ג'ובאני רוסו - דיון פרידה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י שגיא, ‏19/7/08.

1. Love Is Red Member

ג'ובאני רוסו, הוא היה ללא כל צל של ספק הזר הכי טוב ששיחק פה (והזר הכי ישראלי מהעונה שהיה אפשרי לשלב זרים בקבוצות, של הכדורגל השיראלי), הוא כבר מההתחלה כאשר הוא שיחק בהפועל באר שבע, הראה ניצוצות של כדורגלן גדול, ועם השנים רק הלך והשתבח עד העונה שהייתה לו במכבי תל אביב אותה הוא בוודאי ירצה לשכוח...
    למרות שהוא עבר ברבה קבוצות, אני תמיד שמתי לב על הקריירה שלו, ואני שמח בשבילו שהוא יזכה לפרישה בקבוצה בא הוא גדל.

2. Mr.Eko Member

אחד השחקנים היותר מצחיקים שיצא לי לראות להוציא את היכולות המקצועיות שלו.
    אם נסכם את זה במשפט אחד,הזר הכי ישראלי ששיחק פה.

3. לירן מנהל כללי מנהל כללי

מהבחינה המקצועית כנראה שהיו פה טובים יותר, מעטים אבל היו.
    אבל ג'ובאני רוסו יהיה הזר שהכי נזכור פה ולהרבה מאוד זמן, הוא השפיע על הכדורגל, הכניס שמחה לכדורגל, כבש שערים בלתי נשכחים, הגיע להישגים, היה חלק מרכזי וחשוב בקבוצות ששיחק בהם, ב-3 קבוצות זה הלך מצויין, ב-2 האחרות קצת פחות. מבחינתי קצת חבל שהוא לא סיים פה את הקריירה, אם הוא עבר לקרואטיה בגלל שאלישע לוי לא מצא לו מקום בסגל אז אין מה להגיד הרבה חוץ מכך שאלישע לוי טיפש, ג'ובאני רוסו בשנתיים האחרונות מוכיח שלמרות שהוא אחרי השיא שלו, הוא עדיין מספר 1, השחקן הטוב ביותר והמשקיען מספר 1. במכבי חיפה בטח שיש לו מקום ובהרכב הפותח.

אז תודה ג'ובאני, תודה אישית על עונה אחת שנתת פה בבאר שבע ועשית אותה לבלתי נשכחת, ובאופן כללי על כך שעשית את הליגה שלנו הרבה יותר מעניינת.

4. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

מקרה ג'ובאני רוסו מוכיח בפעם המי יודע כמה שאין לנו תרבות ספורט , ג'ובאני ועוד הרבה שחקנים כמו אלון חזן , חיים רביבו , אייל ברקוביץ' אלי אוחנה ועוד הרבה שלא נערך להם משחק או טקס פרישה ראוי .
    בארץ לא יודעים לתת הערכה לשחקן בן 30+ שקשה לו והוא עוד בכל זאת משקיע ונותן 200% אבל עדיין זוכה לקללות מהיציע .

5. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

אני, מבחינה אישית, מעדיף לראות שחקן צעיר בדמות רפאלוב, או שחקן שעלה מהנוער כמו גולסה מאשר לראות את רוסו. יכול להיות שאני לא מייצג את כל האוהדים, אך אני מתאר לעצמי שאת מרביתם. השקפת העולם של אלישע לוי העונה היא לתת לשחקנים הצעירים את הבמה, ומה לעשות, עם כל החיבה לרוסו, צעיר הוא לא. אם אלישע לוי החליט שהוא מעדיף לקדם שחקן כמו גולסה שיכול לתרום לו עוד שנים רבות בעתיד, על חשבון רוסו, אני דווקא לא חושב שהוא טיפש.

גם הטענות לתת לרוסו לבצע עונה נוספת של עונת פרידה ניראות לי כלא נכונות, משום שלתת לרוסו לשחק עשרים דקות-חצי שעה בכל משחק, תהיה רק פגיעה במעמדו. הוא כבר הצהיר שאם הוא מחליט לשחק עונה נוספת, אז הוא מעוניין לשחק בה, ולא מעט.

