ברצלונה 10\09: דויד ויאה מצטרף!

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י xavi6, ‏16/7/09.

1. riquelme1 Member

דני אלבס שווה 35 מיליון יורו, לעומת זאת קארים בנזמה...

2. אלי מתחן Member

רק חיזקת את המילים שלי, דוגמא הרבה יותר טובה. תודה רבה.

3. קרלס פויול5 Member

א.אני לא יכול להוכיח את זה אבל זה נראה לי צירוף מקרים יותר מדי לא הגיוני.
    ב.טוטי הורחק ע"י אופ"א , לאופ"א לא אכפת מיריקה על דובר(שגם לא קרתה במשחק) .
    ג.אני הייתי מצפה להתנצלות בפומבי מפיקה אם הדובר היה מבקש זאת, אבל כל עוד בספרד רצו להעלים את זה מתחת לשטיח , אז אני חושב שהתנצלות ב4 עיניים זה מספיק.
    ד.בקשר לזה שהוא ילד חסר אחריות אני מסכים איתך, זה דבר שגוארדיולה צריך לטפל בו אבל אני לא חושב שזה מראה שיש לו אופי חרא. ובקשר לפדרו ובויאן יפה שהחלטת שיש להם שיש להם אופי של מלדיני או של ראול אבל זה ע"פ מה?
    ה.קודם כל הוכחה: http://sports.walla.co.il/?w=//1252002, עכשיו תגיד מה שאתה רוצה אבל לפי הערכים שליח לקלל בן אדם מעצבים זה יותר נורא מלירוק על בן אדם שאתה שיכור, תגיד בועה ברסאית אבל אל תשכח שאף פעם לא הייתי ממתחהביו של פיקה, מעולם לא טענתי שהוא מנהיג או סמל והוא אף פעם לא היה מהשחקנים האהובים שלי אבל בכל זאת המעשה של זלאטן חמור יותאר לדעתי.
    ו.שוב הוא נישק 2 סמלים, בסראגוסה זה לא היה ממש נישוק . אבל בלי קשר אני רק רוצה להבבין את דרך המחשבה שלך, בהנחה שהוא לא היה מנשק את הסמל של מנצסטר ומנשק את הסמל של ברצלונה בקלאסיקו זה היה בסדר מבחינתך?

4. xavi6 Member

א. ססק הופתע כשפיקה ירק עליו. ואתה יודע מה, נניח והוא "לחץ" עליו, אז מה?! הוא ירק, לא ססק. יש הבדל בין לצחוק לבין לבצע פעולות כמו יריקה על בנאדם. תפסיק לחפש מסביב במקום להיתמקד בעיקר. אף אחד לא הצמיד לו כדור לראש ואמר לו "תירק על הבנאדם". אתה ממשיך את הבדיחה יותר מידי, ובדיחה מספרים פעמיים. לא משנה מה ססק אמר-פיקה לא היה צריך לירוק. לא משנה מה ססק אמר-בשורה התחתונה הוא לא זה שירק.

ב. אני לא מדבר על הגופים השונים שהרחיקו או לא, לא אכפת לי אם אופ"א או פיפ"א קשורים כי בחגיגות לא אופ"א ולא פיפ"א קשורות, הדוגמא הייתה להראות לך שיריקה, זה מעשה חמור, מה שמשום מה אתה מסרב להבין. תראה מה גוף אחראי אחד עושה כאשר שחקן יורק על מישהו, ותבין שזה בהחלט לגיטימי להשעות את פיקה.

ג. הדובר לא ביקש ממנו לירוק עליו בפומבי. אני לא מבין, מה כואב לך שפיקה יתנצל בפומבי? אתה מפחד שזה יהרוס לו תדמית? להפך-שיהיה גבר, שיתמודד עם המעשים שלו. זה המבחנים האמיתיים שלו כבנאדם, ואני מצפה מבנאדם שהוא "לא חרא" כמו שאתה טוען, שיתנצל בפומבי. לא ב-4 עיניים ככה בצורה מזויפת מתחת לשטיח, כמו שאתה רוצה שיקרה. כל הדברים הרעים מתחת לשטיח. אהבתי. ועוד אתה נלחם על זה. לא כאב לך שהוא ירק עליו בפומבי. אה כן, לחצו עליו, הוא לא אשם. ויריקה זה לא דבר נורא, כולה יריקה.

