ברצלונה 2019/20 - פעם שלישית גלידה?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Jefecito, ‏13/7/19.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Raulito Madridista

הכל התחיל לפני 15 שנה
    . ה-16 באוקטובר 2004, ברצלונה של פרנק רייקארד התארחה במשחק חוץ אצל אספניול. בדקה ה-84 הילד הצעיר העונה לשם ליאו מסי נכנס לשחק עם החולצה מספר 30 על הגב. הוא היה בן 17 שנה ו-22 ימים והפך לשחקן הצעיר ביותר שמשחק בבארסה. שיא שנשבר כמובן בהמשך על ידי אנסו פאטי. מאז, אפשר לומר: השאר היסטוריה. מסי זכה עם ברצלונה ב-34 תארים והפך לכובש המצטיין בתולדותיה (את שער הבכורה כבש באותה עונה נגד אלבסטה בחודש מאי, לאחר בישול של רונאלדיניו), והוא יוכל להיות גם שיאן ההופעות (רחוק 75 משחקים מצ'אבי).

לכבוד המאורע, חברת אדידס, לה מסי נותן חסות כבר שנים רבות, עיצבה עבורו נעליים חדשות בצבע אפור זהב עליהן כתוב: "MESSI 15 YEARS NEMEZIZ". קפטן ברצלונה ינעל אותן במהלך שני המשחקים הקרובים - בשבת הקרובה נגד אייבר וכן באמצע השבוע נגד סלאביה פראג בליגת האלופות. מסי עצמו הסתפק במשפט צנוע: "זה מרגש, וזה עדיין לא נגמר".

בינתיים אלופת ספרד מתחילה בהכנות לקראת המשחק הקרוב והסטטיסטיקה מעודדת. הפעם האחרונה בה בארסה הפסידה לאחר פגרת נבחרות הייתה ב-10 בספטמבר 2016, אז נכנעה 2:1 לאלאבס בקאמפ נואו. מאז עברו שלוש שנים ובפרק הזמן הזה ניצחה ברצלונה 8 משחקים וסיימה עוד 4 בתיקו. עם אנרסטו ואלוורדה עצמו, המאזן עומד על שישה ניצחונות ושלוש תוצאות תיקו. לואיס סוארס (9 שערים) ומסי (7 שערים) בדרך כלל חוזרים היטב מהפגרה.

דבר נוסף - באתר Goal ממשיכים בפרוייקט הרכב העשור של הקבוצות הגדולות והחליטו שלא לכלול את ניימאר ב-11 של ברצלונה, במקומו הציבו את דויד ויאה יחד עם ליאו מסי ולואיס סוארס בהתקפה.

2. Civil Anti Madridista

3. Jefecito Member

אשכרה יש לו יותר נעלי זהב מאשר נעליים רגילות.
    D10S

4. Jefecito Member

אומטיטי נפצע שוב ולא יהיה בסגל למשחק מחר בליגת האלופות.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

5. SaSa Member

ואני תהיתי לעצמי אחרי המשחק בשבת אם לוואלורדה יהיו ביצים להמשיך עם הצמד הצרפתי במרכז ההגנה..

6. סמואל אטו Member

אין משחק בשבת, אומטיטי ורוברטו פצועים...
    אפשר כבר לנחש ב-95% את ההרכב למחר.
    נשאר רק לחשוב מי מבין בוסקטס ו-וידאל יפתחו.

7. Jefecito Member

כ''כ חבל על אומטיטי. נתן עונה אדירה לפני 2 עונות והפציעה הרסה הכל. רוצה לראות את טודיבו מחר.

8. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

yonmu אוהב/ת את זה.
  9. סמואל אטו Member

אפשר לסכם את אתמול בלילה במילה אחת - קטסטרופה.
    קטסטרופה של משחק.
    קטסרטרופה של ניהול משחק.
    קטסטרופה של יכולת מהשחקנים.

הנתון שהצ'כים רצו 15 ק"מ יותר אומר הכל, וזה מבזה.
    הגיע הזמן לשחוט כמה פרות קדושות(פיקה, בוסקטס, סוארז - i'm looking at you).

SaSa ו-Jefecito אוהבים את זה.
  10. Jefecito Member

משחק בזיון, אחד הנצחונות הכי מכוערים שראיתי של ברצלונה. מול קבוצה יותר איכותית היינו מפסידים פה.

בנושא אחר, מסי הוא השחקן הראשון בהיסטוריה שכובש במשך 15 עונות רצופות של ליגת האלופות.

https://scontent.fhfa2-2.fna.fbcdn.net/v/t1.0-0/p526x296/74367507_10159047923749899_3780268564255080448_n.Xxx?_nc_cat=102&_nc_oc=AQl7YC6CMI-n5EX0e7sNVFASu1fWTUBnsc236IkIxqafLZBqKUMiv9NGhOhLv01iNpM&_nc_ht=scontent.fhfa2-2.fna&oh=d472ce7bfaefee67c1048855d480970c&oe=5E16920A

11. סמואל אטו Member

אגב, עוד נתון(מדאיג) אתמול על מסי: מסירה אחת בלבד לגריזמן.

12. zivmay Member

וואלורדה חלש. הוא טוחן את פיקה, לנגלה, דה יונג,סוארס וגריזמן, למרות שיש לו על הספסל שחקנים לא פחות מבטיחים. פיקה ולנגלה לא מסתדרים ביחד, טודיבו מספיק אגרסיבי מהיר וטכני בשביל לשחק בחלק מן המשחקים. סוארס כבר לא עומד על הרגליים ולא זז בהגנה, כנל גריזמן. פאטי ודמבלה יכולים לשבור כל הגנה בעולם יחד עם מסי, תן להם לשחק.
    לא יודע אם המאמן הזה סתום או שהוא פשוט לא יודע להתמודד עם כוכבים. אפילו זידאן הושיב את רונאלדו בספסל מספיק משחקים וזה פעל לטובתו.
    בארסה עם אחד הסגלים היותר טובים שלה בשנים האחרונות, אבל אין מי שייקח אחריות על כל החגיגה.

