ברצלונה 2016/17 - המסע להגנה על התואר:: מסי מפרק את פפ, סוארס זוכה בנעל הזהב

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Civil, ‏16/7/16.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Raulito Madridista

http://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2017/04/09/14916918436459.Xxx

ספסל הנאשמים. כבכל הפסד של קבוצה גדולה - המשימה היא לחפש אשמים. השחקנים התלוננו על השיפוט כמו המאמן לואיס אנריקה, למרות שהשיפוט פגע גם במאלגה - ועכשיו עוברים הלאה. ההיסטוריונים, האוהדים ברשתות החברתיות, הפרשנים. יש כמה שחקנים שהם פשוט לא ברמה המתאימה לברצלונה או לפחות בכושר ירוד. הם כמובן לא הסיבה לכך שבארסה נתקעה אבל הם לא נותנים ללואיס אנריקה ביטחון. בתקשורת דיברו על שלושה: אנדרה גומס - שער ליגה בודד בלמעלה מאלף דקות, ואמש הוחלף בדקה ה-60 אחרי איבודי כדור רבים| מאתייה - שבר את הנבדל במהלך הגול, שותף בשלושה מארבעת ההפסדים| דניס סוארס - הוחלף במחצית אחרי שגילה חולשה ולא יצר שום הזדמנות. עוד האשימו את לואיס אנריקה המאמן כמובן בקבלת ההחלטות, וציינו שג'ורדי אלבה אינו מהווה סכנה התקפית כבדרך-כלל ונמצא בעונה חלשה.

בתקשורת לקחו קשה את ההפסד שהפך לפספוס גדול בטח אחרי התיקו של ריאל מדריד, כשבארסה מפספסת הזדמנות להשוות את מס' הנקודות שלה. 'בלתי-נסלח' כתבו בשער הספורט.

אגב, הרצף המטורף של אומטיטי במדי ברצלונה נשבר, עד עכשיו הוא היה עם 18 מ-18 במשחקי הליגה. כמוכן, בקבוצה חוששים שניימאר יושעה מהקלאסיקו. האדום שלו אתמול היה הראשון של בארסה אחרי 59 משחקים רצופים.

2. Raulito Madridista

אתמול היה יום-הולדתו של קרלס פויול(39). הנה פוסט יפה שכתבה אחת האוהדות של ברצלונה בפייסבוק:
    (Ravid Lavi Ben David)

http://images1.ynet.co.il/PicServer3/2013/05/10/4617757/4617740995586408258no.Xxx

טרזן זקנצ'יק שלי אתה כבר בן 39!! לא.. לא מסי,לא צ'אבי ועם כל הכבוד לקסמים של רונאלדיניו.. התאהבתי בקבוצה הזו רק בגללך. שחקן , ספורטאי, אישיות ענקית!!! קרלס פויול האדיר. הקפטן הנצחי שלנו.. אתה ייצגת את כל מה שיפה בקבוצה הזו!!
    כמה אתה חסר לנו.. במיוחד בימים האלו.https://www.facebook.com/images/emoji.php/v8/fcb/1/16/1f641.Xxx:( שנראה אותך במועדון בכל תפקיד שהוא בקרוב אמן
    כמה געגועים יש לי אליך קפיטאhttps://www.facebook.com/images/emoji.php/v8/f6c/1/16/2764.Xxx❤️https://www.facebook.com/images/emoji.php/v8/faf/1/16/26bd.Xxx

-------
    כמו שאמרתי על ראול בזמנו - שחקן שהוא קונצנזוס ולא חשוב את מי אתה אוהד. אגדה ללא ספק, לוחם. דמות כמוהו חסרה בברצלונה וכמאמר הקלישאה - התחושה היא שאיתו לא היו קורות התבוסות האלה מול פאריס או יובה. שחקן שתמיד הערצתי ואני זוכר אותו מגיע לחבק את ראול אחרי הפציעה הקשה שלו ב-2006.