6. לירן מנהל כללי מנהל כללי

רוסו לא צריך טובות של "עונת פרישה" כך או כך יש לו מקום להיות בסגל, ואני בטוח שלא הייתה לו שום בעיה להוות שחקן רוטציה לכל דבר. עדיין יש לו יכולות, יש לו ניסיון ומבחינת רצון אין שום שחקן שילחם עבור הסמל של חיפה יותר ממנו, עם כל הכבוד לרפאלוב.. אני חותם לך שרוסו משחק תמיד עם הרבה יותר אכפתיות ורצון לנצח ולרוב הוא גם הכי בולט, זה לא סתם, עדיין יש לו את זה והוא לא צריך שיעשו לו טובות בשביל עונת פרישה.

7. AmitHBS Member

היו בכלל דיבורים במהלך העונה על מעבר לב"ש או להפועל חיפה לעונת פרישה..אבל בכל זאת גם אני אם הייתי במקומו הייתי רוצה לסיים בארץ שבה נולדתי..

8. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

לא יודע, בשלבים האחרונים של העונה רוסו נפצע מספר פעמים, והיה נראה די מותש. כמובן שבעונה האחרונה הוא פתח כמעט בכל משחק, אך עדיין, הגיל לא יקל עליו את המשימה. שוב, אני לרגע לא ממעט מהיכולת של רוסו, אבל טבעי שאם אלישע יודע שהמקום שלו בהרכב יהיה על חשבון אחד הישראלים הצעירים, הוא יעדיף לקדם את הצעיר יותר.

9. Wave Member

פעם ראשונה שאני מגיב בפורום הזה(?),
    בכל מקרה, אני זוכר את רוסו עוד מהתקופה שהיה בהפועל ב"ש, הגול המדהים בגמר הגביע, שעוד ראיתי כדורגל ישראלי...
    בחור צבעוני, היה לו הרבה כדורגל בשנים הראשונות ששיחק בארץ

10. AVISEY Member

מה עוד אפשר לומר?? בחור נהדר , מצחיק, ומקצוען למופת, אני בחיים לא אשכח אותו , בחיים לא אשכח תמשחקים בליגת האלופות תהצגות שלו , הוא זה שהביא אותנו לשם , והוא זה שהיה אחראי לרוב האליפויות בשנים האחונות , הוא הזר הכי גדול בישראל ! לא היה זר אחד שהשפיע כל כך הרבה , לא היה זר אחד שנשאר כל כך הרבה שנים בישראל, ועוד נשאר שחקן מוביל , הוא אחד השחקנים האוהבים עליי ביותר, בהצלחה קוסם http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/eusa_clap.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏20/7/08
  11. GKS_Katowice Member

כואב הלב http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/sad.Xxx

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏20/7/08
  12. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

כמו שאבי נימני מסמל סיום של תקופה בכדורגל הישראלי, ככה גם ג'ובאני רוסו. לא יגיעו עוד זרים לכאלה לארץ. אני מאמין ומקווה שיגיעו טובים יותר מדי פעם, אבל הם יצאו תוך זמן קצר לאירופה, ובטח שלא יהיה להם את האופי של ג'ובאני רוסו. אני אתגעגע. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

13. omerboker Member

רוסו אוהבים אותך

מכל אוהדי הפועל חיפה

הוא עשה את הקרירה הכי יפה שלו בהפועל

לא יצא לאור שהוא ירוץ בחוטיני בגלל שרובי ז"ל לא אישר לו בגלל שזה לא הכי מכובד

14. xavi6 Member

שחקן שתמיד אהבתי, אולי כי איפשהו בו ראיתי את עצמי. הולך מכות עם החברים בחדר הלבשה, עושה כמה שיותר שטויות באימונים, שומר תמיד על המצב רוח הטוב באימונים, ובמשחק עצמו שוכח מהכל ומשחק כדורגל, תמיד רצה לנצח ולא ידע לקבל הפסד. שנא את כל העיתונאים שמבלבלים לו במוח, היה תמיד נותן את התשובות הכי מצחיקות שיש. איש שרוט, ללא ספק, אבל מהשרוטים שאתה חייב לאהוב ושאי אפשר לשנוא.

רמה מעל כול הליגה, חיפה שלו ושל פרלייה ושל יעקובו, עושה בית ספר לבית"ר של גאידמק. ושיברברו עד מחר. התצוגות שלהם באירופה ובליגה באמת כיבדו את הליגה ואת הכדורגל בישראל.

נערך לאחרונה ב: ‏21/7/08
  15. שיבבאו Member

וואי איך אני יתגעגע אליו.. שחקן נשמה חבל שהוא עוזב.