ברצלונה 18/19 - המשכיות זה שם המשחק

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Jefecito, ‏25/7/18.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Civil Anti Madridista

כדור הזהב הפך להיות פרטיה של האיש הכל יכול ממדריד. הזכייה של מודריץ בתוספת המיקום של מסי זה פשוט זלזול באינטליגנציה של המשחק.

מסי דפק אתמול הופעת על חלל אפילו בסטנדרטים שלו. אני תפסתי את הראש כמעט אחרי כל מהלך והדובדבן האמיתי היו הבעיטות החופשיות. כעת יש לו הזדמנות אחרונה בקריירה לנפץ את השיא של ז'וניניו פרנמבוקאנו שעומד על 12 שערים בשנה מבעיטות חופשיות. למסי כרגע יש עשרה, 3 משחקים לסיום השנה כשהיריבות הבאות יהיו טוטנהאם, לבאנטה וסלטה ויגו. שחק אותה אלוהים.

2. yonmu Member

די להתרגש מכדור הזהב. בשנת מונדיאל ה7 משחקים האלה מקבלים משקל עצום. אי אפשר להתווכח עם זה שמסי היה זניח לגמרי במונדיאל ושבנוסף בליגת האלופות ברצלונה לא נתנה קמפיין מרשים. זה שהוא השחקן הכי טוב בעולם לא רלוונטי. מודריץ' לעומת זאת היה השחקן הבולט ביותר אצל הסגנית ושחקן בולט מאוד אצל זוכת ליגת האלופות. זו זכייה מוצדקת לגמרי.

לעניין, ככל שהשבחים למסי עולים כך הביקורת על וואלורדה צריכה לעלות.
    הסגל של ברצלונה הוא הטוב ביותר בספרד גם בלי מסי, ואיתו היא בפער עצום בספרד ועדיפה על כל קבוצה אחרת בעולם. זה מעלה את הציפיות ממנו. להביא דאבל זה נחמד, אבל עם סגל כזה ושחקן כזה זה הופך לדרישה בסיסית, במיוחד כשהיריבה העיקרית כל כך חלשה. בינתיים ברצלונה של וואלורדה אמנם הפסידה רק משחק אחד משמעותי - הגומלין מול רומא - אבל בסך הכל הקבוצה לא נראית טוב כמו שהסגל על הנייר נראה. אני כמעט ולא שומע ביקורת עליו בעיקר ברצלונה מובילה את הטבלה ואת הבית בליגת האלופות, אבל לאורך העונה וחצי האחרונות ברצלונה פשוט לא טובה מספיק. רק הדחה מול אחת מאריות אירופה - סיטי, ליברפול, יובנטוס - אמורה לא לעלות לו במשרה.

3. Civil Anti Madridista

לא זכור לי שלמונדיאל 2014 הייתה השפעה על הזוכה בכדור הזהב באותה שנה. הפרס הזה אמור להיות מוענק לשחקן הטוב בעולם נקודה.

מה פירוש לא רלוונטי?

4. yonmu Member

פשוט מאוד, אני לא חושב שהפרס אמור להינתן לשחקן הטוב ביותר בעולם. אם זה היה ככה - מסי היה אמור לזכות בכל העשור האחרון.
    הפרס ניתן לשחקן המשמעותי ביותר בהישגים המשמעותיים ביותר.
    לגריזמן יש חלק משמעותי בזכייה במונדיאל ובזכייה בליגת אירופה.
    למסי יש חלק מאוד משמעותי בזכייה בדאבל ספרדי.
    למודריץ יש חלק משמעותי בזכייה בליגת האלופות וחלק מאוד משמעותי בסגנות במונדיאל עם נבחרת בינונית. זה מנצח.

5. SaSa Member

מסכים שבזירה המקומית הסגל של בארסה הוא האיכותי ביותר (למעט חוליית ההגנה)
    ולאור העזיבות של זידאן ורונאלדו בארסה חייבת לקחת דאבל מקומי, ואם זה לא יקרה אין ספק שזה כישלון של המאמן והשחקנים.

אנשים בתוך המועדון ואפילו השחקנים דיברו על כך שהרצון העיקרי העונה של הקבוצה זה לזכות בצ'מפיונס, בעיקר בגלל הדרך שבה הקבוצה הודחה בעונה שעברה מול רומא ו-3 הזכיות הרצופות של ריאל.

לגבי וואלורדה, הערכתי מאוד את העבודה שעשה בבילבאו אבל לא חשבתי שהוא המאמן המתאים לרמה ולסגנון של בארסה, אבל לשמחתי הוא גרם לי לשנות את דעתי לגביו.

