ברצלונה 2020/2021 - תוהו ובוהו

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Jefecito, ‏30/8/20.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. yonmu Member

@סמואל אטו
    רק שזה לא נעצר בגריזמן. אם להסתכל על מספרים יבשים:
    עלות השכר של מסי היתה בערך 60מ בשנה.
    עלות השכר של גריזמן+קוטיניו+פיאניץ+אומטיטי היא קצת מעל 80מ בשנה.
    פחות או יותר האלטרנטיבה לשחרור מסי היא שחרור חינמי של ארבעתם ולשלם להם רבע מהמשכורת עד סוף החוזה.
    במקביל כמובן לקוות שהויתורים של פיקה, בוסקטס, אלבה והשאר יספיקו כדי לסגור את שאר הסגל.

זה כנראה כן היה אפשרי, אבל -
    1. זו עלות קיצונית מאוד (ויתור חינמי על שחקנים שעלו יחד 350מ יורו ושווים לפי TMW כרגע 120מ).
    2. זה משאיר את ברצלונה על הקצה מבחינה כלכלית ובלי שומנים לחתוך.
    3. זה משאיר את המצב הזה לעונות הקרובות (עד שהרביעייה תסיים את החוה).
    4. זה משאיר מצב שבו כמעט בלתי אפשרי להעמיד קבוצה תחרותית, ועד שיהיה אפשר מסי כבר יפרוש.
    אז לעשות את כל זה בשביל הרומנטיקה... הלוואי, אבל מבין לגמרי איש עסקים שאומר לא.

סיונרה אוהב/ת את זה.
  2. סמואל אטו Member

@yonmu, איזה חיזוקים אתה חושב שבארסה הולכת לעשות עכשיו שאין את מסי?
    או שאתה חושב שקוטיניו וגריזמן זה חיזוק?
    מה זה משנה כמה עלו השחקנים האלה בעבר? משנה מה מצבם ומצב המועדון עכשיו.
    אתה חושב שיש קבוצה יותר תחרותית מקבוצה עם מסי? אפשר לחשוב ששאר ההרכב זה לירן רוטמן ורמי גרשון, לא בוסקטס, דה יונג, אלבה, פדרי ושאר השחקנים שאתה בעצמך ציינת.

גם החישוב שלך לא בהכרח נכון.
    ממה שאני מכיר גריזמן(33), קוטיניו(24), פיאניץ'(16) ואומטיטי(16) שווים ביחד 90 מיל' ברוטו, ומנגד מסי לפי מה שידוע לי היה אמור להרוויח 40 מיליון ברוטו. וזה משנה קצת את התמונה.

Captain Canada אוהב/ת את זה.
  3. yonmu Member

@סמואל אטו
    אני חושב שב5 השנים האחרונות ברצלונה בהתדרדות ובשנתיים האחרונות זה החריף. ברצלונה כרגע לא קבוצה טובה מספיק.
    האם אפשר לסחוט את הלימון של מסי ולהמשיך לחיות על הקצה כלכלית במשך 3 עונות (בערך עד שמסי פורש) ולהשיג איזה אליפות וגביע? כנראה.
    אבל ההשלכות של זה יהיו המשך התדרדרות כלכלית כשכל קיץ צריך לחשוב את מי משחררים ואת מי מחתימים בחינם ומתחננים לותיקים לקצץ.
    בסוף 3 העונות היית מקבל ברצלונה במצב כלכלי גרוע, עם סגל לא תחרותי ובלי מסי.

המצב כרגע הוא שלא מופרך להניח שחלק מהיקרים (אומטיטי, פיאניץ', קוטיניו, דמבלה, גריזמן) יתנו עונה טובה וכולם ידברו על הקמבק שלהם והערך שלהם יעלה בחזרה ובהמשך יהיה אפשר לבנות עליהם או למכור אותם לאנגליה במחיר סביר ולחזור למצב נורמלי כלכלית.

לגבי הקיצוץ שמסי הסכים לו אתה צודק, זה כן היה דורש פחות קיצוצים.
    גריזמן לאתלטיקו בחינם והשתתפות ברבע שכר, קוטיניו לאיטליה בחינם וכנ"ל, פיאניץ' ליובה בחינם וכנ"ל והארכת חוזה למסי...
    מבין את הרציונל, עדיין נראית לי החלטה קשוחה מאוד בשביל עתיד מסובך מאוד.

