גמר האלופות 2013 :: באיירן אלופת אירופה!

הנושא בפורום 'פורום כדורגל גרמני' פורסם ע"י Rosner, ‏10/8/12.

1. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

היום ב 19:00 משחק הגומלין בין שטוטגארט ודינמו מוסקווה (במשחק הראשון 0-2 לשטוטגארט).
    בעוד הרוסים עצרו בשבת את שרשרת ההפסדים שלהם הפסידה שטוטגארט ב 120 שניות קריטיות נגד וולפסבורג.

הרכבים משוערים:

http://bilder.bild.de/fotos/aufstellungen-25904658/Bild/4.bild.Xxx

נקווה לבשורות טובות היום ושער מוקדם שדי יטרוף את הקלפים :aaarse:

***למי שיש לו טלויזיה גרמנית השידור הוא ב KABEL 1 החל מ 18:00 שעון מקומי.***

נערך לאחרונה ב: ‏28/8/12
  2. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

לצערנו KABEL1 כבר לא נקלט בארץ יותר.

3. Der Rotbart Member

ברכות לשטוטגרט; לא ראיתי הרבה מהמשחק אבל ממה שראיתי הם עמדו יפה מאוד במשימה. בכל מקרה למדנו, רוזנר, שהם התגברו יפה על רצף המשחקים הצפופים; נקווה שעכשיו הם יהיו עייפים מספיק במשחק ביום ראשון http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx

4. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

אם המשחק היה בשטוטגארט עוד הייתי אומר שיש לך מה לחשוש, אבל במינכן אין לנו מה למכור וזה לא רק מהשנה. למשחק הזה יש חוקים משלו

5. HapoelFan ואיפה שתגידי אני מתייצב

הקבוצות הגרמניות הוגרלו, הנה לפניכם הבתים של שבעת הנציגות. מתחילים עם ליגת האלופות:

http://img.uefa.com/imgml/TP/teams/logos/70x70/52758.Xxxבורוסיה דורטמונד הוגרלה לבית D עם ריאל מדריד, מנצ'סטר סיטי ואייאקס.

http://img.uefa.com/imgml/TP/teams/logos/70x70/50037.Xxxבאיירן מינכן הוגרלה לבית F עם ולנסיה, ליל ובאטה בוריסוב.

http://img.uefa.com/imgml/TP/teams/logos/70x70/57388.Xxxשאלקה 04 הוגרלה לבית B עם ארסנל, אולימפיאקוס ומונפלייה.

עוברים לליגה האירופאית:

http://img.uefa.com/imgml/TP/teams/logos/70x70/52757.Xxxבורוסיה מנשנגלדבאך הוגרלה לבית C עם מארסיי, פנרבחצ'ה וא.א.ל לימאסול.

http://img.uefa.com/imgml/TP/teams/logos/70x70/50109.Xxxבאייר לברקוזן הוגרלה לבית K עם מטאליסט חראקוב, רוזנבורג וראפיד וינה.

http://img.uefa.com/imgml/TP/teams/logos/70x70/50107.Xxxשטוטגרט הוגרלה לבית E עם פ.צ קופנהאגן, סטיאווה בוקרשט ומולדה.

http://img.uefa.com/imgml/TP/teams/logos/70x70/57488.Xxxהאנובר 96 הוגרלה לבית L עם טוונטה, לבאנטה והלסינבורג.

------------

אז כמובן שהבית של דורטמונד הוא בית מוות מטורף שיהיה לה קשה מאוד להעפיל ממנו, אבל אני חושב שלבאיירן ושאלקה ההגרלות יצאו לא רעות, בעיקר לבאיירן שלא קיבלה קבוצה שיכולה באמת להוות לה יריב בתחרות על ההעפלה מהמקום הראשון. לשאלקה יש את ארסנל שביום טוב אפשר להתמודד איתה, אולימפיאקוס ומונפלייה אלו שתי קבוצות ששאלקה מסוגלת לעבור.

