ברצלונה 2016/17 - המסע להגנה על התואר:: מסי מפרק את פפ, סוארס זוכה בנעל הזהב

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Civil, ‏16/7/16.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Die Werkself wir sind die Macht am Rhein

זה היה מהיר - אנדרה גומש עבר לבארסה.

2. Civil Anti Madridista

http://up416.siz.co.il/up3/jmrae1m0dnlw.Xxx
    וי ראשון לבלאוגרנה במאבק מול הבלאנקוס העונה: אנדרה גומש סגר בברצלונה, החתימה בשבוע הבא
    בימים האחרונים זיגזגו הכותרות בברצלונה בין לוסיאנו וייטו לקווין גאמיירו, אבל הרכש הבא של לואיס אנריקה הוא דווקא הקשר של ולנסיה בעונה החולפת, וזה שהיה ממש על סף מעבר לריאל מדריד. העטלפים יקבלו עבור הפורטוגזי 35 מיליון יורו יחד עם בונוסים שונים בשווי של עד 20 מיליון יורו נוספים. גומש שיחק בשתי עונות האחרונות במדי ולנסיה ובמהלכן רשם 75 הופעות בכל המסגרות וכבש תשעה שערים. בנוסף, היה שותף מלא לזכייה ההיסטורית של נבחרת פורטוגל ביורו האחרון. לאור ההחתמה הזו מי שעשוי לראות את הדלת החוצה הוא ארדה טוראן שלא הצליח להשתלב וזכה למטח של ביקורות בתקשורת, וחוסר שביעות רצון מהצוות המקצועי. האם מדובר במחטף של הקיץ? ימים יגידו.

גומש הוא הפורטוגזי הראשון במועדון מאז דקו, והוא גם הרכש הרביעי של בארסה בקיץ הזה אחרי דניס סוארס, אומטיטי ולוקה דין - כל הארבעה בני 22

ברשתות החברתיות כבר מיהרו להסתלבט על המארקה בדרך מאוד יצירתית עם מיטב כתבות השער שלהם:
    http://up416.siz.co.il/up2/mjzj3fgu5yng.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏22/7/16
  3. Raulito Madridista

מרוצה מאוד מהעיסקה, ולמרות שבארסה סגרה עם ולנסיה על סכום שפוי יותר ממה שדובר בהקשר ריאל מדריד - שמח שהוא לא אצלינו. אוברייטד וחוץ מזה שחקן שלא מתאים לנו ואנחנו לא צריכים אותו. בארסה מעמיקה יפה את הסגל ומגיע לה כל הכבוד וזה גם נורא סקסי "לנצח את ריאל מדריד" במאבק על שחקן. עם ולנסיה אסור לעשות עסקים(אני זוכר את הפיצוץ עם עסקת דויד ויאה, משהו שממש איכזב אותי) מאז ימי מיאטוביץ. לא נורא, הפורטוגלי הכי טוב בבארסה היה ויישאר פיגו.

המארקה וגם האס הם עיתוני ספורט הרבה יותר מאשר הזבל שיוצא בברצלונה מהסיבה הפשוטה: למרות שהם מזוהים עם קבוצה מסוימת - הם לא מתעלמים מקיומה של היריבה. כשריאל לקחה את הדסימה בשער האל-מונדו והספורט בקושי כתבו משפט.

חסר רק חלוץ להשלמת הפאזל של בארסה ונראה שגאמיירו יהיה באתלטיקו ו-וייטו בסביליה. אהה וכן גם להיפרד מכמה שחקני הגנה כושלים.

4. Ever Banega Member

באקה? או ששוב התבלבלת בינו לבין גאמיירו?
    מצד אחד מאכזב שבסוף מוכרים את גומש רק ב35 (לא יודע מה בדיוק הבונוסים אולי הם כאלה עם סיכוי טוב להתממש) מצד שני גם 35 זה המון עליו לא יודע איך הגיעו למספרים האלה בכלל.

5. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

שחקן בסגנון המתאים, השאלה היא האם הוא מספיק טוב. הרבה הייפ סביב השחקן והוא הצדיק אותו לא פעם, אבל אני מאמין שכל מי שראה אותו מספר רב של פעמים ראה שהוא לא שחקן שמביא את היכולות שלו שבוע אחר שבוע ויש גם מספיק סימני שאלה.

6. k_700 Member

סימני שאלה בעיקר סביב הכשירות לאורך תקופות ארוכות.

