ברצלונה 2019/20 - פעם שלישית גלידה?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Jefecito, ‏13/7/19.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. סמואל אטו Member

עבור מועדון שאיבד בקלות שחקנים גדולים באמת כמו רונאלדו, פיגו ודי סטפאנו. איבוד של ארתור זה נון אישיו.
    והצד הקולני של אוהדי בארסה? הם בצד של מי שנותן להם כניסה חינם והטבות נוספות.

2. DRORIKO Member

היו הרבה החלטות לא טוב אין ספק, אבל גם הקורונה פה משחקת תפקיד חשוב.

3. Ever Banega Member

כמה כסף יובה מוסיפים?

4. DRORIKO Member

5. RubberSoul Member

לפני הקורונה המצב היה גבולי, והקורונה רק סידרה לנשיא שלנו תירוץ יפה. להביא 3 שחקנים שלא מתאימים רק בגלל השם שלהם, מפאניקה, להכתיב למאמן מה לעשות ואת מי לא לשתף, לא סתם צ'אבי סירב לאמן תחתיו, הוא יודע בדיוק מה קורה שם. יש מועדונים שלא חייבים למכור שחקנים בגלל הקורונה, מעניין למה דווקא ברצלונה כן.

6. סמואל אטו Member

העניין הוא שאין לבארסה אפילו רווח פה.
    הם רק עושים טרייד כדי שספר החשבונות יסגר כמו שצריך, אם היה אפשר להעביר את ארתור ליובה ולקנות אותו בחזרה באותו סכום הם היו עושים את זה, העיקר שירשם רווח נוסף של 70 מיליון העונה.

7. WHITERM Member

"יותר ממועדון"

8. Raulito Madridista

כמה דברים:

1. זה לא סוד שהטרייד בין בארסה ויובה על ארתור ופיאניץ' הוא לא ממש מקצועי. אורי קופר שפך על כך אור: "הטרייד שנולד בחטא". הפרטים היבשים. ברצלונה מכרה את ארתור ליובנטוס תמורת 72 מיליון יורו ובמקביל רכשה ממנה את מירלם פיאניץ' בכ-10 מיליון פחות. חתיכת דיל. עכשיו תשאלו עצמכם את השאלה הבאה: מה מביא את ברצלונה להחליף את קשר נבחרת ברזיל, בן 23 בלבד ועם חוזה לארבע עונות נוספות, תמורת הבוסני, שהוא שחקן מעולה, אבל הגיע לגיל 30 ונמצא במגמת ירידה?
    מצבה הכלכלי של ברצלונה רחוק מלהיות מזהיר ומשבר הקורונה החריף אותו עוד יותר. כדי לאזן את המספרים זקוקה הקבוצה להכנסה של לפחות 40 מיליון יורו עד סוף העונה הפיננסית, כלומר עד מחר, אחרת חברי ההנהלה יצטרכו לשים מכיסם ערבות אישית על ההוצאות בעונה הבאה. הנשיא ז'וזפ מריה ברתומאו וחבריו מנסים כבר זמן רב למכור שחקנים עבור סכום משמעותי לאותה מטרה, פיליפה קוטיניו הוא אולי הדוגמה המובילה, אך ללא הצלחה. ארתור לא היה נמכר אם ברצלונה הייתה מוצאת קונה לשחקן אחר, אבל העסקה התאפשרה רק עם יובנטוס.
    אז אם בארסה מוכרת שחקן בכ-70 מיליון ורוכשת אחר ב-60 איך היא מגיעה לסכום המבוקש? באמצעות טריק פיננסי. כשקבוצות מוכרות שחקן הן רושמות את ההכנסה עליו במכה אחת, עוד באותו היום, אבל כשהן רוכשות שחקן ההוצאה מתחלקת לכמה שנים, לפי אורך החוזה של השחקן

ובמילים אחרות: כשר (דומה לטרייד בין דנילו וקאנסלו, תשאלו את יובנטוס ומנצ'סטר סיטי) אבל מסריח. אני לא זוכר התנהלות בית שימוש כזו כבר הרבה זמן. הם רק דוחים את הקץ, אבל ימשיכו לשדר מסרים שלאוטרו מרטינס רלוונטי, כנ"ל ניימאר.

2. עלו איזה דיווחים על כך שקיקה סטיין שוקל להתפטר אחרי המשחק נגד אתלטיקו מדריד בהתאם לכך שאיבד את חדר ההלבשה.
    קודם כל מאמן זו לא הבעיה הראשונה של ברצלונה, הסגל מלא בשחקנים מבוגרים, ובכל מקרה הוא בחיים לא יוותר על הג'וב מיוזמתו, הייתה לו הזדמנות של פעם בחיים. אבל זה לא סוד שכוחו נחלש והוא נשמע די מנותק במסיבות העיתונאים.