אגב, לדעתי בהמשך נראה עוד קיצוצים, כי יש עוד משתנים במשוואה. ברצלונה בחוב ענקי שצריך להתחיל לסגור, ויש עוד חובות לשחקנים (מסי) וההכנסות מהמגרשים בסימן שאלה גדול. אם אני לאפורטה אני מקצץ בעלויות בקנה מידה היסטורי.

4. סמואל אטו Member

@yonmu , נראה לי שזה קצת יומרני להסיק מסקנות לגבי המצב הכלכלי של מועדון כדורגל, במיוחד זה של בארסה.
    כרגע הבעיה הגדולה של בארסה זו העובדה שאין הכנסות מימי משחק וזה אמור להשתנות בצורה גדולה כבר השנה.

האם מסי זו התחייבות כלכלית בעייתית? לא אומר אחרת, אבל גם כל שאר השחקנים שדיברנו עליהם הם כאלה, ואם זה הם או מסי אז אני לוקח את מסי בכל יום. מה גם שקבוצה מצליחה זו קבוצה שמייצר הכנסות, הקבוצה עם מסי זו קבוצה יותר מצליחה מקבוצה עם גריזמן ואומטיטי.

תשכח מלהכניס כסף על השחקנים האלה.
    הם מבוגרים, פציעים, ובכל יום שעובר החוזה שלהם מתקרב לסיומו. הבעיה הגדולה כמובן היא שהחוזים שלהם הם מהיקרים בעולם וזה דוחה את המעט קבוצות שכן רוצות.
    אל תדמיין שעונה טובה של גריזמן תשכנע מישהי שבגיל 29-30 הוא שווה 33 מיליון יורו לעונה.
    הדרך היחידה לגמור את הסיפור עם השחקנים האלה היא למנוע מהם דקות משחק ולגרום להם לרדת לרמת שכר שקבוצת מסוגלות לשלם.

אין שום סיבה לחשוב שבעוד 3 שנים לא תהיה פה קבוצה תחרותית בלי מסי.
    טר שטגן, אראוחו, אריק גארסיה, דסט, אמרסון, באלדה, דה יונג, פדרי, פוץ', גאבי, ניקו, פאטי, ממפיס. הסגל הזה מלא בשחקנים שנכנסים לשיא הקריירה שלהם או שרק מתחילים אותה ועם פוטנציאל גדול.
    השחרור של מסי לא מביא איתו פלאות ובנייה של סגל מחדש. הוא רק משחרר את חברי ההנהלה מהפחד הכלכלי.

5. Scouser Member

6. סמואל אטו Member

yonmu אוהב/ת את זה.
  7. רוברטו באגיו31 Member

העזיבה של מסי תעשה טוב לברצלונה גם בטווח הקצר וגם בארוך .
    אני לא מבין את הטענה הזאת שהיה כדאי לברצלונה לשחרר חצי סגל בחינם וגם לצורך העניין לסבסד חלק מהמשכורות של אותם שחקנים, רק בשביל להשאיר את הפרימדונה מסי .

אם היה חשוב למסי להישאר בברצלןנה וגם לעשות לה טוב מבחינה כלכלית, הוא היה מקריב את השכר שלו בשכר פחות גבוה ( כמו שפיקה עשה כבר כמה פעמים ברמות שכר נמוכות משמעותית ) .

מסי כבר מזמן מולטי מיליוניר, הוא באמת היה חייב להמשיך להרוויח 60 מיליון יורו בשנה ?

בנוסף, איך שאני ראיתי את ברצלונה בשנתיים האחרונות - שחקנים כבר לא נהנו לשחק לצד מסי .

אני מאמין שכמעט כל השחקנים שציינו פה כמאכזבים - יציגו יכולת יותר גבוהה אחרי העזיבה של מסי .

8. Captain Canada משתמשים של כבוד היכל התהילה

@yonmu
    בארסה חד משמעית צריכה להיפטר מפיאניץ', אומטיטי וקוטיניו (ולדעתי גם דמבלה). מקצועית הם לא ברמה וגם שחקנים פציעים מאוד. כלכלית הם משאבת כסף שלוקחת מברצלונה את היכולת להחתים שחקנים נוספים ברמה סבירה בכל השנים הקרובות. לבנות על מכירה שלהם בסכום טיפה יותר הולם בעתיד זה הדבר הכי לא חכם כלכלית לעשות - הם מקרה קלאסי של מנייה בצלילה שעדיף פשוט להיפטר ממנה ASAP. גריזמן הוא מקרה שונה, אבל אם בארסה הגיעה למסקנה שגם עליו אין מה לבנות מקצועית (אישית אני לא מסכים), אז גם ממנו היה צריך להיפטר באותו אופן.

ההחלטה להיפטר מהם בכלל לא הייתה צריכה להיות תלויה בשאלה אם יש סיכוי להשאיר את מסי. זו פעולה שהמועדון חייב לעשות בכל מקרה, איתו או בלעדיו.

הטיעון שבארסה לא הייתה מצליחה להעמיד בשנים הקרובות קבוצה תחרותית ברמה אירופית גם עם מסי הוא נכון, אבל לא רלוונטי. בארסה כבר לפחות 3 שנים לא באמת רלוונטית לרמות האירופיות הגבוהות, ומתמקדת בעיקר בצמרת הליגה הספרדית. עובדתית למסי לא הייתה בעיה עם כך והוא היה מוכן להישאר בקבוצה פחות תחרותית. גם בשביל המטרות המצומצמות שלה ב2-3 השנים הקרובות, היה עדיף לבארסה מקצועית להילחם כדי להשאיר את מסי במקום להיתקע עם הבינוניות שגם מונעת ממנה להתקדם וגם תקשה עליה מאוד להגיע לשאיפות המקצועיות הצנועות שלה.

9. רוברטו באגיו31 Member

ברצלונה מועמדת לאליפות גם בלי מסי, והיא תגיע לשמינית - רבע גמר ליגת האלופות גם בלי מסי .

אתה רושם בעצמך שגם עם מסי ברצלונה לא מצליחה להעמיד קבוצה תחרותית ברמה האירופאית, אז בשביל מה להשאיר את הפרימדונה הארגנטינאית ?? לפי מה שאתה רושם הוא בכלל לא עושה הבדל בין קבוצה בינונית/טובה לקבוצה מצויינת .

באמת תודה למסי שהסכים "להקריב" ולהישאר בקבוצה פחות תחרותית, בשורה התחתונה הוא עזב אז כנראה שכן הייתה לו בעיה .
    פשוט מסי לא רוצה להתאמץ ולאתגר את עצמו, אז בחר בחיים קלים בליגה הצרפתית .

בין היתר בגלל זה הוא לעולם לא ייחשב אחד הספורטאים הגדולים בהיסטוריה .

10. Iker Casillas משתמשים של כבוד היכל התהילה

בארסה עושה ככל שביכולתה כדי להיפטר מאומטיטי, פיאניץ' וקוטיניו גם בלי קשר למסי, אין פה שאלה בכלל. הבעיה זה שהיא לא מצליחה, לשחקנים כיום יש שליטה כמעט מלאה בעתיד שלהם וזה די בלתי אפשרי לחסל חוזה של שחקן במצבם מבלי לשלם פיצויים של עשרות מיליונים ובלי מעורבות של בית משפט שיקבע שאין עילה מוצדקת מצד ברצלונה לחיסול החוזים.

הביקוש שלהם גם ככה נמוך מאוד הן מסיבות מקצועיות (כושר ירוד ביותר, פצועים כל הזמן, מבוגרים) והן מסיבות אחרות (דרישות שכר, אישיות שיכולה להצטייר כבעייתית). השחקנים עצמם, לפחות אומטיטי וקוטיניו, מעדיפים להרוויח את ה20-30 מיליון שלהם בברצלונה גם במחיר של פגיעה עצומה בתדמית המקצועית ואפס דקות משחק, אם האפשרות האחרת מסתכמת כרגע באיזו אברטון/מארסיי בשישית מהשכר שהם מרוויחים כרגע. פיאניץ' כנראה שונה אבל גם הוא לא יוותר כזה מהר על השכר המפלצתי שלו.

