד כל משחק בשיא האפקטיביות, ולכן צריך גם הגנה שתחפה על הימים הפחות טובים בהתקפה.

9. פול סקולס Member

מסכים לגבי קאקה, אבל נשים אתזה בצד.

תראה, אני לא עיוור ולא מנסה להיות עיוור ולכן אני לא אגיד שיונייטד לא תלויה ברונאלדו.
    אבל, היא לא תלויה בו כמצב של "השחקנים עומדים ובוהים ברונאלדו שמפרפר את ההגנה ומבקיע".
    כנ"ל לגבי בארסה ורונאלדיניו בזמנו. יונייטד של השנה האחרונה זו קבוצה עם הגנה מצוינת, מרכז שדה שעושה עבודה עילאית (סקולס וקאריק, פארק, לפעמים הארגריבס) וכמובן שבסופו של דבר הכי קל או עדיף בשביל הקבוצה שההתקפה תעבור דרך רונלדו, אבל היו הרבה גולים שרונאלדו רק היה צריך לבעוט לשער, היו הרבה גולים שנבעו מפעולות אישיות של שחקנים אחרים. הכול ביונייטד מוחצן בסופו של דבר ומופנה לכיוון רונלדו, וה-42 שערים שלו רק עוזרים לזה,
    אני חושב שזו טעות לחשוב בכיוון של "רונאלדו ועוד כמה שחקנים".
    קשה מאוד לראות מה שהם עושים כשרונאלדו כל כך דומיננטי בסטטיסטיקה היבשה.

10. Sergio Ramos Member

פראטור, כל מילה בסלע. נדמה שאנשים שוכחים מהי המהות של הכדורגל - הנאה. נכון, טקטיקה היא חלק בלתי-נפרד משם המשחק, אך על גבול מסוים. כאשר חובב כדורגל ממוצע מתייצב מול הטלויזיה בכדי לצפות במשחק, אני סבור כי הוא לא עושה זאת על מנת לראות כיצד שחקן "X" עושה את הסגירה על שחקן "Y', אלא בא להנות. מעבר לרצון העז לנצח ולגבור על היריב, כל עוד אנו, הצופים, לא נהנים(ושוב, זוהי המהות של המשחק על פי דעתי. בסך-הכל הכדורגל משוחק בשבילנו, בכדי שנהנה מהרגע)הדבר נהפך לזניח ומיותר. בשנים האחרונות הדבר רק גובר(במיוחד בליגת האלופות שם משחקי ההכרעה הפכו לחלום בלהות)וחבל.

ובאשר למשחק עצמו,

בוודאי שהייתי מעוניין לראות את פורטוגל בשלב הבא, מכיוון שאני אוהב ונהנה יור לצפות בשחקניה מאשר אלו של גרמניה. אולם, הנבחרת אתמול איכזבה ונפלה קורבן למשחק של גרמניה. שיחקה לידיה ניתן לאמר. הגרמנים הגיעו דרוכים מאוד למשחק, גם בהיעדר מאמנם על הקווים, הם תמנו בקלילות את המלוכדת לחברים של סקולארי, ובזכות יציאה מסודרת ומהירה להתקפות(אפשר להוסיף את המצבים הנייחים שהיוו בעיה קשה עימה לא הצליחה להתמודד ההגנה הפורטוגלית)ובכך חרצו את גורל המשחק לטובתם, ובצדק רב.

בכל אופן, חבל לראות את סוללת הכישרונות הזו נפרדת בשלב יחסית מוקדם, לדעתי היה לה הרבה יותר למכור מאשר גרמניה. רק שעם לומר את האמת, לא מגיע לה לאחר משחק יחסית חלש לדעתי. היא תקפה ורצתה, אך עשתה זאת ללא חוכמה. אפשר להוסיף גם את ההגנה הרעוע של אתמול שכאמור אחראית באון עיקרי ללהדחתה.

11. פול סקולס Member

אבל לא כל קבוצה יכולה לעשות דאבל-פסים כמו ארסנל או נבחרת הולנד לצורך העניין.
    השאיפה היא להוציא מסגל השחקנים את המקסימום. אם נחזור ליונייטד, סקולס וקאריק לא יכולים לעשות את הפעולות שעושים פאברגס וחלב, אבל זה עובד גם בכיוון ההפוך.

12. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

שטויות במיץ.

גרמניה לא תלוייה בבאלאק?
    איטליה לא תלוייה בפירלו?

לכל קבוצה יש שחקני מפתח, לומר שרונאלדו עושה עוואנטות בשביל הפוזה זה מגוחך, הלא באמצעותן הוא כבש העונה... אתה מוזמן לספור כמה. אז מה זה חוסר יעילות? אתה מצפה שב-4 פעמים שהוא מקבל כדור הוא ייצור שער או מצב לשער בכולם?

13. lior888 Member

לכל קבוצה יש את השחקן המפתח שלה.
    שחקן המפתח של גרמניה הוא מיכאל באלאק ואילו שחקן המפתח של איטליה הוא לוקה טוני המברג בחוד ההתקפה

14. A. Arshavin Member

טוני לא פוגע ביורו הזה ממש.
    לדעתי שחקן המפתח האיטלקי הוא פירלו, הברומטר של איטליה, יכולות מסירה פנטסטיות מצד אחד, וגם יודע לעשות הגנה לא רעה בכלל. חוץ מזה הוא גם תמיד יכול לאיים על היריבה בעזרת הכדורים הנייחים הנהדרים שלו או בבעיטה טובה מרחוק.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏20/6/08
  15. piston Member

לא באתי בטענות על זה שיש ליונייטד שחקן מרכזי (כמעט לכל קבוצה או נבחרת יש).
    זה לגמרי לגיטימי. מה שאני אומר זה כשהשחקן המרכזי שלך הוא שחקן לא תכליתי, וכן כריסטיאנו רונאלדו לא תכליתי, הקבוצה מאבדת מהתכליתיות שלה.

העובדה שכריסטיאנו רונאלדו כבש 40 שערים מראה שהוא שחקן ענק, ואין לי ויכוח על זה.
    אני לא מצפה ממנו לגול כל פעם שהוא מקבל את הכדור, אבל יעילות נמדדת באחוז של הפעולות שנועדו לקרב אותך למטרה שלך (ניצחון במשחק). לעבור שחקן, ולחכות לו בכדי לעבור אותו שוב, זה לא יעיל, ולא תכליתי. הוא עושה הצגות כדי שיראו כמה הוא טוב, וזה לא יעיל.

הוא שחקן ענק ומראה זאת כמעט כל משחק, ואם היה יותר תכליתי, פורטוגל הייתה מגיעה רחוק יותר, ויונייטד הייתה לוקחת אליפות לא במחזור האחרון.

לגבי ההגנה של יונייטד. אני מסכים ב 100%. יש ליונייטד הגנה מצויינת, וזאת אחת הסיבות העיקריות שהן לקחו את האליפות ואת ליגת האלופות.