גביע אופ"א של שחטיור דונייצק

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י הרצליה עד המוות, ‏3/10/08.

1. Karel Poborsky Member

מציאות נוראית אני חושב שאתה קצת נסחף....

שיטת ליגת האלופות של היום היא הרבה יותר מעניינת מגביע האלופות שהיה מוכרע בשיטת נוק-אאוט והביאה לזכייתן בתואר של של שלוש הקבוצות הנ''ל...

2. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

היא בשביל הצופה הממוצע יותר מעניינת, אבל בשביל הכדורגל נטו ליגת האלופות של היום הפכה לגן השעשועים הפרטי של עשירי אירופה. הבלאגן באייאקס לא תמיד באשמתם של ברלוסקוני, אברמוביץ', קלדרון, לאפורטה וכו', אבל בטח מאז חוק בוסמן הקבוצות היותר קטנות מבחינת כסף, למעשה כמעט לגמרי נעלמו מהבמה הבינלאומית. 99 אחוז מהאוהדים פה אוהדים קבוצות שלמעשה משחקות כל שנה בליגת האלופות. מעט מאד חבר'ה כמו לירן שאוהד את שטוטגארט, מבין עד כמה זה מתוסכל להיות אוהד של קבוצה שפשוט לא נותנות לה להתקדם. אני אומר את זה בשיא הרצינות, אם חוק בוסמן לא היה, רב הקבוצות העשירות למעשה לא היו מגיעות לאותה הרמה שעכשיו הן נמצאות בה. מה היה חושב אם לא היה קיים חוק בוסמן? אייאקס היתה הרבה יותר חזקה כי שחקנים כמו ואן דר מיידה, נייג'ל דה יונג, חתאם טרבלסי, ואפילו ראיין באבל היה נשאר עוד איזה שנתיים. על זה אני 'בוכה' כבר שנים, ואני אמשיך לעשות את זה עד שבפיפ"א ואופ"א ימצאו את הדרך להלחם בטמטום הזה. רגע, או שאברמוביץ יחליט גם לרכוש אותנו http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

3. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

בית 1:

לדעתי לסנטאנדר ולטוונטה אין מה לחפש בבית הקשה הזה. פרט פיקנטי: כמו שארז כבר ציין, רוטן ואנגלהר ייפגשו את הקבוצה שלהן מלפני שנה.

בית 2:

בית באמת פתוח לחלוטין. מי פה פייבוריטית? תגידו אתם. אפשר בקלות להגיד שבנפיקה, אולימפיאקוס, וגלאטסראיי פייבוריטיות, אבל הרטה לבטח לא קבוצה פראיירית (פנטליץ' עדיין משחק שם?). יש פה מפגש נחמד בין טורקית ליוונית ושם יש תמיד הרבה שנאה. את האוקראינית אני מכיר רק כקבוצה שבעבר מכרה שחקנים למכבי חיפה...אם זכור לי טוב רומן פץ', סרגיי קנדאורוב ואיבן ג'צקו הגיעו משם.

בית 3:

גם בית נורא נחמד ולדעתי גם איכותית. סביליה לדעתי עולה כמעט בביטחון, שטוטגארט לבטח גם צריכה לעלות, אבל אחרי זה אני צופה קרב אמיתי בין הקבוצות האחרות. אז נכון, סמפדוריה היא קבוצה איטלקית, אבל ליאז' לא פראיירים, ליברפול יודעת את זה היטב. את פרטיזן אני כרגע לא מכיר טוב, אבל לדעתי אף פעם קל לשחק שם.

בית 4:

נורא נחמד לראות שם את NEC או כמו שבארץ קוראים לה ניימייכן. על הנייר היא לא עולה לשלב הבא, אבל צריך להזהר ממנה. יש לה מאמן שאפתן וטוב בדמות מאריו ביין, ששיחק בעבר באודינזה. לדעתי דווקא טוטנהאם צריכה להזהר, למרות שמות לא עים הקבוצה ממש לא בכושר. מבחינתי זאת הבית עם הרמה הכי נמוכה, אבל זה לא אומר שלא יהיה נחמד! אני בכל זאת הולך פה על בטוח, אודינזה, טוטנהאם והרוסים עולות. הקרואטים כבר ללא מודריץ' לכן אני מאמין שהיא פחות איכותית.

