גמר הגביע: דורטמונד זכתה בדאבל!

הנושא בפורום 'פורום כדורגל גרמני' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏11/5/12.

1. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

1-4! http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/5eek.Xxx דורטמונד משייטת לגביע, ציפיתי לקרב הרבה יותר צמוד ולפייט מצד הבאוורים. אם הם מופיעים ככה מול צ'לסי, שישכחו גם מהצ'מפיונס.

2. dudi Member

מי שעלה בהרכב ראשון שנראה פחות טוב מאחי נצרת אמש מול לוד, מי שנותן להרכב הראשון לספוג השפלה מהגדולות שיש, אני מקווה שאם בגלל החלטה להעלות את ההרכב הראשון היום חלילה נאבד את הכתר האירופאי ישלם ביוקר.

התעללות של צער בעלי חיים אולי רק תעצור, יהיה קשה מאד לשחקנים להאמין במשהו אחרי שהיום הושפלו קשות.

מצוקה הגנתית? הצחקתם את כל משחק ההתקפה הביזיוני שהציגו שחקני הקישור והחוד.

יום שחור למערכת ערב משחק השלוש עשורים האחרונים. עצוב קשה ומביש. והנה הפסימיות מגיעה לה לקראת שבוע הבא ובגדול.

3. VAR Member

פשוט

מדהים. איזה כיף לראות אותם. גדולים מהחיים.

4. Raulito Madridista

גם אם התוצאה הייתה נשארת 4:2 ונוייר לא היה מספק עוד רגע של מבוכה במשחק הזה(האם יכול להיות שבחצי העונה השני הוא נתן הצגה רק בברנבאו?) - דורטמונד פשוט השפילה את באיירן. עשתה הכל יותר מהר, יותר חד, יותר יפה. כבשה שערים מתי שרק רצתה.
    הדאבל הזה כל-כך מגיע לה וצריך לעמוד ולמחוא כפיים. שחקנים צעירים כל-כך רעבים ומהירים, דורטמונד פשוט תופעה. ניצחון כזה על באיירן ובעוד בגמר גביע זה לא עניין של מה בכך. אם אני זוכר נכון, באיירן ספגה רק 3 חמישיות בשנות ה-2000 עד למשחק היום - וורדר ברמן, וולפסבורג ושאלקה(2002).

שוונשטייגר היה נראה היום כמו מרסלו במשחק נגד גראנדה אחרי חגיגות האליפות - כאילו אכל ושתה יותר מידי, מה זו האיטיות הזו. אבל גם אלבה עשה טובה שחזר להגנה ובכלל הופעה מרושלת של באיירן. לא חושב שיש מה לבקר את רובן או גומז לדוגמא אבל באמת שרק ריברי הצדיק את המעמד והשער שלו פשוט גולאסו.
    כל ההגנה מולו על מטר ובכל-זאת מצליח להכניס כדור לרשת. לי זה הזכיר קצת את השער של זיזו מול לה-קורוניה ב-2002 למי שזוכר - שער נדיר ביופיו שספק אם היה קודם לכן בכדורגל.
    לא יודע איך באיירן יכולה להגיע ככה לגמר הצ'מפיונס, הסיכויים פחתו מבחינתה משמעותית למרות ההרכב החסר של צ'לסי.

נערך לאחרונה ב: ‏12/5/12
  5. AS R Member

העליונות של דורטמונד על כל הליגה ועל באיירן בפרט ב'קלאסיקו הגרמני' מתחילה להזכיר לי את ברצלונה וריאל מדריד של השלוש שנים האחרונות.

6. ADP משתמשים של כבוד היכל התהילה

דורטמונד היום מחצה את הקבוצה הבכירה של הכדורגל הגרמני ועשתה את זה בסטייל כמו בכל אחת מ-5 הפעמים האחרונות. חשבנו שבאיירן עוצמתית אחרי המשחקים מול ריאל מדריד אבל כנראה שדורטמונד אפילו עוצמתית יותר. אני כבר לא יכול לחכות לראות אותם בעונה הבאה בליגת האלופות, כי אני מאמין שאחרי הטבילה הראשונה אחרי עשור שומם במפעל היא בעונה הבאה תצליח לעשות קמפיין הרבה יותר טוב, וזה כמובן בלי לדבר על רויס ושאר החיזוקים שמצפים לה. אם זה היה אפשרי, הייתי משאיר כל שחקן שם כי המשחק הקבוצתי של דורטמונד הוא פשוט תאווה לעיניים. אולי הכי יפה באירופה נכון להיום.

