ברצלונה 2019/20 - פעם שלישית גלידה?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Jefecito, ‏13/7/19.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Raulito Madridista

הוא הגיע כ"רכש פאניקה" אחרי עזיבתו של ניימאר ואפשר היה להבין, אין מצב שברצלונה לא הייתה מגיבה, ופיליפה קוטיניו היה בעדיפות ראשונה אך הוא לא היה עוזר לשמירה על 4:3:3. לא יקרה כלום אם ייפרדו ממנו אחרי שלוש שנים. יש לי לא מעט סימני שאלה לגבי האיכות שלו - הוא מסוגל לתת פס לגול? הוא לא מכדרר יותר מדי? התנועה שלו לעומק מספיק חכמה? ודבר אחד ברור: הוא לא מתאים לסגנון של ברצלונה, וזה מעבר לכל המסביב.

2. Ever Banega Member

מסכים שהוא לא כל כך מתאים כרגע לסגנון של בארסה, ושאולי באנגליה הוא יצליח יותר.
    אבל לגבי השאלה אם הוא מסוגל לתת פס לגול, חד משמעית כן. הבנאדם היה מקום שני בבישולים בגרמניה.

3. Raulito Madridista

אני אחדד: הוא שחקן כנף במלוא מובן המילה, יכול לרוץ ולהשיג את המגן שלו ולהוציא כדור רוחב או להרים. הוא לא יכול לתת כדור עומק כמו שחקן ברצלונה ממוצע בימים הגדולים שלה, תיזכר כמה מוסרי על היו לה ואלה לא חייבים להיות צ'אבי ואינייסטה אלא גם ראקיטיץ' וניימאר שיודע למסור ולמסי ולסוארס הוא היה מוסר בניגוד לחבריו בפ.ס.ז'. לטעמי, שוב, הגישה שלו מחורבנת ומילא הוא היה עונה על המגרש - זה לא ככה כי הוא כל הזמן פצוע. הרכישה שלו הייתה כישלון, נקודה, גם אם באותו הזמן אפשר היה להבין את זה שבארסה הייתה בברוך כשניימאר עזב (כנראה במועדון לא ממש האמינו עד לרגע האחרון שזה יכול לקרות). שיציעו לדורטמונד את דמבלה ועוד כסף בעד סאנצ'ו זו נראית לי עסקה טובה. סאנצ'ו גם כן שחקן אגף אבל הגישה שלו אחרת, צעיר יותר, וזה ברור שהוא יעזוב.

4. סמואל אטו Member

אם אתה חושב שהוא לא יודע למסור לעומק כנראה שלא ראית אותו משחק.

5. Ever Banega Member

בברצלונה הוא הראה את יכולת המסירה שלו הרבה פחות מאשר בדורטמונד, שם זה היה מעבר לכדורי רוחב.

6. סמואל אטו Member

אם זה כל מה שיש לפירפו להציע אז מה הפלא שואלוורדה מעדיף את סמדו במקום.

7. Civil Anti Madridista

Messix,

הטוב בהיסטוריה ממשיך לעשות היסטוריה.

oFiRzZz אוהב/ת את זה.
  8. Raulito Madridista

הכותרת של שער הספורט הייתה 'לכדורגל יש רק אלוהים אחד'. אני בטוח שקראתם פולואים רבים להנאתכם, הנה זה שלי בספורט1 על הבוקר. גם העובדה שברצלונה עברה את ריאל מדריד ויש לה 12 כדורי זהב, יותר מכל קבוצה אחרת - זו אחלה פיקנטריה.