באירופאית אני חושב שרק גלדבאך קיבלה בית קשה למדי עם מארסיי ופנרבחצ'ה, כל השאר לדעתי צריכות להעפיל לשלב הבא בקלות, בעיקר שטוטגרט שקיבלה בית בדיחה וללברקוזן מי שתהיה יריבה היא חראקוב בלבד, רוזנבורג וראפיד וינה צריכות להיות פיס אוף קייק. נקווה לראות כמה שיותר הצלחות מהקבוצות הגרמניות. באופן אישי אני קצת מאוכזב מההגרלות כי רציתי מאוד שתגיע לארץ קבוצה מגרמניה, לא התמזל מזלי. לא נורא, נקווה שבשנה הבאה..

נערך לאחרונה ב: ‏31/8/12
  6. Die Werkself wir sind die Macht am Rhein

הגרלות הקבוצות הגרמניות באירופה:

ליגת האלופות :

שאלקה 04 - ארסנל, אולימפיאקוס, מונפולייה (בית 2).
    בורוסיה דורטמונד - ריאל מדריד, מנצ?סטר סיטי, אייאקס (בית 4).
    באיירן מינכן - ולנסיה, ליל, באטה בוריסוב (בית 6).

הליגה האירופית :

בורוסיה מינשנגלאדבך - מארסיי, פנרבחצ?ה, אפואל ניקוסיה (בית 3).
    שטוטגארט - פ.צ. קופנהאגן, סטיאווה בוקרשט, מולדה (בית 5).
    באייר לברקוזן - מטאליסט חראקוב, רוזנבורג, ראפיד וינה (בית 11).
    האנובר 96 - טוונטה, לבאנטה, הלסינגבורג (בית 12).

דעתי על ההגרלות :
    שאלקה קיבלה הגרלה בינונית, והיא צריכה לעבור מהמקום השני (למרות שמצד אחד מונפולייה יכולה לתת פייט, אבל גם שאלקה יכולה להתעלות ולגבור על ארסנל). דורטמונד קיבלה הגרלה מפלצתית (הודות לאופ?א), ואני אישית מצפה ממנה לסיים במקום השלישי, למרות שהיא יכולה עם הרבה (מאוד) מזל לעבור גם את ריאל וגם את הסיטי, אבל מצד שני לרוב שחקני דורטמונד אין ניסיון באירופה, וגם אייאקס יכולה לעבור את אלופת גרמניה. באיירן צריכה לעבור מהמקום הראשון למרות שקיבלה הגרלה לא קלה (אך גם לא כל כך קשה). על באטה אין מה לדבר, וולנסיה וליל לא אמורות להיות בעיה עבור באיירן. גלאדבך קיבלה הגרלה קשה, עם מארסיי החזקה, פנרבחצ?ה שכמעט הצליחה לעבור את ספרטק מוסקבה ולעלות לליגת האלופות, ואפואל ניקוסיה שהגיעה לרבע גמר הצ?מפיונס בשנה שעברה. שטוטגארט עם הגרלה קלה מאוד, ולא אמורה להיות לה בעיה להתמודד עם מולדה וסטיאווה. קופנהאגן חזקה מעט יותר, אבל היום נפדרה מהשחקן הכי טוב שלה (דני אוביידו, שעבר לפריימרליג), וגם היא לא אמורה להיות משוכה קשה עבור השוואבים. לברקוזן גם כן עם הגרלה קלה יחסית, ורוזנבורג וראפיד וינה הן קבוצות חלשות שלא אמורה להיות לבאייר בעיה לנצח. מטאליסט חראקוב קבוצה לא רעה, אבל לברקוזן יותר טובה ולכן אני מצפה למקום ראשון. האנובר עם הגרלה סבירה ביותר - טוונטה ולבאנטה בערך ברמה שלה, והלסניגבורג חלשה ממנה, ואם מתחשבים בכך שהאנובר בד?כ מתעלה באירופה, אפשר לצפות לעלייה.
    בהצלחה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/11.Xxx

7. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

למה הודות לאופ"א?

ואיך בדיוק אין לשחקנים שלה נסיון באירופה? איפה הם שיחקו בשנתיים האחרונות?

