גביע צ'אנס 2011-2012 - הטורניר הראשון של העונה

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י idans10, ‏8/10/11.

1. original Gal Member

ליברפול87- אני יכול לומר לך בביטחון מלא שירושלים לא לקחו שחקנים מגליל/גלבוע בשביל להרוס אותם,אלא כי קטש מעריך אותם כשחקנים וזאת עובדה שאף שחקן שעבר מגליל לירושלים לא התייבש בספסל,מלבד גוני יזרעאלי שעשה את אותו דבר גם בגליל בשנה שעברה.
    קפטן קנדה-לא צריך להיות גאון גדול בכדורסל בשביל לדעת שבאותה עונה הפועל ירושלים בלי טפירו היא לא קבוצה,ושריקה לעברה שמוציאה אותו מהמשחק היא בהחלט משפיעה על המשחק בצורה עצומה.
    לגבי מצב הנוער בארץ אני נאלץ להסכים עם LIVERPOOL87,מילא זה שגם העתודה וגם נבחרת הנוער נמצאות בדרג ב' של אליפות אירופה אבל לא רואים אף שחקן נוער מקבל דקות משמעותיות בליגת העל,אפילו במכבי ראשל"צ שהיא אלופת המדינה לנוער ויש לה סגל מאוד קצר לא רואים שחקן מתחת לגיל 21 משחק.

2. Captain Canada משתמשים של כבוד היכל התהילה

הטענה כי "מכבי לקחה שחקני ליגה בשביל להרוס אותם" גובלת בדמגוגיה. אמנם, סביר להניח שחלק לא קטן מהשחקנים שהגיעו לצהובים מקבוצות ליגת העל השונות צדו את עיני הקבוצה בזכות הופעות טובות במיוחד אותן סיפקו דווקא במשחקים מול האלופה הנצחית, אך ייבושם על הספסל נבע מסיבה אחת בלבד- הם פשוט לא היו טובים מספיק (כיצד התיאוריה שלך מסתדרת עם ההחתמה של דורון פרקינס, לדוגמה, אשר כיכב במכבי חיפה וכן היווה בורג מרכזי אצל הצהובים בשתי העונות האחרונות? האם גם את גיא פניני מכבי הרסה בכוונה תחילה?).

בחירת שחקנים לקויה? בוודאי. ניהול חובבני? כנראה שכן. החתמת שחקנים בכוונה להרוס להם את הקריירה ובתוך כך להחליש את קבוצות הליגה האחרות? אין סיכוי.

שקר גס. מבט קצר על הנתונים הקבוצתיים של הפועל ירושלים בעונת 2006/7 יגלה כי טפירו היה "בסך הכל" בורג מרכזי אחד מתוך כמה שחקני מפתח שהיו לקבוצה באותה העת. יתרה מזאת, עליי להזכיר שוב כי ההחלטה של סמי בכר הייתה גבולית למדי, ובוודאי לא מדובר בעבירת תוקף שהינה פרי המצאתו בלבד- כך שבהחלט ניתן להגיד שהשריקה לא קיפחה את ירושלים בצורה משמעותית.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏14/10/11
  3. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

התשובה שלך היא עלבון לאינטילגנציה, כמו כל ההתגובות של אוהדי ירושלים, אבל באמת שמהם כבר הפסקתי לצפות. תהיו בריאים, אם זה מה שנותן לכם לישון בלילה, שלא לקחתם אליפות בגלל סמי בכר ולא כי רק הייתם צריכים להרחיק את ארנולד מהצבע.......מסכים עם ארז, כולה אוהדי ירושלים, לא משהו שצריך להתרגש ממנו.

4. Ice Cream חסה

גם ירושלים לא בסדר במובן של הנוער (רם אליאספור http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/mad.Xxx) ובגלל זה אני מתחיל למאוס בכדורסל הישראלי: כי כולן מנסות להתחקות אחרי מכבי, ואני אומר שקבוצות צריכות להסתכל מה מכבי עושה ולעשות ההפך.
    אבל מכבי תל אביב שהיא קבוצה עם 49 אליפויות, 38 גביעים ו-3 גביעי ליגה, שזה מעל ל-80% מהתארים אי פעם בכדורסל הישראלי ואחת שהשיגה כבר הכל, יכולה להרשות לעצמה לתת צ'אנס לבר אבן, שטרקמן, ואן אוורקרק, סקוורר, שמחון ושאר הנוער שלה שהוא הכי טוב בארץ לפחות בליגה, לצידם של 4 זרים.

http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/goodpost.Xxx. אני לא רוצה לבכות סתם כי באמת זה היה עניין של ריבאונד, אבל ההחלטה הזו הוציאה את הרוח מהמפרשים.

