ברצלונה 2015/16:: עוד אליפות של בארסה! סוארז מסיים עונה גדולה בסטייל; חיזוק להגנה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏14/7/15.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Raulito Madridista

http://estaticos02.marca.com/imagenes/2015/08/07/futbol/equipos/barcelona/1438983346_extras_noticia_foton_7_1.Xxx

ביממה האחרונה שקט מאוד בגזרת ברצלונה להוציא את הדיווחים על פדרו. במה מתעסקים? מספר החולצה של ארדה טוראן. הקשר התורכי התראיין בארצו ל- 'NTV Spor' וסיפר שליאו מסי הציע לו את חולצה מס' 10, הייתם מאמינים? "הוא אמר לי שאם אני רוצה את מס' 10 - הוא יהיה שלי", הצהיר. בעבר מסי לבש את חולצה מס' 19, שילוב של שני מספרים גדולים - גם 10 וגם 9. ארדה טוראן סיפר שבנבחרת תורכיה שיחק עם חולצה מס' 14 תחילה משום שאביו היה מעריץ דגול של יוהאן קרויף, אבל שלא באמת משנה לו מה יהיה המספר שעל גב חולצתו. טוראן כמובן יוכל לשחק במדי קבוצתו החדשה רק בינואר ובינתיים הוא אומר - "אני יודע שהתחרות גדולה וקשה, באתי לתת את כל-כולי. אני מסוגל לשחק בכל עמדה בהתקפה".

- איבן ראקיטיץ' התראיין ודיבר על הסופר-קאפ האירופי נגד סביליה ביום שלישי ואמר את המובן מאליו - "המועדון יקר לליבי, ויש לי הרבה חברים שם - אבל לא ביום שלישי".

http://as01.epimg.net/futbol/imagenes/2015/08/08/primera/1438996037_994079_1438996102_noticia_normal.Xxx

- לאחר המשחק המצוין בגביע גאמפר, מסי העלה לרשתות החברתיות תמונה שלו עם אגדת כדורגל אחרת - פרנצ'סקו טוטי. השניים כמובן החליפו חולצות. בספרד בדקו לעומק את הפרטים ודיברו על מצבו הפיזי המצוין של מסי שהוריד כמה קילוגרמים ממשקלו אחרי מונדיאל 2014. הוא הפסיק לאכול פיצות ושטויות אחרות. הסוד שלו מכונה 'התזונה האיטלקית'.

2. Raulito Madridista

http://estaticos01.marca.com/imagenes/2015/08/09/futbol/equipos/barcelona/1439112338_extras_portada_0.Xxx

יתחיל את העונה מאוחר. חוסר מזל לניימאר שרק במשחק נגד רומא חזר לעניינים אחרי חופשה ארוכה בת 38 ימים בשל הקופה אמריקה, ועכשיו חלה בחזרת(כתוצאה מטעות בחיסון, כנראה). המשמעות: הברזילאי ייעדר 15 יום מהמגרשים ולא ישחק במשחק הסופר-קאפ האירופי נגד סביליה וגם בשני משחקי הסופר-קופה הספרדי נגד אתלטיק בילבאו. ייתכן ויהיה כשיר למשחק פתיחת הליגה נגד אותה בילבאו.
    - אתמול נכתב שפדרו במרחק נגיעה ממנצ'סטר יונייטד והוא יעבור לשורות האנגלים עוד השבוע. בבארסה אישרו שהסכום יהיה 30 מליון יורו והבינו שעשו הכל כדי להשאירו אך ללא הצלחה, מה גם שבארסה רוצה להכניס מעט מזומנים. יונייטד לחוצה לסגור את העיסקה עד למשחק הראשון שלה במוקדמות ליגת האלופות נגד ברוז'.
    - עוד קצת מראקיטיץ' אתמול - "אם מסי יישאר כאן ויהיה מאושר - השמיים הם הגבול, אנחנו בהחלט יכולים לנצח את הכל". הקשר הקרואטי רשם עונת בכורה חלומית בבארסה עם זכייה בטרבל כשהוא כובש 8 שערים(אחד בגמר הצ'מפיונס) ומבשל עוד 9 ב-51 משחקים.