3. לא מדובר בכותרות באתרים במדריד אלא גם ב"ספורט" ו"מונדו דפורטיבו" שמזוהים עם הקבוצה - מתיחות בין ליאו מסי לעוזר הקולני אדר סראביה שחילק הוראות נגד סלטה בזמן שסטיין היה קפוא. גם איבן ראקיטיץ' הגיב בצורה דומה.
    לפעמים השחקנים צריכים את השקט שלהם, מסי לא צריך שיתדרכו אותו בהפסקה, זה בתמונות נראה יותר גרוע ממה שזה.

4. המאזן של ברצלונה בקאמפ נואו מדהים, לא משנה מה עובר עליה, לא חוכמה להשוות לכדורגל של שנות ה-50 וכאלה, ריאל של די סטפאנו או באיירן\אייקס של שנות ה-70, אבל אני בטוח שהאחוזים שלה וממוצע השערים כמעט זהים.

5. צ'אבי התראיין היום ואת הדיבורים על כך שיישמח להגיע אחרי הבחירות, להתחיל 'פרויקט נקי מאפס' - אתם מכירים. הוא אמר משפט יפה: "אני והצוות שלי עובדים קשים ומתכוננים"...ליום הזה..

9. yonmu Member

בהנחה הסבירה שברצלונה תסיים את העונה בלי שום תואר, אני די משוכנע שצ'אבי יהיה הבחירה.
    אני לא מסכים לגבי הניתוח של המצב של הסגל והתקציב. עם מאמן חדש ומסי ישן יש המון מרחב תמרון -
    סוארז, גריזמן, דמבלה, קוטיניו - כל אחד מהם עשוי לעזוב ולשנות את המאזן התקציבי בצורה דרמטית.

הסגל בהחלט בעייתי מבחינת גילאים בקישור - פיאניץ (30), רקיטיץ (32), בוסקטס (31) ווידאל (33),
    אבל מעבר לזה יש רק את מסי (33), סוארז (33), אלבה (31) ופיקה (33).
    בפועל בקלות אפשר להחליף שחקן אחד או שתיים בשנה בלי שום זעזוע דרמטי.

בקיצור, מכירה אחת טובה ומאמן טוב הופכים את הקבוצה הזו ברגע למועמדת לטראבל.
    זו לא רק מעצמה כלכלית, אלא מעצמה כלכלית עם מסי. נקודת פתיחה טובה יותר מכל מועדון אחר בעולם.

10. Ohad_Glr Member

ככל הנראה תהיה פנייה לצ'אבי. עבורו, לדעתי, זאת ממש דילמה- מצד אחד המצב של ההנהלה בקאנטים וגם המצב הפיננסי. מצד שני זאת אולי ההזדמנות האחרונה שלו לאמן את מסי בשיאו (כי אי אפשר לדעת לכמה שנים ישאר המאמן הבא).

11. סמואל אטו Member

צ'אבי לא מעוניין לעבוד עם ההנהלה הנוכחית ולכן קשה לראות אותו מסכים להגיע עכשיו. טיימינג נוראי עבורו.

העונה הקרובה הולכת להיות פשוט בזבוז של זמן עבור מועדון שצריך יותר תכניות ארוכות טווח אבל נמצא בשנתו האחרונה של הנשיא וההנהלה הנוכחיים. חבל על הזמן.

12. Raulito Madridista

זה לא שריאל מדריד מציבה איזה רף לא יאומן, עונה די חלשה שלנו, כמובן שהמטרה הגדולה של בארסה היא לזכות בצ'מפיונס אבל משום שצ'אבי כן השתפשף מעט והיה שחקן עבר כל כך גדול ואני בטוח שאחד השיקולים שלו הוא 'לא לפספס את מסי' - אז הוא כן יוכל להביא אפקט מיידי. מעבר לכך א, אחד לא יתלה אותו במקרה של חוסר הצלחה. לא צריך להשוות לפפ, הוא כן יוכל לעבוד. הסגל על הנייר לא כזה גרוע, זה נכון, הוא קצת זקן. אבל אין מצב שגם קוטיניו, גם דמבלה וגם גריזמן יישארו בקבוצה להערכתי ואני לא יודע מה לגבי לאוטרו.