ד. אני לא אומר שהם סמלים כמו מאלדיני וראול, אבל יש להם כזה אופי. אנשים טובים, אנשי בית, לא משתכרים, צנועים במה שיש להם. לא מהסוג שירקו על אנשים בחגיגות קיצור.

ה. הוכחה...רק חיזקת את דעתי על זלטאן. הוא לא אמר לו את זה ישירות בפנים. אתה יודע כמה שחקנים מקללים בשקט את המאמן שלהם? אני בטוח שגם צ'אבי ואחרים עשו זאת. יש הבדל בין להיתעמת עם המאמן ולומר לו את זה בפנים לבין לסנן את זה לעצמך. זה כמו שתאשים שחקן שהוא במוח מקלל את המאמן.

ו. הייתי מרים גבה, מהקלות והמהירות שבה הוא הרגיש כזאת שייכות, ובכזאת טוטאליות לנשק את הסמל, אבל לא הייתי מתעצבן ומתרתח אם לא הייתה העובדה שעד לפני כמה חודשים הוא נישק את הסמל של מנצ'סטר באותה שייכות וטוטאליות ואקט של נאמנות. לא עושים דברים כאלה, זה זלזול במועדון, זלזול בסמל, זלזול באוהדים, זלזול במושג הזה "סמל". לא משנקים את הסמל של המועדון שלך אחרי שנה. לא מנשקים אותו אחרי גול ראשון. לא מנשקים 2 סמלים בכמה חודשים. פשוט לא.

5. rooney-7 Member

רק אם אפשר לדעת,למה פיקה לא שחקן בית של ברצלונה?

ובקשר לדיון שהתפתח פה,גם את גיגס לפי דעתי אפשר לשייך לרשימה של ראול ומאלדיני.אלא מה,קראתי לפני שנה שכשהוא היה צעיר,הוא הכה את אשתו באופן חד פעמי או משהו כזה.

לא מכיר אותו אישית כמובן,ואף אחד מאיתנו לא באמת מכיר את השחקנים האלו אישית,אך הייתי אומר שהוא עבר תהליך של התבגרות במהלכו הבין הרבה דברים על החיים.בכל מקרה החיים הם לא שחור ולבן,ולכן זאת הגזמה לדעתי להגיד שפיקה הוא בן-אדם עם אופי חרא,כן עשה כמה מעשים טיפשיים בחייו,אבל בטוח גם עשה גם מעשים שמוכיחים אחרת.נשפוט אותו עוד 5 שנים.

ולגבי בויאן או מסי,מדובר על אנשים בכלל עם אופי אחר,אופי נחבא אל הכלים,לעומת פיקה שיותר כריזמטי ודומיננטי(מצטער על הפסיכולוגיה בגרוש http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/rolleyes.Xxx ).

ועוד תוספת קטנה,איש יותר נרקסיסטי וילדותי מכריסטיאנו רונאלדו פשוט לא קיים.בן-אדם שהייתי נותן הרבה כדי שלא ישחק איתי באותה קבוצה בשכונה.