3. Raulito Madridista

http://images.wcdn.co.il/2374084-5.Xxx?crop=w635

עשר שנים עברו:: הסלאלום המטורף של מסי. [באדיבות 'וואלה ספורט'] היום (שלישי) לפני עשר שנים הבקיע ליאונל מסי את אחד השערים היפים בקריירה שלו - אולי היפה ביותר, כשסיפק מבצע אישי בלתי נשכח מול חטאפה, מבצע שהחל מקו מחצית המגרש והסתיים כשעקף את השוער וגלגל פנימה כדי לסייע לקבוצתו לנצח 2:5 במשחק הראשון מבין שניים בחצי גמר גביע המלך. בשני, אגב, הפסידה 4:0 והודחה. במארקה ערכו היום השוואה בין הסלאלום המרהיב של מסי, אז בן 19 בלבד, והשער האיקוני של דייגו מראדונה במונדיאל 1986 מול אנגליה. הנה הנתונים היבשים:

השער של מסי: דקה 28| עבר חמישה שחקנים| 13 נגיעות בכדור| חלף על פני 55 מטר
    השער של מראדונה: דקה 55| עבר שישה שחקנים| 12 נגיעות בכדור| חלף על פני 65 מטר

"זה שער דומה לדייגו, אבל אני לא יכול להשתוות אליו", סיפר מסי. "ראיתי את המרחב שניתן לי ופשוט רצתי קדימה. ראיתי חור בהגנה ונכנסתי פנימה. בכדרור האחרון החלטתי לעבור את השוער וקצת הקפצתי את הכדור. זה שער נחמד, אני שמח שהוא יצא כפי שיצא". אנדרס אינייסטה אמר על הביצוע: "כולנו היינו ברי מזל לחוות את הרגע הזה. זה היה מופע". דקו הוסיף: "שמחתי מאוד בשבילו, הוא היה מאוד צנוע ועם איכויות בלתי רגילות. זה השער הגדול ביותר שאי פעם ראיתי". ג'אנלוקה זאמברוטה, שהיה גם הוא על כר הדשא באותו ערב, אמר: "זה גולאסו שייזכר בהיסטוריה של ברצלונה והכדורגל".

פרנק רייקארד, שעמד על הקווים, סיפר: "זה שער גדול שמאוד הזכיר את מראדונה. אני חושב שמסי היה אפילו יותר מהיר. זו יצירת אמנות". המנהל המקצועי צ'יקי בגיריסטן טען: "אני מקווה שמראדונה יסלח לי, אבל השער של מסי היה עוד יותר יפה משלו". שחקני ההגנה של חטאפה התקשו להתאושש מהערב ההוא. חאבייר פארדס, שנפל ראשון לדשא, אמר: "הייתי יכול לבצע עליו עבירה, אבל חשבתי שזו אופציה לא טובה כי הייתי מקבל כרטיס צהוב, ולא חשבתי שהוא יוכל לעשות מה שעשה". דויד קורטס, שלא עמד במשימה גם כן, הוסיף: "היה קשה להיות בצד השני של המבצע הזה, אבל ראינו אותו עושה דברים פי אלף יפים מזה מאז הגול ההוא". אגב, השער הגאוני לא הספיק. בארסה ניצחה 5:2 אמנם אבל בגומלין חצי הגמר הובסה 4:0 מול חטאפה והודחה.

4. Raulito Madridista

http://estaticos02.marca.com/imagenes/2017/04/20/portada/marca_papel/g2004.6b569c4cebbce501f61e0258671312bf.Xxx

ברצלונה: היום שאחרי ההדחה נגד יובה ברבע הגמר.
    עונה שנייה ברציפות שהקטלונים מודחים ברבע הגמר, אשתקד זה קרה נגד אתלטיקו מדריד. לראשונה מאז התבוסה נגד באיירן בחצי הגמר ב-2012/13 - בארסה לא כובשת אף שער בצמד משחקים.
    בספרד, כמו תמיד, העיתונים והאתרים המרכזיים התחלקו בין תומכי ריאל לברצלונה. ב"מארקה" קראה הכותרת הראשית "ארבעה כדורים(הגרלת חצי הגמר), הלוויה אחת", בהתייחס לסיכום הכללי במפגש הכפול ולסצינות מכמירות הלב בסיום. "ברצלונה לא הצליחה לכבוש, והאוהדים התאכזבו שקבוצה טובה כל כך הולכת הביתה. זה סופו של עידן מפואר". כמו כן, נמתחה ביקורת קשה על כוכבי ברצלונה, לאו מסי בראשם. "ההחמצות שלו סימלו את ברצלונה הנוכחית - עייפה, שבעה, לא מדויקת, לא נהנית. אולי, מי יודע, זה הסוף של שלישיית MSN".
    "הפתעת ענק", קראה הכותרת הראשית ב"אס", שם נכתב כי "בארסה לא הצליחה לגבור על החומה של יובנטוס". בתקשורת הקטלאנית היו באופן לא מפתיע קצת יותר סלחניים, כששתי הכותרות הראשיות ב"אל מונדו" וב"ספורט", העיתונים המרכזיים בברצלונה, קוראות "הולכים הביתה בגאווה". ב"אל מונדו" נכתב ש"בארסה היתה חסרה שערים וקסמים, ולא היתה אפילו קרובה לרמונטדה נוספת", וב"ספורט" נכתב ש"כוכבה של ברצלונה דעך. הקבוצה שלטה באוויר וביבשה, סיכנה אינספור פעמים את השער של בופון, אבל לא היתה מרוכזת ליד השער".

5. Raulito Madridista

בברצלונה הודיעו חגיגית לפני ימים ספורים שנקבע האיש שיוביל את הקבוצה בעונה הבאה וההכרזה על המאמן החדש תהיה רק לאחר גמר הגביע נגד אלאבס. בתקשורת משוכנעים שזה יהיה ארנסטו ואלוורדה. המאמן היוצא לואיס אנריקה חגג אתמול יום-הולדת ולצד המחמאות על הטרבל בעונה הראשונה והדאבל בעונה השנייה גם נמתחה ביקורת גדולה על היכולת של הקבוצה העונה, כך ברחבי העיתונים. עוד נטען שמסי קרוב-קרוב-קרוב לחתימה על חוזה חדש וכצפוי, אינייסטה ימשיך גם כן. אגב-מסי: כשכבש צמד נגד ויאריאל זה היה המשחק המאה בקריירה בו הוא כובש.

עוזר המאמן התווכח אתמול עם ניימאר באימון במה שעלה לטונים גבוהים ואמר לו - "אתה שחקן גדול אבל שלא תגמור כמו רונאלדיניו!".

https://media-foto.tccstatic.com/storage/album/thumb1/fbd5cb51374f3f5696e9ce7102499cd9-17398-1494309901.Xxx

והבוקר, כותרות העיתונים בקטלוניה: היעד לשנה הבאה: אנחל די-מאריה מפאריס, מרקו רויס מבורוסיה דורטמונד או ויטולו מסביליה, כך לפי המונדו-דפורטיבו. בארסה מוכנה להציע סכום נמוך של 25 מיליון יורו. ב-ספורט זוממים על קוטיניו.

6. Raulito Madridista

האגדה קרלס פויול הגיע אמש לישראל במקומו של רוברטו קרלוס וצפה בסלון של בר מזל אחד במשחק בין יובה למונאקו. כמובן שבישראל קפצו על המציאה וניסו לראיין אותו בכל מקום אפשרי.

הראיון ב-'ידיעות', עיקרי הדברים:
    - הייתי פייטר גדול על המגרש אבל אני רוצה לנצח בצורה הוגנת וספורטיבית
    - סיפר שהתחיל כשוער ואף שיחק כחלוץ עד שעבר הסבה
    - היה קשה עד בלתי-אפשרי גם באימונים נגד מסי והוא הטוב בהיסטוריה
    - בארסה עדיין הקבוצה הטובה בעולם| הוא מתגעגע לחדר ההלבשה ולמשחקים כמובן
    - השער הכי גדול שלו: לא בחצי גמר המונדיאל אלא בברנבאו
    - הצעירים של ספרד יגיעו להישגים גם כן, לאט-לאט.

הראיון ב-'וואלה ספורט', עיקרי הדברים:

http://images.wcdn.co.il/2389178-18.Xxx?crop=w635

דיברת קצת על ריאל מדריד. שיחקת ב-2:6 הגדול בברנבאו וכבשת שם את השער השני. מה אתה זוכר מהמשחק ההוא?
    "אני זוכר שזה היה רגע חשוב מאוד עבורנו. התחלנו את העונה ההיא טוב מאוד, אני חושב שהובלנו ב-12 הפרש ואז מדריד צימקה. לקראת סוף העונה הגענו לברנבאו עם ארבע נקודות יתרון נראה לי וזה היה כמו גמר עבורנו. ניצחון והליגה כמעט הוכרעה, אבל אם היינו מפסידים, מדריד הייתה מתקרבת אלינו מאוד, לנקודה הפרש. זה היה יכול להיות מצב נהדר עבורם. לשמחתי, נתנו משחק גדול. התאוששנו משער היתרון שלהם, עשינו מהפך ובמחצית השנייה, הם צימקו מ-1:3 ל-2:3, אבל הגבנו מהר מאוד, כבשנו את הרביעי והחמישי".

דיברת קצת על לואיס אנריקה. היית הקפטן אחריו, מ-2004. למה אתה חושב שהמאמנים, לואיס אנריקה ופפ גווארדיולה, שהיית שחקן שלו, מתעייפים מהר כל כך?
    "הם לא מתעייפים מהר. פפ היה מאמן ארבע שנים ולואיס אנריקה שלוש. זה קשה. ברצלונה מאוד אינטנסיבית וזה גם הדרך בה הם חיים את המקצוע הזה. הם חושבים על כדורגל 24/7 ולא נחים לרגע וזה בא עם מחיר. צריך להעריך את ההישגים שלהם ולהישאר עם ארבע השנים הגדולות של פפ והשלוש האלה של לואיס אנריקה. נראה איך השלישית תיגמר, אבל שתי הראשונות היו מצוינות".

אתה בטח גאה בזה שכל הקריירה שיחקת בברצלונה. מה היה קורה אם היית נמכר למלאגה כמתוכנן ב-1999?
    "אומרים שכמעט עברתי, אבל זה לא היה כל כך קרוב. ברצלונה ומלאגה הגיעו לסיכום, אבל אני לא נתתי את האישור. לא ברמה הכלכלית, אלא המקצועית. המשכתי בבארסה ב' וואן חאל נתן לי את ההזדמנות לעלות לקבוצה הראשונה ומה שקרה משם, קרה. לא יודע מה היה קורה אם הייתי עובר למלאגה. אף פעם לא נדע".

מה קרה אחרי הפרישה? קיבלת תפקיד בברצלונה עם סוביסארטה. עזבתם מהר מאוד. לא רצית להישאר אחרי שהוא עזב?
    "לא. המעבר מלשחק ללא לשחק הוא לא פשוט ואני גם הגעתי אחרי שתי עונות מסובכות עם כל הפציעות. קיבלתי את ההצעה מברצלונה להיות חלק מהצוות המקצועי. באותו רגע חשבתי שזה הצעד הנכון עבורי, ללמוד, להבין ולראות את הצד השני של המועדון. אבל מהר מאוד הבנתי שזה לא הרגע הנכון עבורי לעשות את זה ועוד לפני שפיטרו את סוביסארטה הודעתי למועדון ולו שאחרי חג המולד אני לא ממשיך ושאני צריך זמן לעצמי, כדי להתאושש ולהיות עם המשפחה שלי וגם כדי לקבל את הסיטואציה החדשה הזו - מלשחק כדורגל ולהתאמן כל יום ברמה הכי גבוהה, ללא להיות מסוגל לשחק בכלל. זה היה לי קשה מאוד, אז עזבתי הכל והתפנתי לטפל בברך שלי ולהתחיל בפרויקטים אחרים, בהם אני מתמקד כיום".

אתה רואה את עצמך חוזר לברצלונה יום אחד?
    "לא יודע. היום יש לי סוכנות שחקנים עם איבן דה לה פניה ועם רמון סוסטרס, שהיה הסוכן שלי כל הקריירה. אנחנו מאוד מרוצים ונרגשים מהפרויקט הזה. מנסים לעזור לשחקנים שלנו להבין את הספורט הזה, שהוא נהדר, אבל דורש התמדה. כשאתה למעלה, אסור להירגע. צריך להמשיך לעבוד קשה כדי לשמור על הרמה. אנחנו מנסים לתרום להם מהניסיון שלנו. אני מאוד מרוצה מהעבודה החדשה שלי".

כשהצגתי אותך בעברית בפתיחה, אמרתי שאתה הקפטן היחיד שהניף שישה תארים בשנה אחת. אתה חושב שמתישהו נראה קבוצה גדולה יותר מברצלונה ההיא?
    "אי אפשר לזכות ביותר, כי זכינו בכל דבר באותה עונה. זה לא רק התארים בהם זכינו, אלא הדרך. עשינו הכל בצורה יפה, עם כדורגל אטרקטיבי מאוד, עם סגנון משחק ברור, שהוא הסגנון של ברצלונה. תמיד רצינו להחזיק בכדור וכשאיבדנו אותו, רצינו להשתלט עליו בחזרה כמה שיותר מהר. אני חושב שהצגנו כדורגל שלם, שייזכרו אותו הרבה שנים".

מי השחקן שאתה הכי חששת לשחק מולו?
    "לא פחדתי מאף אחד. תמיד נתתי כבוד להרבה שחקנים. אבל אם אני צריך לסמן שחקן שתמיד עשה לי חיים מאוד קשים זה דרוגבה. הוא היה חזק מאוד, כישרוני, ידע לשחק גם מחוץ לרחבה. אלה היו קרבות יפים".

רונאלדיניו או מסי; מי היה טוב יותר? על מי היה יותר קשה לשמור?
    "על שניהם היה מאוד קשה לשמור. היה לי המזל לשחק עם שניהם. שניהם היו חלק חשוב מאוד מהחיים הספורטיביים שלי, אבל אם אני צריך לבחור אחד, זה ליאו. כי הוא משחק ברמה הכי גבוהה המון שנים. רונאלדיניו הוציא אותנו מתקופה קשה ועזר לנו לשנות את המצב של המועדון. כולנו הלכנו אחריו וזה היה מדהים מה שהוא השיג. חבל שהוא לא הצליח לשמור על זה ליותר זמן".

7. Raulito Madridista

https://scontent.fhfa2-1.fna.fbcdn.net/v/t31.0-8/18671763_10156249101334899_8759242823256339630_o.Xxx?oh=a12d7f437113c6ef9258c57aa9aed099&oe=59A72394

אחרי שלוש שנים, ברצלונה נפרדה מהמאמן לואיס אנריקה. השלט בתפאורה נגד אייבר אמש - "תמיד תהיה אחד משלנו". בתקופה שלו בברצלונה הוא זכה בטרבל בעונה הראשונה, בדאבל בעונה השנייה וכעת הוא מתפנה למשחק גמר הגביע נגד אלאבס בסוף החודש. מאזן משחקי הליגה שלו בברצלונה: 87 נצ', 14 תוצאות תיקו ו-13 הפסדים. בארסה הגיעה ל-116 שערי ליגה ומדובר בשיא כל הזמנים עבורה.
    - מעבר לכך, אפשר לציין את השיאים של מסי שזכה בתואר הפיצ'יצ'י בפעם הרביעית בקריירה שלו והגיע גם ל-200 שערי ליגה בקאמפ-נואו, מדהים

רק מילה אחת על לואיס אנריקה - אי-אפשר לערער על הטירוף והאהבה שלו לברצלונה ואני לא חושב שהוא מאמן בינוני. ההתייחסות לראקיטיץ' וג'ורדי אלבה קצת הורידה מערכו אבל בגדול הוא ממש לא נכשל בברצלונה ואפילו הצליח. הוא התמודד מול ריאל מדריד חזקה ואסור לשכוח את זה.

8. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

הוא יכל לעשות את ברצלונה לא פחות חזקה מריאל , הוא עזר לריאל להיות יותר חזקה .

לשלב במשחקים קריטים יותר מדי שחקנים כמו מאת'יה וגומש זה כמו זריקת זין .

9. Raulito Madridista

העונה בארסה הייתה לא טובה ומסי כמעט לקח אליפות לבדו, אני מסכים. אני מדבר על התקופה כמכלול. השפעה של מאמן בקבוצה גדולה היא לא כזו עצומה כמו שחושבים. לא חושב ששלואיס אנריקה בלבד הייתה שליטה מלאה ברכש - כחלק מהפלופים שהגיעו בקיץ. בעונת הבכורה ביקרו אותו על רוטציות וזה הצליח לו. אולי גם ג'ורדי אלבה היה צריך ניעור קצר אבל לא מעבר. ובסה"כ, בהתחשב בכך שהיה ברור שיתקשו למצוא מישהו שימלא את החלל של צ'אבי, אינייסטה הולך ודועך וגם בוסקטס רשם עונה רעה ובכלל חלה אצלו נסיגה - טרבל, דאבל וכנראה עוד גביע זה רזומה מרשים מאוד נגד ריאל מדריד חזקה.

10. Civil Anti Madridista

לוצ'ו מסיים קדנציה מאוד מוצלחת בסה"כ, לא היה רחוק מאליפות שלישית ברציפות ואת שלב הסיכומים נעשה אחרי גמר הגביע.

לשרבב את המילה כישלון באשר לכל אורך הקדנציה שלו בברצלונה זה משהו שלא ראוי להתייחסות אפילו. איכות ועומק הסגל בין היריבות היא שעשתה את ההבדל בעונה הזו וראשי המערכת בברצלונה יצטרכו לתת על כך את הדין. בין היתר סוגיית האין מגן ימני, קישור כ"כ חלש וללא אף ג'וקר מהספסל שמסוגל לעשות שינוי.

11. avicii Member

הטעות של ברצלונה העונה היא ללא ספק חוסר באיכות ובעומק הסגל,אבל מה החלק של אנריקה בטעות הזו?
    לא היה לברצלונה מגן ימני טבעי כל העונה.למעשה אחד,אבל אנריקה רצה לעשות לו בית ספר כי הוא נפצע במשחק אחרי אימון.<_<

העונה של ברצלונה לא הייתה כישלון אבל היא כן הייתה מאכזבת.כמות לא סבירה של הפסדים בסיבוב הראשון גמרו אותה לחלוטין.היא לא ריאל מדריד,אין לברצלונה את היכולת לעשות קאמבק כזה.

12. Captain Canada משתמשים של כבוד היכל התהילה

חייב להגיד שוואלורדה נראה לי בחירה קצת אפורה. הוא יודע להעמיד קבוצות טובות, אבל גם אתלטיק, גם ולנסיה וגם ויאריאל שלו שיחקו כדורגל די מוגבל, וכמעט תמיד נכשלו במשחקים גדולים. יהיה מעניין לראות איך ינהל את הכוכבים של בארסה, כי כריזמה יוצאת דופן אין לו וגם לא הילת כבוד של אגדת כדורגל או משהו כזה. כמו טאטא מרטינו.

13. Raulito Madridista

יש לציין שואלוורדה היה מועמד רציני לקבל את משרת המאמן עוד לפני לואיס אנריקה ובסופו של דבר בחרו בלואיס אנריקה ואני חושב שאף-אחד לא מתחרט. ואלוורדה מאמן טוב, איש עבודה, אבל הפער בין אתלטיק בילבאו לבין ברצלונה הוא עצום. אני בטוח שהוא יבוא עם דרייב מטורף, זו ה-הזדמנות שלו בקריירה הרי הוא לא צעיר. יש בעייה כריזמה קלה. הרבה יהיה תלוי בחיבור לשחקנים ואני חושב שהוא מאמן נוח, ולבארסה יש עבודה לעשות בקיץ מבחינת הרכש. עדיין מאוד מוקדם לדעת מה קורה. בארסה צריכה לחדש חוזה לאינייסטה גם אם לעונה אחת בלבד, זו המטרה כרגע לדעתי.

14. Raulito Madridista

ההודעה הרשמית על הארכת חוזה של מסי קרובה-קרובה.

http://images.one.co.il/images/d/dmain/ms/gg1293209.Xxx

סאגת הארכת החוזה של ליאו מסי במדי ברצלונה ממשיכה להעסיק את התקשורת בספרד ונראה כי סוף סוף הייתה פריצת דרך בשיחות בין הצדדים. על פי “קנדה סר”, תחנת הרדיו המקומית, הפרעוש קרוב לחתום על חוזה חדש עד 2021 במדי סגנית אלופת ספרד אשר יכלול שדרוג משמעותי לשכרו וגם סעיף שחרור מטורף בגובה 400 מיליון יורו. הסעיף הנוכחי בחוזהו של מסי, שמסתיים ב-2018, עומד על 250 מיליון יורו.
    במקביל, מסי התראיין לרשת ESPN ושם טען כי הוא רוצה לפרוש בברצלונה: “תמיד אמרתי את זה, אני רוצה לסיים את הקריירה שלי בבארסה”, אך את הכותרות מהראיון שלו גררו כמובן המחמאות שהרעיף על כריסטיאנו רונאלדו. השניים משדרים חמימות גדולה ביחסים ביניהם בתקופה האחרונה, כאשר רק לפני כשבוע CR7 בעצמו טען שהוא נהנה לצפות במסי משחק.
    “תמיד אמרתי שהוא שחקן נהדר ושאין בינינו יריבות וגם הוא אמר זאת לאחרונה. התקשורת הרגישה נוח לנסות ולייצר קרב בינינו אבל גם אני וגם הוא פשוט תמיד מנסים לתת את הכל ולהיות טובים יותר. אני לא מייחס חשיבות לכל מיני כותרות שבאות מהצד אלא רק למה שהוא אומר. כריסטיאנו הוא שחקן מצוין, עם איכויות אדירות, והוא מצליח להשתפר משנה לשנה. זו הסיבה שהוא אחד הטובים ביותר בכדורגל העולמי”.

15. Raulito Madridista

http://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2017/06/14/14974189751462.Xxx

במארקה תוהים בקול רם על עתידו של אינייסטה. אחרי עונה פושרת מאוד של ברצלונה, ארנסטו ואלוורדה הגיע, נחת, הוצג והוא מכיר היטב את הקבוצה ויודע שידרשו ממנו תוצאות מהרגע הראשון. החל מהסופר-קופה באוגוסט נגד ריאל מדריד שנראית חזקה מתמיד, ולכן ההחלטות שיקבל בקרוב יחד עם רוברטו פרנדס צריכות להיות חדות. שחקנים גבוהים ופיזיים אולי ולא רק נמוכים וטכנים, שיפוץ הספסל, קידום שחקנים שאיכזבו אשתקד, קדם עונה ועוד. ואחת השאלות הגדולה היא מה יהיה עם אינייסטה. ואלוורדה רוצה 'נחיתה קלה' והוא לא יכול להרשות לעצמו עונה של חילופי דורות. הוא זקוק לאינייסטה, כמו צ'אבי שנשאר ברגע האחרון עם לואיס אנריקה ועזר לזכות בטרבל. אשתקד אינייסטה הפך לראשונה לשחקן ספסל. הוא הזדקן ונחלש וסבל משתי פציעות בברך. מחודש פברואר הוא מחכה לבארסה וממתין לחוזה חדש כאשר חוזהו הנוכחי יפוג ב-30 ביוני 2018. אינייסטה היה רוצה לפרוש במדי ברצלונה, זה התסריט האידיאלי, עם זאת, כפי שקרה לצ'אבי לא מזמן, הוא יודע שזה קשה מאוד. הדרישות של הכדורגל השתנו ותפקידו לא יהה מרכזי כתמיד. לכן יש ספקות לגבי עתידו. המועדון כבר הודיע לאינייסטה 'יש לך את הזכות להחליט על עתידך'. נראה שאינייסטה ימתין לחודשים הראשונים עם המאמן החדש ואז יחליט. הוא רוצה להיות חלק מנבחרת ספרד שתגיע למונדיאל וייתכן שבסיום העונה יפרד וישחק בדרג השני של הכדורגל במטרה ליהנות ולהשיג חוזה גדול לפני הפרישה - ארה"ב או סין.

מצב נושא:
הנושא נעול.