ברצלונה 2015/16:: עוד אליפות של בארסה! סוארז מסיים עונה גדולה בסטייל; חיזוק להגנה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏14/7/15.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Raulito Madridista

אני דווקא חושב שהמרכיב הכי חשוב הוא המהירות שקצת נעלמה במרכז ההגנה של ברצלונה בשנים האחרונות. לא כל בלם חייב להיות 'אסתטי' עם הכדור כמו ראמוס או פיקה וגם מסצ'ראנו מן הסתם הוא לא איזה נגמר אלא קשר אחורי שעבר הסבה די מוצלחת, ואני מודע לכך שבברצלונה אוהבים שכל השחקנים הם טכנים. בארסה עשתה צעד חשוב מבחינתה הסגל שלה, אסור לנוח על זרי הדפנה ועכשיו מרתק לראות אם יהיה שחקן נוסף על הכוונת בחלק הקדמי או שדניס סוארז הוא החידוש העיקרי הבא של לואיס אנריקה. אגב, בסגל אפשר להיפטר ורצוי אולי מעוד 'עודפי שומן' חוץ מורמאלן - מאתייה, דוגלאס, אדריאנו.
    אגב, מפתיע אותי שאומטיטי לא שיחק ביורו בכלל לאור היכולת הגרועה של ראמי, לא שזה מפתיע מישהו כי הוא תמיד היה בלם בינוני שהזוי שהגיע למילאן, ובכל-זאת..

2. Civil Anti Madridista

הכותרת של הקיץ מבחינת ברצלונה - ניימאר שם סוף לשמועות וחתם על הארכת חוזה עד 2021, סעיף השחרור יעמוד על 200 מיליון יורו.

3. Raulito Madridista

http://e02-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2016/07/02/14674420961101.Xxx

במארקה שופכים אור על הארכת חוזהו של ניימאר: מרוויח יותר ממסי. בארסה רצתה לשים סוף מזמן לסאגה המתישה הזו אך רק אתמול העניין הוכרע וניימאר האריך את חוזהו בקבוצה עד 2021 עם סעיף שחרור דימיוני. הצעות מהצד כמו של פריס סן-ז'רמן ומנצ'סטר יונייטד גרמו לברותמאו לשלם לניימאר הרבה יותר ממה שרצה. מדווחים שפריס הציעה לניימאר 30 מיליון יורו ואף הגישה הצעה משופרת, וסוכנו של השחקן זיגזג בין שני המקורות ורקד על שתי חתונות. "ניימאר וברצלונה חתמו על ההסכם הגדול בהיסטוריה של הכדורגל", כותב מרקוס מוטה העו"ד. בבסיס ניימאר מרוויח יותר ממסי אפילו, כמובן הכדורגלן המשתכר בהיסטוריית המועדון איי-פעם, אולם עם בונוסים ומשתנים כאלה ואחרים - מסי יכול לעקוף את ניימאר.

ניימאר חלב את ברצלונה יפה מאוד, זה בגדר המותר כמובן אבל עדיין די מכוער. שום כבוד לקבוצה ששפכה עליו הון ועשתה הכל כדי שיצליח.

4. סיונרה Member

בעולם הסוכנים של היום, אין כבוד לכלום. חבל שקבוצות אחרות משתפות פעולה עם זה.