נערך לאחרונה ב: ‏23/7/10
  6. קרלס פויול5 Member

א. אני לא מסביב? אטני מודע לכך שפיקה אשם. אבל גם ססק אשם חלקית, הוא לא הופתע הוא עשה כזה מין יואו של אני לא מאמין שהיה לך אומץ(יעני לחש לו באוזן בגוא נראה אם יש לך אומץ לירוק עליו) נראה לך שהוא באמת במקרה הסתכל לכיוון של פדרו מונז שהוא ירק? אם פיקה נענש גם ססק צריך, עונש הרבה פחות חמור אמנם אבל עונש.
    ב.אני אמרתי שיריקה זה לא מעשה חמור? אני בסה"כ אמרתי שהוא לא חמור כמו שאתה עושה ממנו. טוטי הורחק ל4-5 משחקים(לא זוכר במדויק כמה זה היה) כי הוא עשה את זה באמצע משחק וקיבל על זה אדום, פיקה בשום מצב לא יקבל כזה עונש על יריקה בזמן חגיגות שהוא היה שיכור לגמרי, הגג הכי גדול שאני רואה זה הרחקה ממשחק אחד, אבל מה הטעם בכל מקרה(אפילו על שלושה משחקים) שהם יתקזזו על משחקי ידידות, טיפשי עדיף לקנוס אותו.
    ג.אני לא מפחד שהוא יתנצל בפומבי, אני אפילו ישמח אם הוא יעשה כך. אבל לאור העובדה שאני לא רואה את זה קורה גם לאור העובדה שלפיקה הוא לא אחד שיתראיין לתקשורת על דברים כאלה וגם לאור העובדה שנבחרת ספרד רוצים לטאטות את זה מתחת לשטיח, התנצלות ב4 עיניים מספיקה לי כרגע.
    ד.אתה צודק בזה שהם צנועים, אבל אתה עדיין לא יכול לדעת מה הם יכולים לעשות אם בקבוק שמפניה.
    ה.זה שהרבה עושים את זה זה לא אומר שזה פחות חמור, לקלל את המאמן של בלסנן לעצמך ליד המאמן קללות עליו זה יותר חמור לטעמי מלירוק על בן אדם שאתה שפוך לגמרי, שניהם מאוד חמורים אבל לקלל זה יותר חמור וזה לא כמו לקלל בראש, כי זה הרעיון אם יש ללך קללות לגבי המנג'ר תשמור את זה בראש, גג לאח"כ בבית מלון תוציא את זה אבל לא בזמן משחק שיש עיתונות בכל חור וזה עלול לפגוע במרקם הקבוצתי.
    ו.בוא נתחיל מזה שאתה לא מדייק בפרטים הוא נישק את הסמל של מנצסטר שנה ואולי שנה וחצי לפני שהוא נישק את הסמל של מנצסטר, אבל עכשיו לפחות אני מבין את הראש שלך, לא מסכים איתו אולי אבל מבין. עכשיו בקשר לפיקה, אני יכול להבין את הטענה שלך אבל קשה לי להאשים אותו בקשר לזה, במנצסטר הוא היה מתוסכל רצח אם מספר הדקות שראה ובאותה תקופה חזרה לברצלונה נראתה כמו משהו מאוד רחוק ואז הוא מבקיע שער פעם ראשונה בקבוצה, אם כל האמבוציות והאנדרלין שעוברים לשחקן כזה באותו רגע בראש, אני יכול להבין איך מהטירוף הוא נישק את הסמל שלהם. ואת הנישוק של הסמל של ברסה, כמו שאמרתי, אם הוא לא היה מנשק את הסמל ברגע כזה הייתי מופתע.
    ורוני 7 , הוא שחקן בית. פשוט ירדן/שביט(אולי תחליט על שם אחד http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx ) החליט ששחקנים שעזבו בגיל 15/16 לאנגליה לא נחשבים מבחינתו שחקני בית אז זה כולל את פיקה ופאברגס, זה שביט לך תבין http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx .

נערך לאחרונה ב: ‏23/7/10
  7. xavi6 Member

קרלס פויול, אתה קורא לפני שאתה מגיב או שאתה פשוט עושה "העתק הדבק" להודעות שלך ולניסיונות הגנה שלך? אני אסביר לך במילים פשוטות הפעם. פעם אחרונה.

א. פיקה ירק. ססק לא ירק. אלה העובדות בשטח. למה אתה ממשיך להילחם בעצמך ולצרף בכוח עוד אחד לסירה של פיקה? כל שאר הדברים אתה יכול לשער. לשער זה לא בטוח. אני משער שיש עבמים (קייטע) אבל אני לא יכול להוכיח. אותו דבר. אתה יכול לשער שססק אמר לו, אתה לא יכול להוכיח. לא דורשים עונש על השערות, דורשים עונש על עובדות. פיקה ירק זאת עובדה, ססק אמר לו-השערה שלדעתי רק אתה מחזיק בה. לכן אין לך מה "לדרוש" שססק יענש, כי אתה לא יכול להוכיח כלום, הכל השערות שלך. הסקת שססק דרדר את פיקה. כמה נוח. מזל שאתה לא שופט בבית משפט, אחרת כולנו היינו בכלא היום.

ב. לא אמרתי שהוא רצח, ולהשעות שחקן ממשחק זה לא כזה נורא, זה העונש הראוי. להיתנצל זה לא עונש, זאת חובתו. אמרתי שבנאדם שיורק על מישהו, צריך להיות מושעה. כהוכחה לכך שאני לא בדעת יחיד, הבאתי לך את היחס לנושא של פיפ"א שהשעתה שחקן שירק על שחקן אחר. זה לא משנה אם ירקת על שחקן יריב, או עם דובר הקבוצה. זה עדיין חמור. פה אתה יורק על חבריך לעבודה, על בנאדם מבוגר שיכול להיות סבא שלך! אני חושב שלירוק על בנאדם מבוגר, דובר קבוצתך, זה בהרבה יותר חמור מלירוק על שחקן מגעיל כמו פאולסן שכל המשחק התגרה בך וכיסח אותך וזרק לך מילים. וזה שאתה שיכור פשוט לא תירוץ, תפסיק לכתוב את זה. זה פתאטי.
    "פיקה רצח"
    "הוא היה שיכור..."
    "זכאי! כלא זה מוגזם, שיתנצל. אבל בארבע עיניים"...

