גמר ליגת האלופות 2012: צ'לסי אלופת אירופה!

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏17/5/12.

1. HapoelFan ואיפה שתגידי אני מתייצב

בינגו. מסכים איתך לחלוטין, ארז. האמת? אני הרבה יותר משמח שברצלונה וריאל מדריד לא בגמר ליגת האלופות. ברור שאל-קלאסיקו בגמר הצ'מפיונס יכול היה להיות מרתק ומסקרן יותר מהמפגש הבא עלינו לטובה בין צ'לסי ובאיירן, אבל אני מעדיף לראות דווקא את הגמר הנוכחי. גמר כוחני יותר, גמר שקשה מאוד לחזות, יש "פייבוריטית" אבל למעשה היא לא פייבוריטית, גמר בו שתי הקבוצות מנסות ורוצות לסגור מעגל, גמר בו שתי הקבוצות עברו עונות די מתסכלות בליגות המקומיות שלהן. כבר לא יכול לחכות ולמרות שאני אוהד שאלקה, אני מאחל לבאיירן לזכות רק בשביל להעצים את השם של הכדורגל הגרמני עוד יותר ויותר. שיהיה בהצלחה.

2. Keyser Söze Member

מישהו בכנות חושב שגמר של באיירן נגד צ'לסי הוא יותר אטרקטיבי מגמר של בארסה נגד ריאל?
    אני מבין שזה נורא כיף לצאת נגד קונצנזוס וללכת נגד המיינסטרים אבל לפחות אל תשקרו לעצמכם.

3. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

אני לא אמרתי מה יותר טוב או מה יותר אטרקטאיבי, זה לא העניין, דור אמר ש"זה לא הגמר שאירופה רצו" אני קצת מעורה במדיה באירופה, אף אחד לא בוכה שזה הגמר, ואף אחד בכלל לא מזכיר את זה. רק במדינתנו המעוותת זה המצב.

נערך לאחרונה ב: ‏18/5/12
  4. לירן מנהל כללי מנהל כללי

חבר'ה, ברצלונה? ריאל? הן עפו, פה זה הדיון על משחק הגמר, זה לא הדיון ולא המקום, כל הודעה שלא קשורה למשחק מחר תימחק. מבחינתי תפתחו דיון הגמר- טוב או רע, את הדיון הזה אל תזהמו.

תודה.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏19/5/12
  5. dudi Member

ונחדד שהם עפו לבאיירן, ולצ'לסי הראויות היחידות ביבשת לכתר!

הלחץ מעביר הילוך אני מאד מקווה לואן בויטן בפנים, וחולם על המיס מאץ' של בוסינגווה עם פרנקי היקר שלנו,והסיום פליז שיהיה שמח לקבוצתי האהובה :aaarse:

6. רפאל Member

חלמתי הלילה על הגמר http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx
    צ'לסי הצליחה יפה מול ברצלונה אבל באיירן בניגוד לברצלונה אוהבת לשחק מהאגפים וצ'לסי תהיה חייבת לשלוח כמה שחקנים שישמרו על רובן ועל ריברי כל פעם שהכדור מגיע אליהם בדיוק כמו שדורטמונד עשתה בגביע.

7. FreakinMoney Chelsea Fan

היום זה קורה! יום שבת הארור הזה שכל כך פחדתי להגיע אליו. 1000 תסריטים רצו לי בראש במהלך השבוע - איך אני אצעק, אתעצבן, אחגוג, אבכה, אתרגש. קשה לי עם הציפייה הזאת ומנגד אני מפחד מהמעמד ומרגע השריקה כי אני לא חושב שאצליח לעמוד בזה מבחינה רגשית.

איך אתם מעבירים את השעות הספורות עד הגמר? הכנות? איפה תצפו בו? אמונות תפלות?

