גמר האלופות 2013 :: באיירן אלופת אירופה!

הנושא בפורום 'פורום כדורגל גרמני' פורסם ע"י Rosner, ‏10/8/12.

1. אפנברג Member

כרגיל בשנים האחרונות בכדורגל הגרמני (למעט באיירן): אצטדיונים מלאים, כדורגל התקפי, אווירה נהדרת וגורנישט תוצאות באירופה. ההפסד הביתי של גלאדבך סותם הגולל עליה. בהתחשב בעובדה שגם האלופה בשנתיים האחרונות לא עוברת את שלב הבתים בצ'מפיונס טוב שיש לנו את באיירן, שגורמת לנו להרגיש אוויר פסגות, אחרת היינו הופכים לליגה של גביע אופ"א ולא צ'מפיונס.

2. dudi Member

בסדר קבוצה קטנה מאד שעלתה ליגה לפני שנתיים, ואיבדה את העוגן שלה בהגנה, והעוגן בהתקפה עם 0 נסיון בעשור האחרון בליגה של הגדולות.
    תן לנחש שלשאלקה זה לא היה קורה.

3. Chris2509 Member

הפסד שהוא לדעתי בעיקר הפסד של חוסר מזל, חוסר ניסיון וכושר משחק נחות לעומת דינמו ששיחקו כבר 8 משחקים רשמיים.
    הייתה לגלדבאך חצי שעה טובה ואחריה הם איבדו את הראש. הגולים של קייב מכעיסים עד מתסכלים, לא קשורים לכלום.

הגול הראשון הוא תוצאה של טעות טקטית של המאמן שלא שולח אף שחקן להגן על האזור שמחוץ לרחבה בקרנות. לא ברור לי איך דבר כזה קורה.
    הגול השני - איבוד מטופש של צ'אקה באמצע המגרש ויש אחריות גם על דאמס שלא הצליח לדגדג אפילו את יארמולנקו. ירד לגליץ' לא מתוזמן ופתח לו את כל הדרך.
    הגול השלישי....אני אפילו לא יודע מה יותר מפגר, השער העצמי או הפאול שהוביל לכדור החופשי הזה.

4. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

קצת מצחיק לקרוא הודעה ודיעה כזו ממך.

אז כמו שנאמר כאן, אם כי אני לא בטוח שיש בכלל שאלה של מזל, אבל הפסד מאוד מאוד מטופש. 3 רגעים של איבוד ריכוז בהגנה (ולא מעט רגעים של איבוד ריכוז בהתקפה) ותוצאה שגומרת את הסיכויים. 2 שערים ממצבים נייחים (אחד מהם בכלל גול עצמי) ועוד שער מאיבוד כדור טפשי לחלוטין. במשחק שבו, במיוחד עד הגול השני הקבוצה שיחקה נהדר, עמדה טוב והגיע לחצאי הזדמנויות וגם גול יוצא מן הכלל. זו לא שאלה של מזל, אלא של נסיון של איך עומדים במשחק נוק אווט ושל תפיסת משחק ואיך צריך לשחק אותו.
    נראה שלמרות איבוד מס' חשוב של שחקנים הקבוצה הזו הולכת לתת עוד עונה מצויינת. בגדול הקבוצה שמרה על הסגנון של שנה שעברה, למרות שאתמול היא נאלצה לשחק בצורה שהיא לא רגילה - להחזיק יותר בכדור, אבל נראה שפאברה הכין את הקבוצה לזה. במקום דאנטה בא רודריגז שעשה עבודה נהדרת, גם שאקה הראה שיש לו פוטנציאל להיות קניה ענקית. מי שאיכז אותי היה דה יונג. אני לא מכיר אותו, אבל נראה שהתפקיד המתאים לו הוא החלוץ בשפיץ. אתמול זה לא מה שהוא שיחק. אז אם באמת הוא לא שיחק בעמדתו הטבעית, אז אי אפשר לבוא בטענות אבל אם זה אכן התפקיד שלו, הוא, לפחות אתמול ולפחות אותי, איכזב.

5. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

מפתיע אותי העמדה המגוננת משהו נדב (אולי בגלל שזה לא קלופ), אבל גלדבך שברה בעייני אתמול את שיא הפטתיות. מחצי מצב להבקיע שלוש שערים זה הישג מדהים לקייב. והדבר ההכי מפתיע שטר שטגן לא יכל למנוע ולו מצב אחד.
    מצד שני רכות בלתי נסבלת בהתקפה וההיילייט שפברה מעלה את מייק "אני לא כובש אבל לפעמים מבשל" הנקה כדי לפתור את הבעיה.
    מסכת של טעויות שהתחילה במאמן, המשיכה בחוסר ניסיון ונגמרה בהפסד הכי מטומטם שראיתי מאז ההפסד של הנבחרת לאיטליה ואם שם המאמן ראוי לביקורת גם כאן פברה ראוי לביקורת.