5. Raulito Madridista

המצב הזה לא יגרום לחיכוך בין מסי וניימאר למשל ובאמת כמו שאמרו בתקשורת - שלישיית ה-MSN נראית בקשרים חבריים יחסית הרבה יותר מהקונטרה של ריאל מדריד, ה-B-B-C. גם יכול להיות שישדרגו למסי שוב את השכר. אבל בשום עולם ניימאר לא צריך להרוויח סכומים כאלה ולא יותר ממסי. זה טבעי אם כריסטיאנו רונאלדו שמשחק בריאל מדריד זמן רב וכבר הפך למלך השערים בהיסטוריה שלה - ירוויח סכום עתק וזה טבעי שסרחיו ראמוס שמשחק בקבוצה כבר עשור והביא את הדסימה - ידרוש שהשכר שלו לא יהיה מופחת מזה של בנזמה(??) ובייל(אני מדבר על התקופה טרום הארכת החוזה בקיץ שעבר). כמובן שהגישה של ראמוס איכזבה אותי ברמה האישית וגם עליו מתחתי ביקורת. אבל ניימאר כולה שלוש עונות בבארסה, עונת הבכורה גם הייתה לא טובה. אולי זו תאוות בצע של סוכנים כמו שהיה עם..רונאלדו שעבר לאינטר.

6. Raulito Madridista

http://e04-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2016/07/04/14676370218029.Xxx

רכש שני לברצלונה: הקשר דניס סוארז מצטרף רשמית מויאריאל. בארסה תשלם עבורו 3.25 מיליון יורו. הקשר בן ה-22 וחצי כבש 5 שערים אשתקד במדי הצוללת הצהובה. הוא חותם לארבע שנים עם אופצייה לעונה נוספת לפי מספר הופעות, וסעיף השחרור שלו יהיה 50 מיליון יורו. מחר יוצג רשמית כשחקן ברצלונה. סוארז נחשב לכישרון גדול וכבר שיחק בקבוצת הקאנטרה של ברצלונה בעונת 2013-14 במהלכה כבש 7 שערים ב-36 משחקים ובישל עוד 11 שערים. על אומטיטי עדיין אין הודעה רשמית באתר של בארסה אך גם זה עניין של זמן, סגירת נושאים אחרונים מול ליון.

חיזוק לא רע בכלל לסגל של בארסה שמתחיל לקבל צורה טובה יותר. רק מקווה שלא בונים עליו כמגן. האם בארסה לדעתכם צריכה לבנות על ארדה טוראן בעונה הבאה? לא זורקים שחקן אחרי חצי עונה אבל הוא היה כל-כך לא מחובר ואולי מוטב להשקיע בצעירים כמו דניס.

7. yonmu Member

לגבי החוזה של ניימאר -
    אין מגיע בכלכלה. הכל שאלה של היצע וביקוש. יש לא מעט סיבות שבגללן ניימאר עשוי להיות מבוקש יותר ממסי (הוא יכול להיות הפנים של המועדון, הוא צעיר יותר, הוא רעב יותר, אולי תקרת הפוטנציאל שלו גבוהה יותר) ולכן הגיוני שהוא ירוויח יותר. הגיוני גם שמסי ידרוש חוזה משופר ויקבל אותו תוך עשר שניות.

לגבי הקישור -
    עם ארדה ודניס יש לבארסה גיבוי לא רע, אבל השאלה היא בהרכב - למרות לא מעט הופעות פנומנליות של אינייסטה בשנה האחרונה (כולל ביורו) אני לא חושב שבארסה צריכה לבנות עליו כבאנקר להרכב. הוא רדום מדי לאורך העונה ולכן צריך שחקן רוטציה בכיר מאוד שיתחיל לתפוס את המקום שלו, ואני לא רואה כזה.

עם אומטיטי ההגנה מקבלת צורה, אבל מלבד מגן ימני במקום אלבס אני חושב שבארסה חייבים חלוץ לספסל. נוליטו כנראה ירד מהפרק אבל מישהו בסגנון שלו זה בדיוק מה שבארסה צריכה, ואני לא חושב שיהיה להם קשה למצוא.

