גביע העולם U-20, טורקיה 2013

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י idans10, ‏20/6/13.

1. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

היום אנחנו פותחים מול אוסטרליה ומשחק ראשון הוא תמיד חשוב ובד"כ משפיע על המשך הדרך, כך שאני מקווה שנפתח עם 3 נקודות. המאמן רסטרפו יעלה ככל הנראה במערך הרגיל של 4-2-3-1 כשג'ון קורדובה משחק בחלוץ יחיד ומקבל תמיכה מהאגפים מפאלומקה ורנטריה, ששניהם יכולים גם לתפקד כחלוצים, כך שאנו נראה משהו בסגנון של 4-3-3 כאשר קינטרו באמצע ינהל את המשחק. שתי הבעיןת שלי הם לאודו הקשר ההגנתי, שעד כה פשוט מתעקש לשחק חלש ולבצע טעויות במרכז השדה שלעיתים עולות לנו בגולים ומשום מה המאמן רסטרפו מתעקש עליו וגם עם המגן הימני פאלאסיוס אני לא רגוע. מילא לא לתרום התקפית אבל בהגנה הוא מודל צעיר יותר של פראה, טעויות ופאניקה בהרחקות כדורים נרשמו לא אחת על שמו, לי נותר לקוות שיהיה בסדר. ההרכב שיפתח:

בוניז'ה; פאלאסיוס, ורגארה, אגילאר, קוראה; פרס, לאודו; רנטריה, קינטרו, פאלומקה; קורדובה

2. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

יופי של כדורגל משתי הנבחרות במחצית, עדיין 0-0. סה"כ בגדול אנחנו בשליטה במשחק, אם כי למשך כ-10 דקות האוסטרלים הגיעו לכמה מצבים מסוכנים שההגנה שלנו הרחיקה. כצפוי, קינטרו הוא הבולט אצלנו עם ניהול משחק נהדר, יופי של מסירות (אחת מדהימה לפאלומקה קצת לפני קו מחצית המגרש), בעיטות טובות (סטח הדיפה נהדרת מהשוער האוסטרלי שמפגין יכולת טובה). מקווה שנמשיך כך גם בחצי השני רק עם כדורים לרשת האוסטרלית, אבל מצד שני ההגנה חייבת להיות הרבה יותר עירנית, האוסטרלים תפסו אותנו כמה פעמים עם המכנסיים למטה ובאחת ההזדמנויות זה עלול לעלות לנו ביוקר.

נ.ב.
    אני רואה את המשחק עם שדר בריטי ומצחיק אותי איך הוא מתלהב עם העניין הזה של הספריי של השופט, שמסמן את הכדורים החופשיים והחומות. כל בעיטה הוא מזכיר ש"אולי עכשיו נראה את השופט מוציא שוב את הספריי" ו"זו פעם ראשונה שאתם רואים דבר כזה...." מישהו צריך להפנות אותו להתחיל לראות קופה ליברטאדורס http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx

3. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

התקפה יפה של קולומביה שמנצלת הגנה חלשה להחריד (במהלך הזה) של האוסטרלים. לקולומביה יש לא מעט כישרון, אבל כמו בסודאמריקנו (חרף זכייתם) הם פשוט לא מרשימים אותי במשחק שלהם. אולי צריך למנות את פקרמן גם לצעירה...

קולומביה מעט עדיפה אולי, אבל למרות זאת אני מופתע לטובה מאוסטרליה. מישהו רק צריך לספר להם שבשביל לכבוש צריך לבעוט לשער ולא רק לדחוף כדורים לרחבה.