אבל הוא עדיין צעיר.
    ההתרשמות הראשונית שלי ממנו דווקא טובה מאוד, הוא גבוה ונותן לך הרגשה קצת גמלונית עד שהוא נוגע בכדור, מאוד טכני, גם יחסית מהיר לגובה שלו, דריבל טוב, מוסר טוב.
    יכול להתברר כהצלחה שם.

7. סיונרה Member

שנה שעברה ריאל ניצחה במאבק על דנילו, ראינו לאיפה זה הביא אותנו.

8. Ever Banega Member

את האמת לא זכור לי הייפ סביבו לפני שפורסם שמועדונים גדולים הציעו עליו הצעות ענק, כלומר לא היה הייפ סביבו עקב יכולת על המגרש.

9. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

מאז שהגיע לולנסיה מדברים עליו כשחקן וורלד קלאס, אפילו כאן בפורום אגב, בזמן שעל המגרש לצד משחקים טובים יותר היו לו הרבה משחקים סתמיים (וזה לא קשור רק לכשירות).

10. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

לשם שינוי אפשר לראות קיץ שקט ומסודר של ברצלונה. החתמות נקודתיות נכונות עם מחשבה לטווח הארוך, אך כבר עכשיו מדובר בצעירים - שלפחות על הנייר - צפויים להיות טובים יותר מקודמיהם בתפקיד ולתת אימפקט חשוב על הסגל של ברצלונה ועל היכולת של אנריקה לאלתר במהלך העונה. לפי מה שאנריקה עצמו אמר אני מניח שכל מה שנשאר כדי להשלים את הסגל זה חלוץ. זה שיפור גדול מאוד אחרי השנתיים האחרונות.

11. Raulito Madridista

* שלא תחשבו שאני מעריץ של קרלוס באקה או משהו אבל נכון זו הפעם החמישית שאני מתבלבל משום מה, אוף.

לגבי ברצלונה: תראו אני חושב שכל שחקן שתשימו ליד אינייסטה ובוסקטס ייראה כדורגלן נפלא ואני לא בא לזלזל בראקיטיץ', אבל קל להשתלב שם, זו אותה שיטה שרצה שוב ושוב ושוב הרבה זמן וברצלונה נראית יותר קבוצתית מריאל מדריד למשל(אתלטיקו היא בעלת סגנון אחר אבל כן גם היא חוטפת כדור מייד). רוצה לומר שגם אם גומס יצליח אני לא חושב שזה היה רכש מספיק טוב לריאל מדריד. לא רואה בו אלמנטים שאין למודריץ' למשל ולא הייתי רוצה לפסול את קובא למרות עונת פתיחה לא מספיק טובה. גם כשדיברו על מעבר לריאל מדריד המחירים היו גבוהים הרבה יותר.
    הסגל הנוכחי של ברצלונה נראה עמוק, עשיר וטוב, אחרי כמה שנים היא הפסיקה לחלטר בכל הקשור להגנה. יכול לומר לכם שבקיץ 2006 אחרי שבארסה זכתה בליגת האלופות וכן באליפות ספרד, עם הגנה טעונה שיפור לדעתי - היא צירפה את זאמברוטה וטורהאם מיובה ואני חשבתי שרק חסר את בופון שירד ליגה כמובן גם כן והחליט להיות נאמן - כדי להפוך אותה לקבוצה פשוט מושלמת. אבל זאמברוטה וטורהאם* לא התאקלמו ודווקא ריאל מדריד זכתה בשתי אליפויות. בהחלט חסר לברצלונה חלוץ כדי להשלים את הפאזל ובינתיים יש קשיים. אבל עדיין - היא סימנה V על כל המטרות כמעט ואנחנו כולה לקראת סוף יולי.

* טורהאם לדעתי נמצא בקטגוריה של הפלופים הגדולים ביותר של בארסה, גם אם לוקחים בחשבון את גילו ואת השוני בליגות ובסגנון המשחק.

12. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

אם זו הייתה שיטה שכ״כ קל להשתלב בה אז ססק היה היורש של צ׳אבי וזלאטן היה אלוהים גם בקאמפ נואו.

אפשר להגיד הרבה דברים על אנריקה, אבל כן אפשר לראות ניואנסים שלו כשחקן עבר בברצלונה הנוכחית עם יותר מלחמה ואנרגיות. סוארז וראקיטיץ׳ היו בול פגיעה של המערכת. שניהם הביאו הרבה דברים שהיו חסרים לקבוצה. ייאמר לזכותם ולזכות הצוות המקצועי שהצליחו להתאים את עצמם לשחקנים מסביבם, כי כן, למרות הכישרון של השניים (כל אחד ברמתו כמובן) - הם מתפקדים בצורה מוצלחת מאוד, אך שונה מאיך ששיחקו בעבר.