בכל מקרה במארקה דיברו על השינוי הגדול שעבר, החל מתווית הפנים והשיער ועד למנהיגות, שימו לב למספרים שלו - עד כדור הזהב הראשון בדצמבר 2009 ומה שקרה מאז: עד אז כבש 91 שערים ב-175 משחקים וזכה בעשרה תארים. ב-2009/10 זכה גם לראשונה בקריירה בתואר הפיצ'יצ'י - מלך שערי הליגה בספרד. באותה עונה, מסי וברצלונה גברו על ריאל מדריד של פלגריני במירוץ האליפות כשהשיגו 98 נקודות ליגה. הוא זכה בטרבל נוסף ב-2014/15, הפעם עם לואיס אנריקה על הקווים ולואיס סוארס וניימאר כחלק משלישיית ה-"M-S-N", וקיבל את כדור הזהב החמישי שלו. כן, הוא הוביל 2:5 על כריסטיאנו רונאלדו. המספרים שלו מדהימים. בעשור שחלף מהזכייה בכדור הזהב הראשון ועד השישי, מסי כבש 522 שערים ב-522 משחקים - שער במשחק, רשם 377 ניצחונות. עד לדצמבר 2009 הוא ניצח ב-66% ממשחקיו, מאז הנתון קפץ ל-72% כשבאמתחתו 24 תארים. הוא האריך את חוזהו בקבוצה שלוש פעמים.

9. yonmu Member

עצם היכולת של רונאלדו לתת פייט - כלשהו - למסי כשהוא כל כך נחות ממנו מבחינת כדורגל זה ההישג הגדול שלו.

הזכייה של מסי מוצדקת לגמרי. התחושה שאומרת שואן דייק קופח כי הוא שחקן הגנה מתעלמת מעובדה פשוטה -
    בהצלחה של ליברפול יש עוד שותפים משמעותיים (אליסון, סלאח, מאנה, פירמינו ובעיקר קלופ).
    בהצלחה של ברצלונה אין שום שותפים משמעותיים (אולי למעט טר-שטגן).
    מסי הוא 90% מברצלונה. ואן דייק הוא 20% מליברפול.

oFiRzZz ו-Jefecito אוהבים את זה.
  10. Raulito Madridista

כתבתי את משנתי על כדור הזהב בפורום העולמי, אתה מוזמן. אני לא אוהב את הדיבורים האלה כאילו רונאלדו ומסי מבחינת כדורגל זה עולם אחר גם אם מסי מוכשר יותר. רונאלדו לא נגר בהשוואה אליו גם אם הכדורגל שלו פחות אסתטי. מה עם משחק ראש? מהירות? הפיניש הגדול שהיה לו בשתי רגליים? וכן נכון לעכשיו זו הגרסה הכי עצובה של רונאלדו ויש תחושה שהסוף מתקרב, זה לא שהוא תמיד היה ככה. בעבר הוא גם היה להטוטן והאכיל את המגנים בפרמיירליג מרורים עם הדריבלים בכנף.
    הדיון שלי הוא אחר - וירג'יל ואן דייק שינה את ליברפול בצורה ניכרת אבל שים אותו בבלאגן של ריאל מדריד ותראה בלם פחות טוב, אין מה לעשות. זכייה שלו הייתה מוצדקת לדעתי וגם הזכייה של מסי היא מוצדקת. למסי אגב יש עוזר בברצלונה: ההוא בין הקורות, טר שטגן או משהו כזה.

העניין הוא אחר, אתה לא תשמע מאף אוהד ברצלונה ולו 1% של ביקורת על מסי נניח על ההדחה נגד רומא בליגת האלופות, וזה לא היה משחק טוב שלו בניגוד למחצית הראשונה באנפילד.

11. zivmay Member

אם העולם היה הוגן, מסי היה זוכר ב9-10 כדורי זהב, כמעט בכל עונה הוא הוביל את כל הקטגוריות, או לפחות היה בטופ 3. תוסיפו לזה אין ספור תארים. לכל פעולה שלו יש תכלית, הלוואי שהייתה סטטיסטיקה לגבי איבודי הכדור שלו לעומת אחרים ( והוא שחקן התקפה!), אני בטוח שלכולם פה תיפול הלסת.