ג. התנצלות בארבע עיניים מספיקה לך...מה אתה אומר? עליך ירקו? זה נחמד שזה מספיק לך, הרי הוא שחקן ברצלונה-גם אם הוא לא יתנצל זה לא יזיז לך כ"כ, הוא עדיין נשמה טהורה וכפרה עליו. אמרתי פעם אחת לא צריך להסביר פעמיים, אם אתה יורק על בנאדם בפומבי, אתה צריך להתנצל בפניו בפומבי. זה מספיק. לא ב-4 עיניים.

ד. עובדה. אתה חושב שהם לא שתו בחגיגות? תאמין לי שהם שתו. אפילו צ'אבי ופויול שתו. לא תראה אותם יורקים על אנשים גם כשיהיו שיכורים מתים. הם לא יגיעו למצב הזה מההתחלה. הם ישתו בטיב טעם.

ה. איפה זלטאן דיבר עם העיתונות? איפה הוא קילל את המאמן מולו? הוא סינן לעצמו! מסנן לעצמו דברים והפכת אותו לאיזה מפרק קבוצות שיוצא לעיתונות כל חמישי ושני ומקלל את מאמנו, ושחקן שיורק מול כל עם ספרד על דובר הנבחרת הוא איזה שה תמים. איפה זלטאן פגע במרקם החברתי? הוא יצא נגדו מול כולם? הוא סינן ל-ע-צ-מ-ו דברים, יש הבדל עצום בין לסנן לעצמך דברים לבין להגיד אותם בפנים.

ו. הוא נישק את הסמל של מנצ'סטר במשחק נגד רומא בחוץ בעונת הדאבל של מנצ'סטר. כמה חודשים אחרי הוא הגיע לברסה ונישק את הסמל שלנו במשחק מול אספניול ולאחר מכן גם מול ריאל...

נשמה, אני יודע שזה מאוד כיף להכניס שמות לא בצדק לרשימת "שחקני-בית-הכ"כ-מושלמים-ויפים-שלנו, לא-כמו-ריאל-מחריד" אבל שחקן שמביאים בכמה מליונים, הוא אינו שחקן בית. שחקן שלבש 2 חולצות בוגרים אחרות, הוא לא שחקן בית. שחקן ששיחק בנוער של מועדון 5 שנים, הוא לא שחקן בית שלך. שחקן שאת ההופעת בכורה שלו בבוגרים הוא עשה בקבוצה שהיא לא אתה-הוא לא שחקן בית שלך!!!

8. קרלס פויול5 Member

א. ואתה ממשיך לסלף את מה שאני אומר. לא אמרתי שססק דרדר את פיקה, שניהם היו שיכורים מהתחת, ואני לא מנסה לצרף מישהו לסירה של פיקה, פיקה אשם והרבה יותר מססק אבל ססק גם אשם חלקית וכרגע זה השערה אבל אני בטוח שזה לא בעיה להוכיח את זה לפי ההתנהגות שלו והלחישה שלו(אם מישהו שיודע לקרוא שפתיים בספרדית יראה את זה), ססק הוא שותף לפשע ואם כבר אתה משווה לכלא, אז שותף מקבל עונש גם אם יותר נמוך מהפושע הראשי.
    ב.אני לא מדבר עכשיו על ההתנצלות, אני מדבר על העונש, גם אם תשעה אותו למשחק אחד זה לא ישנה כלום בכל מקרה כי זה בטח ינחת על משחק ידידות או משהו, כך שיותר אפקטיבי זה לקנוס. ובקשר לרצח, אתה מודע לכך שאם אתה נוהג באוטו שלך שיכור ורוצח בן אדם תקבל עונש נמוך יותר מאדם שסתם רצח בן אדם?
    ג.כן ירקו עליי פעם אבל זה לא קשור. אמרתי שאם הוא היה מבקש התנצלות פומבית אז הייתי מצפה מפיקה להתנצל בפומבי, אבל מאחר שבספרד רוצים לטאטות את זה מתחת לשטיח אני חושב, שמבחינת כל הצדדים עדיף שהוא יעשה את זה ב4 עיניים.
    ד.נכון. כבר אמרתי שלפיקה יש בעיות שתייה, אבל במקרה שהם כן היו מגיעים למצב של פיקה אי אפשר לדעת מה הם היו עושים.
    ה. הבן אדם אמר את זה ועובדה גם שמנצ'יני שמע את זה. גם אם לא חזק, בזמן משחק שיש עיתונות בכל חור אל תגיד את זה, כי זה כן עלול לפגוע בקבוצה שלך, לדעתי זה יותר נורא מיריקה.
    ו. מתי הוא נישק את הסמל מול אספניול? לא זכור לי. אבל גם אם זה נכון אתה רואה את הססטוס קוו, במנצסטר זה היה רק ברגע מרגש מאוד(בכל זאת 7-1), ובברצלונה זה רק נגד האויבות הגדולות.
    ובקשר לשחקני הבית,אתה מבלבל פה בין שני דברים שונים: יש שחקן בית שזה כל שחקן שגדל בנוער של המועדון שזה גם ססק ופיקה. ויש שחקן בית שלך שזה מה שאתה מחליט.

