ברק אובמה

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏10/11/09.

1. Dimitar Berbatov Member

אולי אני לא מבין מספיק (תקן אותי אם אני טועה) טוב את מערכת המשפט והבירוקרטיה האמריקאית אבל לפי מיטב הבנתי לאחר שהחוק עבר בבית הנבחרים הוסר המכשול העיקרי והחוק צפוי לעבור בסנאט (וכמובן שזה לא ילך בקלות, הרפובליקנים מראים בתקופה האחרונה עד כמה הם ימררו לאובמה את החיים לגבי החוק הזה).

נערך לאחרונה ב: ‏10/11/09
  2. בית"רי מלידה Member

המסלול החוקתי שציינת מדוייק, אבל לדעתי אתה אופטימי מידיי לגבי לוחות הזמנים, אם בכלל:

הסנטורים חיים מתרומות לבחירות, ויש לובי מאוד חזק של האינטרסנטים . כמו שציינתי, גם קלינטון נכשל.

זה כמו לשכנע את עובדי חברת החשמל לוותר על החשמל חינם, או לשכנע את חברי הכנסת לוותר על ההטבות שלהם, או אם תרצה בדיחה, לשכנע פרסי לפתוח את הארנק. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx

3. Selby Member

בכמעט שנה שהוא בתפקיד הוא מנקה עוד ועוד חרא שהרדנקים השאירו לו(ככל שחופרים עמוק יותר מגלים עוד) והוא עושה עבודה נהדרת. מה לעשות, היו כאלה שחשבו שהוא המשיח, סופרמן או אפילו ג'ק קנדי אבל הציפיות שלי לא היו בשמיים ולכן כמעט ולא התאכזבתי בכלל.
    אמרו שזה בלתי אפשרי להעביר רפורמה במערכת הבריאות ואחרי הניצחון בבית הנבחרים אובמה עכשיו בתפקיד הפייבוריט ויש סיכוי(לא גדול) שהוא יחתום על החוק עוד השנה.
    באיחור של שמונה שנים, אבל יש נשיא שפוי בארה"ב.
    ברור שהייתי שמח אם הוא היה מפעיל יותר לחץ על ביבי ועל ישראל, אבל גם האסטרטגיה שלו עכשיו היא סבירה, הוא לא רוצה להיות גננת של אף אחד. ניכר שהוא מכיר טוב מאוד את התרגילים של ביבי ושהוא לא נופל בפח אפילו לרגע.

4. דנידין Member

זה אולי הוא ואולי לשם כך יש יועצים פוליטיים, אך העיקר שיודעים מול איזה חומר אנושי נמוך הם עמודים ומטפלים במצב די טוב.

5. בית"רי מלידה Member

6. Selby Member

למה אתה קורא לו אובאמבא ולא חוסיין?

7. בית"רי מלידה Member

חוסיין יש הרבה, אובאמבא יש רק אחד, וגם זה יותר מידיי.