גביע הזהב 2009

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י צהוב שחור בנשמה!!!!, ‏3/7/09.

1. cazzo Il Capocuoco

שעמום מוות הקיץ הזה הלח והמגעיל הזה, מחפשים ספורט ומוצאים איכשהו לראות. כרגע אני רואה קוסטה ריקה נגד גוואדאלופ, המושבה הצרפתית שלא שיכולה להתמודד במונדיאל וחבל. הגיע הזמן שהדה קולוניזציה תושלם בעולם.

הונדורס ניצחה את קנדה וארה"ב בקושי את אל סאלבדור בהארכה. בחצי הגמר הונדורס תתארח אצל הנבחרת של בראדלי. כרגע קוסטה ריקה מובילה 4-1 על ה"צרפתים" ומכסיקו תשחק מול האיטי יותר מאוחר. מקווה לגמר בין הונדורס לאצטקים.

נערך לאחרונה ב: ‏20/7/09
  2. צהוב שחור בנשמה!!!! Member

רק חסר שלא תהיה הפתעה חלילה בין מקסיקו להאיטי ואנחנו נקבל את חצי הגמר "הקלאסי" של צפון מרכז אמריקה, עם 4 הנבחרות הטובות ביבשת.

5-1 מדהים לקוסטה ריקה בסיום שפתחה את הטורניר ברגל שמאל בהשוואה לגוואדלופה שפתחה את הטורניר ברגל ימין וסיימה אותו עם 2 הפסדים מדכאים.

3. cazzo Il Capocuoco

בהצגה הכפולה מאיצטדיון החייל שבשיקאגו, ארה"ב ניצחה את הונדורס 2-0 {גודסון מנגיחה מקרן, קופר כבש את השני מנבדל}, ואז האוהדים התחילו למלא את האיצטדיון...כמה צפוי שבמשחק על אדמת ארצות הברית רק היספנים ימלאו איצטדיון. מכסיקו ניצחה בקושי את קוסטה ריקה. גיירמו פראנקו כבש שער בדקה ה88 אחרי שבתחילת המחצית מיגל סבאח החטיא פנדל. כולם חשבו שמכסיקו כבר בגמר, אז פרוילאן לדזמה ניצל טעות נוראית בהגנה והשווה ממש שניות לפני הסוף. הייתה הארכה של חצי שעה, משחק מאוד עצבני עם עובדים זרים שזורקים בקבוקים לדשא. בפנדלים האצטקים ניצחו את הטיקוס 5-3, קודם אוצ'ואה השוער נתן הדיפה טובה ואז ולה, הקשר של ארסנל הבקיע את החמישי.

הגמר יהיה בניו יורק ביום ראשון ב22:00, נדמה לי. לא בטוח.

נערך לאחרונה ב: ‏24/7/09
  4. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

לטעמי הטורניר האחרון בחשיבותו מבין טורניר היבשות (אם לא מחשיבים את הטורניר האוקיאני). בקשוי מסוקר ע"י אמצעי התקשורת בעולם למעט האתר הרישמי של הקונקאקף וכשרואים שמ-16 הגדולות נמצאות גואדאלופ, קנדה ועוד כמה נבחרות שבקושי מדורגות במאיה הראשונה, מבינים פחות או יותר את רמתו של הטורניר. גם העובדה שארה"ב ומכסיקו מתחלקות באירוחים לא ממש עושה את זה הוגן, אבל כמו שבכר אמרו פה שכנראה הן המדינות היחידות + קנדה אולי, שיכולות לממן את הטורניר הזה.

5. cazzo Il Capocuoco

מסכים איתך סיינטו פור סיינטו. אבל מה לעשות הקיץ שובר אותי משעמום. ראיתי את המשחק בג'אסטין כדי לראות מה הפרשנים המכסיקנים אומרים על הנבחרת שלהם, והם פשוט קוטלים אותה ללא רחמים. אפילו שארה"ב תשחק עם שחקני משנה, עושה רושם שהם פייבוריטים עכשיו על השכנים מדרום, שפשוט אין להם סגנון ואין להם ארגון, פשוט ערמה של כמה כוכבים.

6. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

גם בנבחרות הגדולות יותר בטורניר לא נותנים חשיבות לטורניר לדעתי- ארה"ב עם סגל משני ודי אלמוני, אני גם די בטוח שגיז'רמו פראנקו לא אמור לפתוח בהרכב של מקסיקו עם סגל מלא.

קונקאקאף החליטו לקחת ברצינות גדולה יותר את הטורנירים שלהם השנה, הם הקימו איזו ליגת אלופות או משהו ואסרו על המקסיקניות לשחק בקופה סודאמריקנה שמתקיים באותו זמן, כדי לא להוריד מערך הגביע שלהם. הגיע הזמן שיעבדו על שיפור גביע הזהב שלהם.

7. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

שמעתי על הסנקציה של הקונקאקף ואם זה נכון, אני הייתי מציע להתאחדות המכסיקנית לעזוב ולעבור לקונמבול.
    הרי את מדרגת העלייה המשמעותית עשתה הנבחרת בכך שהצטרפה לקופה אמריקה מ-1993 ובחנה את כוחה מול נבחרות גדולות יותר מאשר ארה"ב, קנדה או קוסטה ריקה ומאוחר יותר גם הקבוצות הצטרפו לליברטאדורס ולסודאמריקנה, כשמה שיש לליגת האלופות הצפון אמריקאית להציע זה את הלוס אנג'לס גאלאקסי עם הדוגמן בקהאם.

8. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

אבל לא צריך לראות את זה כסנקציות, זה צעד הגיוני של הקונקקף להגן על הגביעים שלו והמקסיקניות לא הביעו התנגדות, אל תשכח שההתאחדות המקסיקנית והקונמבול ידעו ויודעות הרבה סכסוכים ולא מדובר בסיפור אהבה אלא באינטרסים כלכליים נטו. בסופו של דבר מקסיקו שייכת לקונקאקאף והיא לא תרצה לעבור לקונמבול שם אין לה שום כח פוליטי והיא מקופחת לרוב, ויתור על הסודאמריקנה זה צעד שולי כדי לרצות את הקונקקף.

בגלל השוליות היחסית של הסודאמריקנה לא נשמעה התרעמות מאף אחד מהצדדים (קונמבול או מקסיקו) וההחלטה עברה בשקט, בסוף השנה צפויים לשבת ולדון במעמד של הליברטאדורס והקופה אמריקה, גורמים שמעורים בעניין מסרו כי במפעלים אלו לא צפוי צעד דומה.

9. cazzo Il Capocuoco

לדעתי בכלל צריך להקים לאחד צמד קונפדרציות חדשות: לאחד את אוקיאניה עם אסיה, ולאחד את האמריקות לקונפדרציה אחת.

10. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

אני יכול רק להגיד שבאמריקה זה לא ריאלי לבקש מהקבוצות של כל היבשת הגדולה לשחק באותם מפעלים, גם לקבוצות היותר עשירות ביבשת לא יהיה נח לטוס כל שבועיים למרחקים עצומים, תחשוב על טיגרה הקטנה שהעפילה לראשונה בהיסטוריה לגביע ופתאום תצטרך לטוס ללוס אנג'לס וכו'...

פשוט לא ריאלי

11. cazzo Il Capocuoco

גם אני יכול להגיד הרבה דברים, אבל מה זה משנה...לא אנחנו לוקחים את ההחלטות.

12. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

חשבתי שאתה אמרת שאתה חושב שצריך לאחד את הקונקאקאף והקונמבול?

אני הראתי סיבה אחת למה לדעתי זה לא ריאלי, אני חושב שיש עוד הרבה בעיות, השאלה שלי היא למה אתה חושב שזה כן רעיון חיובי?

אנקדוטה מגביע הזהב:
    למי שלא ראה יש באוף טופיק סרטון של אגירה (מאמן מקסיקו) מכשיל שחקן של הנבחרת היריבה במהלך משחק בגביע הזהב, עכשיו לקראת הגמר ארה"ב ומקסיקו לקחו את אותה טיסה לעיר בה יערך המשחק, אחד משחקני ארה"ב עקץ את אגירה ואמר שהוא מקווה שהמאמן לא יכשיל אותו במעבר במטוס... http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx

13. cazzo Il Capocuoco

אני חושב שזה חיובי בשביל הנבחרות הפחות טובות של קונקאקאף, ככה יוכלו להשתפר ןלנסות לצמצם פערים מול נבחרות כמו פראגוואי, ברזיל, אורוגוואי, ארגנטינה. אני חושב שזה חיובי כי נוכל לראות קופה אמריקה קומפלטה עם משתתפים מטיירה דל פואגו עד לאלסקה, בלי הזמנות לכל מיני נבחרות כמו יפן. אפשר לשנות להקים קופה אמריקה במתכונת של היורו, מוקדמות של איזה 50 קבוצות ואז גביע של 16 קבוצות עם רבע גמר והלאה לגמר. אותו דבר שאופ"א עושה אפשר לעשות לגבי המוקדמות למונדיאל, כמה בתים קטנים במקום ליגה אחת {בדרום אמריקה} ועוד שיטה קצת מוזרה {בצפון אמריקה}. אני חושב לקונפדרציה ההיפוטתית הזאת מגיעה יותר 7-8 נבחרות שבדרך כלל מגיעות למונדיאלים האחרונים, צריך אולי עוד צמד קבוצות.

אבל אתם יותר מעורים בכדורגל של העולם החדש ולכן אני רק יכול להציע הצעות ואתם לבדוק אותם.

נערך לאחרונה ב: ‏26/7/09
  14. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

אני מסכים עם חלק גדול מהנקודות שציינת כחיוביות, אבל שים לב שדיברת רק על הנבחרות בעוד אני הראתי למה זה לא ריאלי ברמת הקבוצות. ברמת הנבחרות יש לי פחות התנגדות לשילוב כזה, לא שיש לי בעייה עם המוזמנות כמו ארה"ב, יפן, מקסיקו או ג'מייקה בקופה אמריקה או בכלל שיטת המוקדמות כרגע, אבל זה באמת יכול להיות יותר מעניין לשחק בכל אמריקה את המוקדמות למונדיאל ובקופה לראות נבחרות מעניינות כג'מייקה, גוואדלופה, קוסטה ריקה וכו' בשלב הבתים.

ברמת הקבוצות אני חושב שזה פשוט לא ריאלי, האם יש דרך לעשות איחוד רק ברמת הנבחרות? אני לא יודע אבל לא נשמע לי הגיוני שמישהו יעודד את זה.

15. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

בשקט בשקט הגענו לגמר הצפוי, ארה"ב - מקסיקו , מעניין למי יהיה רוב ביציעים של האצטדיון בניו ג'רזי http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/rolleyes.Xxx

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏26/7/09