8. Die Werkself wir sind die Macht am Rhein

כי אופ?א מארגנת בכוונה בתים צמודים מאוד. הרי מה היו הסיכויים לקבל בית בסגנון הזה? זה היה אפשרי, אבל עם סבירות נמוכה מאוד. אופ?א רוצה כמה שיותר צופים ולכן יש בתים כאלו.

לגבי ניסיון שחקני דורטמונד באירופה - הם אמנם שיחקו בשנתיים האחרונות באירופה (והודחו בשלבי הבתים של ליגת האלופות והליגה האירופית), אבל כמובן שהכול יחסי - יחסית לבאיירן, ריאל, סיטי ואפילו אייאקס לדורטמונד יש ניסיון אירופי מועט. ויחסית לשחקני מינשנגלאדבך, לבאנטה ועירוני קריית שמונה יש להם ניסיון אירופי רב ביותר.

אני אגדיר את הפסקה השנייה בשתי מילים - הכול יחסי (ותודה לאלברט איינשטיין).

9. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

nfcb,

1) מה דעתך על יורגן קלופ? כמדומני יש לך השקפה שונה לגביו לעומת הדעה הרווחת.

2) מדוע דורטמונד לא מצליחה באירופה תחת קלופ?

10. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

ובאופ?א התלבשו דווקא על דורטמונד?

עדיין לא ברור לי איך אחרי שנתיים רצוף באירופה אפשר להגיד שאין להם נסיון אירופי.

11. אפנברג Member

שנתיים זה לא הרבה במסורת אירופית אך הבעיה היא לא רק זה: כל הקבוצות הגרמניות בשנים האחרונות, למעט באיירן, לא מספקות הסחורה בזירה האירופאית, כפועל ישיר גם ממה שקורה לנבחרת. תשוו לעשור של שנות התשעים: הנבחרת אלופת עולם ב-1990 ואלופת אירופה ב-1996. שאלקה, ברמן ובאיירן זכו בגביע אופ"א באותו עשור, דורטמונד זכתה באלופות ובאיירן הגיעה לעוד גמר. ומה בעשור הנוכחי? גורנישט. לא תארים ולא נעליים מאז הזכייה של הבווארים ב-2001. פעם היתה רתיעה מקבוצות גרמניות, היום כבר לא. משחקים באירופה זה לא כמו בליגה: בליגה עושים במכנסיים מדורטמונד, באירופה באו מארסיי ואולימפיאקוס אשתקד ודפקו לה שלישיות. אין לנו מאמנים טקטיקנים כמו פעם, גם בנבחרת וגם בקבוצות. מחד דורטמונד מפרקת את באיירן אשתקד ומאידך באיירן פירקה את מארסיי, שפרקה את דורטמונד. זה ההבדל בין קבוצות עם מסורת באירופה לבין כאלו שכבר שנים לא בעניינים. נזכיר רק שגם כשדורטמונד היתה בגביע אופ"א לפני 2 עונות היא לא עברה את שלב הבתים וכשבאיירן שיחקה במפעל הזה ב-2008 היא הגיעה לחצי הגמר. מסורת באירופה לא רוכשים תוך שנתיים והעמדת קבוצה באירופה מבחינה טקטית שונה מאשר בליגה.

12. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא מדברים על מסורת. כי זה בטח יש לדורטמונד. מדברים על נסיון של שחקנים באירופה. אם שחקנים משחקים שנתיים רצוף באירופה וטוענים שאין להם נסיון אז באמת אין על מה לדבר. מתי יהיה להם נסיון כשהם ישחקו 10 שנים? ואז מה יהיה התירוץ? הם זקנים?

דעתי על בלופ נאמרה בהרחבה הרבה יותר מפעם אחת. מאמן הכי אוברייטד שיש יחד עם יוגי לאוו. וזו גם התשובה לשאלה השניה. דורטמונד לא מצליחים באירופה כי למאמן שלהם אין מושג.

13. eran levy Member

אולי לטובת אלה שלא קראו את דעתך על קלופ אפשר לכתוב טיפה יותר. "דורטמונד לא מצליחה כי למאמן שלהם אין מושג" זה לא בדיוק טיעון אקדמי.

אז למה בלופ?

