גמר ליגת האלופות 2016 - בפעם ה-11: ריאל מדריד אלופת אירופה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י idans10, ‏28/5/16.

1. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

אני דווקא מעדיף את הנתונים בשטח. לא זכורה לי הופעה כמו של אובלאק ועדיין שוערים יוצאים גדולים בפנדלים. אני מניח שרוב השוערים (לפי מהירות התגובה שלהם) אכן מהמרים ולא מחכים ולא נראה שהם מתקשים יותר או פחות מכאלו שכן מחכים. אני באמת חושב שבסוף זה יותר קשור כנראה באמת לפסיכולוגיה.

2. DRORIKO Member

חוץ מזידאן וקרויף היה עוד מישהו שזכה בגביע אירופה גם כשחקן וגם כמאמן?

3. Raulito Madridista

בוודאי
    מיגל מוניוז
    ג'ובאני טראפטוני
    יוהאן קרויף
    קרלו אנצ'לוטי
    פראנק רייקארד
    פפ גוארדיולה

אפשר לומר על זידאן שהוא היחיד שזכה בתואר בשלושה 'מצבי צבירה' - כשחקן(2002), כעוזר מאמן(2014) וכמאמן ראשי(2016). עוד נתונים ספציפית על זידאן - המאמן הצרפתי הראשון בהיסטוריה שזוכה בליגת האלופות. האחרון שהפסיד בגמר היה ונגר, מול ברצלונה ב-2006; וגם דידייה דשאן הפסיד עם מונאקו נגד פורטו(2004). כמוכן שבע פעמים בעבר קבוצה שהחליפה מאמן באמצע העונה זכתה בליגת האלופות - 3 פעמים זו הייתה ריאל מדריד. האחרונה עד לאתמול - צ'לסי, ב-2011/12 כשדי-מתאו מונה באמצע העונה.

יובנטוס נחשבת אגב ללוזרית הגדולה של ליגת האלופות עם הכי הרבה הפסדים בגמר, אבל אתלטיקו עם הפסד שלישי בגמר מס' 3. פרננדו טורס הוא השחקן היחיד מהסגל שזכה בליגת האלופות. צ'ולו סימאונה בדומה לפרגוסון - הפסיד פעמיים לאותה קבוצה בגמר(פרגוסון הפסיד לבארסה פעמיים).

אגב, לא קראתי כאן דיון מעמיק על הגמר, אולי פאשלה שלי כי לא הלכתי לישון מאז אתמול - אבל אני חושב שריאל מדריד הייתה טובה ברוב שלבי המשחק וגם יצרה יותר מצבי הבקעה. אתלטיקו הייתה די אובדת עצות בהתחלה ומצד אחד קראסקו הוסיף המון למשחק ההתקפי מול דנילו העציץ אך ברור שהאמצע היה רך. כריסטיאנו, בייל ובנזמה שהיה הכי חלש על המגרש - לא סיימו מספיק טוב את ההזדמנויות. ואיסקו הרגיז אותי מאוד.

DRORIKO אוהב/ת את זה.
  4. DRORIKO Member

לגבי זידאן,עוד מוקדם לקבוע איך הוא בתור מאמן,להזכיר שגם אברם הגיע לפנדלים ,ודי מטאו אף לקח את הגביע עם צ'לסי והיום אף אחד לא יודע איפה הוא. מה שכן בניגוד אליהם זידאן מגיע מהמערכת ואני מניח שזה יהפוך אותו למאמן של יותר מהבלחה(די מטאו אמנם שיחק בצ'לסי אבל חזר אליה עשור אחרי,כשהמועדון כמובן לא היה אותו מועדון)
    את זידאן אני זוכר היטב כשחקן. ראיתי שחקנים מוכשרים ממנו,אבל לא אינטיליגנטים ממנו. מן הסתם לחכמת המשחק האדירה שלו יש קשר להצלחתו כמאמן.

פול סקולס אוהב/ת את זה.
  5. Raulito Madridista

זידאן קבע את קאסמירו כשחקן הרכב והוא השתמש נהדר בלוקאס ואסקס שסיים את העונה כשחקן ספסל לגיטימי באלופת אירופה וקיבל אפילו מקום בסגל נבחרת ספרד לקראת היורו. השחקנים התחברו אליו ואני לא לוקח כמובן מאליו את רצף הנצחונות הרצופים בליגה. שאלה היא עד כמה זידאן יוכל לבצע מהלכים בקיץ. פרס ישחרר את הרסן לשם שינוי? עם כל הכבוד להתלהבות של סיום העונה ולגביע אירופה המתוק מכל - אם ריאל מדריד תפתח את העונה הבאה בידיוק עם אותו סגל - המצב בעייתי. חסר לנו חלוץ מחליף, שחקני ההתקפה יגיעו עייפים אחרי היורו והם נפצעו המון. חסר גם מחליף למרסלו. לדעתי אתמול ברוב שלבי המשחק זידאן ניצח טקטית את דייגו סימאונה.