אחרי המחמאות לדורטמונד, מגיעה השאלה - איך באיירן מרשה לעצמה לחטוף חמש חתיכות בגמר גביע? ואולי חשוב יותר, האם יכול להיות שהמפלה הזאת תגרור אחריה אכזבה נוספת בליגת האלופות לעיני הקהל הביתי?

7. Der Rotbart Member

זוועה; מישהו יצטרך לטפל בשחקני באיירן לקראת העונה הבאה בכל הנוגע לתסביך שהולך ומתעצם מול דורטמונד. אני לא מציע לאוהדי צ'לסי להתלהב כל כך; באיירן בליגת האלופות חזקה דורסנית הרבה מאשר בזירה המקומית, ואני גם לא רואה את צ'לסי מדגדגת את הצורה והרמה של דורטמונד מודל 2012-2011.

חובבי הפסיכולוגיה בגרוש יטענו שעכשיו באיירן תתפוצץ על צ'לסי בגמר; חבל שאני לא שייך לזן הזה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/sad.Xxx

8. AS R Member

קובה היה פשוט אדיר, הבישול שלו בשער הראשון כשהתגנב לכדור ובחוכמה לא בעט אלא מסר הצידה לקגאווה, והבישול שלו בשער החמישי עם הגבהה מדוייקת תוך כדי איבוד שיווי משקל הראו איזה שחקן חכם ונהדר הוא.

לבנדובסקי השתפר פלאים בעונה הזאת לעומת העונה שעברה, עם 22 שערי ליגה ועכשיו שלושער בגביע. למרות שעדיין לא נחשב חלוץ ברמה כמו של גומז והונטלאר בשל כך שהוא עדיין מחמיץ לא מעט פעמים, נתן היום משחק מושלם עם שלושער וניצול הזדמנויות מקסימלי.

נוייר נתן משחק חלש מאוד מהצד השני. בשער הראשון יש לו חלק בגלל שיצא בפזיזות והשאיר את השער חשוף, את הפנדל הוא היה צריך להדוף, שער נוסף עבר בין הרגליים שלו והשער החמישי הוא כל כולו שלו.

9. Uli Hoeness Wer nicht hüpft ist ein blau-weißes Arschloch

הקבוצה הזאת שיחקה העונה בליגת האלופות ולא הפסדת הרבה.

10. ADP משתמשים של כבוד היכל התהילה

11. רפאל Member

מעולם לא ראיתי את באיירן עם משחק הגנה כל כך גרוע כמו היום, בואטנג היה פשוט בושה וחרפה.
    גוסטבו היה האשם העיקרי בשער הראשון, לא סובל אותו פשוט עגלה.
    בגמר בלי באשטובר היחידי שעוד שווה משהו בהגנה ביחד עם להאם באיירן בטוח תספוג מול דרוגבה שתמיד מתעלה במשחקים החשובים.

12. hai80 Member

איזה קבוצה דורטמונד וואו אין דברים כאלה המתפרצות שלה כאלה קטלניות והמשחק המהיר והזריז שלה פשוט תענוג

13. doundoun Member

נדמה לי שהיום השתכנע אחרון הספקנים שדורטמונד לקחה 2 אליפויות וגביע בזכות וללא שום צורך
    בחסד של אף קבוצה כולל לא באיירן.
    האמת היא שציפיתי למשחק דו צדדי שיילך אולי להארכה אבל היה ברור כמעט לאורך כל המשחק
    שדורטמונד הכיעו מוכנים { כרגיל} בעוד באיירן חושבים על השבת הבאה.
    דורטמונד פשוט קבוצה מדהימה ויהיה מעניין לראות מה יקרה לה בשנה הבאה.

14. Ralph-Lauren 1909 היכל התהילה

איזה כיף, איזה תענוג צירוף של כלל השחקנים, מלחמה ונחישות. החבורה הראתה שוב לכל הבאוורים מה זה כדורגל שותף. עבודת הגנה נהדרת למרות טעות אחת קטנה, אבל החלק ההתקפי היום פיצה על הטעות בהגנה, קובה ולבנודבסקי צמד נהדר שלא מפסיק לשגע את ההגנות של היריבה. פשוט אימפריה הקבוצה שקלופ בנה!

Zieht den Bayern Die Lederhosen Aus

15. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

משחק נהדר, רק בגרמניה יכול להיות גמר גביע כל כך פתוח והתקפי. נהניתי מכל רגע. יורגן קלופ מנג'ר ענק, כמעט כל משחק שראיתי של דורטמונד העונה פשוט צועק עבודה טקטית מושלמת. גם היום הנעת הכדור של דורטמונד פשוט שברה את באיירן מינכן בקלות בלתי נסבלת ממש.