ברצלונה 2019/20 - פעם שלישית גלידה?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Jefecito, ‏13/7/19.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. סמואל אטו Member

לפי ההיגיון הזה אפשר גם למכור את מסי.
    אגב, דה יונג לא בעמדה של בוסקטס. את העונה הקודמת הוא בילה כחלק מדאבל פיבוט, בגלל שהוא לא מתאים לתפקד כקשר אחורי בודד. אולי בעתיד.

2. Raulito Madridista

גם עם הירידה בכושרו, סרחיו בוסקטס הוא נכס וללא ספק אחד מחמשת הקשרים האחוריים הטובים בעולם, הוא פשוט צריך לנוח יותר והפעם באמת, לא עוד 50 משחקים בעונה. פרנקי דה יונג אלגנטי מאוד עם הכדור אבל המעבר הזה, אם בכלל - ייקח זמן וזה סיכון לשחק איתו כאחורי ביותר, הוא לא מתקל ולא קורא את המשחק באותה הדרך, הוא יותר דומה לצ'אבי (סליחה על ההשוואה). ארתורו וידאל לא ממש קשר אחורי ובלי קשר גם אם יש לו יתרונות - הדחיפה שלו קדימה היא לא נקייה ולצד הטירוף החיובי אני לא חושב שהוא אחראי מספיק לשחק את האחורי ביותר. איבן ראקיטיץ' היה צריך ללכת, אולי לא יעשו את הטעות שעשו בריאל מדריד עם טוני קרוס.

3. SaSa Member

@סמואל אטו מסכים שבאייאקס ובנבחרת הוא לא היה קשר אחורי בודד, אבל לצד ארתור הם יכולים להיות אחלה צמד פיבוט כשלפניהם שחקן יוצר כמו קוטיניו נניח..

אם זה לא היה מובן לא טענתי שצריך למכור את בוסקטס, אלא שאם מסתכלים בצורה קרה והגיונית עדיף למכור אותו ולא את ראקיטיץ' כי אין שחקן מספיק טוב כרגע שיכול להחליף ולתת את הדברים שהוא נתן.

4. Civil Anti Madridista

ואלוורדה גומר אותנו. לא מייצרים שום דבר התקפי, שוב שער על הראש של סמדו וזה בלתי נתפס שרוברטו בקישור לפני ארתור\וידאל\ראקיטיץ.

5. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה הרבה מעבר לבחירות כאלה או אחרת בהרכב.

כל התיפקוד הטקטי שלכם והאפס אנרגיות במגרש צועק אנדראצ'יבינג. זה היה בולט מהרגע שהגיע אליכם.

6. Civil Anti Madridista

אמרתי, Valverde Out

צריך להיות סופר מנותק מהמציאות בשביל להמשיך להרכיב את סמדו ורוברטו יחד ולצפות שנראה כמו קבוצה מאומנת.

yonmu אוהב/ת את זה.
  7. סמואל אטו Member

אז אם יש לך את ארתור, דה יונג ,בוסקטס, רוברטו, וידאל ופוץ' מה הצורך בראקיטיץ'?

לא רואה איפה ההיגיון בלמכור שחקן שהוא יותר טוב, קפטן ועמוד תווך במועדון. לעומת זאת, ראקיטיץ' שחקן נחמד עם פונקציה מאוד ספציפית שכבר אין בה צורך.

8. Raulito Madridista

אני בטוח שאנשים “מבפנים” מכירים את הבעיות יותר טוב ממני יחד עם זה שברור שיש גבול כמה אפשר לזקוף לזכותו של ואלוורדה את הדאבל מ-2017/18, העולם התקדם מאז. מצד שני, אני חושב שכוח ההשפעה שלו על עיצוב הסגל, למשל, נמוך משמעותית מזה של זידאן (גם לו אגב, פרס התערב, ובצדק - ראו מקרי חאמס ובייל). אולי נכפה עליו מלמעלה שראקיטיץ’ לא ישחק? זה בהחלט יכול לקרות. ונניח שלא - אז השיקול שלו שגוי, אבל הנה הוא זרק את הילד הצעיר למים והבחור הבקיע וזה סיפור ענק. אוססונה קבוצה שמחנה את האוטובוס ומשחקים כאלה לעתים קשים במיוחד גם עם מסי. כל ההתקפה שלו פצועה ובארסה הייתה רחוקה מהלך שוערות אחד של פיקה מניצחון. הקיץ היה לא כזה גרוע לדעתי. הביאו מגן שמאלי, הביאו את גריזמן שיתרום, הביאו את דה יונג. ואלוורדה לא אשם שהשמש שוקעת וגם לא שחם מדי בת"א באוגוסט.

9. Civil Anti Madridista

נותרו לברתומאו עוד קצת יותר מ24 שעות למרר את חדר ההלבשה ולדלל עוד קצת את הסגל.

אפשר לסכם שההשאלה ההזויה של קוטיניו לבאיירן השאירה את ברצלונה בלי קלף משמעותי ביד. במקום לנסות ולרצות את פריז שמלכתחילה לא באמת רצתה למכור, היינו צריכים לשלוח אותם לאלף עזאזל עם שחקן שיושב שם על הון עתק ולא מסתיר שהוא רוצה ללכת.

10. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

11. סמואל אטו Member

נתנו לו את האמצע נגד בילבאו וגם לא היה משהו מיוחד.
    הוא יכול להצליח בשתי העמדות לדעתי.

