גור שלף פורש

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י שי, ‏23/8/07.

1. xavi6 Member

אבא שלו מת, החוסר רגישות הזאת עולה על כל מכה ואגרוף שגור יביא לנער. גיא, אתה צריך להבין גם שלמרות שהוא קפטן ושחקן ודמות נערצת, הוא בנאדם כמוני וכמוך וגם לו יש קווים אדומים, ומי שעובר אותם צריך להיענש בהתאם למה שהוא מרגיש. אם מישהו היה מקלל את אחי הקטן שמ, והיה מקלל מול הפנים שלי, והייתי קפטן נבחרת ישראל בגמר המונדיאל-הייתי יוצא מהמגרש עם מקל מצידי ודופק לו כמה פצצות בראש.

נערך לאחרונה ב: ‏27/8/07
  2. samoel Member

אל תשכח דבר חשוב, גור אמנם לא ידוע כאדם מאמין, אבל הוא בכל זאת יהודי, ופגיעה בכבוד אדם שמת ביהדות היא עבירה חמור, אני בטוח שזה לא השיקול האמיתי לדבר ההכאה ,אבל זאת סיבה שאני לפחות מוצא לא נגיד להצדיק אבל לתמוך במעשהו של גור, בטח במדינת ישראל. חוץ מזה כפי שספרס אמר, אביו מת, והיה שחקן בהפועל, אני כן חושב שגור דיבר עם אנשי צוות על העובדה ששרים לו , וכשזה הגיע למצב שהוא אינו יכול לסבול יותר הוא לקח את החוק לידו דבר שאסור היה לקרות אבל זהו מקרה אחד, בודד בקריירה שלמה, ששחקנים אחרים עשו הרבה יותר ממנו ונענשו אפילו פחות ממנו. וברגע שדבר כזה קורה במסגרת נבחרת אין בכלל קשר לדעתי למכבי ת"א יכולים לגנות, אני מאמין שהעדיפו לא להביע דעה, כי מבינים את רגישות הנושא לליבו של הקפטן, אבא של גור היה בשבלו מעל הכל, ואוהדי הפועל ידעו , הם פגעו בנקודה חלשה מכוונה במזיד רק כדי להתסיס את קפטן הנבחרת שמייצגת אותם!

3. George Best Member

זה שאדם מאמין, לא נותנת לו לגיטימציה להכות אוהד.
    אין ספק שאותו אוהד הפועל הוא כלב בן כלב והקללות שלו היו מגעילות, אבל תפקידו של שלף הוא לא להכות את הבחור.

4. A. Arshavin Member

בדיוק, ספורטאי ואדם גדול צריך לדעת לשלוט בעצמו.

5. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

אוי נו, איזה היתממות.

כולם פה, בלי יוצא מן הכלל! אמרו על זידאן ועל מעשו בגמר המונדיאל "איזה אידיוט". במה שונה זידאן שהגיב לקללה על אחותו לשלף שהגיב לקללה על אבא שלו?

6. xavi6 Member

אין קשר בין אם קפטן ובין אם סתם פושטק מהרחוב, לכל איש בעולם יש כבוד, לכול אחד יש נקודות רגישות, וגם קפטן נבחרת ישראל הוא בנאדם עם רגשות ועצבים כמו כל אחד מאיתנו. העונש שהביאו או לא הביאו לו זה עניין אחר, אבל המכה עצמה לפי דעתי הייתה פעולה לגיטימית ואף רצויה! הוא פגע בילד שהוא שיא הגועל, וטוב שכך, הוא לא עשה חשבון מה יעשו או מה יגידו, הוא פעל לפי הכבוד שלו ולפי הפגיעה שלו. אני שמח שיש כאלה ספורטאים שיהיו מוכנים להקריב את שמם הטוב בישביל הכבוד שלהם ובישביל שאנשים טמבלים כמו אותו נער יחשבו פעמיים לפני שהם משחררים קללות חריפות בלי פרופורציה כאלה מהפה.

7. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

לפי התיאוריה הזו בכל משחק כדורגל חצי מהשחקנים כולל המאמן היו צריכים להגיע ליציעים ולהרביץ לקהל נכון?

8. xavi6 Member

לפי התאוריה הזאת הקהל אמור להבין ששחקנים הם בני אדם ושצריך להיתיחס עליהם בכבוד שראוי להם ולא לקלל אנשים שאשכרה נימצאים בקבר. לאיזה שפיות לעזאזל הגענו? אין אפילו דבר שנקרא כבוד המת? ואם לא זה-אז פשוט להכניס לכלא אנשים שזורקים חזיזים, אנשים שפורצים למגרשים, או לתת להם עונש רציני באמצע.

9. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

אבל אתה מפספס כאן את הנקודה.
    אתה מדבר על כמה שהקהל לא בסדר, על כך שהוא לא צריך לומר מילים כה קשות אל עבר השחקנים, ושחומרת הענישה צריכה להיות גבוהה יותר. כל זה טוב ויפה, אך זה לא האישיו כאן. אנחנו מדברים על כך שלמרות כל זה, לשחקן אסור להגיב כפי שהגיב שלף, גם אם המילים קשות ככל שיהיו. אתה חושב שהקריאות "שמעון מזרחי תתאבד כבר.." או " עבס סואן חולה סרטן" זה לא מוציא את אותו האיש מדעתו ? אבל כמו שמזרחי לא הולך ומרביץ לאותם אוהדים, וסואן לא עוזב את המגרש וקופץ אל עבר היציע ומכה את אותם האוהדים, כך גם שלף היה צריך לנהוג.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏27/8/07
  10. xavi6 Member

אתה מפספס פה נקודה יותר חשובה מהכול-כל שחקן הוא בנאדם בפני עצמו. לפני שהוא שחקן הוא בנאדם.

11. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

אחותו של זידאן לא מתה.

12. VaN Member

איך אתה משווה בין קריאה דימיונית כמו אלה שציינת לבין קריאה אמיתית ואישית כל כך כמו שקראו לשלף?
    בקריאה של אותו אוהד טיפש היה משהו מאוד אישי, משהו שפגע בו גם מבלי שהאוהד היה אומר היה מכאיב לשלף. קללות מהסוג הזה מורידות את הרמה של היחסים בין האוהד לספורטאי כל כך נמוך עד שגם מה שעשה שלף נראה לי הגיוני, הוא בן מעבר לכל מה שהוא צריך להעביר לציבור בתור דוגמא טובה ולי קשה להאשים אותו.

13. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

מסכים,אפשר להבין את זה ששלף לא היה בסדר שהוא פגע באוהד אבל מצד שני להשוות
    את זה למה שמאטרצי על אחות של זידאן זה ממש ממש לא לעניין.
    יש הבדל גדול בין להגיד משהו על אחות חיה וגם אנחנו לא יודעים מה הוא אמר בדיוק
    לבין לרדת על מישהו שאבא שלו מת עוד שלא עבר חודש מהמוות.