11. Raulito Madridista

אנטואן גריזמן ערך את המשחק המאה שלו במדי ברצלונה ביום ראשון והוא כבש רק 35 שערים, זה נתון מאכזב מאוד. אני מניח שלגביו אם לא היה מדובר בקיץ של קורונה, אולי כן היה אפשר למכור אותו בסכום מסוים לליגות אחרות (באנגליה העדיפו להשתולל עם שחקנים אחרים) משום שהוא עדיין מסוגל לשחק כמה שנים בטופ, שחקן שלא נפצע, יש את שאלת המערך בברצלונה והוא כמובן שחקן עם אגו נמוך יחסית לכוכב וכזה שלא עושה בעיות. הברנש אומטיטי כבר יהיה בן 28 בנובמבר, התווכח עם המועדון לא פעם האם כדי לצאת לניתוח או לא, בעל אופי בעייתי, שנתיים ללא כדורגל. נגמרו הימים שאתה דוחף את אנדרה גומש לאברטון וממזער נזקים.

@רוברטו באגיו31, גם אם ברצלונה כן מסוגלת לזכות באליפות - ברור שהיא נפגעה מקצועית, ואחרי שמסי כבר הביע נכונות להישאר וקיצץ את המקסימום - לא ככה הסיפור היפה הזה היה צריך להסתיים, זה ברור.

12. סמואל אטו Member

בארסה סוגרת היום 2 עסקאות מכירה:
    1. אמרסון המגן הימני, שהספיק לערוך אתמול הופעת בכורה בהרכב, יעזוב לטוטנהאם תמורת 25+5 מיליון יורו. בטיס תקבל 20%.
    אמרסון סירב תחילה לעזוב, אבל השתכנע לאחר שקומאו הסביר לו שמקומו בהיררכיה לא יהיה גבוה.
    2. אילאיש מוריבה יצטרף ללייפציג שתשלם 16+7 מיליון. מוריבה מסיים חוזה בקיץ הבא והדרישות שלו הסוכנים שלו לא עולים בקנה אחד עם המצב של בארסה ומעמדו של מוריבה בתוך הקבוצה.

במקרה של מוריבה דעת הקהל היא שמדובר בעסקה טובה מאחר והוא לא השאיר את המועדון עם עוד אופציות. אצל אמרסון עושה רושם שהאוהדים חצויים בין העובדה שבארסה משחררת שחקן צעיר עם פוטנציאל מעניין בעמדה שבה אין שחקן מבוסס, לבין העובדה שמדובר בכסף טוב עבור שחקן לא מוכח בעמדה שבה כבר השקיעו על אחד הפוטנציאלים המוערכים באירופה.

באופן אישי, אני חושב שמלבד 4-5 שחקנים כל הסגל פנוי להובלה במחיר הנכון. במצב הכלכלי הנוכחי(ואחרי שכבר שיחררנו את מסי) לבארסה אין כל-כך ברירה והצעות שהן מעל ערך השוק יענו בחיוב.

Jefecito אוהב/ת את זה.
  13. riquelme1 Member

אמרסון לטוטנאהם, קוקרייה לברייטון, אודגור בארסנל.

אנגלים מחסלת לנו את הליגה

14. סמואל אטו Member

אז בארסה תקבל 10 מיליון דמי השאלה, 40 מיליון דמי רכישה ותחסוך כ-100 מיליון מתשלום שכר שהיה מגיע לגריזמן ב-3 העונות הבאות.

היינו כחולמים.

15. Jefecito Member

אני קצת חלוק עם החלון הזה, אמנם חסכנו הרבה מאוד על גריזמן שגם ככה לא היה עושה כלום על המגרש (התקפית) אך אנחנו תלויים הרבה מאוד באיך שפאטי ואגוארו יחזרו. עם כל הכבוד לברייתוויט ודה יונג, הם לא יביאו את מה שאנחנו צריכים. מה שכן, לפחות על דה יונג לא שילמנו הרבה וזה רק השאלה שבטח לא תהפוך למשהו יותר מזה. עונת מעבר כבר אמרנו?

מצב נושא:
הנושא נעול.