צריך לזכור שבעונה שעברה הוא היה צריך להתמודד עם לא מעט אתגרים:

העזיבה הפתאומית של ניימאר רגע לפני פתיחת העונה.. פציעות של שחקנים משמעותיים כמו דמבלה, אומטיטי ופיקה (כשהמחליף הטבעי היחיד הוא ורמאלן שהפתיע לטובה).. ניסיון לשלב את קוטיניו שהגיע אחרי חצי עונה אדירה בליברפול.. אי היכולת של אינייסטה לשחק 3 משחקים ברצף..שחקני ספסל לא ברמה.. ולמרות כל זה בארסה שייטה לאליפות בפער עצום מהיריבות ממדריד כאשר רוב השחקנים היו בעונה בינונית ביחס לרמה שלהם.

נכון שההדחה מול רומא היא כישלון, בטח לאחר התוצאה במשחק הראשון אבל אני מאשים בכך את השחקנים שעלו למשחק יהירים וזחוחים.

אם אני צריך לתת ציון לוואלורדה זה יהיה 9.
    היכולת שלו לנהל את הסגל הלא מאוזן (גם העונה) ולשנות שיטות ומערכים כשצריך נותן לי את התחושה שמאז גווארדיולה לא היה לבארסה מאמן שאשכרה גורם לה להיראות מאומנת ומוכנה טקטית ברוב המשחקים.

6. סמואל אטו Member

אפשר לחשוב שאתה מדבר על הסגל של שנת 2012. אין לי מושג על מה אתה מדבר, הסגל של בארסה בנוי בצורה לא מאוזנת לחלוטין.
    ואלוורדה קיבל תיק להוציא את טיפות הלימון האחרונות שנשארו מהשחקנים ששרדו את הזכייה האחרונה בליגת האלופות. השחקנים האלה דורשים סגנון משחק מאוד ספציפי ומגבילים את מה שהוא יכול לעשות עם הקבוצה.

7. Raulito Madridista

מסי הוא פלוס עצום ולא צריך להרחיב.. בלעדיו: ניצחון בפוטו-פיניש על אתלטיקו. אני חושב שהשנה הסגל עבר שדרוג גדול גם אם זה לא מאלקום בנקודת הזמן הזו אלא דמבלה שלא רק מאחר אלא משחק וכובש והוא לא פצוע, יש עוד בלם מחליף טוב, ארתור ו-וידאל שמפיקים ממנו, ובארסה הייתה חייבת לשחק כדורגל הרבה יותר טוב. כמובן שהקריסה של ריאל מדריד מעודדת ודווקא עכשיו ואלוורדה התקשה.

לגבי כדור הזהב, תאמינו לי שאני ועוד אוהדי ריאל היינו מוותרים על הפרסים האישיים והשקר של הפודיום לטובת עוד אליפות. ב-2012 כשכריסטיאנו זכה באליפות הגדולה בתולדות הליגה וכבש שער אליפות בקאמפ-נואו, ובכל קלאסיקו כמעט, צמד מול באיירן בצ'מפיונס והודח בחצי גמר היורו ע"י ספרד בפנדלים(ארבעה שערים) - מי שזכה בפרס היה מסי, מה דעתך? הפרס הוא לא לשחקן הטוב ביותר אלא לטוב ביותר באותה שנה. אבל מסי בוודאי לא שווה מקום חמישי. השנה 2019 זה יהיה שלו.
    הזכייה של מודריץ היא פרס על מפעל חיים. בריאל הוא לא בלט גם בנוקאאוט והיה אולי רביעי-חמישי בחשיבותו.

8. Civil Anti Madridista

זו דעתך, וכל עוד אין קריטריון ברור לפרס הזה נסכים שלא להסכים. שלושה שבועות מבחינתי לא מכסים עונה שלמה גם אם זה המונדיאל.

אני טוען ששילוב יכולת אינדיבידואלית יחד עם תארים קבוצתיים אמורים להיות העיקרון המנחה, ובשנה שבה כל אחד מהפיינליסטים בלט בזירה אחרת לגיטימי שתהיה פרשנות.

9. SaSa Member

למרות שהמשחק הערב מול טוטנהאם חסר משמעות עבורנו, נראה שוואלורדה מתכנן לעלות עם הרכב מלא למעט סוארס וראקיטיץ'..
    לא ברור לי למה לא לתת דקות לצעירים ומנוחה לשחקנים משמעותיים.

