גמר האלופות 2013 :: באיירן אלופת אירופה!

הנושא בפורום 'פורום כדורגל גרמני' פורסם ע"י Rosner, ‏10/8/12.

1. Die Werkself wir sind die Macht am Rhein

מה רע בהמולס? נכון שבמשחק הראשון הוא היה אשם בשער של ריאל (עם טעות חמורה), אבל אתמול הוא היה המצטיין של דורטמונד לדעתי אחרי ויידנפלר...

2. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

בעונה כזאת כבוד להיות אוהד בונדסליגה שסוף סוף זוכה להערכה שמגיע לה וכל זה בלי שייחים או חובות עתק בבנק, בלי שוחד ובלי ברלוסקונים למינהם.

ועם זאת כאוהד של הליגה הגרמנית אני מרגיש שמחובתי להרזיק אצבעות לצהובים שחורים.
    גם בשביל שההיסטוריה תחזור, גם כי דורטמונד הרבה יותר אהובה עליי, גם בגלל שדורטמונד אנדרדוגית וגם בגלל שבוגדגוצה לא משחק.
    אני אומנם לא יראה את המשחק כי אהיה בדרך לסוף העולם שמאלה באוקראינה, אבל הלב והנשמה יקוו לניצחון של הטובים!

ALLE BVB http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/champions.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏23/5/13
  3. aloneli Member

הגיע הזמן לשבור את הרצף וסוף סוף לזכות.מגיע לשחקנים האלו תואר אירופי סוף סוף אחרי כל האכזבות בשנים האחרונות.
    כדי שבאיירן באמת תיזכר כאחת הקבוצות הגדולות בהיסטוריה היא צריכה לנצח את דורטמונד מחר.

4. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

ד"א לחובבי ההיסטוריה,
    מה שכבר רשמתי פה מקבל עוד יותר חיזוק מהעבר.
    שימו לב למידע המדהים הבא:
    מה שידענו הוא שבפעם האחרונה שהיתה קונסטלציה דומה: באיירן זכתה בקלות באליפות הבונדסליגה, דורטמונד זכתה בליגת האלופות ושטוטגארט בגביע הגרמני. תסריטים שיכולים לחזור העונה, למרות שכרגע קשה להאמין.
    מה שלא ידענו שבאותה עונה שכל התסריטים האלו קרו כל הקבוצות ברחבי אירופה שזכו אז באליפות זכו גם העונה באליפות (קרי אייאקס בהולנד, פ.ס.ז' בצרפת, צסק"א ברוסיה וכו). מדהים!
    נקווה שההיסטוריה תמשיך לשכתב את עצמה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/cool.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏24/5/13
  5. aloneli Member

ואני חושב שהרטה ברלין עלתה ליגה באותה עונה.סיפורים כאלו אני כבר שומע במשך כל השבועות האחרונים גם מהצד של באיירן,כמו שהקבוצה שהדיחה את בארסה בסוף זכתה בטורניר ועוד ועוד.

איך דודי אומר נעשה ונצליח.הגיע הזמן שהדור הזה יעשה את זה!

6. dudi Member

#נעשה ונצליח!

7. אפנברג Member

אין לי מה לומר מלבד: אריאאאאאאאן רובבבבןןןןןןן! אין ראוי ממנו לתקן את תווית הלוזריות. הרג אותנו, כהרגלו, עם החמצות במהלך המשחק אבל לא נשבר, ונתן לנו שער נצחון מתוק מאין כמוהו. כמובן נציין גם את נוייר, שאני מבקר לא מעט פה והפעם היה ענק ולחלוטין הגביע רשום גם על שמו עם ההצלות בחצי השעה הראשונה של המשחק. גם מרטינז היה מצוין. כ"כ חשוב היה הגביע הזה והחבר'ה עמדו במשימה. אני במינכן והעיר שמחה ומרגישים שיש תיקון על העצב הנוראי ששרר פה בשנה שעברה.Auf gehts Bayern

8. Lazarobbie Member

קצת לא מסתדר. האליפות האחרונה של PSG הייתה בעונת 93/4 בעוד שדורטמונד זכתה בעונת 96/7.

9. Mehmet Member

אין ספק שרובן הרוויח ביושר את הזכות להמשיך ללבוש את מדי ביירן גם בשנה הבאה, ולא רק בגלל הגמר, אלא בגלל ארבעת המשחקים המצוינים שנתן נגד יובנטוס ונגד בארסה. עכשיו רק שגווארדיולה לא ישחרר אותו בטעות.
    אין איש שכל כך רציתי שיהיה זה שיבקיע את שער הניצחון כמו רובן, אולי שווינשטייגר, ששער ניצחון שלו היה יכול להיות סמלי באותה מידה אחרי החטאת הפנדל המכריע בגמר אשתקד.