בית 5:

אמור להיות מאד קל למילאן. באמת, זאת לא בית שמילאן לא תעלה ממנה. אני כ'ניטרלי' הייתי מציע שתשימו לב להיירנביין. הקבוצה הזאת יודעת לשחק כדורגל מצויין, ולמרות הגנה לא תמיד יציבה (קבוצה הולנדית טיפוסית) יש לה גם מאמן שהוא שועל וותיק (טרונט סולייד הנורבגי) וקבוצה שלדעתי מחוץ למגרש גם מסתדרת מצויין אחד עם השני. סולימאני כבר לא שם, אבל את פראנייץ' הקרואטי אתם חייבים להכיר מהנבחרת ששיחקה ביורו.

בית 6:

הבית 'שלי'. מי שקצת עוקב אחרי אייאקס יודע מה עקב האכילס שלה: ההגנה והפיזיות בקישור. מבחינתי משחקי החוץ יכולים להגמר בתבוסות קשות, סלביה פראג הקבוצה שלפני שנה העיפה אותנו מליגת האלופות יריבה שתתחפר בארינה ותנסה לגנוב שער חוץ. את האמת, גם אני הייתי ממליץ לה לעשות את אותו דבר כי אייאקס ביום לא טוב תתקשה לנצח אותה. מה יקרה אם אייאקס תתפוס יום טוב? לא נראה לי שהקבוצה תוציא יותר מנקודה בגרמניה ובאנגליה, אבל בסוף הדרך אייאקס יכולה לסיים את הבית עם 8 נק'. בקיצור, היא תעלה ביחד עם המבורג ואסטון וילה.

בית 7:

ולנסיה פייבוריטית ברורה, אבל אחרי יש קבוצות בהחלט נחמדות ואולי גם שוות ערך. מי עולה עם ולנסיה? אני מהמר על סנט אטיין (הרבה בגלל הביתיות) ועל הכרטיס הנוסף תהיה מלחמה קשה בין השאר. אני הולך על רוזנבורג, למה? הקבוצה הזאת תמיד במיטבה קצת לפני החורף ואח"כ באביב איכשהו זאת כבר לא אותה קבוצה.

בית 8:

נאנסי מארחת את פיינורד...בקיצור, לא יהיו אוהדים הולנדים. ההערכה שלי היא ששתי הקבוצות רוצות שקט ולכן לא נראה שם חבורה שהורסת את האיצטדיון המקומי. ראשי פיינורד יודעים היטב שכבר בעונה הקצרה הזאת היו בעיות עם החוליגנים שלה בשבדיה כשההולנדית ניצחה לפני שבוע בקאלמר. אם יהיו עוד פעם מהומות פיינורד תסתכן בהרחקה ארוכה. לחוליגנים לא אכפת, אבל אני חושב שפיינורד והאוהדים האמיתיים שלה כן רוצים להמשיך להופיע במסגרת האירופאית.

בשביל הכדורגל ההולנדי הייתי רוצה שהקבוצה שאני בגלל אוהדיה ממש מתעב תעלה. ביחד איתה תעלו לבטח דפור והרוסייה ממוסקבה.