oFiRzZz, Jefecito ו-Civil אוהבים את זה.
  12. סמואל אטו Member

להעביר ביקורת על מסי בגלל משחק לא טוב ברומא? הבן אדם זכה ב-4 אליפויות אירופה עם ברצלונה, נראה לי שהוא הרוויח את הקרדיט הזה.

oFiRzZz אוהב/ת את זה.
  13. Clichy COYG

@yonmu
    ואן דייק שווה יותר מ20%. עד שהגיע ליברפול הייתה קבוצה מלהיבה וקצת מפוזרת (עם סלאח, מאנה ופירמינו) ומאז שהגיע נהפכה לקבוצה היסטורית ולא בכדי. לדעתי, ועל אף כל הכוכבים שיש שם, התלות של ליברפול בו היא אולי הכי מובהקת למעט זו של בארסה במסי.

לגבי רונאלדו VS מסי -
    מבחינת כדורגל נטו אין פה מקום להשוואה בכלל. יתרה מזאת, מבחינת סט יכולות אני לא בטוח ששחקנים כמו ניימאר ודה בריינה נופלים ממנו כל כך.
    העניין* עם רונאלדו הוא שהוא שומר על עצמו מבחינה פיזית בצורה חולנית והביא לידי שלמות תכונות די "אפורות" איך יעילות כמו מיקום ותזמון.

*וכמובן יש את הקטע המנטלי שכבר דיברו על זה מספיק.

14. yakov_y YNWA

על סמך מה אתה רושם את זה ?
    ברצלונה לא גרועה בלי מסי כמו שמתארים, בעונה שעברה השיגו תוצאות מעולות בלעדיו, זאת סטגימה.
    למעט עמדת הבלמים (אם אומטיטי בכושר אז הסיפור אחר) איפה יש בעיה בברצלונה ?

ואן דייק החשוב ביותר בליברפול, פאביניו אפשר למצוא תחליפים, השלישייה גם, אליסון משמעותי מאוד אבל לואן דייק אין מחליפים, שחקני ההגנה בלעדיו נראה לפני שנתיים זוועה, הסטט׳ לפני ובזמן ואן דייק מטורפת, הוא כשיר תמיד אז לא שמים לב.
    ביום שואן דייק לא יהיה כשיר ליברפול עם כל הכבוד להרכב האדיר בבעיה.

אני מעדיף שואן דייק יהיה כשיר כל העונה ולא שחקן אחר, מעדיף לשחק בגמר איתו ולא עם אליסון אם אני צריך לוותר על מישהו.
    אדריאן החלש עם ואן דייק נראה שוער אחר, הבלמים גם, קאריוס אפילו.
    אתה תעדיף את מסי או טר שטגן בגמר אלופות ? אפילו שיש את נטו.
    אני מעדיף ואן דייק לפני כל אחד אחר.
    ובנוסף, 9 שערים ב-2019, הפסד אחד וסטט׳ מטורפת (כמובן שיש הרבה יותר על הדשא ממספרים).

מאמן אחר היה מוציא מהסגל של ברצלונה יותר, יש סביב מסי שחקנים נהדרים, מאמן ובלם אלה הבעיות (והנהלה).

15. yakov_y YNWA

פחות טוב ??????

ואן דייק הגיע להגנה הרבה יותר גרועה בליברפול, הוביל את סאות׳המפטון למקום 6, לקח את הולנד מהשפל, ההשפעה שלו מטורפת.
    תוסיף שבניגוד לריאל בליברפול שיטת המשחק ממש קשה לשחקני הגנה.
    שחקני הגנה בליברפול וסיטי משחקים קשה יותר בגלל שיטה, אצל סימאונה לדוגמא קל לשחקני הגנה וגם לשחקני ברצלונה בגלל מסי וסגנון המשחק של היריבות.

ואן דייק בריאל וריאל הטובה באירופה, קשה לי להאמין שסלאח/מאנה יישנו את ריאל לגמרי.
    דרך אגב, אובלק או קוליבאלי או דה חאה גם יכולים לשנות את ריאל.

מצב נושא:
הנושא נעול.