12. Raulito Madridista

https://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2019/09/12/15682403314907.Xxx

ליאו מסי עדיין לא חוזר למגרשים, הוא ייעדר בוודאות מהמשחק הקרוב נגד ולנסיה בשבת ובספק קל למשחק החוץ נגד בורוסיה דורטמונד בשלישי, אבל בינתיים הוא התראיין לתקשורת, אירוע לא שכיח, הנה בקצרה:

- מפוצץ את השמועות לגבי הסעיף בחוזה שלו - "זה הבית שלי ואני לא חושב אפילו על עזיבה, אבל אני רוצה לנצח"...
    - על ניימאר: "רציתי שהוא יחזור, אני לא יודע אם ההנהלה עשתה את כל מה שיכולתה, אני יודע שהמו"מ היה קשה מאוד".
    - עוד הוא הוסיף שהדיבורים על כך שהוא קובע אינן נכונות, הוא לא דחף לשום דבר אלא פשוט שאלו את דעתו. "אומרים שאני קובע את הסגל, שאני משפיע על ההרכב של ארגנטינה. זה לא נכון. אני עוד שחקן סגל, אבל שחקן בכיר, זה נכון".
    - על הסגל - "אני מאמין בסגל שיש, מעולם לא אמרתי שאנחנו חייבים להחתים שחקנים".
    - על דמבלה: "הוא חייב לעשות שינוי בראש ולהיות יותר מקצוען, לשים לעצמו כמטרה ברורה להצליח בברצלונה ושכל היתר לא חשוב".
    - "יהיה טוב למועדון אם תהיה יציבות, קרלס פויול יכול להיות נפלא כמנהל טכני".
    - ארוחת ערב עם כריסטיאנו רונאלדו: "אין לי בעיה. תמיד אמרתי שאין לי שום בעיה איתו, שאנחנו לא חברים כי לא חלקנו חדר ההלבשה אבל יש בינינו הערכה. בערב הגאלה האחרון יצא לנו לשוחח יותר".
    - על אנטונלה אישתו: "היא כל החיים שלי, הכל בשבילי, מלווה אותי כל כך הרבה שנים, תמיד יודעת להיות שם ברגעים הנכונים".
    - כדור הזהב: "אני לא יודע, נותנים משקל מוגזם מדי להצלחה במונדיאל, גם ליגת האלופות משפיעה".

13. Jefecito Member

מי היה מאמין באוגוסט שילד בן 16 יעלה בהרכב במחזור הראשון מול דורטמונד. עולים בקישור איכותי ביותר עם ארתור-בוסי-דה יונג. מקווה שסוארס ישבור את הבצורת של שערי חוץ כבר הערב.

14. סמואל אטו Member

כמה מיתוסים מנפץ וואלורדה מתחילת העונה.

15. סמואל אטו Member

תחושות מעורבות אחרי המשחק אתמול.
    מצד אחד, שליטה כמעט מלאה במחצית הראשונה במשחק חוץ לא פשוט ותוצאה סבירה(עוד יותר בהתחשב במהלך המחצית השנייה). מצד שני, לא הצלחנו לייצר מצב אחד טוב וההגנה במחצית השנייה נראיתה קטסטרופה.

שלישיית הקישור נראו נהדר ביכולת שלהם לצאת מהלחץ ולשלוט בכדור, אך בשילוב עם שחקני כנפיים "בעייתיים" וחלוץ מרכזי סטטי, העול של יצירת מצבים נפל עליהם והם לא הצליחו לספק תוצרת. חלק אני מאמין כתוצאה מטקטיקה של המאמן לשחק יותר בטוח ולא לסכן את בארסה למתפרצות מיותרות.
    אציין את ארתור ספציפית, שהיו לו 4-5 מצבים בהם יכל לשלוח כדור עומק לתנועה טובה מאחורי קו ההגנה של דורטמונד, אך הלך על בטוח. מאוד מזכיר את צ'אבי של הימים המוקדמים(אין טוב בלי רע).

גריזמן ופאטי פתחו באגפים ההפוכים למה שהם רגילים(החלטת ואלורדה קלאסית), ורק אחרי החילוף ביניהם לקראת סוף המחצית התחלנו לראות אותם יותר בנוח בצד ההתקפי.

הפציעה של ג'ורדי אלבה חשפה אותנו למחדל בסיסי אצל צוות האימון - הקבוצה הופיעה למשחק בלי מגן שמאלי מחליף(למרות שרכשה אחד כזה בקיץ, בדיוק בשביל מצבים כאלה). בנוסף על כך, במקום שרוברטו יכנס לשמאל(עמדה שלפחות התקפית תהיה עבורו נוחה) הוחלט להעביר את סמדו שמאלה שנראה שם פשוט אבוד.

במחצית השנייה ראינו שתי בעיות שהולכות ללוות אותנו בעונה הקרובה(שוב). הופעה חלשה של בוסקטס הובילה לחילופו והעברתו של דה יונג לעמדת הקשר האחורי הבודד.
    למרות הביקורת כלפי ואלורדה על הצבתו של דה יונג בעמדה מעט יותר קדמית, עמדת הקשר האחורי היא לא עמדתו הטבעית של פרנקי וזה בלט לרעה. אולי בעתיד הוא יתפתח להיות '6' בודד מצטיין, אבל כרגע אנחנו נשלם על כך שכר לימוד יקר(אותו נשלם גם על שחקנים צעירים ולא מנוסים נוספים בסגל). מאוחר יותר נכנס מסי במקומו של פאטי ודילל את הצד ההגנתי של בארסה על גבול ההפקרות. שחקן אחד שלא עושה הגנה אפשר לספוג, אבל עם מסי וסוארז ביחד על תקן מטיילים, לבארסה יהיה קשה עד בלתי אפשרי להתמודד מול הקבוצות המובילות בעולם.

כמו בעונה שעברה אני שמח שקיבלנו בית עם יריבות שיאתגרו את בארסה ויגרמו לנו להבין איפה צריך להשתפר ולהתחדד.

מצב נושא:
הנושא נעול.