3. Raulito Madridista

http://as01.epimg.net/futbol/imagenes/2015/08/11/portada/1439314668_689327_1439314723_noticia_normal.Xxx

אפשר להתחיל להיפרד: פדרו לא ישחק הערב נגד סביליה. ברצלונה הודיעה רשמית שהשחקן ביקש לעזוב למנצ'סטר יונייטד. ממש לפני שעה סיפר המזכיר הטכני החדש של המועדון את הפרטים. סכום ההעברה צפוי להגיע ל-30 מיליון יורו. בקיצור, אלה ימיו האחרונים כשחקן ברצלונה. פדרו בן ה-28, תוצרת המחצבה, היה רחוק רק שני שערים מכניסה ל'מועדון המאה' של ברצלונה. הוא כבש 98 שערים ב-318 הופעות. תחת פרנק רייקארד ערך את הופעת הבכורה שלו ב-2007/08 כשעלה כמחליף לדקה אחת במשחק נגד מורסיה. בעונת הטריפלטה קיבל פירורים ורשם 14 הופעות והפריצה הגדולה הגיעה בעונה השלישית 2009/10 אז רשם מס' שיא של 23 שערים ב-52 משחקים.

4. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

אחרי המכירה שלו ועד ינואר שבו הקבוצה יכולה שוב להתחזק, אילו אופציות התקפיות יהיו לאנריקה מהספסל?

5. zivmay Member

בכל תקופה רגילה זה היה אמור להיות טראורה ( יכול להיות שחקן רוטציה באמת מפחיד), אבל עם ההנהלה הנוכחית של בארסה, זה כבר לא יקרה.
    בינתיים אלו מוניר וסנדרו.

6. Raulito Madridista

http://estaticos03.marca.com/imagenes/2015/08/12/futbol/supercopa-europa/1439327780_extras_portada_2.Xxx

פדרו
    הביא לבארסה את הסופר-קאפ האירופי אתמול ועזר לה להשוות את השיא של מילאן - 5 זכיות. ואחרי המשחק דיברו בעיקר עליו. האם חל שינוי? הימים הקרובים יכריעו. גם פדרו עצמו התראיין - "יש הרבה יתרונות וחסרונות במצב שלי. המילים של רוברטו פרננדז הן לא הוגנות כלפי", אמר החלוץ. "אנשים כאלה לא צריכים לדבר". פדרו הוסיף - "אני מקווה שאוכל להמשיך כאן ומה שבטוח הוא שתמיד אתן הכל ואשאר אוהד. אולי זה המשחק האחרון שלי בברצלונה. שמחתי לכבוש שער חשוב היום ולזכות עם הקבוצה בתואר". פדרו ניתח גם את המשחק ואמר שהקבוצה נראתה נהדר 60 דקות. הוא אמר שההחלטה של לואיס אנריקה לשחק עם אחרים הייתה העדפתו האישית בלבד. המאמן לואיס אנריקה ניסה להסביר שפדרו פרש מהאימונים לפני יומיים בשל אי נוחות ולכן נשמר כקלף מהספסל. "אני מבין שהעיתונאים לא מסכימים עם ההחלטות שלי אבל אני מקבל את ההחלטות ועושה את העבודה שלי. אין לי תגובה".

המאמן נשאל האם בעבר חווה משחק כה מטורף ואמר - "כן, נגד אתלטיקו מדריד, אבל זה לא היה משחק על תואר אלא משחק ליגה פחות חשוב". על העובדה שברצלונה ספגה ארבעה שערים לראשונה תחת הדרכתו - "בכדורגל יש דברים בלתי-צפויים, ידענו שלא יהיה קל. אנחנו חייבים להסיק מסקנות ולתקן את זה, הובלנו 4:1 והמשחק כמעט ברח לנו מהידיים". המאמן סיכם שבארסה עם הפנים קדימה - "אנחנו נתאושש ונחשוב על הסופר-קופה בספרד".

