ברצלונה 2020/2021 - תוהו ובוהו

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Jefecito, ‏30/8/20.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה היה תסריט ריאלי מהרגע שואלוורדה הגיע לברצלונה.

אבל אני לא מאמין בסימאונה. הוא כבר ימצא את הדרך להרוס התקפה של סוארז ופליקס.

נערך לאחרונה ב: ‏27/9/20
  2. Iker Casillas משתמשים של כבוד היכל התהילה

קשה לדעת עד כמה סוארז יצליח להתאים בגילו, במצבו ובמצב של אתלטיקו להתקפה שלה. יש להם סיבות להיות אופטימיים אבל אי אפשר כבר עכשיו להיות בטוחים שהוא יסיים עם 20+ שערים בעונה, כפי שאי אפשר להיות בטוחים שפליקס יפרוץ העונה ויממש את הפוטנציאל שלו. בכל שאר העמדות אתלטיקו לגמרי מכוסים אבל צריך לראות שהכל באמת מצליח להתחבר לפני שיוצאים בהצהרות.

3. Jefecito Member

בפעם האחרונה שברצלונה הביאה לאתלטיקו חלוץ בחינם, היא לקחה אליפות

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

4. Raulito Madridista

ליאו מסי שובר שתיקה בראיון לעיתון ספורט: "מסי במסר של שלווה ואחדות"

https://estaticos.sport.es/resources/Xxx/1/8/20200930-1601417711681.Xxx

“אחרי כל כך הרבה חילוקי דעות, אני רוצה לשים לזה סוף. כל אוהדי בארסה חייבים להתאחד ולהניח שהטוב ביותר עוד יבוא. מה שהיה – היה, הקבוצה הזו תיתן את הכל כדי לשמח את הקהל ולזכות בתארים. : “זו הדרך היחידה שלנו להשיג את היעדים – להיות מאוחדים ולעבוד קשה לאותה המטרה. מי שמכיר אותי יודע שאני לא מסוגל לשחק בלי לנצח. זה היה ככה לאורך הקריירה שלי וזה לעולם לא ישתנה. המחויבות שלי לסמל הזה היא מוחלטת ועדיין שלמה".
    הקפטן הודה שאינו חף מטעויות: “אני מניח שטעיתי, ואם זה קרה – עשיתי זאת רק כדי להפוך את ברצלונה לטובה וחזקה יותר, שלא יהיה לכם ספק לגבי זה. תמיד המחשבה על עתיד טוב יותר למועדון עמדה לנגד עיניי”.
    על כך שהעביר ביקורת על ההנהלה לאחר עזיבת סוארס: “אני מבין שהיו כאלה שחשבו שעליי לשתוק או לתת לזה לעבור, כמו במקרים אחרים שכך פעלתי, אבל הרבה דברים פגעו בי בשבועות אחורנים וזו הייתה הדרך שלי להביע את דעתי”

ונראה שאפשר לברך: סרג'יניו דסט כבר נחת בספרד בלילה כדי לעבור בדיקות רפואיות ולהשלים את מעברו לקאמפ נואו. בין הקבוצות עדיין אין הסכם אבל בארסה תשקיע את הסכום שהגיע ממכירתו של נלסון סמדו.

5. Raulito Madridista

סרג'יניו דסט הוא פרוספקט אדיר לעתיד, הייתה עליו תחרות עצומה מצד באיירן מינכן וכאלה ולטעמי עם עונה נטולת פציעות אפשר להסתדר איכשהו גם בלי חלוץ חדש - אבל המטרה הכי גדולה של ברצלונה בקיץ הייתה צריכה להיות בלם. "פיאסקו" כמו שאמרו בתקשורת זו המילה המתאימה. זה הזייה בעיניי לראות את בארסה נאבקת עם סיטי על כמה גרושים לגבי אריק גרסיה. מפתה לקבל אותו בחינם, זה נכון, וזה יקרה, אבל פיקה לא ילד והוא צריך לנוח מעבר לזה שהוא דועך, לנגלה לא היה ולא יהיה מספיק טוב וארואחרו. וכן אומטיטי והברכיים הדפוקות שבתקשורת לא ספרו אותו אפילו. אני חושב שבתוך-תוכו קומאן מרגיש מרומה. שמעתם מה דידייה דשאן אמר על קומאן וגריזמן? :)

6. Jefecito Member

ברתימאו התפטר. */aaa021*/aaa021*/aaa021*/aaa021

optimus ו-oFiRzZz אוהבים את זה.
  7. סמואל אטו Member

האיש שאמר אתמול "אין סיבה להתפטר" הולך הביתה ותולה זאת בכך שאי אפשר לקיים הצבעת אי אמון במצב הנוכחי(קורונה).
    נוכל ושקרן עד הסוף המר.

Jefecito אוהב/ת את זה.
  8. optimus Member

הוא לא היה צריך לעצבן את מסי...