8. Raulito Madridista

ניימאר שיחק בקלפים שהוא קיבל וטבעי שהסוכן שלו רצה לספר על הצעות מפריס ויונייטד ואפילו בדה כאלה, אני רק אומר שזה לא נראה טוב ואין סיבה שניימאר ישתכר יותר ממסי, אל תשכחו מי הקבוצה ששמה עליו הון תועפות כשהיה ילד ענק מברזיל אבל עדיין ללא ניסיון באירופה. את אותו הדבר כתבתי על ראמוס החמדן שאחרי עשר עונות בריאל מדריד לא התבייש לעשות שרירים ואיים לעזוב כשהוא היה מועמד לקבל את סרט הקפטן. פרס שם עליו כמעט 30 מיליון יורו כשהיה בן 19 מסביליה, שום הערכה לא הייתה לו לכך.

מקצועית, ברור שבארסה צריכה עוד מחליף להתקפה ואני חושב שפדרו די מתחרט שהוא עזב. ה-MSN יחסית בהשוואה ל-B-B-C כמעט לא נפצעים אגב וזה יתרון גדול לבארסה. אני לא מספיד את אינייסטה. צ'אבי משך עד גיל מבוגר והיה חשוב מאוד גם בעונת הטרבל. אורח החיים של בארסה הוא הרבה-הרבה-הרבה-הרבה-הרבה יותר משל קבוצת צמרת רגילה, זו תופעה בכדורגל.

9. yakov_y YNWA

הסגל של ברצלונה מאוד ארוך, לא ברור לי למה מדברים על חיזוק, כנראה ששחכתם שמונייטה, סונג, חלילוביץ׳ וטייו חזרו מהשאלות מוצלחות יחסית, בנוסף דניס סוארז נרכש.
    ברצלונה לא צריכה רכש לחלק הקדמי, אין ספור קשרי אמצע, לספסל של החלק הקדמי יש את טייו ומוניר ובנוסף אחד מהקשרים במרכז השדה יכולים לשחק באגף, יש גם את וידאל שהוא שחקן אגף טבעי ומסורס כמגן, חלוץ בוודאי שלא חסר לברצלונה, להפך אני חושב שחלוץ ייהרס שם עם כל כך הרבה סקוררים.
    בקשר למגן ימיני, וידאל/מונייטה (השאלה טובה בבטיס)/אדריאנו/רוברטו/דאגאלס (בכל זאת שחקן בן 26 עומד לפתוח עונה 3 בקבוצה).
    ברצלונה מחזיקה של 28 שחקנים בכירים, אין טעם לרכש עד שלא מוכרים נפח גדול מהסגל הקיים.

10. Raulito Madridista

http://e1.365dm.com/16/05/16-9/20/yannick-carrasco-atletico-madrid-champions-league-final_3474867.Xxx?20160528214114

בארסה מעוניינת בקראסקו. לפי תחנת הרדיו 'קדנה-סר', ברצלונה ממש לא סיימה את רשימת הקניות שלה הקיץ. שם חדש שעולה בפעם הראשונה בהקשר המועדון הוא יאניק קראסקו הקשר הבלגי של אתלטיקו מדריד. קראסקו בן ה-23 היה אחת התגליות של אתלטיקו מדריד אשתקד ואף כבש את שער השיוויון בגמר ליגת האלופות כשנכנס כמחליף והרשים לפרקים גם ביורו במדי נבחרת בלגיה. הוא שותף ב-43 משחקים במדי אתלטיקו וכבש 5 שערים. בארסה רוצה לחזק עוד את החלק הקדמי וקראסקו נחוש לעבור ולא חושש מתחרות, לוקח בחשבון שדקות המשחק שלו יפגעו ולא יכול לסרב לבארסה. מצד שני, סעיף השחרור של השחקן עומד על 40 מיליון יורו, סכום קצת גבוה כרגע עבור ברצלונה שמחפשת לשחרר מס' שחקנים בסגל. במארקה כתבו סקר האם קראסקו יהיה רכש טוב עבור בארסה, וכ-70% מ-6800 המשתתפים השיבו שבוודאי שכן.