נערך לאחרונה ב: ‏24/7/10
  9. riquelme1 Member

הדיון המפגר הזה יגמר מתישהו?

קרלוס פויול, לירדן יש השקפת עולם משונה שמנוגדת מהמציאות, אתה תמשיך להלווכח איתו והוא ימשיך עם התאוריות ההזיות שלו, זה לא יגמר לעולם. תאמין לי שלדעתי את זה כבר מזמן, אז מספיק.

10. xavi6 Member

תודה רבה. אני משער שצ'אבי **** את אישתו של פויול. אני משער...

יותר אפקטיבי לקנוס? הבחור מרוויח...חכה אני יקפוץ לבדוק לך...4 מליון בעונה. אם תוריד לו כמה אלפים זה לא באמת יוזיז לו. מה שאפקטיבי יותר זה שהוא יתנצל בפניו מול כל האומה, ויראה שהוא בנאדם ושהוא מודע לטעויות שלו ומוכן לקחת אחריות עליהם. זה יעשה שירות יותר טוב גם לעצמו.

לא שאלתי אותך מה עדיף מבחינת כל הצדדים, אני שואל מה לדעתך נכון-להתנצל בפניו מול כולם, או ב-4 עיניים. לדעתי, שוב, בפעם ה-299, אם אתה יורק על בנאדם בפומבי, מין הראוי שתתנצל בפומבי.

לפיקה יש בעיות שתייה? כאילו מיילא אתה ממציא עליו שהוא שחקן בית, אבל יש לו גם בעיות שתייה? מתי הוא עוד השתכר? גם מסי השתכר שנה שעברה, גם לו יש בעיות שתייה? איפה ומתי פיקה בידיוק נכנס למכון גמילה? למה אתה ממציא דברים? מדוע אתה עושה לי דברים כאלה בשעות כה מאוחרות? אתה מבזבז את זמני. לפיקה אין בעיות שתיה, צא מזה, הוא סתם טמבל שהישתכר ונסחף. הוא לא שתיין. הלך לך האליבי.

מנצ'יני לא שמע את זה, אחרת לא היו צריכים קורא שפתיים. מנצ'יני ראה את זה בטלויזיה כמו כולם. אם לדעתך לסנן קללות בשקט עם עצמך זה כמו לירוק על בנאדם, אז בטח לרצוח בנאדם זה פחות מלגנוב לו טלויזיה...

הוא הבליט את הסמל, זה גם אקט של נאמנות. לא עושים דברים כאלה. לפדרו יש את הזכות, למסי יש את הזכות, לא לילד הבוגדני הזה.

הבנתי...אז אטו שחקן בית של ריאל מדריד. איניסטה לא שחקן בית שלנו, פויול לא שחקן בית שלנו, פדרו לא שחקן בית שלנו, מסי לא שחקן בית שלנו, בויאן לא שחקן בית שלנו, ז'פרן לא שחקן בית. הם כולם לא ממש שחקני בית. הם הגיעו מקבוצות אחרות כשהיו ילדים, בידיוק כמו פיקה. הם כולם שחקני הבית של הקבוצות שמהם הם הגיעו. לא של ברסה. מה זה משנה מתי הם עזבו אותם? זה לא משנה, כמו שלא משנה שפיקה וססק עזבו אותנו כשהיו ילדים, ולא משנה שהם עלו לקבוצות בוגרות שהם לא ברסה...