9. Raulito Madridista

צעד ראשון של המועדון בדרך לקום לתחייה, אני מניח שעוד כמה שנים נקרא על ספר חדש בנושא שיחשוף את כל הדברים האפלים שאנחנו עוד לא יודעים. מי אתה ג'וזף ברתומאו והאם יש קשר בינך לבין ריאל מדריד? מילא רכישת שחקנים בהרבה כסף וללא היגיון, נניח אנטואן גריזמן שצפו את כישלונו מראש, אפילו דמבלה, אבל זה הרבה מעבר, ממש גורם רעיל במערכת. אם ריאל הייתה מפסידה זה לחלוטין היה יום חג. רק אתמול הוא עוד אמר שהוא נשאר, אין דברים כאלה. בכל מקרה, הדרך לחזרה לטופ כשמסי בשלבי הסיום של הקריירה היא ארוכה מאוד לטעמי. אני מדבר על ליגת האלופות ולא על אליפות ספרד שהיא מטרה ריאלית מאוד גם העונה. יש צעירים שהרשימו בעונת הבכורה ונעלמו כמו בוז'אן. זה לא שמחר צ'אבי מתמנה למאמן, מנחיתים כוכבי התקפה כמו ניימאר של אז בהרבה מאוד כסף ומשחקים כדורגל ברמה של ה-M-S-N.

10. Ever Banega Member

מישהו יכול לשפוך קצת אור על הסופר ליג הזאת שמדברים על זה שהיא תהיה כבר מהשנה הבאה?

11. Raulito Madridista

אנסו פאטי חוגג היום 18, ילד פלא לכל דבר. הוא כבש 14 שערים בכל המסגרות, 11 מהם בליגה - יותר מראול (9), יותר מוויין רוני (7) ומייקל אואן (5). בצד השני של המתרס אפשר לדבר על בויאן קרקיץ' שתחילת הקריירה שלו הייתה מופלאה והיום אף אחד לא יודע היכן הוא משחק. פאטי אדיר, הוא יכול לשחק גם כחלוץ מדומה לטעמי ובעיקר כשחקן התקפה בצד שמאל, כמו שהיה עם הנרי ודויד ויאה שהיו כה אינטיליגנטים וידעו לבעוט את המסובב הזה לפינה הרחוקה.
    הוא עוד כל כך צעיר כך שאין לדעת לאן יתפתח, כשראינו את ויניסיוס מקרקס את פיקה חשבנו שהיום הוא יהיה שחקן הרבה יותר טוב, לא כולם הולכים בדרך של סאנצ'ו, ואני רוצה לדבר על "רעשי הרקע" והסביבה, כלומר המועדון. לראול היה מאמן גדול כמו חורחה ואלדאנו, ובהמשך פאביו קאפלו שהיה משמעותי בקריירה שלו. על פרגוסון והיציבות במנצ'סטר יונייטד מיותר להרחיב. תמיד גם היו שחקנים גדולים נוספים. כעת בעיקר ישנו מסי שבינתיים קצת רדום אבל זה טוב שהוא בסביבה כמובן בכל המישורים. לא יודע אם קומאן הוא האיש המתאים לכך, ומילה טובה לארנסטו ואלוורדה שהיה הראשון לתת לו את הבמה אשתקד. הילד צריך לשחק והרבה.

12. Raulito Madridista

היום שאחרי התיקו 1:1 נגד אלאבס:

- אף קבוצה לא זכתה באליפות ספרד אחרי שפתחה את העונה עם 8 נקודות משישה מחזורים (בעידן השלוש נקודות לניצחון כמובן).
    - זו פתיחת העונה החלשה ביותר של ברצלונה, שלא ניצחה כבר ארבעה משחקים, מאז עונת 2002/03 בה סיימה שישית ולואי ואן חאל לא סיים את העונה.
    - . המשבר של מסי: בליגה יש לו שער בודד, המספרים הכי גרועים שלו בשלב הזה (שישה משחקים) מאז עונת 2006/07. אשתקד הוא אמנם לא כבש אבל נעדר מארבעת המשחקים האחרונים בשל פציעה. ב-2018/19 היו לו חמישה שערים בשלב הזה ושנה קודם לכן לא פחות מתשעה.

ד"ש מקיקה סטיין: “יש שחקנים שלא קהל לנהל (מסי), הוא אחד מהם, זה נכון. מי אני שאשנה אותו, הוא אחד השחקנים הגדולים בכל הזמנים. קיבלו אותו בקבוצה במשך שנים כמו שהוא, הם לא שינו אותו. הוא מופנם אבל גורם לך לראות את הדברים שהוא רוצה מבלי שידבר הרבה. יש פן אחר שאינו השחקן עצמו שמאוד קשה ומסובך לניהול, כפי שראינו בסרט על מייקל ג’ורדן”. עוד אמר סטיין שהוא מבין את המשפט של המאמן טאטא מרטינו בזמם (“אני יודע שאם אתה [מסי] תתקשר לנשיא – אתה יכול לזרוק אותי בכל עת”) ואמר: “אני לא צריך שמישהו יגיד לי את זה. היו לי מספיק חוויות אישיות איתו "זה לא הייתי אני (בתקופה שלו כמאמן), לא הצלחתי, לא ידעתי שהמציאות תהיה כך. ה-8:2 נגד באיירן מינכן? זה היה עצוב מאוד. נכנסתי להיסטוריה של בארסה בדרך שלא רציתי – עם תבוסה קשה. כמובן שיש לי אשמה גדולה בכך. יום אחד אכתוב על זה. בכל מקרה ההחלטה לגביי התקבלה לפני המשחק הזה”.