מסי שכבש את שערו ה-80 במסגרות האירופית ב-103 משחקים, בדיוק כמו כריסטיאנו רונאלדו, ושער מס' 24 נגד סביליה ב-24 משחקים - נבחר ל-MVP של המשחק אחרי שתי בעיטות חופשיות נפלאות כמו במשחק מחשב.

אבל כאמור, פדרו, שכבש גם כן את שער הניצחון בהארכה נגד שחטאר לפני 6 שנים בסופר-קאפ האירופי(באותה עונה כבש בכל אחד מששת המפעלים בהם זכתה ברצלונה) קיבל את מרבית המחמאות - "מגיע לפדרו הכל", אמר מסי על חברו לאחר המשחק. מסצ'ראנו שיבח - "פדרו הוא שחקן של הרגעים הגדולים האלה, ידענו שאפשר לסמוך עליו".

7. Raulito Madridista

http://estaticos02.marca.com/imagenes/2015/08/12/futbol/equipos/barcelona/1439380062_extras_noticia_foton_7_0.Xxx

אז למה פדרו סופסל?
    פדרו פתח על הספסל למרות פציעתו של ניימאר, והפך בהמשך לגיבור הערב של ברצלונה, כנראה במה שמסתמן כמתנת הפרידה שלו. העניין הוא שבברצלונה הציגו שלוש גירסאות שונות לסיפסולו. שעה לשריקת הפתיחה אמר המזכיר הטכני של הקבוצה, רוברטו פרננדס, שפדרו ביקש לעזוב רשמית. פדרו התעצבן מאוד על דבריו של פרננדס לאחר המשחק ותקף אותו בפומבית. המאמן לואיס אנריקה טען שפדרו לא סיים את האימון יומיים לפני המשחק ולא היה כשיר במאת האחוזים. מצד שני לא דווח על כך באף מקור תקשורת. הנשיא ברותמאו מנגד אמר שמדובר בהחלטה מקצועית בלבד של המאמן. אז מי דובר אמת?

- עוד בנושא פדרו: השחקנים תומכים בשחקן וממש לא אוהבים את האווירה בימים האחרונים, הפיצוץ עם המזכיר הטכני למשל ועוד. פדרו כבר סיכם את תנאיו במנצ'סטר יונייטד והאנגלים הבינו שבארסה לא רוצה למכור ולכן עליהם לשלם את סעיף השחרור. יונייטד רוצה לשלם במס' תשלומים ומוכנה אפילו להעלות את הצעתה במעט בשביל תנאי זה, אבל בארסה רוצה את הכסף בפעם אחת.

- ברצלונה זכתה אתמול בגביע אירופי בפעם השישית ברציפות. אחרי כל זכייה בליגת האלופות היא הצליחה לנצח את מחזיקת הליגה האירופית ולזכות בסופר-קאפ. חלף כמעט עשור מאז שבארסה הפסידה בגמר אירופי. ברצלונה השתוותה לריאל מדריד ומילאן עם 19 גביעים בינלאומיים, אבל אתם יודעים...

- ליאו מסי ולואיס סוארז יחד עם כריסטיאנו רונאלדו הם שלושת הפיינאליסטים לתואר שחקן השנה של אופ"א שיוכרז רשמית ב-27 באוגוסט מתי שתצא לדרך הגרלת שלב הבתים. מסי כמובן הפייבוריט הברור לזכות לאחר שכבש עשרה שערים אשתקד, כמו כריסטיאנו וניימאר, וכיכב בעיקר במשחק חצי הגמר נגד באיירן מינכן במהלכו כבש צמד ובישל. מסי מחפש לזכות בתואר בפעם השנייה בקריירה אחרי שעשה זאת ב-2011. הבחירה נעשתה ע"י עיתונאים מ-54 המדינות של אופ"א ובסה"כ נבחרו 35 שחקנים. ברצלונה יכולה לשמוח על כך שכמעט שילשה את מס' הנציגים שלה משלושה ב-2014 לשמונה כעת. מסי(1), ניימאר(5) ומסצ'ראנו(24) הם השרידים מהעונה שעברה. שאר השחקנים: אינייסטה(14), ראקיטיץ'(21), צ'אבי(24), טר-שטגן וארדה טוראן(28)