בנושא אחר קוטיניו נמצא כמעט שנה בקבוצה והנתונים היבשים שלו טובים עם 13 שערים ו9 בישולים ב36 משחקים שבהם שותף, אך מרגיש לי שהוא עוד לא מצא את מקומו במערך ובשיטה.

בשונה מליברפול וברזיל שם הוא משחק בעיקר במרכז, אצלנו הוא מתופקד באגף ועושה לא מעט פעולות הגנתיות יחסית לשחקן התקפה ונראה שהוא פחות מעורב במשחק השוטף.

אשמח לשמוע את דעתכם בנושא.

10. avicii Member

לדעתי מקומו הוא כקיצוני.לשחק איתו קשר 50\50 זה בזבוז ולא מתאים ליכולות שלו.
    אבל הוא עדיין צריך להשתלב עוד בשיטה.

ברצלונה לא סומכת על שחקני ספסל ונוער בשביל לעלות איתם למשחק בליגת האלופות.

11. סמואל אטו Member

בליברפול הוא הצטיין כחלק מהשלישייה הקדמית ועשה הסבה קצרה לאמצע לפני המעבר לבארסה, אבל קלופ עצמו לא סומך עליו כקשר.
    בברזיל היו צריכים למצוא לו משבצת אחרת בגלל ניימאר, אז הוא התחיל בצד ימין ובמונדיאל עשה הסבה לאמצע.

לעניות דעתי המשבצת הכי מתאימה לקוטיניו היא מאחורי החלוץ. שם הוא יוכל להביא לידי ביטוי את כלל היכולות ההתקפיות שלו בלי להוות נטל הגנתי על אגף מסויים(מה גם שהוא לא השחקן הכי מהיר).
    הבעיה של קוטיניו היא שאיזה "גאון" בהנהלה או בצוות של בארסה ראה אותו משחק בקישור, וחשב לעצמו: "מצאתי יורש לאינייסטה", בלי להתחשב ביכולות האישיות שלו ובהתאמה שלו לשאר השחקנים. קוטיניו הוא שחקן התקפה והצבה שלו כחלק משלישיית קישור שווה ערך להצבה של מסי, ניימאר או הזארד כחלק מהקישור. לא שזה לא יכול לעבוד, אבל הסגנון שלהם בא עם חסרונות שיקשו על הקבוצה לתפקד במערך הזה.
    אחרי שנמאס לואלוורדה מהניסוי הזה נשארנו עכשיו עם 2 שחקנים בעלות של 300 מיליון יורו שמשחקים על אותה משבצת בדיוק.
    אחד נהדר, אבל לא מתאים לשחקנים האחרים בחלק ההתקפי, והשני שמביא ערך מוסף להתקפה אבל אי אפשר לסמוך עליו כחלק בכיר מהקבוצה.

12. yonmu Member

אני כמעט בטוח שרוב המשחקים של קוטיניו בליברפול היו בשלישיית הקישור. זה בטוח לא היה 'הסבה קצרה'.

13. סמואל אטו Member

Philippe Coutinho - Stats 16/17 | Transfermarkt

אם אתה מחשיב את זה למקור אמין.
    הוא לא שיחק אפילו פעם אחת בקישור בכל עונת 16/17.

ובסוף אותה עונה:

Klopp considers Coutinho position change - Liverpool FC

14. yonmu Member

בליברפול:
    17-18: 11 הופעות כקשר.
    16-17: 7 הופעות כקשר.
    15-16: 13 הופעות כקשר.
    מודה שחשבתי שהמספרים גבוהים יותר, אבל זה עדיין לא הסבה קצרה. בעונות שלפני כן הוא שיחק גם כקשר, אבל במערכים שקשה להקביל ל4-3-3 של ברצלונה ולכן קשה להקביל.

לדעתי העמדה זה פחות הנקודה מאשר סגנון המשחק. ליברפול יוצאת קדימה מהר ולכן כששחקן ההתקפה הרביעי (כלומר זה שמאחורי שלישיית ההתקפה) הוא שחקן דינאמי יותר זה יכול לעבוד נהדר. ברצלונה מראש מחזיקה בכדור יותר (גם אם פחות מפעם) ולכן צריך קשרים ממש ולא חצאי-ווינגרים.

בכל מקרה, השאלה העיקרית היא מי נכנס במקומו בכל מצב.

15. SaSa Member

ככל שדמבלה מאחר ליותר אימונים ככה הוא הופך להיות תכליתי יותר ליד השער.

מצב נושא:
הנושא נעול.