11. Raulito Madridista

http://e01-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2016/07/06/14678057944390.Xxx

אומטיטי יוצג בקאמפ-נואו ב-12 ביולי, יום שלישי הקרוב, יומיים לאחר גמר היורו. החופשה של הבלם שיודע את התקופה הטובה בקריירה שלו - תיאלץ להידחות קצת. בינתיים אחיו של הבלם התראיין לתקשורת ואמר - "הוא חיי בחלום ורק רוצה עכשיו לזכות ביורו עם צרפת ולהשלים את המשימה. אומטיטי מתרגש מהידיעה על כך שיישחק בברצלונה. הוא מקצוען, רוצה תמיד להשתפר ורעב לזכות בתארים". על היכולת של אחיו נגד גרמניה אמר - "זה היה בסה"כ המשחק השני שלו אך הוא שמח שהמאמן נתן לו צ'אנס להמשיך אחרי המשחק נגד איסלנד. אומטיטי היה קר רוח ובטוח בעצמו וכולנו היינו שמחים ומלאי גאווה".

- בארסה לא מעוניינת שארדה טוראן ימשיך בקבוצה אולם אין הצעות לגבי הקשר התורכי שהחל את העונה באיחור בגלל אותו עונש והפגין יכולת לא מספיק טובה. חוסר התאקלמות זה אנדרסטייטמנט. דניס סוארז אמור לנגוס בדקות המשחק שלו משמעותית. ארדה עצמו לא רוצה לעזוב כמובן.

- רונאלדיניו נחלץ להגנתו של מסי - "הוא השחקן הטוב בעולם ותמיד ישאר כזה, אנשים מחפשים אצלו משברים. הוא יחזור לנבחרת אני בטוח".

את הסלפי הנרגש של דניס סוארז בהצגתו לתקשורת ביום רביעי בטח כבר ראיתם. יום אינטנסיבי ומרגש הסתיים על הצד הטוב ביותר:

http://e02-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2016/07/06/14677996323779_300x190.Xxx
    http://e03-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2016/07/06/14678052267971_300x190.Xxx

12. Civil Anti Madridista

נמצא היורש של אדריאנו לספסל, לוקה דין חתם.

13. Raulito Madridista

http://e03-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2016/07/15/14685864454712.Xxx

אומטיטי הוצג רשמית בברצלונה - "יום שמח בשבילי ועצוב בשביל המדינה שלי". הצגתו של הבלם בברצלונה נפתחה עם דקת דומיה לזכר הנרצחים בפיגוע בניס. הבלם הוסיף שהוא מעריץ את אבידאל ושהצרפתי מהווה מודל לחיקוי עבורו והוא מקווה להצליח כמוהו. "כשהגיעה אליי הידיעה שיש לי הזדמנות להגיע לברצלונה, התרגשתי מאוד. אפילו ברחו לי כמה דמעות", סיפר הבלם הצעיר בן ה-22 שהגיע בתמורה ל-25 מיליון יורו והוסיף: "זה חלום שהתגשם ואני מאושר מאוד. ברצלונה זה עולם אחר, ידעתי שזה ככה וחוויתי את זה כבר אחרי יום אחד ומבלי לשחק דקה. יש במועדון הזה שחקנים נפלאים ואני מחכה בקוצר רוח לשחק לצידם". הבלם כבר מקשקש בספרדית וקטאלונית אך אמר שהשפה טעונה שיפור כמובן והוא רוצה ללמוד במהרה כדי להסתגל למשפחת ברצלונה. אומטיטי שהתחיל את היורו בתור בלם מחליף וסיים אותו כבלם החדש של אלופת ספרד, סיכם עם תודה לבוס לשעבר ומסר לאוהדים: "אני רוצה להודות לנשיא של ליון, שידע שברצלונה הוא מועדון החלומות שלי. אני אעשה הכל כדי להוכיח שאני רוצה להיות חלק מהמשפחה הזאת".

מצב נושא:
הנושא נעול.