רונאלד קומאן ניסה להסביר: “אני מודאג מהביצועים של החלק הקדמי. זה לא עניין של גישה או ריכוז, אבל זה קרה לנו גם נגד יובה. אנחנו לא יכולים להחמיץ כל כך הרבה”. המאמן ביצע חילוף משולש במחצית והסביר: “לא הייתי מרוצה מהמחצית הראשונה. הקצב היה צריך להיות גבוה יותר”.
    הביקורות נגדו: “אם אתה מבקר אותי על ההתנהלות שלי אז כדי שנעצור. באו בטענות על כך שביצעתי חילופים מאוחרים והפעם זה קרה במחצית. היו על הספסל שחקנים שמסוגלים לכבוש ולכן הם שיחקו. כמובן שאני מודאג מכך שהשגנו רק שתי נקודות מ-12 האחרונות. אני חושב שהיה משחק טוב והייתי מודאג יותר אם לא היינו מייצרים הזדמנויות. לפעמים אנחנו מחפשים יותר מדי את הפס הנוסף במקום לבעוט מחוץ לרחבה”.

“אין שערים”, הייתה הכותרת ב”מונדו דפורטיבו” על רקע תמונה של מסי מאוכזב. “בארסה ספגה מטעות של נטו ושכבה על השער של פאצ’קו אך הצליחה רק להשוות”. “בארסה נמצאת בידיהם של שני ילדים וכך זה לא הולך”, לעגו ב”מארקה”. “לזכות באליפות יהיה כמעט בלתי אפשרי”, נכתב ב”ספורט” בטור דעה. “כמה אי צדק. הריצה הרעה של בארסה בליגה ממשיכה עם שתי נקודות מ-12 האחרונות”, נכתב בשער העיתון יחד עם אזכורים לפנדל שהיה צריך להישרק לטובת פרנקי דה יונג.

13. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

https://www.barcelonas.com/images/johan-cruyff-with-toni-bruins-slot-and-carles-rexach.Xxx

עוזרו המסור של יוהאן קרויף ז"ל הלך לעולמו בגיל 73. טוני ברוינס סלוט (שמאל) שעבד הרבה שנים בקבוצה שלכם נפטר בהולנד אחרי מחלה ממושכת.

Jefecito ו-סמואל אטו אוהבים את זה.
  14. yonmu Member

יש איפשהו ניתוח רציני של המצב הכלכלי של ברצלונה (הוצאות, הכנסות, מה השתנה, מה המצב עכשיו)?

15. Raulito Madridista

ברצלונה סגרה עשור שלם בלי להפסיד לאתלטיקו מדריד בליגה, נתון בלתי נתפס, 20 משחקים בדיוק. מה גם שזו הקבוצה השנייה הכי אהובה על ליאו מסי, ניצחון ביום שבת יכול להטיס את ברצלונה קדימה, פשוט ככה| ויקטור פונט שמתמודד על נשיאות המועדון ורוצה את צ'אבי כמאמן, אמר בפה מלא: "מי שהחתים את אנטואן גריזמן לא מבין בכדורגל, זה רכש שלא היה צריך להתבצע. השינוי יהיה בדירקטוריון, יהיו שם אנשים שהם מעולם הכדורגל, לא מספיק שיש לך כסף ואהבה לברצלונה"| אתמול עם חזרתו משדה התעופה אמר מסי: "נמאס לי שתמיד מאשימים אותי בכל הבעיות של המועדון".

אי אפשר לזלזל בציטוט של מסי שנראה שהוא עדיין כועס, ונראה שרק פונט כנשיא וצ'אבי כמאמן ישכנעו אותו להמשיך ולפרוש בברצלונה. אני חושב שהטעות היחידה כביכול של מסי היא שלא אמר "אין לי שום בעיה עם גריזמן", גם אם זה שקר (גריזמן הרי באמת אמר את זה), ככה כל העיתונאים והמוזרים היו מניחים לו לנפשו. שחקנים לא צריכים להיות חברים, גם רונאלדו לא הלך לאכול ארוחת ערב עם בנזמה ובייל, הקשר בין מסי וסוארס לדוגמא הוא יחסית היה יוצא דופן שהמשפחות הן קליקה ועוד.

מצב נושא:
הנושא נעול.