4. Karel Poborsky Member

יש משהו בדברים שאתה אומר אבל אין כמעט מה לעשות בעניין...
    עולם הכדורגל הלך והשתכלל עם השנים והכסף הפך להיות התנאי העיקרי אולי היחיד להצלחה. חוק בוסמן הוא בהחלט חוק שמקפח כמות גדולה של קבוצות באירופה אבל אל תשכח שאם לאייאקס היה כסף וניהול נכון גם היא יכלה למשוך לתוכה כמעט כל שחקן מוביל מהרמה העולמית אבל כאמור הניהול הכושל בצירוף חוק בוסמן וגם בצירוף חולשתה הגדולה של הליגה ההולנדית הפכו עובדה זו לכמעט בלתי אפשרית ולכן קשה לי מאוד להאמין שנראה אי פעם את אייאקס זוכה בגביע אלופות חמישי בתולדותיה....
    עובדה כואבת זו פוגעת גם בליגות בפורטוגל,סקוטלנד,בלגיה ובעונות האחרונות גם בליגה הצרפתית רק התגייסות מרובה של ספונסרים תגרור אחריה מהפך מקצועי שישנה לחלוטין את פני הליגות הללו בדיוק כפי שקרה ברוסיה ובאוקראינה

5. SeRgInHo Member

מטאליסט מבססת את עצמה בשנים האחרונות כקבוצה השלישית של אוקראינה (אחרי שחטאר ודינמו קייב). קבוצה בלי הרבה שחקנים מוכרים, אבל עם הגנה ומשמעת טקטית אדירה.
    בעונה שעברה כמדומני עשתה 1-1 באברטון, ורק בדקות האחרונות במשחק הגומלין באוקראינה אברטון ניצחה 3-2 ועלתה לשלב הבתים.
    העונה אחרי הפסד 1-0 לבשיקטאש בחוץ, נתנה הצגה ביתית ורמסה אותה 4-1. לא קבוצה שכדי לזלזל בה.

6. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

poborsky, מבחינתי אפשר לעבור לת'רד של הכדורגל ההולנדי כי אולי המקום פה לא מתאים לדיון הזה. יש לי עוד הרבה מה להוסיף לזה (גם דברים בגנות אייאקס http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx )

לגבי האוקראינים, עשיתי לפני זמן מה בדיקה בויקיפדיה ולפחות סרגיי קנדאורוב כן הגיע ממטליסט חרקוב. בכל מקרה הכדורגל במזרח אירופה התקדם רציני מאז שהרבה כסף, שסביר להניח לא תמיד כסף נקי, מושקע בקבוצות הכדורגל שם.

7. Quaresma Member

איפה תקיים הגמר?

8. 亚历山大帕托 Member

איסטנבול. לא, לא באותו אצטדיון ארור.

9. Galatasaray Member

הגמר יתקיים השנה באיצטדיון "שוקרו סאראצ'וולו" של פנרבחצ'ה, איצטדיון שחודש ועכשיו הוא מכיל 52 אלף מקומות איצטדיון אירופאי לכל דבר.
    וזאת אחת הסיבות שגלאטסראיי (יריבתה השנואה של פנר) חולמת על לזכות בתואר ולהרים את את גביע אופ"א בפעם השנייה בהיסטוריה שלה דווקא באיצטדיון של פנר http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx יהיה מעניין...

10. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

שלאקה וצסק"א בקלות עם 0-3 על פ.ס.ז' ועל דפורטיבו ...
    לא חשבתי שההבדלים עד כדי ככה גדולים בין הקבוצות.

11. john Member

צפיתי במשחק של מילאן, ודווקא דיי נהנתי. מילאן עשתה בעצם את כל מה שהייתה צריכה, ניצחון. כמה שזה היה קל, זה היה ניצחון. הפיזיות של המילאנזים מדהימה פשוט, כל כדור מגיע למקום, דייקנות. שבצ'נקו כמו תמיד לא עשה כלום, וצעק על כל שחקן שני. אנצ'לוטי יה צריך לוותר עליו מתחילת המשחק ולתת לפאטו את המושכות. במחצית השנייה הירנביין התעוררו, פראניץ' שחקן מדהים, עזר המון להולנדים היום, לדעתי ההולנדים היו צריכים לפתוח עם קאלו והנריקה מההתחלה, כי מאז שהם נכנסו נכנסה אווירה חדשה לגמריי במשחק, אז מגיע גם כל הכבוד להירנביין.