8. zivmay Member

הטעות התקופתית של ברצלונה- טראורה נמכר לאסטון וילה ובמחיר מגוחך של 10 מיליון יורו + 2 מיליון כתוספות עם תנאים מיוחדים.
    אי אפשר להבין את ההחלטה הזו, אי אפשר להבין את המחיר המגוחך הזה. על השחקן שסיים כמלך הדירבלים באירופה שנה שעברה ( יותר ממסי והאזארד).
    הייתי מבין אולי השאלה במידה ופדרו היה נשאר ב100 אחוז, אבל גם בטרום עונה ראינו מן מגמה מאוד מוזרה כמו ההתעלמות המוחלטת מסאמפר וגרימלאדו, שניים מהשחקנים היותר כישרוניים שיש באירופה בגילאים שלהם.
    ההנהלה של ברצלונה, בדרך הבטוחה להפיכת בארסה למן ריאל מדריד 2, פשוט בזיון.

9. Civil Anti Madridista

האנשים שהאריכו לברתומאו את הכהונה הביאו את זה על עצמם. הוא פיזר הרבה הבטחות בעניין הלה מאסיה וכמו כל פוליטיקאי משופשף זה התחיל בדיבורים וגם הסתיים שם.

בעניין השיתוף של פדרו - זו ביקורת מיותרת. שחקן שנמצא על סף מעבר ליעד חדש לא צריך לפתוח, ובאותה הדרך מתנהל ואן חאל עם דה חאה.

10. RGB Member

מתי בדיוק במהלך השנים האחרונות היה לברצלונה שחקן התקפה שהצליח להיות חלק משמעותי בקבוצה מהספסל? ואנחנו מדברים על שנים בהם לא תמיד הטרידנטה הורכבה מ-MSN, אלא הורכבה מפדרו, אלכסיס ו-וויה בקונסטלציות שונות ביחד עם מסי, שאיתם עוד אפשר לחשוב על להוריד לספסל ולקיים רוטציה כלשהי (גם אז לא הייתה כזאת).
    ההתקפה של ברצלונה נעולה ל-3 שנים הקרובות לפחות, אז אני לא מבין למה אתם מאוכזבים. זה לא שהייתם מקבלים ממנו עונות עם מספרים. ומהצד שלו בסיפור, אני חושב שאתם לא מעריכים נכון את הרצון של אדאמה להיות שחקן ברמה עולמית. כנראה שהוא לא מוכן לשרוף את השנים הקרובות בליגה השלישית או על הספסל, כשהוא לא יכול להתפתח כשחקן. את השנים הקרובות הוא יבלה באסטון וילה וכשה-Buy back של ברצלונה יפוג, הוא יגיע למועדונים הגדולים. במידה וברצלונה לא תחזיר אותו כמובן. מבחינתו זה אחלה דיל ואתם לא מפסידים יותר מדי.

11. Civil Anti Madridista

לכל שחקן ספסל שתרצה יהיה קשה מאוד לבוא לידי ביטוי לאורך זמן כשלפניו ברשימה ניצבים מסי, סוארס וניימאר
    אבל אולי עכשיו שהחלק הקדמי סגור ולא דרוש שדרוג, ישקיעו את הכסף הגדול איפה שבאמת צריך וזה בהגנה שמשוועת כבר שנים לחיזוק.
    בכל אופן, במידה ופדרו יעזוב נוליטו יגיע במקומו וזו החתמה נהדרת בעיניי, אני מאוד מחבב את הבחור ולא תהיה לו שום בעיה לעלות מהספסל.

12. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

אתחיל בהודאה שלא ראיתי אף אחד מהסופר קופה המדוברים.

