גלעד שליט

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י G.B7, ‏24/8/09.

1. THE STRETFORD END Member

קורע את הלב,
    מזכיר כל-כך את הקלטת עם נחשון וקסמן ז"ל.

לפני כמה ימים עברנו את יום כיפור ויום כיפור זה לא רק בקשת מחילה מאלוהים וצום אלא ועבורי הרבה הרבה יותר זה מלחמת יום הכיפורים
    ובמלחמת יום הכיפורים נפלו הרבה מאוד שבויים,
    במוצאי יום הכיפורים האחרון אפשר היה לראות בערוצים השונים בטלוויזיה סרטים על השבויים,חלקם דיברו בפעם הראשונה וסיפרו בפעם הראשונה
    את הסיפור שלהם,
    ראיתי קבוצה כזו שהיתה שבוייה במצרים,
    בפעם הראשונה אני חושב נחשפו שמעבר להתעללויות הפיזיות הקשות
    שתמיד ידענו עליהם היו גם התעללויות מיניות,מעשי אונס וסדום,
    כולי תקווה ששליט לא עבר זאת גם כן.
    עבור אותם חיילים שיחררנו הרבה מאוד מחבלים גם כן,
    גם אז היחס היה מספר מצומצם משהו של חיילים ישראלים לעומת אלפי חיילים של הצד הערבי,
    ככה זה תמיד היה וככה זה תמיד יהיה כי קדושת החיים שלנו היא הרבה יותר גדולה וזו זכות גדולה מאוד שאנחנו מוכנים לעשות הכל על מנת להחזיר גם גופות לקבורה ולשחרר בשביל זה מחבלים חלאות המין האנושי.

קל מאוד לבוא ולהגיד שצריך לפעול כמו אמריקה,
    אנחנו לא אמריקה!
    קל מאוד להגיד שהמחיר כבד מדי ושצריך ללת לערבים להיחנק עם השבוי עד שימאס להם והם יראו שהם לא משיגים דבר,
    אם זה היה אח,אבא,דוד,חבר קרוב של מישהו ממכם,האם עדיין הייתם חושבים ככה?

את אותם מחבלים שנשחרר אנחנו תמיד יכולים לחפש ולתפוס או להרוג לו הם יחזרו לפעול בטרור,
    אם לא המחבלים הללו אז יהיו מחבלים אחרים,חדשים,
    גלעד שליט או כל חייל ישראלי שבוי אחר,
    הם זה אנחנו ואנחנו זה הם ואחרי 3 ויותר שנים הגיע הזמן כבר לסיים את הפרשה הכואבת הזו,פרשה שגורמת לנו כעם,כחיילים לנזק גדול בכל יום שעובר
    ושיעלה כמה שיעלה.

2. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

קשה לי להחליט מה נכון ומה לא נכון ובגלל זה קשה לי להאשים את הממשלות כמו שהרבה עושים.
    זה לא פשוט לשלוח 450 מחבלים בכירים שמן הסתם לפחות חלקם הגדול ינסה לעשות עוד פיגועים/חטיפות וכו... ומצד שני זה באמת חלום לראות את גלעד שליט חוזר הבייתה.

3. דנידין Member

זיו, אפשר להאשים את הממשלות למינהן כי שיחרור שליט בידיים שלהם. אם זה היה הבן של אהוד ברק, אתה חושב שהוא היה בשבי יותר מחודש? חד משמעית לא ובחיים לא. גלעד שווה כל עסקה וגם אם המחיר גבוה.

4. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

כעיקרון המשפט שאתה אומר נשמע הגיוני,אבל אי אפשר להיות בטוח ב-100 אחוז.
    באמת שקשה לי לגבש דעה מוצקה על זה.

5. ACBenb Member

ברור שאם זה הופך לסובייקטיבי המצב שונה, אבל בגלל זה לא המצב ולא צריך לעסוק במה היה קורה "אם".
    אני לא ידוע מי המחבלים האלה שלא רוצים לשחרר ולא רוצה להגיד משפט כמו "אם לא משחררים אותם כנראה שהם ממש מסוכנים ובאמת העסקה לא כדאית", אבל זה בדיוק העניין, אין לנו מושג עד כמה המחבלים האלה מסוכנים ולמה חוששים כל כך לשחרר אותם.
    אני לא נשאר נייטרלי בסוגייה הזאת כמו מאז תחילתה, ובדרך כלל אני לא נייטרלי.

6. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

מה שאני אישית לא אוהב בכל הסיפור הזה(זאת אומרת, מעבר לדברים הברורים אליהם אני לא רוצה להיכנס), זה מה שהמדינה משדרת לחיילים צעירים/נערים שעומדים להתגייס בקרוב. למה שאני, שבעוד כשנה וקצת אתגייס לצבא, אסכים לחייב את עצמי ליחידה קרבית כשאני יודע שאם חס וחלילה יחטפו אותי יתעלמו ממני/לא יעשו הכל לשחרורי במשך 3 שנים - או יותר גרוע, 23 שנים כמו במקרה רון ארד(אם הוא בכלל בחיים)? לי אישית זה לא נוגע כי לא יהיה לי פרופיל קרבי בחיים מטעמי בעיות בריאותיות מסוימות, אבל למה שאמא תשלח את בנה להילחם ואפילו להקריב את עצמו, במקרים מסוימים, בשביל המדינה - כשבמצב שיש מה לעשות כדי לשחרר אותו מהשבי(ולא כמו מוות שבו, מה לעשות, זה אבוד) המדינה לא תעשה הכל כדי שזה יקרה?

אני ממש לא אוהב את הסחבת וההתנהלות הזאת. אם היו מחפשים לעשות עסקה בשבוע או החודש הראשון שבו הוא נחטף המחיר מבחינת שבויים היה נמוך יותר וכמובן הסבל שלו ושל משפחתו היה פוחת בהרבה.

7. FelaKaT Member

מאיפה הבאת את השטות הזאת?

המדינה עושה הכל-מה לעשות שמשפחת שליט היא לא הגורם היחידי פה.

8. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

אם היא הייתה עושה הכל הוא כבר היה פה מזמן.

9. FelaKaT Member

היא עשתה ועושה כל מה שנכון לעשות-לא תמיד צריך לעשות הכל.

10. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

מה שאתה והם חושבים שנכון לעשות... זה כבר משהו סובייקטיבי לחלוטין ואלו בדיוק הנושאים שאני לא רוצה להיכנס אליהם כאן.

שורה תחתונה הם לא עושים הכל, כמו שאמרתי... כך שההודעה שלך הייתה קצת מיותרת, אבל ניחא.

11. FelaKaT Member

נכון...הם סובייקטיבים, למה אתה לא ראש ממשלה אובייקטיבי שכמוך? http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/rolleyes.Xxx

12. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

אמרתי שאני אובייקטיבי? כי אני ממש לא. אני לא חושב שאפשר להתייחס לזה באובייקטיביות. ושוב זאת לא הנקודה ואתה מושך אותי למקומות שאני לא רוצה ללכת אליהם... אם אתה רוצה להגיב על שאר התוכן של ההודעה שלי ואתה חושב שאני טועה, אתה מוזמן.

נערך לאחרונה ב: ‏4/10/09
  13. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

כשאומרים שהממשלה לא עושה הכל, זה נשמע כאילו לא מדובר בעניין של קווים אדומים - אלא של היעדר מאמץ מספיק. כאילו שכל מה שצריך זה רק לרצות יותר, להתאמץ יותר, וגלעד שליט יוחזר. וזאת דמגוגיה זולה.

14. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני מסכים,צריך בכל זאת לקחת בחשבון שלא מדובר פה בהעברת כסף או משהו כזה תמורת שליט,אלא מדובר בהעברת אנשים שיכולים אחרי זה לעשות פיגועים,צריך להסתכל על שני הצדדים פה ומצד אחד אני באמת מסכים עם תומר שבגלל הסחבת הזאת הרבה אנשים יכולים להגיד שהם לא רוצים להיות קרביים(או ההורים שלהם לא רוצים שהם יתגייסו) ומצד שני צריך לדעת שזה לא החלפת קלפים של כדורגל,מדובר פה במחבלים שלא שקצת כלא או החלפות לא יסדרו להם את הראש סביר להניח.

15. Engel Del Madrid Member

בקשר לזה שאף אחד לא יתגייס בעקבות , בולשיט .. היו לפני ויהיו הרבה אחרי ( לצערנו ) סרבני גיוס . מה שכן שאולי עכשיו תהא להם איזה סיבה אידיאולוגית שלא צורמת לאוזן .
    וחו מזה , היו שבויים ויהיו שבוים עוד אחרי גלעד ..
    ואני לא מבין .. איך הממשלה בכלל מעזה לשחרר אסירים שכל כך הרבה דם ומשאבים נשפכו כדי ללכוד אותם .. מה תגיד אמא שבנה נהרג במהלך לכידת אחד ממאות הרוצחים האלו ?
    המדינה הזו ובמיוחד המשפחות השכולות לא יכולות להיות אסירות של אסיר אחד . הדם שלו לא אדום יותר משל אף אחד אחר שנפל פה .

לפי דעתי , וזה ישמע קר ונוח מפי אחד שלא יודע מזה שבי , אבל גלעד צריך לעשות את הבלתי נמנע , ופשוט להתאבד .