נערך לאחרונה ב: ‏22/6/13
  4. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

אתה יכול לומר את אותו הדבר גם עלינו... http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/dry.Xxx כל הצ'יפים הקטנים והמסירות הקצרות של קינטרו, ממצב של 18-20 מ' שהוא מנסה להכניס לרחבה במקום לשחרר כמה פצצות בשמאל שלו, אני לא מבין את זה. בסה"כ תוצאה צודקת, אוסטרליה גם מאוד הפתיעו אותי, אבל אני חושב שהתיקו זו תוצאה צודקת וכנראה שנראה מאבק משולש בינינו לבים האסטרלים והמארחים. רנטריה וקורדובה היו מתחת לכל ביקורת היום, למרות הגול של קורדובה. המון אי דיוקים גם במסירות שלנו (פרס, לאודו, פאלאסיוס והשניים שציינתי) וגם הגנה מעורערת משהו, שבד"כ יציבה וטובה. אני אקח את חצי הכוס המלאה שזה משחק ראשון, נקודה ראשונה ועוד אנחנו צריכים לשחק מול אל סלבאדור, אני מאמין שיהיה בסדר.

5. Landon Donovan Member

פספסתי לצערי את המשחק בין קולומביה לאוסטרליה, איך היה דה סילבה (חוץ מהשער, כמובן)? הופתעתי לטובה מאוקון שנתן לו את המפתחות במרכז המגרש, הוא אומנם היה טוב במשחקי ההכנה ועדיין לא ציפיתי שהוא יפתח בטורניר עצמו, אבל עושה רושם שהוא החזיר לאוקון על האמון.

תמיד טוב לראות את המכסיקנים מפסידים, כן ירבו וכן יסתבכו.

6. Muurad Member

החיסרון של אגילאר מבחינת מהירות היום היה ממש בולט לעין עם הדגש של קולומביה על ההגנה הגבוהה. אני חושב שהוא גם ברח יותר מידי כדי לחפות על המגן הימני לאורך כל המשחק(וגם סה"כ) ופשוט עשה רווחים עצומים בינו לבין ג'רסון שהאוסטרלים ניצלו - משחק לא טוב שלו.

קינטרו כ"כ מוכשר אבל פשוט עדיין לא יודע איך להיות במשחק ולשלוט בו לאורך זמן, וזה הורג את קולומביה שתלויים בו יותר מידי בהתחשב בעמדה שהוא משחק.

אוסטרליה הפתיעו לטובה. הילד בן ה-16 דה סילבה היה מאוד מרשים בהתחשב בגיל, הוא התמודד פיזית בצורה מאוד מרשימה ואפשר לראות שיש לילד יכולות ברורות אם זה ביצירתיות והמסירה, והוא גם דיי מהיר - עשה רושם יפה.
    ברילאנטה הקשר הדינאמו עם הזקן והבחור הבלונדיני בקישור ההתקפי ששכחתי את שמו עם הרגליים הזריזות היו לצד דה סילבה השחקנים הטובים במגרש לאוסטרליה.

מאוד שמח לראות את קאפינו השוער של יוון פעם נוספת. הילד הזה הולך להיות שוער ברמה גבוהה מאוד - גם באליפות אירופה הוא היה המצטיין של הנבחרת, וגם היום. ההחמצה של קורונה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/5eek.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏22/6/13
  7. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

מסכים גם לגבי קאפינו וגם לגבי ההחמצה המדהימה. אגב, שני גולאסוס, גם השוויון של אספריקואטה וגם שער הניצחון הנהדר של קולובוס ליוונים, שבהחלט מראים שכדאי מאוד לספור אותם ושהם כנראה הגיעו בזכות לחצי גמר היורו.

8. Leoforos Member

טוב אז הניצחון עשה לי מצב רוח לכתוב פה.

ניצחון גדול, מקסיקו נבחרת נהדרת ויוון חסרה את שני הכוכבים של הנבחרת שהובילו אותה לגמר היורו:

*חאריס מבריאס הקיצוני של פנאתינייקוס שסוחב פציעה, וגיורגיוס קאטידיס הקשר של אא"ק שגרם לפרשיה ענקית ביוון כשהצדיע במועל יד לאחר שער ניצחון שכבש והושעה מהנבחרות הלאומיות לצמיתות.

השוער של פנאתינייקוס סטפנוס קאפינו כישרון אדיר, אולי השוער הטוב בעולם לגילו, עבר טבילת אש בגיל 17 בדרבים מול אולימפיאקוס ופאוק...היה על סף השאלה לנאפולי... אני מקווה שנעשה כסף כדי להציל את המועדון.

