ברצלונה 2019/20 - פעם שלישית גלידה?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Jefecito, ‏13/7/19.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Raulito Madridista

כמה עדכונים:

https://estaticos.sport.es/resources/Xxx/2/1/20200803-1596403520612.Xxx

* כפי שאתם רואים, שער עיתון ספורט הבוקר, קיקה סטיין מתכנן שלושה בלמים נגד נאפולי - 3:5:2, עם סרג'י רוברטו וג'ורדי אלבה בכנפיים. משחק האגפים יישמר וגם האמצע חזק. סרחיו בוסקטס ייעדר בגלל צהובים כמובן.
    * שלוש שנים בדיוק לעזיבת ניימאר, בתקשורת עדיין מלקקים את הפצעים. “שלוש שנים לבגידה הגדולה”, נכתב בכותרת ב”ספורט”. “ארבע שנים קודם לכן הוא חתם בקבוצה כדי שבבוא העת יקח את השרביט מליאו מסי ויוביל את ספינת הדגל, אך המיליונים שהנשיא נשיא הצרפתים, גרם לו לוותר על השאיפות. הרבה כסף נשאר בקופה אך גם תחושה קשה של חוסר נאמנות”. עוד נכתב על הכישלון של שני הצדדים ועל כך שבצרפת בעיקר סבל מפציעות ונעדר ממשחקים חשובים בליגת האלופות.
    * מוטיבצייה נוספת נגד נאפולי, אז: ברצלונה מחפשת את הניצחון המאה שלה בליגת האלופות. ב-133 משחקי הבית עד עתה בקאמפ נואו היא כבשה 340 שערים, 67 מהם של ליאו מסי. מאזן הבית שלה פשוט נפלא – 99 ניצחונות, 24 תוצאות תיקו ו-10 הפסדים בלבד. ניימאר ולואיס סוארס מדורגים במקום השני עם 16 שערים. המאמן שניצח הכי הרבה משחקים בליגת האלופות היה פפ גווארדיולה עם 18 מתוך 25 ניצחונות. לואי ואן חאל ולואיס אנריקה רשמו 15 ניצחונות.

2. SaSa Member

ההתנהגות של ארתור מובנת לגמרי.
    המועדון והמאמן התייחסו אליו בצורה מבישה.
    השופרות של ברתומאו כבר מנסים לצייר כאילו מדובר בסוג של ניימאר..

3. Raulito Madridista

שחקן כדורגל חתום על חוזה ומרוויח מיליונים וזה אפילו לא ויכוח של פציעה או לא או סימן שאלה האם לסכן את עצמו בריאותית לקראת היעד הבא. הוא לא יכול לעשות מה שהוא רוצה. חמור אפילו יותר מחאמס רודריגס וגארת' בייל (אולי) שהבינו שלא ישחקו ולכן מבקשים לקבל פטור מלהיות בסגל. מה בסך הכל קרה? המאמן העדיף אחרים ואמר נגדו משפט-שניים בתקשורת במטרה כנראה לכסות את התחת של עצמו. כל אחד בברצלונה עושה מה שהוא רוצה, בדיוק כמו הבילויים והשטויות של דמבלה. כשאני רואה את בייל נרדם או משחק אותה אידיוט עם המסכה ביציע זה מעצבן וזה מה שאתה צריך להרגיש גם כן.

4. SaSa Member

בסוף אנחנו שוכחים שמדובר בבני אדם עם רגשות ורצונות..כמה הוא מרוויח לא רלוונטי.
    שמקום העבודה שלך לא בונה עליך (לגיטימי) ומלכלך עליך ( לא לגיטימי) אל תהיה מופתע שלעובד אין מוטיבציה מיוחדת לעזור לאותו מקום העבודה.