נערך לאחרונה ב: ‏22/8/12
  6. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתה יודע מה ההבדל בין דורטמונד/קלופ לבין אתמול?
    שדורטמונד/קלופ עושה את זה כבר בערך 14 משחקים באירופה, כולל שהיה להם להתבשל וללמוד שנה שלמה בליגת אירופה והם לא למדו בעוד שלפאברה ולגלדבאך זה משחק ראשון. באירופה. אם פאברה יעשה את אותן השטויות, לא במשחק ה - 14 באירופה, אלא במשחק ה - 4 באירופה הוא יקבל ממני על הראש.
    הבדל נוסף הוא שלדורטמונד שחקנים יותר טובים מלגדבאך.
    ולכן, אותם הדברים נכונים גם לגבי הנבחרת. גם ליוגי זה לא היה משחק ראשון במסגרת בינלואמית, ואפילו לא ראשון נגד נבחרת חזקה, והוא ממשיך לא ללמוד מהטעויות. שלא לדבר על זה שליוגי יש שחקנים הרבה הרבה הרבה (ועוד כמה הרבה שאתה רוצה) יותר טובים מלפאברה.

ואם לא הובן נכון, הסיפור עם דה יונג ודה קמרגו/האנקה (אח"כ) הוא ביקורת על ההצבה של פאברה. אלא אם דה יונג באמת לא חלוץ שפיץ במקורו ואז הביקורת היא עליו.

7. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

אני יודע נדב ואני כמובן מסכים איתך ברוח הדברים שאמרת.
    ועם זאת חורה ששוב "הרוח הגרמנית החדשה" של משחק יפה, שליטה אופטית וואטאוור עם אפס יעילות שוב היה בעוכרינו.
    יכול להיות שזה חוסר ניסיון, אבל ראיתי קבוצות לא מנוסות עושות את זה בתיחכום, שמירה על האפס שערי חוב ועמידה נכונה. פברה חיפש את הניצחון בכל מחיר וזה כבר טעם לפגם, לבטח אם אתה מחפש את זה מהדקה הראשונה וגם אחרי שכבשת אתה ממשיך בטקטיקה.

8. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

לירן, כל מה שאמרת נכון.
    רק צריך להדגיש שהקבוצה הגרמנית היחידה שיודעת לעשות את זה (לא מדבר על באיירן) זו האנובר ולכן כל הכבוד לסלומקה. נקווה שהם ימשיכו את הקו גם מחר ושאתם תהיו גם כאלה היום.

9. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

אתה יודע שאני לא אוהד נלהב של לבדיה, במיוחד שמדובר על משחק טקטי ושמירה על רשת נקייה.
    ככה שאולי ננצח היום (בעיקר כי דינמו מצוייה בפורמה מסריחה) אבל זה לא יהיה על אפס שערים לצערי.
    לכאן או לכאן יש לשוואבים קבוצה מעניינת מאד השנה שבהחלט יכולה לעמוד בציפיות (העפלה שוב לליגת אירופה) השאלה החשובה היא האם לבדיה התבגר.
    חלק מהתשובה אולי נקבל כבר היום, אבל התחושה היא לא טובה, לבטח שהוא מעדיף להכנס בקיר כל פעם שהוא מציב את בוקה בצד שמאל (שקבוצת החובבים בשבת מאד הטרידה אותו) במיוחד שיש לו את מולינארו (או אפילו שחקנים בקבוצה השניה).
    בקיצור הכל תלוי בלבדיה.

הרכב משוער להיום:
    אולרייש - הוגלנד, טסקי, נידרמאייר, בוקה (http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/new_let_it_all_out.Xxx ) - גנטנר, קוויסט - הרניק, היינאל, טראורה (אוקזקי) - איביסיביץ'

יעדרו: דידאבי (פצוע), קוזמנוביץ' (אדום מהעונה שעברה), סקאיי (רק חזר לאימונים)

נערך לאחרונה ב: ‏22/8/12
  10. Herrmann Member

איזו באסה. אפשר להגיד שאנחנו מחוץ לצ?מפיונס, כי הסיכויים שנביס את קייב בחוץ נושקים לאפס. חוסר מזל, חוסר ניסיון, החלטות לא טובות של פאברה, טעויות מטומטמות של שחקנים, ממה לא סבלנו אתמול (havn't the gladbach people suffered enough? ). למה שטרנצל ודאמס פתחו, למה הרמן והאנקה לא פתחו או לפחות נכנסו מוקדם יותר?
    לפחות אפשר להתעודד בכמה דברים - לוק דה יונג גילה סיומת נפלאה וכבש שער בבעיטה מרשימה (גם אם זה לא לשער הנכון   http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx), גלאדבך תמשיך לשחק באירופה, ועכשיו אפשר יהיה להתרכז רק בליגה ובגביע (כי למי אכפת מהאירופית?).

11. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

לא משחק גדול, אבל מה שחשוב יעיל.
    0-2 זה תוצאה טובה וגם אם אפשר היה לנצח באופן ברור יותר וקל יותר אסור לשכוח שמדובר עדיין בתחילת העונה ומוסקווה התבצרה בצורה שמזכירה לי את ימי רובי יאנג בהפועל חיפה (כן אני נוסטלגי).
    סך הכל קשה לציין משהו שבלט, ההגנה לא ממש היתה צריכה להתאמץ היום, ההתקפה היתה חלשה ואיבסיביץ' עם חוש הקילר כבש את שני השערים.
    המחליפים טראורה, טורון וקקאו הביא רוח חדשה בדיוק ברגעים שמוסקווה התעייפה וטוב שככה.
    עכשיו לא לאבד את הראש ולשחק בסבלנות כמו היום ולעלות לשלב הבא.

12. Der Rotbart Member

שאפו - אם כי בהחלט לא היה משחק גדול http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx ומה היה הקטע הם הקהל, היציעים היו שוממים...

13. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

אוהדי הצלחות. אין מה לעשות.

14. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

1. המשחק היה באמצע השבוע בשעה שהרבה אנשים עובדים
    2. יריבות ממזרח אירופה אף פעם לא היו אטרקציה גדולה
    3. הקבוצה לא ביצעה רכש מזהיר (שמה לעשות זה פעולת שיווק שמובילה ליותר אוהדים)
    4. הרבה אוהדים של הקבוצה לא מגיעים בהכרח משטוטגארט, אבל שמהמשחק באמצע השבוע...

אני מבטיח לכם שמול וולפסבורג תראו איצטדיון מלא, יחי ההבדל הקטן.
    מה עוד שאוהדי הצלחה מאופיינים אצלי לא בכמות, נהפוך הוא, בזה שהם באים לקרקס, להצגה, וככה גם הם נשמעים, זה לא תלוי בכמות.
    מקרה אחר זה אוהדי שאלקה (שאין לי ספק שהיו ממלאים את האיצטדיון), להם אין משהו אחר לעשות חוץ מכדורגל ומכרי הפחם שלהם, בשטוטגארט יש חיים גם לצד הכדורגל..

ומה עם ניתוח טקטי ידידי?
    האם הניצחון היעיל הזה נבע מחולשת היריבה (אין ספק, אבל האם זה היה הגורם המכריע?), מהמשחק הסבלני של שטוטגארט?
    בכל אופן זה רחוק מלהיות גמור, שער מוקדם של הרוסים במוסקווה בשלישי והם על הסוס (או על החמור תלוי מאיפה קוראים את זה).

15. HapoelFan ואיפה שתגידי אני מתייצב

עוד לא יצא לי לכתוב על המשחק של גלדבאך כאן והוא היחיד שראיתי מבין שלושת המשחקים של הנציגות הגרמניות לצערי.

בעיניי: גלדבאך עדיין לא מוכנה. משהו שם לא עובד. אני לא אומר שעצם עזיבת רויס, דאנטה ונוישטטר שינתה את המועדון מקצה לקצה כי אני חושב שהגיע רכש טוב שבסופו של דבר כן יכול למלא את החסר, אבל משהו לא עובד עדיין ואני מקווה בשביל פאברה שהוא יודע מה הוא עושה כי גלדבאך עלולה לפתוח את הליגה לא טוב אם היא תמשיך ככה.

קשה להתרשם מקבוצה שהראתה כדורגל אמיתי למשך 25 דקות בלבד, אבל כן אפשר לומר זה שגרניט שאקה קצת מגזים עם הבעיטות שלו מרחוק. לפחות שלוש פעמים שהוא עשה את זה בצורה מחרידה שלא תרמה לכלום. לוק דה יונג עם שער עצמי מוזר מאוד.. באופן כללי משחק איטי מאוד של גלדבאך, לא מפוקסת, לא נראית מגובשת מספיק או שיש איזושהי צורת משחק לקבוצה הזו. לפחות לא כרגע. אלכסנדר רינג הפתעה לטובה.

האנובר 96 הביסה היום 5:3 (!) את שלאסק וורוצלאב ואני מאמין שעם ניצחון וחמישה שערי חוץ הדרך שלה לשלב הבתים של הליגה האירופאית סלולה. לאון אנדראסן עם צמד, יאן שלאודראף, לארס סטינדל ומנואל שמיידבאך כבשו להאנובר.

אם יש משהו שאני לא מקבל בתפיסה של אוהדי הכדורגל האירופאי זו המחשבה הזו. איך אפשר בכלל לתת יחס כזה למפעל הזה? לא הייתם רוצים לאהוד קבוצה שזוכה בתואר הזה? לא הייתם רוצים להיות במקום אתלטיקו מדריד בעונה שעברה? אני לא מבין, אפשר לחשוב שבורוסיה מנשנגלדבאך כיום היא אימפריית על ברמתה של מנצ'סטר סיטי שכל שנה מגיעה לחצי גמר ליגת האלופות.

נערך לאחרונה ב: ‏24/8/12