משחק גדול גם ליאניוטס הקוסם הקטן של אריס והמגן סטאפילידיס שעבר ללברקוזן מפאוק.

וכמובן גולאסו של קולובוס שהיה נראה מבולבל רוב המשחק.

9. shlomydavid מנהלים

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/thumb/a/a1/2013_FIFA_U-20_World_Cup_logo.Xxx/200px-2013_FIFA_U-20_World_Cup_logo.Xxx

התקצירים מהיום ה-2:

קולומביה 1 - 1 אוסטרליה

מקסיקו 1 - 2 יוון

טורקיה 3 - 0 אל סלבדור

פרגוואי 1 - 1 מאלי

משחקי היום ה-3:

17:00: ניו זילנד - אוזבקיסטן
    18:00: צ'ילה - מצרים
    21:00: אנגליה - עיראק
    21:00: אורוגוואי - קרואטיה

* ערוץ יורוספורט יעביר בשידור ישיר את המשחק בין אנגליה לעיראק.

* ערוץ יורוספורט 2 יעביר בשידור ישיר את המשחקים בין צ'ילה למצרים ובין אורוגוואי לקרואטיה.

**האתר הרשמי של הטורניר יעביר את כל המשחקים בשידור ישיר.

תהנו!

נערך לאחרונה ב: ‏23/6/13
  10. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

במקרה עברתי אתמול קצת בערוצים שמשדרים את המשחקים והיה מדהים לראות את המשחק של טורקיה. ראיתם כמה צופים היו? דיברנו על האליפות בארץ ותראו מה קורה שם. אפילו כשהנבחרת המקומית משחקת אין קהל. היה מדהים לראות.

11. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

הכמות צופים שהייתה בטורניר בישראל הייתה בהחלט מרשימה ביחס לטורנירים כאלו, שלרוב נערכים מול יציעים די ריקים.

12. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

זה נכון, גם כי זו הפעם הראשונה שאנחנו מארחים כזה טורניר ומי יודע מתי אם בכלל נזכה לארח עוד אחד, אבל גם אל תשכחו שכמעט כל האיצטדיונים בטורקיה יותר גדולים ממה שיש לנו (למעט ר"ג). לא מדבר ספציפית על הכמות עד עכשיו, אבל אם למשל יגיעו 10K לאיצטדיון של 25K או לעלי סמי יין, מן הסתם זה ייראה כאילו אין כמעט אוהדים. ואולי גם הטורקים לא ממש מתלהבים מהנבחרת שלהם. רק לשם השוואה, לפני שנתיים בקולומביה, האוהדים מילאו כמעט לחלוטין את האיצטדיון בבוגטה בכל משחק שלנו ב-36,000 איש! נתון מדהים למשחקי נבחרת צעירה וכשרואים את זה מבינים כמה עלובים היו הטורקים אתמול כשרק 4,500 הטריחו עצמם לבוא ולעודד את המארחת.

13. Landon Donovan Member

דווקא בטורנירים קודמים הגיעו הרבה אוהדים. ספציפית ב-2007 אני זוכר יציעים די מלאים. אני חושב שיש פה כישלון של הטורקים, אם למשחקים של המארחת מגיעים פחות מ-5,000 צופים כנראה שמשהו שבאירגון שלו דפוק.

14. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

מבט על הטורניר לפני שנתיים בקולומביה מראה נתון מדהים בכל הבתים מבחינת כמות צופים. גם בקולומביה, כמו בישראל, היו "צמאים" לאירוח טורניר רשמי של פיפ"א, וביחד עם הבאז סביב הנבחרת הצעירה ושיפוץ האיצטדיונים, הקהל בא בהמוניו.

15. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

חוזר בי חלקית - אתם צודקים לגבי 2007 ו-2011, ועד כה כמות הצופים בטורקיה מביכה. אבל אם תסתכלו על אליפויות אירופה קודמות ואליפויות דרא"מ לגילאים צעירים, אני מאמין שתראו שהטורניר המקביל בישראל משך כמות צופים יפה מאוד (ביחס לאוכלוסייה ואולי בכלל, לא יודע).