13. Raulito Madridista

ואולי עם כל ההתקפה הנוצצת על הנייר לבארסה יש שוער הרבה יותר טוב מריאל מדריד (טר שטגן אמר שההדחות בחצי הגמר היו פסיכולוגיות ובלי קשר יש כאן קפטן עתידי) וגם את ליאו מסי כמובן והקבוצה חרבנא. דה יונג וארתור טובים אבל הם לא יעשו את ההבדל לדעתי לאורך זמן.
    הטבלה שרצה עכשיו ברשתות החברתיות ולא רק שם: מאז עונת 2016/17, כובשי השערים של בארסה בליגת האלופות: 1) ליאו מסי - 30 שערים| 2)שער עצמי - 8 שערים 3) לואיס סוארס - 7 שערים 4) ניימאר - 4 שערים

14. סמואל אטו Member

במקום להתרכז ב-"שער עצמי" עדיף להתרכז בכמות העלובה של סוארז(במיוחד ביחס לתרומה שלו למשחק השוטף) ובכך שניימאר כבר 2 עונות ושלושה מחזורים לא בקבוצה ועדיין במקום הרביעי.

15. Raulito Madridista

ליאו מסי התראיין ל-TyCSports. קפטן בארסה חוזר לשער הבכורה במועדון ומדבר על רונאלדיניו, מסמן את הקופה אמריקה בארגנטינה כמטרה הברורה של הנבחרת וגם על ה-VAR ופתיחת העונה הקשה.

על ה-VAR: "אני אוהב את ה-VAR אבל רק אם משתמשים בו היטב. אני לא אוהב את זה שהמטרה היא שיסיר את הספקות והוא עדיין לא עושה את זה. בסופו של דבר הכל עדיין נקבע לפי העין של השופט שלא משתמש בזה מספיק. זה טוב מאוד אבל לא מנוצל היטב".

הפציעות: "הגעתי נחוש עם מוטיבציה גבוהה לאחר החופשה והתחלתי מיד עם אימונים חזקים, לא הייתי צריך לעשות את זה. התאמנתי כאילו אני כבר בחודש של אימונים. אבל זהו, אני מרגיש חזק וקיבלתי את קצב המשחק בחזרה".

השער הראשון בבארסה: "מסרתי לרונאלדיניו, נעתי לעומק וחיכיתי. הוא שלח מסירה נהדרת. וכבשתי אבל השער נפסל. אהבתי את זה שביטלו לי את השער, זה גרם לי להיות בטירוף. בהמשך שוב קיבלתי מסירה מרונאלדיניו וכבשתי שער דומה".

השותפים של מסי: "רונאלדיניו עזר לי מאוד, נכנסתי לחדר ההלבשה בגיל 16-17 וראיתי את כל השחקנים הגדולים האלה, "מפלצות". הוא גרם לי להרגיש בנוח, להרפות את הלחץ. בהמשך, על המגרש, הוא תמיד חיפש אותי למרות ששיחקנו מעט ביחד. צר לי שלא שיחקתי איתו יותר". כשנשאל על לואיס סוארס ענה: "התרגלנו זה לזה מהר מאוד, אנחנו מכירים אחד את השני מצוין. יש לנו ילדים באותו גיל, אנחנו חיים כל יום יחד כבר חמש שנים. גם עם קון (סרחיו אגוארו) יש לי קשר מעולה אבל רחוק יותר". על רונאלדו נזאריו אמר: "הוא היה פנומן, החלוץ הטוב ביותר שראיתי, כל מה שהוא עשה היה מרשים מאוד".

הפרישה בברצלונה: "אני לא רוצה לעזוב. יש לי חלום ילדות לשחק בניואלס ולחוות את הכדורגל הארגנטינאי אבל אני לא יודע אם זה יכול לקרות, יש לי משפחה וזה לפני הרצון שלי. אני גר במקום שנותן לי הכל, תודה לאל, יש לי שלושה ילדים ואני רוצה להבטיח להם עתיד מרהיב. לטיאגו יש את החברים שלו. כשאנחנו נוסעים לארגנטינה לחודש הוא רוצה לחזור לספרד".

נבחרת ארגנטינה: "בספרד אם אתה מפסיד שום דבר לא באמת קורה אבל בארגנטינה אתה לא יכול לעזוב את הבית, זה מטורף, אנשים חיים ככה. זה היה החלום שלי ללבוש את מדי הנבחרת. הגענו לגמר הקופה אמריקה וגם לגמר המונדיאל וזה לא דבר קטן. עשינו הכל כדי לנצח וזה כאב לנו שלא הצלחנו לשמח את כולם. אנחנו צריכים לזכות בקופה הבאה שייערך בארגנטינה. הרגעים היפים שלי בנבחרת? לאחר ההפסד לקולומביה במוקדמות מונדיאל 2014 משהו השתנה ולא הפסדנו עד לגמר המונדיאל. נהנינו בכל יום".

הסגנון שלו: "אני לא סקורר טיפוסי, אני לא חלוץ, מעדיף לשחק מאחור, לגעת הרבה בכדור וליצור. אני לא חיי רק על שערים. אם אני מבלה הרבה זמן בלי לגעת בכדור זה מתסכל אותי, רוצה להיות קרוב לכדור. אני הרבה יותר קשר היום. למדתי לווסת את עצמי ולמצוא את הרגע המתאים לעשות פעולות ולהתאמץ".

מצב נושא:
הנושא נעול.