אני רוצה שמכבי יתנהגו בכבוד שמצפים להתנהג מקבוצה שיש לה הכל, ולהפסיק להיות ילדים קטנים שרק שמחים בזה שלירושלים ולהפועל תל אביב אין כי כבר כלום לא מרגש אותם.
    וראינו מה קרה כשהגיע משקיע (מיקי דורסמן), סיים מקום ראשון עם 3 ניצחונות על הזונות, ניצח (בשנייה האחרונה) את הזונות בנוקיה, הזונות התבכיינו על זה שהייתה עבירת תוקף בסל ההוא, אחרי זה התלוננו שהפיינל פור דפק אותם (ושנה לפני זה הם לא טענו שהפיינל פור דפק את ירושלים http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/dry.Xxx) וכפיצוי על עוגמת הנפש הם לקחו את אלטון בראון וטריי סימונס לספסל.
    ומיקי דורסמן? הוא כדי להגיע ליורוליג* שרק שם יש תהילה, כבוד וכסף שיספקו איש עסקים שנתן את הנשמה בשביל קבוצה צריך לעבור 3 שלבי מוקדמות בזמן שמכבי מקבלת שיריון, האולם שלו מצ'וקמק כי אף ראש עירייה לא יהיה מוכן להשקיע באולם עבור קבוצה חסרת קבלות (עם כל הכבוד שבאמת יש לי לחולון) ואין לו הרבה ברירות- חוץ מלא להישאר בענף המזורגג הזה*

* התחלואות מתחילות ביול"ב ובג'ורדי ברתומיאו שמקיים עסק ולא ליגה ובתקשורת ובציבור שהולכים אחריו כמו עיוורים, בלי לחשוב לרגע שזוהי השחיתות בהתגלמותה!

5. original Gal Member

רק לידע הכללי,אני לא אוהד הפועל ירושלים.
    עלבון לאינטילגנציה? אני לא ארד לרמתך,ברגע שתגיב כמו בן אדם ותוכיח לי איפה אני טועה בדיוק אני אדבר איתך.

6. ישראלי מצוי Member

כמה הערות:
    1.פארמר- משחקן שאמור להיות תוספת, הפך לשחקן מרכזי בקבוצה. ברגע שהוא הולך זו לא אותה מכבי.
    2.שאלה לצהובים-מדוע אתם לא דורשים שכל תוכל להחתים כמה זרים שהיא תירצה כלומר 12 זרים?
    הרי אין כאן ישראלים טובים....
    3.סוף סוף ראינו כמה כוח יש לקהלים אחרים שהם לא מכבי שיש חלוקת כרטיסים צודקת.

7. LIVERPOOL87 Member

שחקן של 10 נקודות לעונה באן בי איי, שחקן שעולה בכמה מונים על כספי, לא יכול להיות שחקן משלים.
    היה ידוע שזה מה שיקרה במיוחד שאין פה שום גארד איכותי לידו( תיאו השחקן הכי איכותי שיש כמובן אבל שחקן בשנתו האחרונה כבר לא אותו דבר).
    בזה אתה צודק.

בעניין הזרים, אני לא דורש 12 זרים אלא זרים לפי הצורך.
    למכבי אין כסף להביא 12 זרים איכותיים וגם אם הייתה אפשרות להביא כמה שרוצים, בלו ופניני עולים על הזרים שיכלו להביא.
    אני שמח כשיראלי מצליח כמו פניני, אבל אני בתור אוהד מכבי קודם כל רוצה הצלחה ואם אין ישראלי שיכול לעשות את הקפיצה כמו פניני אז שלא יבוא.
    לא קשה להבין ששחקן כמו יוגב הגיע כברירת מחדל.
    זה לא שחקן יורוליג ולא שחקן שלוקחים איתו אליפות אירופה.
    איזה כוח יש בדיוק לקהל? האולם היה ריק פרק למשחק אתמול ולמשחק של מכבי נגד ירושלים.
    איפה הקהל של חולון היה נגד גליל? ספרתי אותם על יד אחת!
    הקהל מגיע נגד מכבי וזה ליגיטימי, אבל בשאר המשחקים יש קרחות לא מבוטלות.

8. ישראלי מצוי Member

לפי מה שאתה אומר, אין לך בעיה שקבוצות יחזיקו 12 זרים אם זה לפי הצורך.
    למקרה ששכחת מדובר בליגה הישראלית...

9. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

לא מעניין אותי איזה אוהד אתה וקפטן קנדה כבר הקדים אותי בתשובה המצויינת שנתן לך, שכן, היא עלבון לאינטילגנציה. אתה משווה שריקה אחת, מאוד גבולית, 5 דקות לסוף, כשירושלים עוד היו ביתרון עד כ-2 שניות מהסיום ואתה בא לי עם התגובה הזו? אתה רוצה שאני אבנה לך קריירה שלמה של תארים מקומיים ואירופאים למכבי על בסיס שריקה גבולית שקרתה כמה דקות לפני סיום משחקים שבסופם מכבי הפסידה? חבוב, זה עלבון לאינטילגנציה.

ירושלים מפרקים את גליל לגמרי אחרי אליפות רק כי "קטש מעריך אותם". אתה יודע מה? זו זכותם המלאה. אבל מה יהיה עם הצביעות במדינה הזו? מכבי לא לוקחת שחקנים שהצטיינו בקבוצות אחרות כי המאמנים מעריכים אותם? אצלנו לוקחים רק כדי לייבש על הספסל? ההבדל הוא שלמכבי כולם רוצים להגיע ולכן יש הרבה דוגמאות של כאלו והצליחו וכאלו שלא. אבל לבוא ולומר שירושלים לוקחת שחקנים משאר הליגה כי המאמן מעריך אותם ואז באים למכבי ואומרים שהיא לוקחת שחקנים רק כדי לייבש.....כמו שהקפטן אמר, פרקינס, פארגו, פניני, אלו חלק מהדוגמאות של אלו שהצליחו ויש כאלו שלא, מה לעשות?

10. Ice Cream חסה

איך אתה מצפה ששחקנים כמו ארון מגי וטריי סימונס יצליחו אם לא נותנים להם כמעט צ'אנסים? מביאים אותם בתור נקמה על זה שהם ניצחו את מכבי/ כדי שלא יגיעו פתאום לקבוצה אחרת.

יש יותר מדי שחקנים שלא הצליחו במכבי שבמקומם היא הייתה יכולה לזרוק גם את שחקני הנוער שלה, ואלה שחקנים גדולים שהיו נכס לקבוצות הקודמות שלהם. בעיקר חג'ג' וגרין.

11. original Gal Member

טוב,אני רואה שהוצאת דברים מהקשרם פה.
    אני אומר שהשריקה לעבירה של טפירו הייתה מאוד משמעותית במשחק שהשפיעה על הפועל ירושלים,לא אמרתי שרק זה מה שגרם לזה שהפועל ירושלים הפסידה במשחק מה שגרם להפסד היה לוזריות בדקות האחרונות וסגירה נוראית לריבאונד של לא אחר מגיא פניני(רק שלא תפרש שאני רומז פה על גיא פניני).
    אי אפשר לדעת מה היה קורה אם טפירו היה נשאר במגרש,אבל ידוע שהשריקה הזאת ללא ספק השפיעה על המשחק.
    כמובן שיש שחקנים כמו פארגו,פרקינס ופניני שאותם מכבי הביאו מסיבות מקצועיות נטו,אבל אני יכול לתת לך דוגמאות רבות לשחקנים שמכבי בכלל לא הייתה צריכה אך קנתה אותם בגלל שהם משחקים ביריבות שלה לצמרת,חג'ג' וגרין הם רק על קצה הקרחון.
    ולתומר היקר(קפטן קנדה),האם לדעתך היה ליניב גרין סיכוי להצליח במכבי כשהוא התמודד על דקות המשחקק שלו עם אחד הסנטרים הטובים באירופה דאז ניקולה וויצ'יץ'?
    האם מכבי אחרי שקנו את אלישי כדיר בקיץ 2010 בעודו בשיא הקריירה שלו לא היו צריכים לרחרח לאורך כל הקיץ לעברו של ליאור אליהו?
    כמובן שלא,אך מכבי עדיין החתימו אותם מכיוון שהם שחקנים שקצת דיגדגו אותם והם כמובן צריכים אותם אצלם בספסל הבטוח.

12. ישראלי מצוי Member

כמה הערות:
    1.למכבי כולם רוצים להגיע- כי הם משלמים הכי הרבה, לא בגלל העיניים היפות של שמעון מזרחי.
    2.אני יכול להרכיב לך את נבחרת ישראל משחקנים שמכביי ייבשה על הספסל.
    בתחילת העונה שעברה היה ברור שמכבי הולכת לייבש את כדיר כי העמדה עמוסה, אז זרקה אותו לקבוצה שבמקום האחרון ןשרפה לו עונה.
    3.משחק סמי בכר-אתה מתבלבל זה היה שלוש שריקות.
    הבעיטה של שארפ
    התוקף של שארפ
    בורשטיין רץ 2 שניות לפני סוף משחק עם הכדור

13. samoel Member

טוב נמאס לי בא לי להשתתף בגנון הזה.