13. Raulito Madridista

אין לי דעה נחרצת לגבי ססק. הוא לא הצליח בגדול אבל גם לא נכשל. אני חושב שגם בברצלונה הוא סבל מתסמונת 'חצי העונה השני'. צריך לזכור שלפרקים הוא שיחק גם כ-'9' מזויף ושטויות כאלה או כקשר אגף ובעמדות שלא נוחות לו. ססק ניחן בהצטרפות נהדר לרחבה, הוא יודע לסיים ולמסור אבל הוא מעולם לא היה מהיר או שחקן של דריבל ואת החסרונות שלו כן ראינו פה ושם בברצלונה. אני חושב שסוארז הוא מהקטגוריה של כריסטיאנו, של פיגו, של זידאן, של רונאלדו 'השמן' - שחקנים שהם כל-כך טובים עד שהם לא יכולים להיכשל והם הגיעו אחרי שעשו דבר או שניים בקריירה.
    רוצה לומר שאני לא מתחרט על כך שבארסה 'הקדימה את ריאל' בקרב על גומס ולריאל מדריד הוא לא התאים. לא טוב יותר הגנתית ממה שיש וסימני שאלה לגביו דווקא יש.

אגב ראקיטיץ': הסוכן שלו צייץ בטוויטר 'הגיע הזמן לעזוב' ועורר סערה. בספרד תוהים אם זה קשור להחתמה של אנדרה גומס או רצון לשפר עמדות במשא-ומתן על חוזה חדש.

14. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

אין רלבנטיות וקונטקסט בדברים שלך.

אני אנסה להבהיר את עצמי: גם בקבוצה גדולה לא על כל עמדה צריך סופרסטאר או אחד שלפחות רואה את עצמו ככזה. סוארז וראקיטיץ׳ - על אף הכישרון של שניהם (שוב, כל אחד ברמתו) - הצליחו להוסיף אלמנטים שהיו מאוד חשובים לברצלונה. יש יותר מלחמה, יותר אנרגיות, יותר רעב - וזה משפיע על שאר השחקנים. שסוארז דוחף מקדימה - זה משפיע. שסוארז ממשיך לעשות תנועה וללחוץ שחקני הגנה גם שנגמר המשחק - זה משפיע. שראקיטיץ׳ מוכן ויכול להקריב את עצמו כדי שלאינייסטה ובוסקטס יהיה יותר נוח ברמה ההתקפית - זה עושה את ההבדל. וכן, גם ראקיטיץ׳ עצמו - כמו ססק - עושה את הפריצות לתוך הרחבה. בדר״כ הוא גם מסיים עם שערים שמסי שולח לעברו עוד מסירת עומק קטלנית.

זלאטן וססק שחקנים מאוד מוכשרים - מי יותר ומי פחות - אבל התאמה בין שחקנים והדינאמיקה שמתפתחת ביניהם לא פחות חשובה. זה מדגיש עד כמה זה לא בהכרח קל להשתלב לצד שחקנים גדולים כי הם שחקנים גדולים (ועל זה כל הדיון למעשה - מבלי לפתוח עוד תתי דיונים לא קשורים). אז גם אם ראקיטיץ׳ לא טוב או מלהיב כמו מודריץ׳ לצורך העניין, העבודה שלו היא קריטית במערך של אנריקה בפרט ובהצלחה של ברצלונה בכלל.

נערך לאחרונה ב: ‏23/7/16
    Captain Canada ו-Gianzola אוהבים את זה.
  15. Ever Banega Member

אני מסכים, יש לו כישרון ובהחלט יכול להיות שהוא יהיה וורלד קלאס. אבל בנתיים זה רק כישרון והוא לא עשה את הצעד קדימה לתרגם את זה ליכולת, ובוא לא נשכח הוא בן 22 לא 18 בגיל הזה מצפים משחקן להתחיל להראות יכולת ועקביות ולא רק כישרון מדי פעם. מה גם שבעונה האחרונה הוא רק הלך אחורה והיה פחות טוב מעונת הבחורה ואפילו קיבל בוז לא פעם מהמסטאייה.

וגם כאן בפורום לפחות ממה שאני ראיתי היו דיבורים על שחקן מוכשר שיכול להיות וורלד קלאס (כמו גם סנטי מינה ובאקאלי למשל) אבל לא כאחד שכבר עשה צעד לכיוון הזה ובטח לא כאחד ששווה לזרוק עליו 40-50 מליון יורו.

מצב נושא:
הנושא נעול.