עכשיו, ברור שברסה צריכה לחזק את ההגנה בלי קשר לרביעיות האחרונות או מאזן הספיגות המוצלח עונה שעברה. ברור לי לפחות, למועדון פחות עושה רושם (בלי קשר לעונש שייגמר בינואר). השמיכה קצרה מדי ובקצוות שלה היא גם לא איכותית במיוחד. דווקא הצרפתי היה בסה"כ סביר כשחקן רוטציה בעונה שעברה, אבל בארטרה לדעתי לא ברמה (למרות שלא ראיתי אותו מספיק, זה הרושם בינתיים) וורמאלן לא ברור לי באיזה מצב הוא. זה לפני שמדברים על מסצ'ה כבלם, דבר שעובד מצוין מול קבוצות מסוימות, הרוב, אבל הוא נקודת תורפה במיעוט המשחקים שברסה תילחץ לאחור.

אז אולי רביעיה עם הרכב הגנתי מאולתר, שלא סביר שישתף פעולה שוב העונה יותר מפעמים ספורות, זה לא סוף העולם. אבל בלי קשר למשחק הזה, אני חושב שאמור להיות ברור לכל אנשי המקצוע במועדון שרצוי לחזק את החולייה האחורית.

13. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

@Franco,

דיי ברור שברצלונה הסיקה שהיא צריכה להביא רכש אחרי שספגה 8 שערים בשני המשחקים האחרונים של העונה.

היא תביא קשר התקפי.

נערך לאחרונה ב: ‏15/8/15
    Civil ו-Franco אוהבים את זה.
  14. Raulito Madridista

בברצלונה אופטימיים: 'הסיבות לקאמבק'
    ('וואלה ספורט')

http://as02.epimg.net/videos/imagenes/2015/08/15/portada/1439655699_525424_1439656008_doscolumnas_normal.Xxx

* הקבוצה של לואיס אנריקה ניצחה בהפרש של ארבעה שערים ומעלה ב-15 משחקים בעונה שעברה. תוצאה כזו תספיק לה להארכה.
    * ליאו מסי, שעל הרקורד המטורף שלו במשחקי הגמר\תארים על כף המאזניים כבר דיברנו בת'רד הסופר-קופה - הוא מלך שערי המפעל עם עשרה כיבושים.
    * האוהדים כן יתמכו בקבוצה וההשערות הן שיהיה מגרש מלא ב-100 אלף אוהדים, אירוע ששמור רק לקלאסיקוס ומשחקים חשובים בליגת האלופות.
    * הרוטציות של לואיס אנריקה גרמו לתבוסה אך מצד שני יש שחקנים מאוד רעננים כעת בניגוד לבילבאו שתגיע עייפה ופצועה.

* ב-AS המדרידאי הזכירו משחק מהעבר במהלכו בארסה פירקה 7:0 את אתלטיק בילבאו בקאמפ-נואו(2000-01) ולואיס אנריקה כבש שלושער. בילבאו הפסידה ב-12 מ-15 משחקיה האחרונים בקאמפ-נואו בכל המסגרות. בעונת 2012/13 בארסה ניצחה 5:1 למשל. מסי כבש צמד וגם פיקה, אדריאנו וססק פברגאס כבשו.

* על ניצחון 5:0 של ברצלונה תקבלו פי 17 בווינר.

בתקשורת מדברים על כך שזה היום הקשה ביותר של לואיס אנריקה בתפקיד מאז ההפסד המפתיע של ברצלונה באנואטה אשתקד. רגע אחרי ההפסד של ריאל מדריד, גם ברצלונה איבדה נקודות כאשר לואיס אנריקה מצא זמן לא מוצלח במיוחד לבצע רוטציות. עוד הזכירו את הויכוח החם עם ליאו מסי באימונים והשמועות על כך שיפוטר אם לא ינצח את אתלטיקו מדריד(קודם לכן).

15. Civil Anti Madridista

זו בדיוק הנקודה. חלק מהחוסר ניסיון של לוצ'ו בולט מאוד בניהול הרוטציות שלו, ובהר געש כמו הסאן מאמס לא צריכה להיות אפילו התלבטות.
    המקרה בסוסיאדד זה השוואה נכונה, חבל מאוד שהוא לא הפיק לקחים ולמד מזה כי בילבאו הענישה אותו בענק על הזלזול שלו.

מצב נושא:
הנושא נעול.