ברצלונה 2012/13:: אליפות רביעית בחמש שנים

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Iker Casillas, ‏10/7/12.

1. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

ברצלונה צריכה קשר אחורי נוסף לסגל ולכן היא לא צריכה את אלכסנדר סונג.

2. aloneli Member

למה היא צריכה קשר אחורי?

3. 亚历山大帕托 Member

הכוונה היא בוודאי לכך שברצלונה לא צריכה קשר אחורי נוסף, אחרת המשפט חסר היגיון.

4. Civil Anti Madridista

אפשר להבין את המהלך של להביא קשר אחורי במקומו של קייטה, אבל למה דווקא סונג?

5. skyday20 Member

נראה לי שהכוונה היא שסונגיניו כל הזמן אוהב לעלות למעלה ורק חושב על מסירות יפות, לכן הוא לא בדיוק קשר אחורי בפועל, עם כל התרגילים שהוא מתעסק בהם והשטויות.

נערך לאחרונה ב: ‏9/8/12
  6. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

אנסה להסביר את עצמי בצורה ברורה יותר: ברצלונה צריכה קשר אחורי נוסף לסגל מכיוון שזה לא הגיוני להמשיך להסתמך אך ורק על סרחיו בוסקטס בעונה כל-כך עמוסה במפעלים כה רבים. בוסקטס מעונה לעונה משתפר ונעשה דומיננטי יותר, ובעונה שעברה היה כבר אפשר להבחין היטב בהיעדרו כאשר זה קרה. רמת המשחק של ברצלונה איתו ובלעדיו היא שונה לגמרי. יש שיגידו שמסצ?ראנו יכול לשמש כאלטרנטיבה ראויה בשעת הצורך, אך בפועל הארגנטינאי השלים טרנספורמציה מושלמת במהלך העונה שעברה מן הקישור האחורי לעמדת הבלם ולפי טעמי, לרגע זה, הוא גם שחקן ההגנה הטוב והיציב ביותר בשורות ברצלונה.

תפקידו של הקשר האחורי בברצלונה הוא מן המורכבים שיש כיום בכדורגל העולמי; תפקידו הוא לא רק לדעת להרוס את התקפות היריב, אלא גם לדעת להשתתף בהנעת הכדור הסבלנית, בנוסף נחוץ אינטיליגנציית משחק גבוהה ביותר שבצורת המשחק של ברצלונה זה נוטה לבוא לידי ביטוי בעיקר בסבלנות רבה ותנועה נכונה ומתמדת ללא הכדור - דבר שלא מוערך מספיק לעניות דעתי בקבוצה הזו - את כל אלו בוסקטס עושה בצורה פנטסטית אגב.

ההסתכלות על אלכסנדר סונג כקשר אחורי שמסוגל לבנות התקפה מאחורה נובעת מן הסטטיסטיקה שלו בתחום הבישולים שגודלת משנה לשנה אך כמו שכולנו יודעים, הסטטיסטיקה לפעמים גם משקרת ולא מציגה כראוי את הסיפור כמו שהוא באמת, ובפועל מדובר בשחקן מאוד לא אחראי שנוטה לאבד כדורים רבים ורק פעם בכמה משחקים הוא מצליח לספק מסירה גדולה שמובילה לשער או לכל הפחות למצב מסוכן מול השער. ברמה ההגנתית התיקולים שלו לעיתים קרובות מאוחרים מדי ועל ההפקרות שלו כלפי החלק האחורי כבר מיותר ככל הנראה להרחיב. סונג הוא אולי אחד הקשרים הבולטים בארסנל הנוכחית ובכלל בעולם, אך זה כנראה יותר מעיד על רמת הקישור הנוכחית של ארסנל ועל היובש בשוק של עמדתו. אם יגיע לברצלונה, אין לי ספק ששם כל הליקויים שלו יוצגו לכולם, כי עם כל הכבוד לארסנל, ברצלונה היא קבוצה אחרת לחלוטין ברמת הכישרון והדרישות הטקטיות שלה.

7. aloneli Member

זה נכון במידה ומסצ'ארנו ימשיך כבלם גם תחת טיטו.בינתיים לפי משחקי ההכנה זה נראה שהוא ימשיך בעמדה הזאת ולכן החיפוש הוא אחר קשר אחורי ולא אחר בלם.

אני בדעה שמסצ'ארנו טוב יותר כקשר אחורי ושעדיף שיגיע בלם סוף סוף במקום לשנות עמדות לשחקנים כל שני מחזורים.
    זה היה הזוי פשוט לראות את בוסקטס ומסצ'ארנו משחקים כבלמים לתקופה לא קצרה במקום לנסות להביא בלם טבעי.

8. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

אם הוא ישמש כבלם באופן קבוע, אם יוצאים מנקודת הנחה שפיקה יהיה זה שישחק לצידו, איפה פויול ייכנס למשוואה כאשר יהיה כשיר?

9. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

אענה לך בדרך שאלה: מדוע מסצ?ראנו החל לשחק כבלם בברצלונה מלכתחילה?

10. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

כי פויול היה פצוע הרבה מאוד זמן, וגם כשהחלים הוא שיחק כמגן שמאלי לא מעט בגלל המצוקה שהייתה לנו בעמדה הזו בעקבות הפציעות של אבידל ואדריאנו. הבעיה הזאת אמורה להפתר בעקבות ההחתמה של אלבה לעמדה הזו.

11. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

שי,

1) על כשירותו של פויול לא ניתן לסמוך בגילו המופלג, בטח ובטח לאחר שעבר גם לא מעט פציעות במהלך השנים האחרונות.

2) פיקה הציג יכולת חלשה למדי ובעיקר לא יציבה במהלך העונה השעברה.

3) ברצלונה החלה לפתח שיטת משחק נוספת שמצריכה שלושה שחקני הגנה.

לכולם יהיה מספיק זמן לשחק ולהוכיח את עצמם. לא סתם גם ברצלונה הייתה מעוניינת לצרף בלם נוסף לשורותיה.

12. Civil Anti Madridista

גווארדיולה ניסה לרוץ עם השיטה הזו במספר משחקים, אבל הזכור לי מכולם היה נגד ולנסיה ששם הייתה נפילה רצינית
    אני לא רואה טעם להמשיך עם השיטה הזאת, בטח מול קבוצות מהדרג הבכיר יותר

13. Captain Canada משתמשים של כבוד היכל התהילה

14. Civil Anti Madridista

החתמה מיותרת, אפשר היה לשפוך את ה20 מיליון יורו האלה על בלם שיחזק את ההגנה. אבל אם כבר קשר אחורי, דווקא סונג? ממש לא מובן לי

15. Iker Casillas משתמשים של כבוד היכל התהילה

מאוד לא מובן לי מה וילאנובה רואה בסונג. ממה שראיתי, מדובר בשחקן מאוד לא אחראי שמפקיר באופן קבוע את הגנת ארסנל. סונג הוא שחקן עם יותר מדי איבודי כדור, נדיר לראות אצלו מסירות טובות (מה שהוא יודע לעשות מצוין, רק ללא יציבות). אם הוא נחשב לקשר מוביל בארסנל זה רק מראה על המחסור בקשרים אחוריים אמיתיים שם, בברצלונה הוא ממש לא יהיה שחקן כזה, גם בהתחשב בעובדה שהדרישות הטקטיות שיש בברצלונה הרבה יותר גבוהות מאשר בארסנל.

אני מתאר לעצמי שברצלונה הביאו את סונג כדי שיהיה מחליף לבוסקטס, אחד מהשחקנים החשובים והדומיננטיים ביותר בברצלונה, אבל סונג בארסנל היה קדמי יותר מאשר בוסקטס בברצלונה ואני מתקשה להאמין שטיטו באמת חושב שסונג יהרוס את התקפות היריב תוך כדי זה שהוא ישתתף בהנעת הכדור הסבלנית והרגועה של ברצלונה כמו בוסקטס, אינטליגנציית המשחק של סונג לא קרובה בכלל לזו של הספרדי. בנושא המסירות הקצרות שמאוד נחוץ אצל שחקן בקישור ברצלונה סונג לא שולט והוא טיפוס שדווקא אוהב יותר לעשות מסירות מתוחכמות, נראה מה טיטו יעשה בנושא. כמו שהוא יכול להיות סוג של טורה חדש, הוא גם יכול (ואף יותר מזה) להתברר כקייטה 2.בנוסף לזה שסונג לא ישתלב בקלות בסגנון של ברצלונה וזה יכול לקחת לו זמן רב לדעתי. לא מבין למה ברצלונה הביאה אותו, די ברור שהוא יגזול דקות משחק משמעותיות מתיאגו ומג'ונתן דוס סאנטוס.

בשורה התחתונה, רכש כושל של ברצלונה בפעם המי יודע כמה. אבל למה שאני אתלונן בכלל, לקבוצה שלי זה רק יעזור. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx