ברצלונה 2015/16:: עוד אליפות של בארסה! סוארז מסיים עונה גדולה בסטייל; חיזוק להגנה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏14/7/15.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

ההחלטה לשחרר בכזו קלות את פדרו ואפילו את צ׳אבי הייתה תמוהה ועכשיו בכלל ברצלונה תשלם על זה במוקדם או במאוחר. כולם מדברים על ינואר, אבל בסה״כ מדובר בשני שחקנים. אומנם ורסטילים, בעיקר טוראן, אבל הוא יכול לשחק רק במקום אחד בסופו של דבר.

עוד לא ראינו שום מחשבה לשינויים טקטים מצד אנריקה ברמה המערכתית כמו שהיה אפשר לראות אצל פפ בסוף הקדנציה שלו בקבוצה והניסויים שלו כיום בבאיירן. גם בתפקוד של השחקנים הוא לא מחפש לשנות את הקיים, אולי למעט ההצבה של רוברטו כמגן ימני שנוסתה כתוצאה מחוסר ברירה. כמו כן, הוא לא ממש נותן יותר מדי הזדמנויות לשחקני הקאנטרה, כך שאולי מכורח הנסיבות יצאו כאן דברים טובים.

רציתי להוסיף עוד נקודה לגבי טר שטגן שיורדים עליו הרבה. אין מה לעשות, תפקוד השוער בכדורגל המדורני השתנה, אבל בקבוצה שלוחצת גבוה ומנסה להחזיק רוב הזמן בכדור כמו ברצלונה, תפקיד השוער אפילו ייחודי עוד יותר. אפשר להסתכל על התפקוד של טר שטגן במגרש והוא במרבית הזמן נמצא מחוץ לרחבה. גם שערים ממרחק ומיקום של פלורנצי קורים אחת לאף פעם, כך שצריך לקחת הכול בפרופורציות.

Alta Tensione, Die Werkself ו-Franco אוהבים את זה.
  2. JohnTerry26 Member

טוראן יוכל לשחק גם בתפקיד של אינייסטה וגם באגף. אפילו רפיניה שיחק כסוג של ווינגר על הנייר כשניימאר חלה.
    וידאל מגן/ווינגר, ואני גם הייתי מזיז את אלבס לקישור במקרים קיצוניים.

כמה חבל על רפיניה, אולי לא מוכשר כמו אחיו אבל לדעתי יכול להתפתח להיות חתיכת שחקן.

3. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

יש לי את התחושה שאנריקה יילחץ על ההנהלה להחתים שחקן נוסף בעקבות הפציעה של רפינה.
    השאלה כמובן אם זה גם אפשרי מבחינת חוקי הפייר פליי.

4. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

אני מאמין שזה אפשרי אבל גם ההחתמה הזו תהייה רק בינואר לא? או שאפשר עדיין להחתים שחקנים חופשיים?

@JohnTerry26 הכוונה של אלעד לדעתי היא לא שהוא יכול לשחק רק בעמדה אחת, אלא שגם שמדובר בשחקן ורסיטילי הוא עדיין שחקן אחד שיכול למלא עמדה אחת ברגע נתון (או שני שחקנים שיכולים למלא 2 עמדות ברגע נתון).

אלעד אוהב/ת את זה.
  5. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

זה אכן רק בינואר אבל התייחסתי לזה שרשמו שגם בינואר הצפי הוא שיגיעו בסך הכל שני השחקנים שכבר חתמו.
    לכן אמרתי שאני צופה שאליהם ייצטרף לפחות שחקן חיזוק נוסף.

6. Raulito Madridista

http://as01.epimg.net/futbol/imagenes/2015/09/20/primera/1442780676_590219_1442780747_noticia_normal.Xxx

- החגיגה של ברצלונה עם החולצה של ראפינייה הייתה מרגשת גם לאוהד הנייטראלי, נקרא לזה ככה. באמת.
    - דבר נוסף: מסי גם אתמול החמיץ פנדל, בסה"כ הוא עומד על 77% הצלחה בלבד, זה מביך לשחקן ברמה הזו. מסי כבש 50 פנדלים מתוך 65 לפי הנתונים שהגיעו לידי העיתונאי פיטר מרטין. מסי החמיץ בסה"כ 6 פנדלים בליגה, בדיוק כמו רונאלד קומאן. רק אטו וססאר החמיצו יותר ממנו - 7 פנדלים. כריסטיאנו רונאלדו למשל דייק ב-62 מ-69 הפנדלים שכבש, כלומר 90% הצלחה.
    - בארטה כבש שער יפה מאוד אתמול למען האמת. בניגוד גמור לטעות של טר-שטגן ששוב אשם בשער שבארסה סופגת.
    - דניאל אלבס מפרגן לסרחיו רוברטו - "אני לא מופתע מהיכולת שלו, אני רואה אותו באימונים והוא עובד קשה מאוד כדי להצליח".

7. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

77% זה פחות או יותר ממוצע ואני לא חושב שזה מביך בשביל מסי. בכל הקבוצות, להוציא מקרים יוצאי דופן ובעיטות הכרעה, מי שבועט את הפנדל הוא מי ש"מומחה" לפנדלים ולכן זה שמסי עומד על % ממוצע לא צריך להביך אותו כי הוא "מתחרה" במומחי פנדלים אחרים והיכולת שלו כשחקן, הטוב או מהשניים הטובים בעולם זה לא משנה, לא רלוונטית ספציפית לפעולה הזו.

8. Mascha Member

למי שתהה,פיפ"א לא מרשה לברצלונה לרשום שחקן בעקבות הפציעה הארוכה של ראפיניה.
    פיפ"א מוסרת שהעונש הוא עד ינואר ולכן לא ניתן לרשום.

Franco אוהב/ת את זה.
  9. Christian Dailly Member

Official: Messi has a knee ligament injury, he is expected to be out for 7 to 8 weeks

10. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

חודשיים לבארסה בלי מסי עשוי לגרום למשבר לא קטן לקבוצה.

11. yakov_y YNWA

אם הבקשה של ברצלונה לצרף את טוראן ו-וידאל לא אושרה לפחות שיינסו להחזיר את חלילוביץ׳ וטייו המושאלים.

12. Raulito Madridista

http://estaticos04.marca.com/imagenes/2015/09/29/futbol/equipos/barcelona/1443557263_extras_portada_0.Xxx

עוד פצוע לאוסף של ברצלונה: אנדרס אינייסטה ייעדר כחודש מהמגרשים. הקשר נפצע בדקה ה-60 ונאלץ להתחלף. הוא יחמיץ את המשחק הקשה בפיחואן נגד סביליה ועוד שורה של משחקים. בתקשורת מדברים על כך שלואיס אנריקה מאמן רק 15 שחקנים כשירים מתוכם שני שוערים. מסצ'ראנו, בוסקטס, ראקיטיץ' וסרחיו רוברטו, אלה הקשרים 'הזמינים' של ברצלונה. הקשר עצמו שלא נמצא במיטבו בכל-מקרה אמר 'אחזור חזק יותר, מאמין בחברים'. יחד עם זאת בקבוצה היו מרוצים מהיכולת של לואיס סוארז ובתקשורת הקטלונית כתבו - 'ליונל סוארז'. אמרו שם שהחלוץ פשוט עשה הכל ותיפקד גם כמו מס' 10. "הראנו למה אנחנו אלופי אירופה", אמר החלוץ על המהפך הזריז של בארסה תוך שתי דקות. לואיס אנריקה מצא זמן להתייחס לקהל ואמר - "שריקות הבוז? אנחנו ראויים להרבה יותר קרדיט".

13. Raulito Madridista

http://estaticos02.marca.com/imagenes/2015/10/06/futbol/equipos/barcelona/1444159923_extras_noticia_foton_7_0.Xxx

רוברט פרננדז, המזכיר הטכני של ברצלונה, התראיין בתוכנית הרדיו Què t'hi jugues? וניתח את ברצלונה הנוכחית הכותרת של הראיון - ניימאר יחדש את חוזהו במוקדם או במאוחר. במארקה אגב משתעשעים באופציות של ברצלונה לחיזוק.

על ניימאר. "חידוש החוזה לא הואט או נעצר, ברור שאנחנו מבינים שהוא שחקן חשוב מאוד ואנחנו רוצים לשמור אותו אצלנו. במוקדם או במאוחר נגיע להסכם. הוא השחקן הכי טוב בעולם אחרי מסי, ברור שהוא מועמד לזכות בכדור הזהב".
    כדורגל: "הפילוסופיה שלי היא שהמשחק של ברצלונה עם הנעת הכדור והסגנון המיוחד הוא מה שהקסים את כולם. יוהאן קרויף היה זה 'שכתב' את הסגנון הזה ומשם הקבוצה המשיכה לפתח ולשכלל אותו. המפתח מבחינתנו הוא תמיד לשלוט בכדור מרבית הזמן ולדבר מה לעשות איתו".
    תחליף לצ'אבי. "יש לנו שחקנים טובים מאוד בעמדה אבל ברור שהאובדן של צ'אבי הוא חשוב בכל הרמות. יש לנו בכל-זאת שחקנים טובים כמו ראפינייה שפתח את העונה טוב והיה תכליתי אבל למרבה הצער הוא לא ישחק יותר בגלל פציעה, היינו עצובים". , אבל יש לנו שחקנים בניגוד לשם ראפיניה אלקנטרה, שהיא מאוד תכליתי, הופיעה, ולמרבה הצער לא תשחק בעונה זו. על ידי הפגיעה. "
    "צ'אבי הוא כמו ברברה סטרייסנד, שלא בא לשיר אירופה. הזמן עובר לכולם."
    אדריאנו: "אנחנו נמצאים בשיחות לחידוש החוזה שלו, למרות שזה נכון שסרג'י רוברטו מקבל דקות בזמן האחרון. אנחנו חייבים להיות רגועים. אפשר לומר שאדריאנו בעצמו לא החליט מה קורה".
    מצב הסגל והאפשרות לחיזוק בחורף :"לואיס אנריקה רוצה לשפר את הסגל, צריך לזכור שאנחנו סובלים גם מהמון פציעות, אבל השוק בחורף הוא לא קל. יש לנו עוד זמן למחשבה, בכל-מקרה".
    קוטיניו: "הוא שחקן נהדר שגורם לצופים בו עונג, אבל יש לנו הרבה שחקנים טובים בקישור. לא קל למצוא שחקנים שיכולים להשתלב בברצלונה ולהשדרג אותה מעבר למה שיש".
    נוליטו - "הוא שחקן גדול, אבל אני לא מעוניין לדבר עליו יותר מדי. אני לא רוצה ליצור בעיות עבור שחקן שיש לו חוזה תחת קבוצה אחרת. הכל יכול לקרות. אבל מה שכן, לא שוחחנו עם סלטה או עם נציגו של השחקן, אלה היו פרסומים שקריים"
    פיפ"א: "אני לא חושב שהם משוגעים על ברצלונה".
    מסי: "ההתאוששות שלו הולכת בצורה טובה, לא נכריח אותו לחזור מוקדם מדי, להיפך, ניתן לו את הזמה.
    אינייסטה: "הוא מאוד תוסס, הייתי איתו היום בבוקר בחדר הכושר. הוא עובד קשה כדי לחזור".

כמובן שגם יוהאן קרויף לא התראיין הרבה זמן, הכותרת של התקשורת לדברים שאמר - "יש הבדל גדול בין להיות שחקן גדול לבין להיות סקורר", כשהוא מתייחס למסי וכריסטיאנו.

- בתקשורת מדברים גם על ההתקפה של ברצלונה שחורקת. אולי מהקו ההגנתי אין ציפיות אבל ברצלונה הרגילה אותנו לרף התקפי גבוה פי כמה. כמובן שהפציעה של מסי משמעותית אך גם החולשה שמפגין ניימאר. ברצלונה כבשה העונה רק 12 שערים, פחות מסלטה ויגו.

14. Raulito Madridista

קצת חדשות בברצלונה:

http://estaticos02.marca.com/imagenes/2015/10/08/futbol/equipos/barcelona/1444314695_extras_noticia_foton_7_1.Xxx

* ג'רארד פיקה, מארק בארטרה וג'ורדי אלבה בתמונת ההרכב של הסלקסיון מחר נגד לוקמסבורג. משמעות הדבר היא שייתכן שלראשונה מאז שנת 2000 ישחקו שלושה שחקני הגנה של ברצלונה בהרכב הנבחרת. אז זה היה במשחק ידידות נגד הולנד - פויול, אבלרדו וסרג'י שיחקו.
    * איבן ראקיטיץ' נבחר כצפוי לשחקן הקרואטי הטוב ביותר לשנת 2015. הקשר השתלב מצוין בברצלונה כמובן ויש לו מניות בזכייה בטרבל.
    * חאבייר מסצ'ראנו בהתבטאות נדירה - "אני לא נהנה מהכדורגל, אני סובל בדרך לנצחונות. אני לא מאלה שנותנים שואו ומחייך תוך כדי המשחק".
    * ספר חדש שיצא לאור כולל בתוכו 'אנקדוטות מצחיקות מברצלונה' - מספרים שם למשל על כך שרונאלדו הצעיר קיים יחסי מין בקאמפ-נואו עם שתי צעירות בעת ובעונה אחת(1996/97 - חחח) והנשיא אמר אז - 'הוא ילד גדול, שיעשה מה שבא לו'; כמוכן, אחרי הזכייה בליגת האלופות בגמר בפריס ב-2006 מספרים שמסי, שלא שיחק בגלל פציעה, לקח את המיקרופון בדרך חזרה ואמר ללאפורטה - "לא עוד שעונים, אנחנו רוצים פרס אחר". וסיפור אחר - השוער טר-שטגן לא מרשה לאף-אחד לגעת בכפפות המיוחדות שלו.

15. Raulito Madridista

http://estaticos02.marca.com/imagenes/2015/10/10/futbol/equipos/barcelona/1444480345_extras_noticia_foton_7_1.Xxx

ניימאר רשם במשחק האחרון נגד סביליה את הופעתו ה-100 בברצלונה במהלכן כבש 58 שערים. זמן טוב לספר קצת על תקופתו בברצלונה לאתר הרישמי של המועדון. "ההסתגלות לברצלונה הייתה קלה מאוד עבורי, כולם עזרו - המאמן, השחקנים, עובדי המועדון, הקהל קיבל אותי מאוד יפה, גם העיר הייתה חמה אליי, התושבים",סיפר השחקן שסימן מטרות לעתיד - "אני רוצה להמשיך לזכות עם ברצלונה בתארים בקצב מסחרר ולעשות היסטוריה במועדון הזה, המשפחה שלי מאוד מחוברת לכאן". על עונת הבכורה שלו בקבוצה אמר - "זו הייתה עונה קשה, חוויתי פציעות ואיבדנו את האליפות במחזור האחרון ועוד במשחק בית". כמובן שהעונה השנייה הייתה אחרת. ניימאר כבש 39 שערים ב-51 משחקים, כולל אחד בגמר ליגת האלופות נגד יובנטוס - "עשינו עונה מדהימה, פשוט מושלמת והפרס היה מתוק - זכינו בטרבל. שמרנו על יציבות". ניימאר מדבר על השינויים - "שיניתי את המשחק והכדורגל שלי וכמובן גם החיים שלי השתנו, התבגרתי ואני מאוד שמח". על שיתוף הפעולה עם ניימאר וסוארז אמר - "יש לנו מערכת יחסים מיוחדת, כולם מפרגנים זה לזה. אין מה להיות מופתעים".

- 100 משחקים: 100 התמונות של ניימאר
    - הסטייל - כל התספורות של ניימאר
    - כל המספרים: אחוזי ההצלחה של בארסה כשהוא משחק ועוד.
    - חמשת התארים של ניימאר

ובנושא אחר: תיק מסי. מה יהיה עם ההאשמות נגד הארגנטינאי שחשוד בהעלמת מס?
    המארקה מציג לפניכם 10 שאלות, הנה חלקן:
    1. האם יש סיכוי שמסי יכנס לכלא?
    2. למה יש הבדל גדול בין שר האוצר ליועץ המשפטי לממשלה?
    3. האם העו"ד יכול לשנות את יום הדין?
    4. מדוע לא מנעו ממסי לשחק בינתיים?
    5. האם יכולים למנוע ממנו?
    6. מהי המטרה העיקרית של משרד האוצר?
    7. המדינה מוכנה להגיע עם מסי להסכם?
    8. מהו הפיתרון הטוב ביותר?

בגדול, למסי אין שום עבר פלילי ולכן הוא לא יכנס לכלא. כמוכן, ברור שהכי טוב לכולם הוא מה שנקרא 'עסקת טיעון' והודאה בחלק מהמיוחס לו.

מצב נושא:
הנושא נעול.