אין לך מושג מה זה שחקן בית. פיקה גדל באמת במנצ'סטר, לא משנה איך תסובב את זה. הוא עזב, כמו ססק, בגיל צעיר. הם גודלו יותר שם מאשר פה.

11. קרלס פויול5 Member

א. אבל ההמשך שלי עונה לך יפה מאוד.
    ב. ולהשעות אותו ממשחק ידידות זה יותר אפקטיבי? והתנצלות זה לא יכול לבוא כעונש, אתה לא יכול להכריח אדם להתנצל. זה כבר עניין מוסרי, אבל אנו דנים בעונש ולפי עונש הכי אפקטיבי כרגע נראה לי לקנוס אותו, בטח יותר מלהשעות ממשחק ידידות.
    ג.מה נכון לדעתי? שמה שהבן אדם שירקו עליו ירצה זה מה שיעשו, לא אתה , לא אני ולא אף אחד אחר לא יודע מה פדרו מונייז הרגיש ברגע היריקה(שלא מן הנמנע שגם היה קצת שיכור באותו רגע) או כשראה את זה בyoutube. מה שהוא אומר שהוא רוצה שיקרה זה מה שלדעתי צריך לקרות, אבל בעולם של היום זה מאוד בעייתי כי יש המון לחץ מכל העולם, אם זה התקשורת,אם זה נבחרת ספרד ואם זה אפילו מקורבים עליו שילחצו עליו מה להגיד כך שבעולם של היום מה שנכון לדעתי לעשות לא יעבוד, ולכן מאור הנסיבות אני חושב שגם אם פיקה היה רוצה להתנצל בפומבי, היו את הגורמים שהיו לוחצים עליו לא לעשות זאת, התנצלות ב4 עיניים זה מספיק.
    ד. למה אתה נתפס לקטנות? התכוונתי לזה שפיקה אוהב לשתות יותר מדי שהוא יוצא לבלות, ואני בטוח שאם אני ינבור ברכילויות של MD או SPORT אני גם יוכל להוכיח את זה.
    ה.לא זה לא עובדה, היו צריכים מתרגם שפתיים כדי להוכיח את זה כי בטלוויזיה של היום לא שומעים מה שחקנים אומרים על הדשא, הוא אמר את זה חלש אבל אני בטוח שאם היה כתב ליד מנציני כשהוא אמר את זה לא היה צריך מתרגם שפתיים כדי להוכיח את זה. ומאיפה ההיגיון העקום שאתה מנסה להגיד שיש לי מהמשפט השני? הקשר לבין מה שאמרתי למה שאתה אמרת הוא מקרי בהחלט.
    ו. נגיד מסי אבל למה לפדרו יש את הזכות הזאת שאין לפיקה?
    ובקשר לשחקני הבית: תבדיל בבקשה, פיקה עבר בגיל 17 למנצסטר, ססק עבר בגיל 16, ובקבוצות שלהם כבר שיחקו רק בקבוצה הבוגרת(ססק גם שיחק עונה אחת בנוער אבל זה בטח לא משתווה ל7 שנים בברסה) קרלס פויול הגיע לפה בגיל 8, איניסטה בגיל 12, מסי בגיל 13, בויאן בגיל 9, אטו הגיע לריאל בן 17(שוב להראות הבדלים).ז'פרן הוא מקרה גבולי הוא האמנם הגיע עלינו בגיל 16 אך לאור העובדה שהוא החל לשחק בנוער של טנריפה מגיל 15 והיה שם שנה אחת בסה"כ, הוא שחקן בית שלנו. ובקשר לפדרו, נכון אני לא מחשיב אותו לשחקן בית שלנו, שחקן קאנטרה, אישיות נהדרת, שחקן נהדר, אופציה להיות סמל בעוד כמה שנים אבל שחקן בית של טנריפה.

12. xavi6 Member

ההמשך שלך שווה לתחת, כי מדובר בהשערה. אתה עדיין לא מבין? אי אפשר להעניש או לדרוש עונש שאת משער משהו, מענישים כאשר ההשערה נכונה. משערים שפיקה ירק, והופה-רואים צילום, הוא ירק.

אתה מרוויח 4 מליון בשנה, מה תעדיף, שיקחו לך גרושים או שישעו אותך ממשחק? אני הייתי מעדיף שיקחו ממני כמה שקלים. או שאתה היית מעדיף לשבת בבית מושעה ממשחק והעיקר שלא יקחו ממך כמה שקלים?