נערך לאחרונה ב: ‏26/5/13
  10. HapoelFan ואיפה שתגידי אני מתייצב

אני אתחיל דווקא עם דורטמונד. זה נראה היה טוב. אפילו מצוין. לא העליתי על דעתי שדווקא דורטמונד תשלוט במשחק ותגיע להרבה מצבים מסוכנים. באיירן נראתה חסרת ישע, קפואה במקום. דורטמונד ניצלה את זה אבל לא מספיק. הבורוסנים היו חייבים להשיג שער ב30 הדקות הראשונות. החמצות כמו של קובה מתוך הרחבה או הבעיטות מרחוק של לבנדובסקי ורויס (זה כרגע מה שאני זוכר, סביר שהיו עוד) לא יכולות להתקבל. כאן אמנם מגיע ח"ח גדול לנוייר, ובכל זאת אני חושב שאם באיירן הצליחה לעמוד איתנה מול הבליץ של דורטמונד בפתיחת המשחק אז כנראה שבאמת הגיע לה לקחת את זה.

המשחקים בין השתיים העונה, וגם בעונה שעברה, תמיד היו שקולים למדי. שתי קבוצות חזקות שמכירות אחת את השנייה ובדרך כלל יכולת אישית הייתה זו שהביאה את הערך המוסף ואת הניצחון. ודווקא אתמול, אולי בגלל המעמד, אולי בגלל הלחץ, דורטמונד לא הצליחה לייצר מעצמה שום דבר אחרי שליש משחק. ופה למעשה התהפכו היוצרות ובאיירן לקחה את השליטה. אישית אני הייתי בטוח שאנחנו הולכים להארכה, אבל להגנה של דורטמונד היו תכניות אחרות, כנראה. כתבתי במהלך המשחק שאני לא מבין לאן נעלם פישצ'ק ושאני רואה את סובוטיץ' יותר מדי בצד ימין לבד. היו המון חורים והמון אי-הבנות בהגנה הצהובה שעלתה לדורטמונד בהפסד. המהלך של השער השני הוא לא יותר מעצוב ורובן הוא האיש הכי אבסורדי שאפשר היה לחשוב עליו כמי שימקם את עצמו במקום הנכון כדי לקחת את הכדור התועה ולגלגל חלש את הכדור לרשת.

אני לא יודע אם המשחק הזה הוא ניצחון של באיירן או הפסד של דורטמונד. אני נוטה לאופציה הראשונה בעקבות המחצית השנייה. כשסובוטיץ' הציל את הכדור של מולר מהקו הייתי בטוח שאנחנו הולכים להארכה (והיינו רק בדקה ה71 כמדומני) אבל כשדורטמונד התחילה ללכת אחורה היה ברור שהשער באוויר. ואם לא ב90 דקות אז בהארכה. בסופו של דבר אני חושב שלדורטמונד לא הגיע לנצח במשחק הזה ובאיירן זכתה בצדק, גם על המחצית שנתנה וגם כל העונה, בכל זאת, עונה כמו העונה הזו לא רואים כל יום. אולי בעצם אנחנו צריכים להתחיל להתרגל.

מי שאכזב אותי אצל באיירן היה בעיקר מולר. ראיתי אותו דווקא כמי שיכול להפוך את המשחק הזה ולהביא את השינוי החיובי במידה ובאיירן תגמגם במקצת, וצר לי, אבל הוא לא הגיע אתמול לוומבלי. אז נכון, היה לו מצב גדול והחמצה קורצת במיוחד, אבל זה לא משקף את כל 90 דקות שלו. ציפיתי לראות יותר גם מאלאבה בהתקפה וגם מדאנטה, שנתן משחק לא איי-איי-איי (כמעט ריסק לרויס את האשכים עם הפנדל הזה).

ולסיום. אני מקווה שהגמר הזה מהווה את ההתחלה של עידן חדש בכדורגל האירופאי. כזה שבולטות בו קבוצות הבונדסליגה שתגענה רחוק ככל האפשר בשני המפעלים של אופ"א. עכשיו כשגווארדיולה מגיע לבאיירן אני לא יודע לאן באיירן עוד יכולה לשאוף, מן הסתם לשמירה על התארים ולהשתלטות על המפעל, אבל זה הולך להיות מעניין גם בגזרה המקומית, לראות איך הקבוצות ה"גדולות" יותר מנסות להילחם בבאיירן, בתקווה להצלחה מירבית. ועוד דבר קטן ליורגן קלופ - באמת היית מעדיף להפסיד 0:5 בגמר? עזוב אותך, לך תנוח. יש לך עונה חדשה על הראש, וסגל חדש לבנות. זה עדיף על אמירות שטותיות.