6. Roma מנהלים

Gianluigi Buffon אוהב/ת את זה.
  7. Mamadu משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני חושב שזה תלוי בשוער עצמו. יש שוערים שהזינוק שלהם מהמקום הוא לא כזה להיט, ולשוערים כאלה עדיף להמר.
    אני נזכר בז'וליו סזאר של אינטר בעבר, הוא היה אומן בעצירת פנדלים , פשוט כי היה לו זינוק של חתול. אובלאק הוא שוער מצוין, אבל הוא לא "חתול".

8. Gianluigi Buffon Campione d'Italia

סביב כל הדיבורים על אובלאק ש"לא הצטיין" בלשון המעטה בפנדלים, אנשים שוכחים אולי נקודה נוספת - נראה כי ריאל התכוננה וידעה את שיטת העמידה של אובלאק בפנדלים (שהוא לא מהמר אלא עומד באמצע ורואה "לאן נושבת הרוח"), ולכן אף בעיטה לא הלכה לאמצע, אפילו לא קרוב, ואני לא חושב שזה מקרי.

DRORIKO אוהב/ת את זה.
  9. amn Member

הצחיק אותי ששגיא כהן או נדב יעקבי (לא יודע למה עשיתי את הטעות שלראות את השידור הישראלי) אמרו שאם ריאל תיקח זה יגדיר שזידאן הוא אחד מגדולי המאמנים בעולם.
    גם אני חשבתי על די מטאו ישר, ותהיתי לאן הוא נעלם? אז הוא לא אימן מאז שהתפטר משאלקה לפני שנה, ומקושר בימים אלו לאסטון וילה.

oranfu אוהב/ת את זה.
  10. פול סקולס Member

נשמע כאילו החוקרים האלה יוצאים מנקודת הנחה שלשוער הממוצע (סתם מישהו, לא בהכרח כזה בעל רמת שוערות ממוצעת) יש מהירות-תגובה פנומנלית, והוא יכול להספיק לזנק לכיוון הנכון אחרי שהשחקן בעט את הכדור.

כל מה שיש לי זו תחושת בטן ו"היגיון" בתור צופה,
    אבל אני אומר- אין שום סיכוי שזה תופס ברוב המקרים.

טים קרול עשה את זה יפה מאוד נגד קוסטה ריקה ברבע גמר המונדיאל- הוא עצמו סיפר על זה בראיון אחרי המשחק, שבאימונים מאמן השוערים הדריך אותו לחכות שהשחקן יבעט ואז לזנק בעקבות הכדור- אבל זה ממש קשה לביצוע,
    ורוב הפעמים כשמישהו ינסה לעשות את זה זה ייראה כמו אובלאק אתמול.

אתה צודק שזה "נראה מוזר בעיניים", אבל זה גם נראה שגוי מבחינת מה שעדיף לשוער לעשות כשבועטים מולו פנדל.

התוצאות של המחקר הזה נכונות רק אם: הרבה מאוד פנדלים נבעטים לאמצע/לא ממש לפינה, או שלשוערים יש מהירות תגובה לא מהעולם הזה.

לדעתי שני התנאים האלה לא מתקיימים.

11. k_700 Member

דה חאה הרבה פעמים מחכה לקרוא את התנועה של הבועט או ממש שבריר אחרי שהוא ניגש לבעוט ואז מזנק.
    אבל דה חאה זה לא שוער רגיל, אתלט פסיכי ואינסטינקטים עוד יותר פסיכיים שחוברו לגוף אחד.

אני חושב שבמחקר הזה צריך מראש לסווג גם לשוערים עם ריץ' טוב ולכאלה שאין להם ריץ' מיוחד.
    שוער עם מוטת ידיים רצינית יוכל לסגור טוב יותר את השער גם אם יזנק קצת באיחור ולא יהמר מראש על פינה.

פול סקולס אוהב/ת את זה.
  12. EO11 בפה אליל היכל התהילה

גם אובלק הוכיח העונה שהוא שוער מעולה, אבל לא מובן לי מה הוא ניסה לעשות אתמול. כאילו הוא ויתר מראש על הפנדלים ואפילו לא ניסה לזנק, נבאס לפחות הימר. בכללי הפנדלים היו מעולים לטעמי, של כריסטיאנו בסוף היה מושלם.

