גומלין 1/2 גחצי גמר האלופות: בארסה נוקמת בבאיירן וחוזרת לגמר!

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Raulito, ‏6/5/15.

1. JohnTerry26 Member

מעבר לזה שאלונסו ושוויינשטייגר שניהם מעבר לשיא, צריך לזכור שהקישור הזה של שניהם וטיאגו (ולהאם) כמעט ולא שיחק ביחד, אם בכלל. לדעתי טיאגו שיחק עם כל אחד מאלונסו ושווינשטייגר מקסימום 10 פעמים, בגלל פציעות. אולי אי אפשר לצפות למשחק מאוד שוטף ו'מאוחד' מצידם במעמד כזה כשהם בקושי שיחקו ביחד. באופן כללי, לא רק בקישור, על הנייר הסגל של באיירן נראה כמו הטוב בעולם אבל רוב שחקני המפתח כבר בני 30+ ומרבים להיפצע. לא בטוח שהם יכולים להרשות לעצמם להגיע לעונה הבאה עם אותו הסגל כשאני מדבר בעיקר על שחקני מרכז השדה והכנפיים.

נערך לאחרונה ב: ‏7/5/15
    Mellow29 אוהב/ת את זה.
  2. JR-Riquelme Member

היה חסר לבאיירן המחץ בהתקפה.
    ולבארסה יש שלישייה שלא משנה מה תעשה (בטח אם תלחם איתם ראש בראש על השליטה במגרש ולא תתגונן)הם יגיעו למצבים שלהם. זה הכריע

3. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

רק עכשיו נפל לי האסימון.

כל העונה אנחנו שומעים על תרגולים של מערכים עם שלושה בלמים אצל באיירן, עקב התבוסה ההיא לריאל. אנחנו שומעים על המערכים השונים כדי למנוע מצב כזה, כדי להיערך למצב כזה טוב יותר. אז למה שוב אתמול פפ עלה שהקבוצה שלו מתאבדת על הדשא?

4. gilad16 Member

היו דקות אתמול שהוא שיחק עם שלושה בלמים.

5. DRORIKO Member

לא אוהב את המטווח הזה עכשיו על בואטנג. רבאק הבן אדם קיבל דריבל ממסי, מסי! זה אפילו כבוד לקבל ממנו דריבל. מי שאשם זאת הקבוצה שאפשרה למסי להגיע בכזאת קלות לאחד על אחד עם הבלם. זה אשכרה נראה שאחרי הראשון הקבוצה התפרקה לגמרי.

6. Eric Cantona Member

כן, בדיוק ל 15 דקות הראשונות ואז חזרו לשחק בשיטה הרגילה שלהם וזה ייצב מבחינתם את המשחק.

7. דור Member

בוא נגיד שמי שיוחלפו בקיץ בבאיירן מינכן בהרכב אלה לא בואטנג ובעטיה אלא אלונסו ושווינשטייגר. הבעיה של באיירן ממש לא הייתה בקו האחורי אתמול, נהפוכו - 75 דקות הם עמדו די טוב לדעתי למרות שהקישור של באיירן היה מופקר והקו האחורי של שני הבלמים היה חשוף. אני חושב שקבוצות שמשחקות מול ברצלונה ורוצות לכל הפחות לא לספוג מולה - תולויות הרבה יותר בקישור הדפנסיבי והעבודה שלו על המגרש כי זה האיזור הנכון לסגור את ברצלונה בטרם הכדור מצליח להתגלגל לתוך הרחבה לרגליים הזריזות של השחקנים שם.

משחק שפשוט הוכרע על פערי איכות אדירים בהתקפה לטובת ברצלונה.

8. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

היו שני בלמים אתמול על המגרש: בנעטיה ובואטנג. אני מתכוון לממש עוד בלם, לא לחילטור/אובר תחכום של פפ.

[שוב, סתם משהו שחשבתי עליו שהתחילו להתדיין פה על בלמים. זו רק חוכמה (?) בדיעבד].

בכל מקרה, הבעיה היא פחות מערכתית, אלא דווקא השיטה עצמה בה פפ החליט לשחק - כמו שנאמר פה כבר לפניי.

9. דור Member

אני בכלל לא מסכים שפפ שיחק לא נכון, בוא לא נשכח שברצלונה לא נראתה כמו שהיא רגילה עד השער הראשון של מסי שכנראה שבר את השחקנים של באיירן מינכן.

10. Eric Cantona Member

הבעיה היא דווקא לא באולנסו ושווינשטייגר שהאחרון הגנתית היה מאוד דומננטי במרכז המגרש, אלא בהתקפה כמו שאמרו כאן כי באיירן בכל זאת הצליחה בתוכנית משחק עד הדקה ה 77 ורק לא היה מי שידחוק כדור אחד לשער וישבור את בארסה.