שמתם לב שצ'רלטון שמו את הסמל של היברניין הסקוטים? טמבלים.

12. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

גם פורטסמות ברשימת המובסות היום. בהחלט עוד תוצאה שדי מפתיעה אותי, מתברר שפורטוגל זה לא רק הליסבוניות ופורטו http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

13. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

טוב, זה לא היום יום גדול לכוחותינו, אבל זה מה יש:

הירנביין ואייאקס - אולי שתי הקבוצות שמהן באמת לא ציפינו היום לכלום, לא "איכזבו". הירנביין הפסידה 1-3 למילאן, כשפראניץ' כובש בפנדל את השער המצמק.

בוילה פארק הסיפור אולי על הנייר בתוצאה הסופית נראה צמוד, אך אל תטעו - וילה פירקה את אייאקס בכל מובן אפשר. אייאקס לא באמת הצליחה להתמודד עם הקצב הרצחני של האנגלים. "רק" 1-2 בסיום, כשורמלן משווה זמנית בנגיחה לאחר כדור קרן.

עוד הופתעתי שעד הדקה ה-48 לא היו שערים אצל נאנסי - פיינורד, אבל בסופו של דבר הבנוקר נפרץ והמקום ה-15 (!!) בליגה ההולנדית לא יכל לצרפתים.

טוב, והנה הרגע הכואב של הערב - ניימכן, הסימפטית ולאחר שעברה בצורה הירואית את דינו בוקראשט, הייתה כל כך קרוב לסנסציה כשינסן העלה את ההולנדים החביבים ל1-2 בזאגרב 12 דקות לסיום. אך בסיום, כאמור, אכזבה גדולה, הקרואטים מנצחים 2-3. עדיין, מחמאות גדולות לכל מה שעושה ביין בעיר הקטנה. גם בליגה, גם באירופה.

והנה גם נחת - קנת' פרז לא ממש היה רצוי באייאקס, אבל כדור רוחב שלו מצא את דנבום חופשי והאחרון נגח כבר בדקה השישית את שער הניצחון לטוונטה במשחק הביתי מול ראסינג סנטאנדר.

14. Claret&Blue Member

סנט אטיין נראית פשוט נהדר מול קופנהגן היום עם קצב אדיר ופשוט כדורגל מצוין. לא ברור לי איך הם התחילו את העונה המקומית בצורה הזו.

15. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

מבחינתי אייאקס פשוט פספסה נקודה. לא בגלל שהאנגלים לא היו טובים אלא פשוט כי שני השערים היו מיותרים לגמרי. אם קנת' וורמיר רוצה להיות שוער ברמה הכי גבוהה אז שלא ילמד מהשוערים הישראלים...
    מבחינתי יציאה לכדור קרן שלא מתאימה לשוער באייאקס. השער השני כבר נפל מהאוויר, אבל כמו שאני כבר התרגלתי אל זה, ההגנה הזאת לא יותר טובה מרב קבוצות הצמרת ההולנדיות. ארז, ואתה יודע שאני לא מדבר על PSV אלא על היירנביין, כרונינגן או טוונטה...

אני עקבתי גם אחרי פיינורד ושם המצב פשוט קטסטרופה. משחק התקפי לא רע, אבל ההגנה? גם שם חושבים שכרוגל זה רק לתקוף...ראיתי את השער הראשון (איפה דה קלר, איפה אתה?), ואת השלישי (כשבלמים של אותה קבוצה הולכים אחד נגד השני אז השלישי כובש) ופשוט הזדעזעתי מרמת ההגנה בפיינורד.

בסה"כ אין הרבה הפתעות מרעישות בסיבוב הזה, נכון? סביליה מנצחת בבית את הקבוצה של לירן, מילאן מנצחת בצפון הולנד, שאלקה מחזירה את הנאצים הביתה לצרפת (כוונה שלי לגרעין הניאו נאצי של פריס סן ז'רמן), וטוטנהאם כבר מחכה לפרנק רייקארד...