אני בכל אופן כבר הכנתי לעצמי מספר בירות שיושבות במקרר, לא צריך יותר מזה, גם ככה הציפורניים שלי זה המעדן הכי טוב במשחקים של צ'לסי. את המשחק אני אראה לבד בביתי, לא אוהב לראות עם חברים משחקים במעמדים כאלה.. במיוחד כשאין ביניהם אוהדים של צ'לסי או באיירן. מעדיף להיות לבד עם ההתפרצויות שלי ועם "השקט"-רעש הנפשי שלי.
    ובנוגע לאמונות תפלות זה ישמע מפגר נורא אבל הייתי אמור להסתפר היום ואני ממש מפחד שאם אסתפר זה יחליש את צ'לסי עד להפסד בגמר, ממש כמו הסיפור התנכי על שמשון

8. Civil Anti Madridista

עם כל הכבוד אני ממש לא מחזיק מדויד לואיז, אבל מצד שני גם ההגנה של באיירן לא כזאת גדולה

בכל מקרה, אני הולך גם הגרמנים היום. זה בידיים שלהם לפי דעתי

9. Raulito Madridista

כתבה בספורט 5 על אריאן רובן: חייב לזכות היום בצ'מפיונס כדי לא להיחשב כלוזר

http://www.sport5.co.il/SIP_STORAGE/FILES/2/297292.Xxx

ברור שידברו על רובן סביב המשחק ומדובר בנושא חשוב מבחינת הסיקור התקשורתי - אבל אני לא כל-כך אוהב את הכיוון, מעין דיבורים באוויר. רובן החמיץ פעם וחצי בגמר גביע העולם - הוא היחיד? גם הנרי עשה אותו דבר מול בופון ובגמר גביע הצ'מפיונס בידיוק באותה שנה(2006). האם לא קיים לבל שהוא קצת מתחת למסי ורונאלדו? בטח שקיים, ורובן 'צועד' בראש הסבב יחד עם פראנק ריברי ואולי מסוט אוזיל. בגמר הצ'מפיונס לפני שנתיים מוריניו בחוכמה רבה שם עליו שמורה כפולה ובלי ריברי כל ניהול ההתקפה של באיירן נפל על כתפיו ורובן היה כרגיל טוב משאר חבריו. האופי שלו מאוד מעצבן - אז מה. סגנון המשחק אולי לא רב-גוני ובכל-זאת הולך לו, לדעתי המאמנים צריכים יותר להנחות על שינוי מקומות בהתקפה כי רובן מסוגל גם משמאל לעשות בעיות עם דריבל על הקו וכדור רוחב.

אגב, דיברו על ההגנה של צ'לסי - קהייל לדעתי הוסיף הרבה שקט, הוא שחקן מעולה. לואיז לעומת זאת סתם פלופ עם תסרוקת די מעצבנת.

10. 亚历山大帕托 Member

אם באיירן תפסיד, יכול להיות שהיא תהפוך לאחת הלוזריות הגדולות בכל הזמנים? מקום שני בליגה אחרי שהובילה את הטבלה במשך רוב העונה, הפסד משפיל בגביע הגרמני ואולי הפסד היום כשהיא באה כפייבוריטית מובהקת. אני חושב שזו תהיה עונה כושלת יותר מזו של צ'לסי ב-07/08.

11. alexshw Member

במובן מסוים הפסד יהיה יותר גרוע מה"הישג" של לברקוזן ב - 2001/02, מצד אחד באייר הפסידה אליפות במחזור האחרון ואילו באיירן כמה שבועות לפני כן, אבל מצד שני באיירן מארחת את צ'לסי, כאשר היא אולי גם עדיפה איכותית, אם נוריד את המושעים והדבר הכי חשוב כשהיא משחקת בבית.

נערך לאחרונה ב: ‏19/5/12
  12. dudi Member

אין לבאיירן שום יתרון מהמושעים, אם נשווה אותו מידה של חשיבות השחקנים ששוב לבאיירן אפילו אין חלופות פר תפקיד, שלצ?לסי יש ולא אחת. כל מקרה שיווין מוחלט בחסרים, אבל לא במציאת החלופות.

אגב מדהים כמעט שכפול של אותו שחקן מורחק בכל כיוון

אלאבה-איבנוביץ? אחד הגנתי יותר אחד התקפי יותר, אך לשניהם אין תחליף.

באדשטובר-טרי צמד הבלמים שגדלו במועדונים שנחשבים לשחקני הנשמה של המועדונים לא יהיו כמה דרמטי.

גוסטאבו-ראמירז צמד הקשרים האחוריים שלאורך כל הטורניר רצו קילומטר נוסף כל משחק אקסטרא בשביל שאר השחקנים כמה לב יש לשניים האלו.