11. OriRR Member

דורטמונד תקבל העונה מענקים בשווי של 64.7 מיליון יורו על השתתפותה בליגה האלופות. מדובר בסכום הגבוה ביותר שקבוצה מקבלת והיא תשבור את השיא של צ'לסי מהשנה שעברה שעומד על 62.9 מיליון יורו.
    באיירן תקבל מענקים בשווי של 64.3 מיליון יורו וגם היא תשבור את השיא של צ'לסי.
    למרות שהפסידה בגמר, הנתח של דורטמונד יהיה מעט יותר גבוה מזה של באיירן, כיוון שעשתה תוצאות טובות יותר בשלב הבתים, בו מקבלים מיליון אירו לניצחון וחצי מיליון עבור תיקו; וגם כיוון שזכתה בעונה הקודמת באליפות גרמניה, פרמטר נוסף שקובע בחלוקת כספי זכויות השידור).

12. nfcb משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני אנצל את המקום הזה לשני דברים שעלו האחד כאן והאחד בטופיק של באיירן, אבל קשורים למשחק.

הראשון. הייתה ביקורת על תומאס מולר בגמר. וכמה שהביקורת הזו לא נכונה. העניין הוא פשוט. הבחור עושה כל כך המון דברים שלא רואים בטלביזיה כי מטבע הדברים המצלמה מתרכזת באיזור הכדור. לא פעם ולא פעמיים הסתכלתי דווקא מה מולר עושה וזה פשוט מדהים. הוא נמצא תמיד במקום הנכון. גם אם הכדור לא שם ובכלל לא אמור להגיע לשם. הוא יודע לרווח את המשחק להתקפה ולרוץ בדיוק לשטח המת לקבל את הכדור או את תשומת הלב של ההגנה כדי לפנות מקום למישהו אחר. הוא יודע לצופף את המשחק להתקפה לפי הצורך, הוא יודע לסגור את הקשר/חלוץ/קשר דפנסיבי שלא נמצא כרגע במקום שלו כשהקבוצה מתגוננת והוא גם יודע בדיוק למי לעזור כשצריך בהגנה. את כל זה הוא עשה בצורה מושלמת בגמר. לזה נוסיף את הכדור הראשון שהעמיד את רובן מולר ווידנפלר לאחד על אחד, כשמולר צץ לכדור משומקום ומצליח להעמיד את רובן לבדו מול ווידנפלר ורק אלוהים ומולר יודעים איך הוא מסר את זה ככה. הוא גם זה שגרם לסובוטיץ' להרחיק מהקו וגם פתח את הרגליים כדי להשאיר את שוויני לבעיטה נהדרת מ - 20 מ' שווידנפלר איכשהו הדף. וזה רק מה שאני זוכר כרגע בראש.
    ואם זה לא מספיק, כדאי לקרוא את הכתבה הזו עליו.
    http://sports.walla.co.il/?w=/196/2644384

העניין השני. הוא לבנדובסקי. גם אני לא בטוח שאנחנו צריכים אותו בבאיירן. אישית, אני מעדיף את גומז על פני כולם. ואחרי הבאת גוצה בכלל לא בטוח שצריך עוד חלוץ בקבוצה, אלא להיפך. אבל זה לא העניין שלי זה עניין של המאמן. גם אני לא התרשמתי מלבנדובסקי, למרות המספרים המשגעים שלו. אבל, אחרי שראיתי אותו על המגרש שיניתי את דעתי על הבחור. נכון שג'רום בואטנג (המצטיין שלי במשחק, טיפל'ה יותר משוויני) סגר אותו נהדר. אבל האיש (לבנדובסקי) פשוט מפחיד. הוא פיזי בצורה שלא תיאמן. הוא הולך לשטחים שמעט מאוד חלוצים מגיעים לשם. גם כדי להיאבק ביריב ולהתיש אותו, גם כדי לפתוח משחק ולהחליף מקום עם שחקנים אחרים. בקיצור אני מוריד בפניו את הכובע ויכול להבין את פפ אם הוא חושב שהוא מתאים לו.

13. aloneli Member

לבנדובסקי חיה רעה.נדיר לראות חלוץ רחבה שכל כך טכני וגם סקורר נהדר.בקיצור יש בו כל מה שחלוץ מטרה צריך.לדעתי הוא ה-9 הטוב בעולם כרגע.