כדיר? שיא קריירה? שיקרע זוג נעליים ואח"כ נדבר. הוא הגיע למכבי בשביל לשחק ואז נוצר חלון להחתמת ליאור(בוא נראה, ליאור או כדיר, את מי הייתי מעדיף?) ואז מכבי שחררו אותו כי בניגוד לחלש אופי המוגבל הזה והאנטי שחקן הזה(אני לא מבין מה אוהבים בו אגרסיבי וזהו!) גיא פניני שמעמיסים לו שחקנים כל עונה ועונה על העמדה יודע למצוא את מקומו - בגלל זה כדיר בקבוצה של הלוזרים ופניני אצל הווינרים(וכן נמאס לי לדבר בכבוד לאנשים שלא נותנים כבוד, וכן נמאס לי אני אשתחצן כי אתם מתנהגים כמו ילדים קטנים).

למכבי כולם רוצים להגיע כי יותר מזה שהם משלמים יפה, נתחיל בזה שהם משלמים, נמשיך בזה שהם משחקים איפה שכל שחקן חולם, ועוד שלל מיליון סיבות די כבר לייחס הכל לפער התקציבי אולי נייחס את זה למה שזה באמת - הפער הניהולי שהביא את מכבי למה שהיא.

גרין הוחתם כי דגדג? תגיד לי אתה ראית סנטר ישראלי בשנים האחרונות שהוא לא יניב גרין? אתה יודע שגרין הוחתם אחרי שעשה מחנה אימונים מצויין בדטרויט? אל תקשקש, לגרין היו הזדמנויות אף אחד לא בא ואמר שכל ישראלי עכשיו הופך לשחקן חמישיה(להלן בורשטיין פניני וליאור) למי שיש ביצים להתמודד עם הגדולים יצליח למי שאין, שיתייבש זה לא בעיה שלי.
    יותר מזה, זה יותר מלגטימי לקחת שחקנים טובים מקבוצות אחרות - זה השיקול של השחקן עצמו הוא לוקח בחשבון את הסיכוי להתייבש, אם הוא מוכן שיבושם לו ואם לא - אז שיעמוד על שלו ולא יהיה רחרוחי. אני אגיד לך עוד משהו כשניקולה וויצ'יץ' שיחק במכבי הוא רצה מולו שחקן שירביץ לו ולא איזה אנטון קזרנובסקי(לכל מלעיזי הנוער) מה מכבי זה ארגון צדקה? אני לא מבין.

14. LIVERPOOL87 Member

ליגה ישראלית? אולי גביע ישראלי?

אל תשכח שמכבי קודם כל בנויה כדי לקחת אליפות אירופה, הקבוצה המקצוענית היחידה בישראל שהולכת על כל הקופה.
    אין פה שום מועדון בשום אגודה (כמובן בספורט הפופולרי בישראל, אם מועדון הסקווש בישראל נלחם על אליפות אירופה עמכם הסליחה) שנלחם על אליפות אירופה.
    וקודם כל המועדון מייצג אותי אוהד מכבי, אחר כך את ישראל.
    יש לו ניהול ישראלי,צוות אימון ישראלי, משחק מול קהל ישראלי,משחק במגרשים בישראל.
    הכל ישראלי כחול לבן גם אם סגל השחקנים יהיו 12 שחורי עור.
    הליגה הישראלית? את מי בדיוק היא מעניינת?
    השנה הליגביע הישראלי הוא בסך הכל המפעל השלישי בחשיבותו לקבוצה.

ואחזור על זה שוב, אם מכבי תצליח להביא 12 זרים שטובים מכל הישראלים שיש לנו בשביל להאבק על אליפות אירופה אני בעד.
    אני יודע שזה לא יקרה בשנים הקרובות כשיש לך שחקנים כמו פניני ובלו אי אפשר להביא משהו טוב יותר.

15. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

ןאני אענה לך כמו ילד בן 4, כי תשובות רציניות אתם גם ככה לא מקבלים: אחד לירושלים, החטאה של מכבי 3 שניות לסוף ואף אחד לא לוקח ריבאונד פרט לארנולד שמנצח בשניה האחרונה. בוא עכשיו עוד פעם עם השטות של בכר ותראה איך אתה יוצתא מזה. שכל אוהדי ירושלים ימשיכו להתעסק בחרא הזה נראה לאן תגיעו, בינתיים אתם מצליחים יופי.