5. Raulito Madridista

למאמן מותר להעביר ביקורת על שחקן (בסופו של דבר מדובר על ייבוש על הספסל ו-2-3 ציטוטים מיותרים במסיבת העיתונאים). רפא בניטס היה כמעט סמרטוט ריצפה בריאל מדריד, סרחיו ראמוס חצי אלוהים מאז הדסימה ואחרי שהבלם גרם לפנדל שטותי בדרבי ב-15/16 - המאמן ביקר אותו, וזה בסדר גמור. המוטיבצייה לא מעניינת (כי נושא הדיון כאן הוא לא האם ארתור צדק בהחלטה לעבור ליובנטוס אלא על שביתה האיטלקית), יש חוזה, הוא היה יכול לסיים את זה יפה. פיאניץ' הוא דוגמא ומופת בצד השני, חווה עונה מטלטלת ועדיין עזב את יובה עם אליפות ובחיוך. לא יודע מה קורה עם 'לוס אמיגוס' ואני בטוח שמסי עיקם פרצוף אבל חבל שאין דמות כמו פויול בחדר ההלבשה.

וכן, כל אוהד יודע שברתומיאו מתראיין בתדירות מוגזמת כדי לכסות את התחת של עצמו (פלורנטינו התראיין אולי פעמיים בשנה האחרונה) ושהתקשורת היא השופר שלו.

בוא ננסה לדבר מקצועית, כדורגל: מה דעתך על הרעיון שמסי ינטוש סופית את הקישור וישחק אך ורק מקדימה, או לחילופין על שיטת שלושת הבלמים המוצעת שיכולה להוות קונטרה לנאפולי?

6. avicii Member

אין שום סצנריו שבו ההנהלה יוצאת טוב בסיפור עם ארתור.הוא הצהיר באופן חד משמעי שהוא רוצה להישאר בברצלונה,אבל ברתלומאו זרק עליו ובשביל דוח סוף שנה(!) מכר אותו.
    לא רק שלא הייתי רוצה לשחק תחת המועדון הזה יותר, הייתי יוצא עליו בפומבי.זה שארתור די שותק ופשוט לא בא לברצלונה, זה לזכותו.

7. Raulito Madridista

אנשים מפספסים את הנקודה, כדורגל לא אמור להיות שוק, אפשר לחשוב שהוא השחקן הראשון שנמכר בגלל בעיות כלכליות כאלה ואחרות או סופג מהמאמן\לא זוכה ליחס. הוא צריך בסך הכל עוד חודש כדי להתנהג כמו מקצוען. הוא גם יודע שהאוהדים מבינים מי אשם במה שקרה. עד לשביתה הזו על דעת עצמו אף אחד לא הפנה כלפיו אצבע מאשימה. זה גם המקום להגיד שעשו ממנו קצת יותר טוב ממה שהוא, בלי קשר לכל הכתרים המטופשים האלה כמו "היורש של צ'אבי". אני במקום צ'אבי הייתי נעלב. מה שהוא עשה אפילו יותר גרוע מבייל וחאמס.

8. Iker Casillas משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני מסכים לגמרי עם דור במקרה של ארתור. הייתי יכול לקבל את הצעדים שלו אם ברצלונה הייתה מחייבת אותו להתאמן לבד ומרחיקה אותו משאר הסגל, או לחילופין אם הייתה מייבשת אותו מקצועית אבל מונעת ממנו לעבור לקבוצה אחרת. בסופו של דבר התקבלה החלטה להעביר אותו למקום אחר, ולא משנה מה הנסיבות וכמה שקרים הנשיא שלך מפיץ עליך בתקשורת, החלטה חד צדדית על אי התייצבות לאימונים פירושה הפרה ברורה של חוזה. הוא היה יוצא מזה הכי טוב אם פשוט היה מבקש בכל מקרה לא להצטרף לסגל הקבוצה לצ'מפיונס, להישאר בבית בברצלונה ולהמשיך להתאמן במתחם של הקבוצה.

סמדו בתור בלם זו בדיחה יפה, בפועל לברצלונה יש בלם וחצי כשירים (לנגלה חזר להתאמן רק השבוע), מאמין שהאזכור למערך הזה סתם נועד למכור עיתונים.

