גמר האלופות 2013 :: באיירן אלופת אירופה!

הנושא בפורום 'פורום כדורגל גרמני' פורסם ע"י Rosner, ‏10/8/12.

1. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

קודם כל זה לא ההרכב שאני הייתי עולה בו.
    אבל גונדוגן לא היה מחליף את בנדר, אלא את גרוסקרויץ או לבנדובסקי או גוצה. לפי הסדר הזה.
    ושנית לייטנר במקום אחד ההתקפיים.
    חילוף אחרון כבר לא ממש חשוב כל עוד הוא באמצע זמן פציעות.

נערך לאחרונה ב: ‏26/10/12
  2. אפנברג Member

זה היה שבוע משובח לקבוצות הגרמניות! כל הכבוד לדורטמונד, שדאגו שקללת גרמניה על ריאל תימשך (נצחון בודד של הספרדים ב-24 מפגשים בגרמניה). למרות היריבות הגדולה בין הבווארים לדורטמונד, אני עודדתי הצהובים-שחורים מול ריאל. יש לי תחושה שבשלבי הנוק-אאוט בצ'מפיונס נקבל באיירן-דורטמונד (אחרי שמינית הגמר, בה זה לא יכול לקרות). דורטמונד חייבת להעפיל כדי להראות שהתבגרה בכל הקשור לצ'מפיונס אחרי שנתיים מאכזבות באירופה ונראה שהיא בדרך הנכונה.

אתמול ראיתי את "החגיגה האירופית" בצ'רלטוןן מהליגה האירופית. כשהאנובר ספגו בדקה ה-90 התבאסתי רצח אבל אז הגיע שער הנצחון שלהם וסלבה ברזילאי, הפרשן שאפילו זוהיר בהלול מחוויר ליד פניני הלשון שלו, הרג אותי כשאמר על שחקני הלסינגבורג שחשבו שהנה הם נמנעים מהפסד: "אל תאכל את הסטייק לפני שהבצל השחים"...מהריצפה היה צריך לגרד אותי...

3. פול סקולס Member

אם ניקח מצב שבו עוד שלושה חודשים אפשר לומר בוודאות שדורטמונד איננה חלק ממאבק האליפות (אני לוקח אותם כדוגמא כי אני לא יודע מי הן היריבות ההיסטוריות של באיירן לאורך השנים בליגה), והיא משחקת נניח נגד האנובר במשחק ליגה סתמי, לאתרצה שהם יפסידו, בגלל סיום העונה שעברה למשל?

4. eran levy Member

יש אוהדים שחושבים רק על הקבוצה שלהם. יש אוהדים שחושבים על הכדורגל.
    כדורגל גרמני לא מתנהל כמו הספרדי, האנגלי או כל ליגה אירופית אחרת. החוקים שלו לא מאפשרים את הגמישות הכלכלית שיש למועדונים הגדולים בעולם. רק בשל כך יש צורך לעודד את הכדורגל הגרמני, אפילו אם מדובר באוהדי באיירן שרוצים בהצלחת דורטמונד. המאקרו מייחל להצלחה של הקבוצות הגרמניות, ואם זה יעבוד זה יהיה ניצחון לקול השפוי שרוצה כדורגל אחר ויכול להציג איכות גבוהה והצלחה בזירה הבינלאומית גם בלי קפיטליזם דורסני.

אנשים שלא בקיאים בהלכי הליגות השונות מכירים את הקבוצות רק על פי מאזניהן במפעלים האירופיים. לא יודע כמה עולה כרטיס למשחק של ברצלונה או ריאל מדריד, אני יודע שהכרטיס הזול ביותר שיכולתי להשיג באנגליה למשחק (חודש וחצי לפני המשחק עצמו) עלה 42 פאונד. אני גם יודע שבגרמניה הכרטיס הזול למשחק בונדסליגה נע בין 15-20 יורו. 50 יורו זה כבר כרטיס במקום מעולה. הכדורגל הגרמני ממשיך לטפס בטבלת הפופולריות העולמית גם בלי הצלחות רחבות היקף באירופה, אז תארו לכם איך זה ייראה עם הצלחות באירופה, ועם כרטיס בעשרים יורו למשחק ליגה.