הבעיה היא אם כך לא הקישור שעשה עבודתו בהצלחה בסיכומו של יום אלא ברובן ובריברי שכבר לא צעירים ושבריריים מאוד. באיירן צריכה למצוא להם פיתרון כי גוצה הוא אכזבה. היא לא יכולה לבנות עליהם יותר, הם לא הופכים צעירים יותר וכשירים יותר עם השנים.

דור אוהב/ת את זה.
  11. Civil Anti Madridista

3:01

gilad16 אוהב/ת את זה.
  12. JR-Riquelme Member

מי שמאשים את בואטנג אידיוט. שמסי לא יעבור באחד על אחד שווה ערך לסטפן קרי מחטיא מהקו

gilad16, Eric Cantona ו-קשר שמאלי אוהבים את זה.
  13. Raulito Madridista

אני אגיד שוב - אני לא מאשים את בואטנג בגול. אסור ששחקן כמו מסי יגיע עם הפנים מול שחקן הגנה בודד. הביקורת שלי עליו נובעת מהמון משחקים. אני חושב שהוא מעט אוברייטד וזהו.
    ושוב, בהנחה שאני לא מדבר על משחק אחד - אגיד ואומר שהלחץ הקבוצתי של באיירן על הכדור טוב פי כמה מאשר זה של ריאל מדריד, לכן הגולים שריאל סופגת בהכרח באמת החלק ההגנתי.
    מדברים הרבה על ואראן - הוא בסה"כ ילד בן 22 שעד עכשיו היה רק שנה וחצי שחקן הרכב במועדון כמו ריאל מדריד. כל עתידו לפניו, ובואו נגיד שאני מתקשה להאמין שבואטנג יתן איזו קפיצה מבחינה הגנתית במשחק שלו. אני לא מוצא שום חיסרון בולט אצל ואראן אגב. הוא לא מאלדיני והוא לא מושלם, בטח לא היום, אבל רק עיוור לא ישים לב לפוטנציאל שלו.

לא היה משחק שקול עד הדקה ה-77. בארסה הייתה צריכה להוביל בהפרש של שני שערים. אבל החצי השני של באיירן היה יותר טוב והיה נראה שהיא מצליחה לעבור את המשחק הזה בשלום - בין אם בגלל מעט מזל, הרבה מנואל נוייר וכל מיני סיבות.

צ'אבי אלונסו ובסטיאן שוונשטייגר לא היו טובים אתמול אבל שניהם ממש לא באותה הרמה. אני חושב ששוונשטייגר נראה כבר שחקן עבר. כבד מאוד בתנועה ולא תורם כלום התקפית ובטח שלא הגנתית. אלונסו עוד חילץ כדורים פה ושם. אני חושב בנוסף שרק מכת הפציעות האדירה של באיירן הביאה לכך שאלונסו באנקר בהרכב במשחקים רבים כל-כך(37), הואמת שהמספרים מפתיעים. פפ הביא קשר בן 33 עם טונות ניסיון וכדורגל במחיר טוב ולא חשב שהוא ישתמש בו כל-כך הרבה.

עם רובן וריברי התקפית המצב מבחינת באיירן היה הרבה יותר טוב כמובן, או לפחות עם רובן. פפ בחר בהרכב בלי מהירות ואי-אפשר להאשים אותו בסיטואציה, מלבד אולי קו ההגנה הגבוה. איך פפ היה יכול לרענן את הקישור אתמול מבחינה הגנתית? הוא לא יכל. חאבי מארטינז רק חזר מפציעה אם אני לא טועה. טיאגו שהוא הכי צעיר ונמרץ - היה חלש מאוד.

כמה פעמים באיירן מינכן הייתה העונה עם סגל מלא, או יודעים מה, נוציא מהמשוואה אפילו את באדשטובר חסר המזל וחאבי מארטינז שהיה פצוע מליון שנה וכנ"ל טיאגו?

14. Civil Anti Madridista

כל אוהד שפוי ונטרלי היה תופס את הראש אתמול אחרי התצוגה של מסי. והודעות מהסוג הזה (כאוהד ריאל מדריד) הם מתוך תסכול.
    אה ודרך אגב, נדב יעקבי אוהד בכלל את אתלטיקו מדריד.

15. Civil Anti Madridista

תלוי למה אתה קורא יציבה. מבחינת החזקת כדור אולי כן, אבל מבחינת יצירת מצבים או משהו שדומה לזה לא ראינו מהם כלום.
    אגב, מי שעוקב אחרי ברצלונה העונה מודע היטב לאפקט הקטשופ שקיים בקבוצה הזו. השער הראשון אולי לוקח קצת זמן, אבל אחרי שהוא מגיע זה רק פותח את התיאבון לשערים נוספים וזה ממש לא משנה מול איזו יריבה.