14. Bayern Straße nach sechs

אני בטוח שיסכימו איתי אם אגיד שקלופ רחוק מלהיות טקטיקן גדול, אפילו בינוני. הוא בנה שיטה שעובדת מצוין עם השחקנים שלו, הבעיה שאין להם שיטה חלופית/שיטה יותר שמרנית ובטוחה. ואין מה לעשות זה יכול לקחת סיבוב משחקים, שנה או גם שנתיים אבל מתישהו ילמדו אותך. קלופ לא שכלל או משכלל את השיטה.
    בבונדסליגה משחקים יותר פתוח ממשחקים אירופאים, יש הרבה יותר שטחים לפעול בהם. כל משחק הוא קריטי, עם זאת בליגה אתה יכול לייצר רצף משחקים ולחזור לעניינים.
    לדעתי אין בושה בלעשות התאמות, אבל ברמה פרופורציונלית, מבלי לאבד את המשחק שלך. ולא משנה אם זאת ריאל מדריד שהם הולכים לפגוש או אולימפיאקוס שהם פגשו אשתקד.
    מה שכן אפשר לומר לזכותו זה שהבחור יודע להלהיב שחקנים, בייחוד את הצעירים, וצעירים אוהבים ויכולים לרוץ, מה שעוזר מאוד ללחץ שהם מפעילים על מובילי הכדור ולמתפרצות קטלניות.

נערך לאחרונה ב: ‏1/9/12
  15. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

דורטמונד ניצחה אתמול וזה יופי. במיוחד לאור העונות הקודמות. אבל עם זאת, לצערי הרב, אני לא רואה שום התקדמות, במיוחד לא אצל קלופ. בגישה ובתפישה הזו דורטמונד לא יעברו לשלב הבא.
    עדיין קלופ לא מבין שבאירופה משחקים אחרת לגמרי. נכון, בסופו של דבר הניצחון היה מוצדק. אבל עד שהוא היה מוצדק (כלומר עד דקה 55 בערך) אייאקס יכלו והיו צריכים בשקט להבקיע שער או שניים. ואז אפילו ניצחון אבל עם ספיגת שער או שניים והסיפור עלול להיות גמור.
    אני חושב שלמשחקים באירופה, בוודאי בחוץ ומול ריאל והסיטי, קלופ צריך לשנות את השיטה לחלוטין. אי אפשר לעלות בליגת האלופות עם קובה, ורוייס וגוצה (שלא בטוח שהם לא מפריעים אחד לשני) ולבנדובסקי ועוד עם מגינים כמו שמלצר.
    פישצ'ק עושה המון התקפה ולגמרי לא רע (שמלצר שחקן בינוני מינוס, לדעתי) ולכן מיותר גם קובה לפניו במשחקים כאלה. אני חושב שהשיטה היתה צריכה להיות 4 - 3 - 2- 1 או 4 - 3 - 1 - 1 - 1. עם מגינים כמו שמלצר ופישצ'ק חייבים לפחות שלושה קשרים דפנסיביים. ואולי אם לרוייס גוצה יהיה פחות שחקן התקפי לידם (קובה) הם גם לא יפריעו אחד לשני. רוייס במיוחד לא היה מעורב מספיק אתמול וחבל. כי כל פעם שהוא כן היה מעורב הוא עשה דברים טובים.
    גם החילופים אחרי הגול תמוהים לחלוטין. מה הטעם כשאתה סוף סוף מוביל ונשאר 4 דקות להכניס עוד חלוץ? ועוד להוציא שניים ממחזיקי הכדור היותר טובים שיש לך ואת השחקן המצטיין (גונדוגן)? אני מבין אם הגול לא היה מובקע. אבל אחרי שהוא הובקע. לא בושה לשנות את הדיעה ואת החילוף.

מעבר לזה עוד הופעה רעה של צמד הבלמים באירופה. כדורים עברו את הומלס וסובוטיץ' הרבה יותר מידי בקלות ורק במזל ועם הרבה ווידנפלר זה לא נגמר אחרת.

הייתי רוצה לחשוב שבמשחק הבא זה יהיה אחרת. אבל אני לא כזה תמים.