5. Der Rotbart Member

הו, אני מאוד שמח שדורטמונד מפסידה אבל אני לא שונא אותה, אלו שני דברים שונים. חוץ מזה נראה לי מאוד הגיוני להיות בעד קבוצות גרמניות באירופה במיוחד אם אוהדים גם את הנבחרת. אתה לא חושב?

6. Der Rotbart Member

http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/goodpost.Xxx

7. אפנברג Member

יש הבדל בין הליגה למשחקים בזירה הארופאית: בוודאי שלאור היריבות בליגה ולאור סוף עונה שעברה ארצה שדורטמונד תפסיד בכל משחק בונדסליגה אך בליגת האלופות זה שונה: שם הכבוד של הכדורגל הגרמני מונח ולכן זה שונה. מי רוצה לשמוע שאלופת גרמניה, גם אם היא לא באיירן שלי, חטפה תבוסה או לא העפילה לשמינית הגמר? זה רק מוסיף לבונדסליגה שקבוצות שלה מצליחות באירופה ולכן אין סתירה בין זה לבין היריבות בליגה עצמה. בליגת האלופות אני מפרגן לדורטמונד בכל משחק, עד שתפגוש את באיירן ברבע הגמר ואילך... http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/cool.Xxx

8. aloneli Member

זה שונה כי בגרמניה אין כל כך יריבות חזקה בין הקבוצות כמו באיטליה למשל ולאוהד באיירן למשל אין יריבה אמיתית לאורך השנים.אבל בלי קשר זה נראה לי סתמי לצפות במשחק של קבוצה אחרת ולקוות שהיא תפסיד אלא אם כן היא נלחמת איתך על אותו תואר.מה יעזור לי אם שאלקה או דורטמונד יפסידו באירופה?דווקא להיפך זה מוסיף לניקוד ומפריע להם להתמקד בליגה ככל שעובר הזמן.

כרגע אני מקווה שדורטמונד ושאלקה יאבדו נקודות בליגה רק כי הן מועמדות לתואר,באותה מידה זה יכל להיות אוגסבורג ופרייבורג במידה והן היו מועדמות לתואר שבאיירן נלחמת עליו.

9. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

מעבר למה שאמרו כאן ואני מסכים לגמרי. הרי שאם יהיה משחק בעוד שלושה חודשים (או כמה שלא תרצה) בליגה ואין לי סימפטיה מיוחדת לאחת הקבוצות שמשחקות (וכמובן שאף אחת מהן לא מאיימת על באיירן) אני אהיה בעד הקבוצה שיש לה יותר סיכוי באירופה. למשל אעדיף שדורטמונד תנצח את פרייבורג ותזכה היא במקום לאירופה ולא קבוצה עם פחות סיכוי להצליח באירופה.

למרות מה שאמרו כאן, בכל זאת יש יריבויות גדולות גם בגרמניה ועם זאת הייתי במשחקים במינכן שסבתא לבושה בחולצת דורטמונד ישבה מתחתי עם הנכד שלבש באיירן או שישבו לפני 5 חבר?ה ששלושה לבשו באיירן ושניים ברמן (במשחק של באיירן נגד ברמן).

נערך לאחרונה ב: ‏26/10/12
  10. אפנברג Member

צריך גם לזכור ש"קלאסיקוס" בגרמניה משתנה מזמן לזמן, כאשר רק באיירן נשארת הפקטור הקבוע, ולכן אין יריבות כ"כ גדולה לאורך עשרות שנים, כמו בליגות אחרות. בשנות ה-70 זה היה באיירן-גלאדבך, בשנות התשעים ובשנים האחרונות באיירן-דורטמונד ובתחילת שנות ה-2000 באיירן-ברמן.

11. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

חייבים להגיד כל הכבוד לדורטמונד. מראש טענתי שאם הם לא יעלו זה כישלון ובכל זאת הם עשו את זה יפה ועוד הבטיחו את העליה מחזור אחד לפני הסיום.
    בכלל כל הכבוד גם לשאלקה וכל שאר הקבוצות. חוץ משטוטגרט (עם הסגל הנפלא שלה) כל שאר הגרמניות הבטיחו את הסיבוב הבא כשנשאר עוד משחק אחד בקופה. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/eusa_clap.Xxx

12. dudi Member

אחלה קמפיין של הגרמניות באלופות ובשורה תחתונה זה מה שחשוב, יש התקדמות אדירה של נציגות הבונדסליגה מקווה להגרלות סבירות בשמינית לכולן(או שדורטמונד בישלה סופר קלאסיקו אירופאי כבר בשמינית..).

13. aloneli Member

גם שטוטגארט נותנת טונריר מעולה ואמורה גם לעלות לשלב הבא.אני לא זוכר מתי הפעם האחרונה שהגרמניות כל כך הצליחו באירופה ומגיע כל הכבוד לכולן.
    לא חושב שזה כשלון אם דורטמונד לא הייתה עולה אבל הצחיק אותי לשמוע שאומרים שדורטמונד היא הפתעה בבית שלה.מעניין שאלופת גרמניה ומחזיקת הגביע הגרמני נחשבת להפתעה כדי להפעיל משלב הבתים.בכל מקרה היא נתנה הופעה נהדרת וסיטי וריאל בהרבה מזל הצליחו לחלץ נגדה נקודה,דורטמונד הייתה כמה רמות מעל שתיהן בשלב הבתים.
    גם שאלקה בהופעה נהדרת.מה שחשוב שהיא בשני המשחקים נגד ארסנל שיחקה נהדר וגם היא בצדק במקום הראשון.
    באיירן עם מעידה אחת בבוריסוב אבל חוץ מכך עם הופעה טובה.הבית היה מאוד צפוף וקשה ממה שציפנו אבל שמינית גמר בלי באיירן זה כבר מוגזם...

14. סדרו קייטע Member

השיפור הגדול של דורטמונד במשחקים האחרונים באירופה (מאז המשחק מול סיטי) היה באחוז ניצול המצבים, אספקט שלא מעט פעמים בעבר היווה נקודת תורפה גדולה עבורם. נגד אייאקס זה באמת היה מאד קיצוני (ארבעה שערים מארבעה מצבים), אבל גם נגד ריאל הם הגיעו למעט מצבים וניצלו אותם באחוזים שלא הורגלנו לראות. בסך הכל, שאתה מסתכל על שני המשחקים, ריאל בעטו הרבה יותר לשער והגיעו ליותר מצבים (בגלל המחצית השניה בברנבאו) אבל דווקא דורטמונד, במפתיע, הייתה הקבוצה היותר קלינית.

עבור קבוצה שמתבססת על מתפרצות כמו דורטמונד גם מאד חשוב להבקיע את הגול הראשון, שמכריח את הקבוצה היריבה ליזום ומאפשר לדורטמונד להמשיך לשחק באותו סגנון.
    ובהקשר הזה, שימו לב שבחמישה משחקים, דורטמונד לא הייתה בפיגור באף שלב. השאלה מה יקרה אם הם יכנסו לפגור ו / או ישחקו נגד קבוצות פחות יוזמות ויותר הגנתיות שיכריחו אותם להחזיק יותר בכדור ולהתמודד עם צפיפות הגנתית.

עוד שאלה לגביהם היא האם מגמת אחוז ניצול המצבים המשופרת היא משהו שאפשר לשמר אותו או לחילופין תופעה מקרית של שלושה משחקים. אם הם ימשיכו להיות כל כך קליניים מול השער, הם בהחלט אחת מארבע-חמש הקבוצות האיכותיות באירופה.

נערך לאחרונה ב: ‏23/11/12
  15. HapoelFan ואיפה שתגידי אני מתייצב

אני חושב שהתשובה לשאלה שלך תגיע ממשחקי הליגה של דורטמונד. אם הם ישמרו על המשכיות הם גם יטפסו גבוה יותר בטבלת הבונדסליגה ויחזרו להיאבק מול באיירן על המקום הראשון. אז נוכל לומר באמת שהם הצליחו בשימור ניצול המצבים שלהם.