אתלטיקו יכולה לצאת מרוצה מהעונה הזאת, ניקו גאיטאן יתאים מאוד לקבוצה ואני מאמין שלסימאונה יש תכנית רכש שתשדרג את אתלטיקו עוד יותר. פוטנציאלית, בספטמבר היא יכולה להיות הקבוצה הכי חזקה באירופה.

13. Ever Banega Member

אני לא חושב שיש פה עניין של מהירות תגובה בכלל. העניין הוא האם השחקן "מהמר" או מחכה לזינוק של השוער, אם השחקן מראש אומר אני בועט חזק ל X, והשוער יחכה, הוא לא יעצור את הפנדל, זריז ככל שיהיה, במצב כזה השוער צריך להמר. אם השחקן לא מהמר ומחכה לתזוזה של השוער השוער צריך לא להמר ולזנק לעבר הכדור.
    בכל מקרה לדעתי (אף על פי שיש שוערים שלא עושים את זה בכל זאת הולך להם) שוער צריך לעשות הטעיות על קו השער להסוואת ככל האפשר האם הוא הולך להמר או לא ולאן, את זה אובלאק לא עשה.
    דרך אגב ראיתי עכשיו שוב את הפנדלים וזה נראה כאילו אובלאק כן הימר בכל הפנדלים חוץ משל מארסלו.

14. zivmay Member

רק אני לא התרשמתי מצורת המשחק של ריאל מאז שזידאן הגיע?
    גם לא בקלאסיקו העצל והמפורסם.
    אין אינטסיביות, אין לחץ. משחק מאוד לא מתואם, מסתמכים המון על היכולת האישית של בייל רונאלדו ומודריץ. הם נראו נורא נגד פח כמו הסיטי, ועוד יותר נורא מול וולפסבורג (גם בליגה לא הרשימו כלל).
    לא חושב שהוא שורד את העונה הבאה, זה די בלוף.

oranfu אוהב/ת את זה.
  15. doundoun Member

אובאלק הזכיר לי את יונגבלוד שוערה של הולנד בגמר 74, הבן אדם לא כופף ברכיים בפנדלים וכשאתה
    שוער גבוה מן הסתם תצטרך זריזות חתולית על מנת לרדת מהר ולנסות לעצור.
    ככלל אם לא המעמד קיבלנו משחק בינוני מאוד ואתלטיקו שילמה בגדול על סגנון משחקה במשך
    כל העונה כשלא ידעה למצוא פתרונות התקפיים מול ההגנה של ריאל שלא ממש הייתה בשיאה.
    קצת חבל שלא קיבלנו גמר בין שתי קבוצות שיודעות ורוצות לשחק, ריאל מול באיירן או ריאל
    מול פאריז או אפילו קלאסיקו , כשיש לך את אתלטיקו בגמר אתה יודע מראש את התסריט משום
    שזאת הדרך של סימונה.
    בגדול קיבלנו השנה לא מעט קבוצות שפשוט חששו להפסיד בחלקן זה התנקם (פאריז מול סיטי
    בארסה ובאיירן מול אתלטיקו) ובחלקן לא ( ריאל מול סיטי) וזה בפירוש הוריד את רמת המשחקים
    מרבע הגמר ואילך וחבל.
    השיפוט היה סביר ,נכון שהיה נבדל של ראמוס אבל ראינו זאת רק בהילוך שני או שלישי אז מה
    לנו להלין על השופט?
    לגבי זידאן ,מוקדם מאוד עדיין לקבוע עד כמה טוב הוא ,מה שבטוח מזל יש לו והרבה...
    לקבל שלוש יריבות חלשות עד לגמר ובמקביל היריבה הגדולה בליגה נכנסת למשבר מנטלי
    מדהים בדיוק בזמן... ועם זאת אי אפשר לשכוח את התרומה הכי גדולה שלו והיא ההשפעה
    על האופי של הקבוצה שהשתנה מהקצה עד הקצה בזמן כה קצר.
    ריאל מדריד זכתה בזכות ואם כי לבטח לא הייתה הקבוצה הטובה באירופה ולמרות המזל
    הגדול בהגרלה אני לא באמת חושב שצריך להוסיף כוכבית ליד הזכייה הזאת.
    מילה על רונאלדו , לא משחק מבריק בלשון המעטה אבל כמו לפני שנתיים חגיגה עצמית
    שלו כאילו הוא הוא שניצח לבד , חבל.
    אני מאוד מקווה שבשנים הבאות נקבל 3 -4 קבוצות נוספות בצמרת האירופית מה שינפיק
    לנו דרמות איכותיות בגמרים דבר שלא זכינו לו כבר די הרבה זמן.