למה אתה מתחמק מהשאלה שלי? ננסח שוב-עליך ירקו. אתה במקום האיש. מה היית רוצה? שיתנצלו בפניך בפומבי או ב-4 עיניים? אחרי שירקו עליך בפומבי כמובן...
    ובלי קשר-אף אחד לא שואל מה הוא רוצה, זאת הבעיה.

למה אתה ממציא דברים? בוא תוכיח לי שפיקה שתיין. אני מחכה.

ההיגיון שלך עקום חביבי. ההיגיון שלך מתעקם כנראה יותר נכון בהתאם לנושא ולנשוא. לסנן משפט לעצמך, זה לא יותר חמור מלירוק על בנאדם. אם אינך מבין זאת, אז כנראה שבהיגיון העקום שלך שלרצוח בנאדם זה פחות חמור מלגנוב לו טלויזיה!

כי הוא לא נישק חולצה של מנצ'סטר, הוא לא שיחק ב-3 קבוצות לפני בבוגרים והראה נאמנות אצלהם, והוא לא ברח אחרי שנתיים שהוא לא קיבל היזדמנויות והוא נשאר ונלחם על מקומו. בניגוד לפיקה שברח והראה "נאמנות" בשתי מועדונים אחרים. סליחה, 3 מועדונים אחרים. גם ברסה זה עוד מועדון מבחינתו. (אם לא, הוא היה נשאר. כמו בויאן או פדרו או מסי)

למה אתה מעלה להם את הגילאים? פיקה עבר בגיל 16, ססק עבר בגיל 15.

פויול הגיע בגיל 17, תעשה שיעורי בית. איניסטה גדל באלבסטה, זה לא משנה באיזה גיל הוא הגיע לברסה-בידיוק כמו שמבחינתך לא משנה שפיקה שיחק בנוער של מנצ'סטר ושיחק בסרגוסה ובמנצ'סטר, וגם לא אכפת לך שקנינו אותו. שחקן בית לא קונים, נקודה. לא משנה איך תסובב את זה, שחקן בית לא קונים. לא ב-7 מליון כמו פיקה, ולא ב-40 מליון כמו ססק. לא קונים אותו. שחקן בית גודל אצלך, עולה לבוגרם אצלך, זה המהות של שחקן בית. לא כל טמבל ששיחק אצלך בנוער 4 שנים ואז הלך הוא שחקן בית.
    כל השחקנים שציינתי הם שחקני בית, כי הם גם שיחקו אצלינו בנוער מספיק שנים וגם עלו מהנוער לבוגרים. הם עשו את המעבר מהנוער של ברסה לבוגרים של ברסה, ההופעת בכורה שלהם הייתה במדי ברסה, לא בשום קבוצה אחרת. על אף אחד מהם לא שילמו מליונים. הם שחקני בית אמיתיים, לא פיקה. לפיקה יש "עבר" בברצונה, אבל הוא לא שחקן בית.