קצת מספרים מ"בארסה מאניה" על העונה הנוכחית בליגה:

ואלוורדה: 19 משחקים - 11 ניצחונות, 4 תוצאות תיקו, 4 הפסדים. 2.08 נקודות פר משחק.
    - סטטיסטית, אחראי לסיבוב הראשון הכי גרוע של בארסה מזה 12 שנים, למרות לוח משחקים קל משמעותית מהחצי השני (משחקי בית נגד ריאל, ולנסיה, סביליה).
    - שיאים שליליים גם בכיבוש וגם בספיגות שערי ליגה מאז 2007
    - שיוויון נקודות בטבלה (יש לציין שלמדריד גם היה חצי פחות מוצלח מהחצי השני ועדיין היינו בשיוויון)
    - 0-0 ראשון בקלאסיקו בפעם הראשונה מזה 20 שנה כמעט (והמשחק היה בקאמפ נואו)
    - ניצחון אחד ב-6 המשחקים האחרונים שלו לפני שפוטר

סטיין: 14 משחקים - 9 ניצחונות, 3 תוצאות תיקו, 2 הפסדים. 2.23 נקודות בממוצע למשחק.
    - ירידה בממוצע הכיבושים
    - ממוצע ספיגות טוב יותר
    - נקודה מאחורי מדריד בטבלה
    - הפסד בקלאסיקו בברנבאו

בכל המסגרות: אחוזי הצלחה כמעט זהים לשניהם, של ואלוורדה שוב נמוכים קצת יותר.
    סטיין: 12 ניצחונות, 4 תוצאות תיקו, 3 הפסדים.
    - הוסיף הדחה מהגביע בסן מאמס
    ואלוורדה: 16 ניצחונות, 6 תוצאות תיקו, 5 הפסדים.
    - הוסיף הדחה בחצי גמר הסופרקופה

13. Raulito Madridista

1. עדכון ב-AS לגבי עוסמאן דמבלה - לא צפוי להיות כשיר למשחק נגד נאפולי בתחילת אוגוסט, הוא יוכל רק לחזור לאימונים. היפותטית יוכל לשחק בגמר ליגת האלופות ב-23 באוגוסט אם וכאשר אבל יהיו לו שמונה חודשים בלי כדורגל.
    2. כריסטוף דוגארי עם ציטוט מעורר מחלוקת בצרפת: "אני לא מבין לעזאזל ממה גריזמן מפחד - ממישהו שהוא 1.50 וחצי אוטיסט" (ליאו מסי). [לא מבין למה נותנים במה לדברים כאלה]. אחותו של גריזמן לפי הדיווחים עשויה להגיע לברצלונה כדי אפילו לשוחח עם ההנהלה. גריזמן זוכה לחיזוקים מצד מאמנו בסוסיאדד, לאסרטה, ולפי מה שנכתב הוא כן פוזל לאנגליה. מי שנחלץ לעזרתו היה לואיס סוארס שהגיב לו על תמונה באינסטגרם עם מסר ברור: "תמיד חיובי".
    3. כותרות העיתונים בתקשורת: "עתיד לא בטוח" - לגבי קיקה סטיין בשער "ספורט" ובמונדו דפורטיבו שוב טענו לקיפוח לגבי שיפוט עם טבלאות כמה פנדלים היו לזכות ריאל, כמה זמן לא הורחק לה שחקן ועוד.

נראה שהרגע הכי טוב במועדון היה בקבוצת הכדורסל דווקא עם סגירת המעגל המרגשת של שאראס. בספורט5 מיכאל וינסנט כתב על המצב של גריזמן. אני לא יודע אם "קללת ניימאר" נכונה אבל מה שבטוח הוא שעוסמאן דמבלה (כישלון, תמכרו אותו כבר) לא היה כוכב באחת הקבוצות הטובות בעולם ולגבי השלושה לא בדקו עד כמה הם מתאימים לסגנון המשחק או שיש להם עמדה במערך. זה הצליח עם דויד ויאה והנרי אבל לא תמיד מצליח. רכישה של ניימאר לא הייתה אפשרית ואם לא היה מגיע אף אחד אז גם היו תלונות...

14. Raulito Madridista

https://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2020/07/03/15938026406315.Xxx

עוד פצוע כרוני בברצלונה, גם הוא צרפתי - הבלם סמואל אומטיטי שהעלה סטורי מוזר באינסטגרם: "הייתי רוצה כוחות מיוחדים שיאפשרו לי לחזור לעבר. לא הייתי משנה משהו אלא רק לחיות מחדש את הזמן הזה שהייתי מאושר ולא באמת ידעתי את זה". נזכיר כי הבלם סובל מפציעה בברכו השמאלית ולא ישוב העונה ככל הנראה. הוא שיחק העונה בקלאסיקו בברנבאו אך סיים עונה מאכזבת עם 18 הופעות בלבד, כשב-2018/19 שיחק 15 פעמים בלבד ואין ממש זכר לשנתיים הראשונות הטובות שלו במדי הקבוצה.

15. avicii Member

מאז המונדיאל,אומטיטי פיספס יותר משחקים מאשר שיחק בהם.

מצב נושא:
הנושא נעול.