לגבי מסי, בפועל הוא כבר כמה שנים לא עוזב את הקישור, מאז שצ'אבי עזב את ההרכב ליתר דיוק. ראקיטיץ'/וידאל בתקופה הזו היו אחלה box to box אבל ממש לא מניעי כדור קלאסיים. בשביל שבארסה רוצה תחזור לשחק טיקי-טאקה עם 90% החזקה בכדור היא צריכה בקישור לפחות שניים שיידעו לעשות את זה טוב, שווה אולי לתת צ'אנס במקרה הזה לדה יונג-פיאניץ'-פוץ'. בכל מקרה, גם בתור קשר התקפי רק דה בריינה נותן פייט למסי באיכויות ששחקן מסוים נותן לקבוצה מהעמדה הזו.

9. סמואל אטו Member

לסטר מציעה השאלה לשנתיים עם חובת רכישה של 50 מיליון יורו עבור טרינקאו, שנרכש בינואר מבראגה תמורת 30.

אם זו הייתה עסקה עכשווית והסכום היה 60-70 מיליון, אני לא יודע אם אנחנו במצב להתנגד.

10. Raulito Madridista

ביום שישי הקרוב זה קורה, ברצלונה תפגוש את באיירן מינכן לקרב ענקים ברבע גמר ליגת האלופות למשחק בודד בפורטוגל. לא מעט רואים במשחק הזה גם קרב בין שני השחקנים הטובים בעולם. רוברט לבנדובסקי נגד ליאו מסי. לותר מתיאוס, שחקן העבר של באיירן מינכן, כבר טען שעבורו הפולני הוא הטוב ביותר השנה, ומעבר לכך הכריז שהפערים בין הקבוצות עצומים והגרמנים פייבוריטים.

https://pbs.twimg.com/media/EfLBR3gXsAYSb31?format=Xxx&name=large

“הקרב על השער”, נכתב בשער “ספורט לקראת המשחק”. מסי, השחקן עם מספר השערים השני הכי גבוה במפעל (115), פוגש את לבנדובסקי, מלך שערי העונה הנוכחית – 13. מסי מציג סטטיסטיקה נאה של 12 שערים ברבע הגמר, והוא אוהב “להתעלל” ביריבות גרמניות, נגדן הבקיע 17 שערים ב-16 משחקים. גולת הכותרת: חמישייה נגד באייר לברקוזן ב-2012. הפולני, מנגד, נמצא בעונת חייו כשכבש 53 שערים ב-44 הופעות.
    נשיא הכבוד של באיירן מינכן, קרל היינץ רומניגה, סיפר ששוחח עם נשיא פיפ”א וביקש ממנו, בניגוד לפרס כדור הזהב שלא יחולק השנה – לשקול בשנית קיום בחירות לשחקן הטוב ביותר השנה. “אני נלחם על כך. דיברתי לאחרונה עם הנשיא. ג’אני אינפנטינו. בפיפ”א אמרו לי שישקלו את זה. אני רוצה להעניק את הפרס ללבנדובסקי, הוא הטוב ביותר. הוא נמצא ברגע הטוב בחייו, אנחנו רואים אותו בכל משחק.

ג’ובאני אלבר, חלוץ באיירן מינכן, שזכה איתה בליגת האלופות ב-2001, אמר: “לבה עושה הכל נהדר, אני אוהב את האופן בו מסי משחק, כבר למעלה מעשור, הוא גאון. אבל לבנדובסקי השנה פשוט מציג רף אחר. הוא לא רק כובש את כל ההזדמנויות שמגיעות אלא גם מבשל. יש לו עונה מדהימה”.
    רומניגה התייחס גם לוויכוח לגבי בין הקורות, מנואל נוייר מול מארק אנדרה טר שטגן. “גרמניה שמחה להחזיק בצמד שוערים כזה, אם כי נוייר הוא שוער ברמה עולמית וטר שטגן אמנם בדרך לשם אבל הוא פחות טוב”.