(גם מיירלש יחסר...). אני מקווה שהאיכות ההתקפית ללא קשר למושעים תכריע את ההתמודדות, קדימה בוואריה Mia San Mia!

13. alexshw Member

החיסרון של טרי הרבה יותר משמעותי מבדשטובר עם קצרים קלים במוח.
    טרי זה אחד המנהיגים החשובים של הקבוצה שתמיד נותן תפוקה.
    רמירס גם חיסרון מאוד חשוב, בגלל הכושר הנהדר שבו הוא נמצא. הפך לסוג של שחקן קלאץ'.
    החיסורים של צ'לסי לדעתי יותר משמעותיים.

אלבה אני בכלל לא חושב שזה חיסור כי לדעתי המעמד הזה עדיין גדול עליו.

14. riquelme1 Member

אני דווקא חושב שהחיסרון של לואיס גוסטאבו לא כל כך משמעותית היום, אם בכלל, אני לא מחזיק גדול מהקשר הברזילאי, למרות שאין ספק שהוא שחקן שעושה הרבה עבודה, אבל לדעתי עם שוונשייטגר וקרוס באמצע, ומולר מקדימה זה יכול להיות מצויין בשביל באיירן, אני מאוד מחזיק ממולר למרות שהוא לא עובר עונה גדולה הרבה בגלל שלרוב היינקס מעדיף את קרוס למעלה, אבל אני חושב שמולר יכול להיות פקטור משמעותי מאוד היום.

החיסרון של טרי אכן משמעותי היום, אבל אחרי המשחק נגד ברצלונה אי אפשר להספיד את צ'לסי היום, זה הזדמנות אחרונה אולי לשחקנים כמו דרוגבה, לאמפרד, אשלי קול לזכות בגביע, החיסרון הכי משמעותי של צ'לסי לדעתי זה ראמיירז המצויין, וגם החיסרון של איבאנוביץ' אחד המצטיניים של צ'לסי העונה, שהיה יכול להתמודד יותר עם ריברי מאשר הפורטגלי בוסינגואה.

למרות שרציתי סופר-קלאסיקו בגמר, קשה להגיד שאני מאוכזב מהגמר היום, אותי הוא מסקרן מאוד במיוחד בפן הטקטי, רשמתי אחרי המשחק במדריד שבאיירן תזכה, אבל אחרי שראיתי את דורטמונד מפרקת אותה לחתיכות אני קצת יותר סקפטי, למרות שבאיירן מתחילת העונה שמה לעצמה מטרה וזה זכייה בצ'מפיונס והם מתעלים במפעל הזה כל העונה, כמו שעשו נגד ריאל מדריד.

קשה לי להאמין שקבוצה כמו באיירן תפסיד שתי גמרים, אחרי ההפסד מול אינטר בברנבאו לפני שנתיים, שהאיטלקים היו מכונה הגנתית מפחידה.

אישית לא ממש אכפת לי מי תנצח, אבל הלב קצת יותר עם צ'לסי בגמר טורס שאולי יתן איזה שער ויבוא ליורו עם ביטחון(אם בכלל), ובשביל מאטה למרות כל הביקורת עליו, מה גם שזכייה של באיירן תיתן עוד יותר ביטחון לנבחרת גרמניה היריבה הכי מפחידה ביורו המתקרב.

שיהיה בהצלחה! ושאפו כמובן על הסיקורים.

15. aloneli Member

באדשטובר מחזיק לבאיירן את ההגנה והוא הבלם מספר אחד של באיירן וגרמניה(ביחד עם הומלס).אם זה לא חסרון משמעותי אז לא יודע מה כן.ובטח שאין בלם טבעי מחליף שזה עוד יותר קשה.
    גוסטבו הוא הקשר האחורי הטוב ביותר בגרמניה ואחד מהטובים בעולם.השומר האישי הכי טוב שיש לבאיירן שזה סופר חשוב למשחקים טקטים שכאלו.
    אלאבה עבר שדרוג רציני העונה והפך להיות מגן נהדר ויהיה חסר.

בכל מקרה עדיף להתרכז במי שכן משחק,לצ'לסי יש חיסורים לא פחות משמעותיים ככה שזה מתאזן. קונטנטו,טימושיוק ומולר הם שלושה שחקנים מעולים ואני מאמין שיעשו את העבודה.