11. Raulito Madridista

https://scontent.fsdv1-2.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/s960x960/117935531_10160218835729899_7005980833059269045_o.Xxx?_nc_cat=102&_nc_sid=110474&_nc_ohc=VkeYabiS6fgAX-3J5Vf&_nc_ht=scontent.fsdv1-2.fna&_nc_tp=7&oh=8308085c6e5de5de8201d66df237ba94&oe=5F5C16CF

"השפלה היסטורית", זו הכותרת של הספורט| במונדו דפורטיבו הלכו על "סוף מביש של עידן"| קיקה סטיין לא היה מוכן להתפטר ולקחת אחריות, הנשיא ברתומיאו אמר: "זה היה פשוט אסון, זה הזמן לקבל החלטות וחלקן כבר התקבלו, נודיע עליהן בקרוב. החלטות אחרות יתקבלו החל מהשבוע הבא. עכשיו זה לא הזמן להגיב בלהט הרגע, עלינו לחשוב"| ג'רארד פיקה היישיר מבט למצלמה ואמר אחרי המשחק: "אין לי בעיה ללכת אם זה מה שצריך כדי שהמועדון יעבור בנייה מחדש. הבעיה היא לא המאמנים או השחקנים (הנשיא)| לפי התקשורת לא רק סטיין יעזוב אלא גם אריק אבידאל| הקדמת הבחירות? אולי רק למרץ 2021. אגב, רק שלשום אמר צ'אבי בריאיון שהוא רוצה להספיק לאמן את מסי ולבנות את 'קבוצת החלומות' יחד עם פויול וג'ורדי קרויף.

* ברצלונה רשמה 4,400 משחקים רשמיים מיום הקמת המועדון, זו הפעם השישית בלבד שהיא סופגת שמינייה למעלה והאחרונה מאז 1946 אז הובסה נגד סביליה בגביע. זה לא קרה לה מעולם בגביע אירופה.
    * מחוץ לקאמפ נואו: ברצלונה עם ניצחון אחד בתשעת המשחקים האחרונים שלה במשחק חוץ בנוק אאוט\נייטראלי, וחמש תבוסות: 4:0 נגד פ.ס.ז', 3:0 נגד יובה, 3:0 נגד רומא, 4:0 נגד ליברפול וכאמור אתמול.
    * זו העונה הראשונה מאז 2007-08 בה בארסה לא זוכה באף תואר.
    * פעם שלישית בלבד בהיסטוריה של גביע אירופה שקבוצה סופגת שמונה שערים בשלב רבע הגמר. ריאל הביסה 0:8 את סביליה ב-1958, ריינג'ס את גלדבאך ב-1960, ואתמול.
    * דווקא בערב הזה בו מסי לא כבש הוא הפך לשיאן ההופעות בשלב רבע הגמר עם 23 משחקים.

נערך לאחרונה ב: ‏15/8/20
  12. avicii Member

אין מה לומר אפילו.אפשר לעשות טורניר נוקאאוט בין התבוסות המשפילות של ברצלונה בשנים האחרונות וזו לוקחת את הגביע.

אחרי ההדחה נגד רומא היה צריך לעשות עבודה מנטלית עם השחקנים.ראו את זה באנפילד, ראו את זה כשפאקינג סלאביה פראג מלחיצה את ברצלונה וכמעט מנצחת אותה בשלב הבתים,וראו את זה אתמול החל מה2-1.כל פעם שהיריבה עולה ליתרון במשחק חוץ, ברצלונה פשוט בהלם ופשוט משותקת.
    אני לא מנסה לזלזל,אבל זה נראה כמו תגובת קרב. הלם מוחלט ומשקולות על הרגליים.

13. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

@Raulito

פעם שלישית בשלבי הנוקאאוט אולי אתה מתכוון. כבר שכחו פה בארץ את השלושער של בניון נגד בשיקטאש?

LFC-Gerrard1 אוהב/ת את זה.
  14. Raulito Madridista

בספרד יש סרטון של עשרה אוהדים במתחם האימונים של בארסה (אולי 12) שקוראים: "תראו את הפנים שלכם, הם נתנו לנו שמינייה כאילו אנחנו אספניול| בתקשורת החלו כמובן הסקרים לגבי סגל השחקנים:

https://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2020/08/15/15974505528968.Xxx

כמובן שמסי לא רלוונטי, השאלה היא מה לגבי היתר, מי צריך לעזוב מבין השחקנים שחצו את גיל 30: ארתורו וידאל, ג'ורדי אלבה, ג'רארד פיקה, סרחיו בוסקטס, לואיס סוארס. "הפרות הקדושות של ברצלונה" - האם הן חיוניות?

קודם כל לגבי התבוסות של ברצלונה, ב-2016/17 זו הייתה הפתעה מוחלטת לדעתי, בימים שעוד היה להם את ניימאר, הורגשה עייפות מסוימת בקישור אבל אף אחד לא ציפה לזה. רומא נראה כמו משחק של שאננות מבלי להמעיט בערך היריבה, בארסה ההיא לקחה אליפות מרשימה, יותר נכון דאבל, על חשבון ריאל מדריד חזקה (עדיין עם כריסטיאנו וזידאן). בהמשך זה התדרדר. לדעתי בארסה שנה שעברה הייתה נחותה משמעותית מול ליברפול כקבוצה אבל איכשהו הם השיגו מקדמה אדירה של 0:3. אני חושב שהשנה זו הפעם היחידה שהכתובת באמת הייתה על הקיר והסגל מיצה את עצמו. שחקן כמו פרנקי דה יונג שהגיע יתרום יותר בהמשך כמובן, אבל בהתחשב בעלייה המטאורית של פאטי היה עדיף לא להביא את גריזמן, למרות שזה קצת בדיעבד.
    מבין השחקנים בני ה-30+, וידאל הוא הכי פחות פרה קדושה, נמצא מעט זמן בקבוצה, קל לספסל אותו, צריך למכור אותו בכל זאת. אני לא חושב שיהיה חריש עמוק כפי שמצפים. סוארס ייתן גול גדול אבל אחרי שהמשחק גמור..ראקיטיץ' יעזוב לסביליה. השאר יישארו.

15. Raulito Madridista

ברצלונה 'הכריזה' על מצב חירום:

https://estaticos.sport.es/resources/Xxx/5/5/estado-emergencia-1597528633355.Xxx

בתקשורת המקומית נכתב על מצב חירום במועדון עם שלושה שלבי יציאה. ראשית, ברצלונה תודיע על מינוי מאמן חדש על חשבונו של קיקה סטיין שבחר שלא להתפטר. בורסת שמות ארוכה הוזכרה בהקשר התפקיד – החל מאסימיליאנו אלגרי שפנוי, מאוריסיו פוצ’טינו וכן גם תיירי הנרי או רונאלד קומאן| בשלב השני דובר על כך שהנשיא ג’וזף ברתומיאו אינו מוכן להתפטר אך ייתכן והבחירות לנשיאות יוקדמו לינואר 2021. הנשיא חושב שעדיף לא לגרום לזעזוע נוסף ועל כן ימשיך בתפקידו| כמו כן דובר על מהפכה גדולה בסגל השחקנים כולל אלה המוגדרים “הפרות הקדושות” מנהיגי חדר ההלבשה שחצו את גיל 30. לא פחות מ-17 שחקנים עשויים לעזוב. מארק אנדרה טר שטגן, פרנקי דה יונג שהגיע בקיץ האחרון, הבלם קלמנט לנגלה וליאו מסי הם היחידים שמקומם מובטח. אז מי עשוי לעזוב? ג’רארד פיקה שהציע זאת בעצמו, לואיס סוארס, ג’ורדי אלבה, סרחיו בוסקטס ואחרים.

בינתיים, סקר גדול של עיתון “ספורט” בו השתתפו למעלה מ-46 אלף אוהדים, כ-74% בחרו בהנהלה כמקור כל הבעיות. השחקנים קיבלו 21% מהקולות. אריק אבידאל קיבל שלושה אחוזים ורק שניים האשימו את המאמנים סטיין וארנסטו ואלוורדה שפתח את העונה.

מצב נושא:
הנושא נעול.