13. קרלס פויול5 Member

א. אפשר אבל לנסות להוכיח שזה לא בעיה, בהנחה שיוכיחו שהוא אמר את זה ע"פ קורא שפתיים, אם יוכיחו שהוא אמר את זה, שיקבל עונש(יחד עם פיקה כמובן), אם יוכיחו שהוא אמר לו משהו אחר אז לא מגיע לו עונש, אם לא יוכלו להוכיח כלום אז ססק יצא מעונש, אבל אם מענישים את פיקה אני אצפה לפחות לבדיקה למה שססק אמר.
    ב.כל עוד זה משחק ידידות אני לא בטוח שהיה ממש אכפת לי. הוא באנקר בנבחרת ספרד אז קשה לי להאמין שאם הוא לא ישחק במשחק ידידות אחד זה ישנה משהו לגבי הקריירה שלו, שניהם לא ממש אפקטייבים לגביו, לכן אני חושב שלקיחת משכורת של חודש נגיד היה יותר אפקטיבי ממשחק ידידות מול איי פארויים למיניהם.
    ג.למה אני מתחמק? אמרתי מה אני חושב. את האמת לא ממש היה אכפת לי שרק יתנצל עליי ב4 עיניים. אבל אני לא יכול לשפוט, כל אדם נעלב בצורה אחרת וחושב בצורה אחרת, ככה שזה קשה להחליט. ואני יודע שאף אחד לא שואל אותו מה הוא רוצה ואני חושב שגם אם פיקה ישאל אותו מה הוא רוצה והוא יגיד התנצלות פומבית, היה לו קשה לבצע את זה בגלל הרבה גורמים שישפיעו עליו ולכן בעולם שבו אנחנו חיים, אני חושב שהוא יאלץ להסתפק בהתנצלות ב4 עיניים.
    ד.ושוב, לא אמרתי שפיקה שתיין, אמרתי שהוא אוהב לשתות יותר מדי שהוא חוגג, אני מתקשה להאמין שהוא הגיע למצב של להיות כ"כ שיכור לפני(בכל זאת זו הזכייה הכי גדולה שלו בקריירה כרגע) אבל אני בטוח שאפשר למצוא תמונות שלו יוצא שיכור ממועדון, פיקה זה בן אדם שכשהוא חוגג הוא מגזים, זה מראה על שחקן מעט בעייתי אבל בטח לא בן אדם חרא.
    ה.אבל הוא לא סינן, הוא אמר חלש אולי אבל לא סינן, הוא ידע שיש סיכוי שהמאמן ישמע אותו(זה היה שני מטר ממנו) אז למה לא לחכות 5 שניות לשבת על הספסל ואז לסנן את זה? למה דווקא ליד המאמן שלך? ולא לירוק על בן אדם זה יותר נורא מלקלל אבל לקלל בן אדם כשאתה פיכח זה פחות נורא מלירוק על בן אדם שאתה שיכור כמו פיקה.
    ו.באותה תקופה לא בנו על פיקה כעילוי גדול , אז הוא עזב למנצסטר. סליחה אבל למה כל שחקן צריך לחכות עד גיל 23 ואז לעזוב בלי הזדמנות רצינית ולהיחשב לפיספוס כמו שז'פרן כנראה הולך להיות, אז נכון שיש מקרים הפוכים כמו פדרו שלא נחשב עילוי גדול ומתגלה כרגע כשחקן ענק אבל זה מקרים מעטים, אני בהחלט מבין את פיקה שהעדיף לנסות את מקומו במקום אחר כשיש לפחות 3-4 שחקנים שנחשבים לעילויים גדולים ממך. ושוב הוא לא הראה "נאמנות" בסראגוסה זה שאחרי גול הוא נגע בסמל רץ לקהל ונישק את היד, זה לא "נאמנות" כדבריך.
    בקשר לשחקני בית: בקשר לפויול אתה צודק טעות שלי, אבל כמו ז'פרן פויול שיחק רק שנתיים בקבוצה הקודמת שלו ואצלנו הוא שיחק יותרבנוער, אז הוא שחקן בית שלנו. וססק עזב בגיל 16 אני מצטער מאוד, הוא חגג יום הולדת 16 במאי ועזב בספטמבר של אותה שנה, גם פיקה עזב פחות יותר באותו זמן שהוא חגג 17אולי חודש לפני. ובקשר לאיניסטה הגיל כן משנה שחקן שעוזב את המועדון בגיל 12/13/14 לא נחשב שחקן בית של המועדון, בגיל 16/17 ויותר מאוחר אז כן(שוב רק בתנאי ששיחק 3-4 שנים במועדון הנוער הקודם). ולכן פיקה וססק הם שחקני בית שלנו ופדרו לא. שחקני בית "אמיתיים" ? אם מבחינתך שחקן בית זה ששחקן שראה את הופעת הבכורה שלו בבוגרת אז שיבושם לך, אבל זה לא בדיוק מה שמחשיבים שחקן בית בעולם, אני ייתן לך דוגמה מהקבוצה שלי(כי זה הכי נוח) בארץ מכבי חיפה, גולסה וגדיר שני השחקנים הצעירים אללו הם לא שחקני בית של המועדון, הם האמנם ראו את הופעת הבכורה שלהם אצלנו אבל הם שחקני בית של טובורק מאחר שהגיעו לחיפה בגיל 17.

14. xavi6 Member

א. אני לא מבין למה אתה ממשיך להיתקע על ססק. הוא לא שייך לזה. גם אם הוא אמר לו "תירק עליו" הוא לא צריך להיענש. הוא לא הכריח אותו. אני אשתמש במשפט הכי מעצבן-ואם הוא היה אומר לו לקפוץ מהגג, הוא היה קופץ?

ב. יהיה אכפת לך כשתראה את הנבחרת משחקת ואתה לא, בין אם זה משחק ידידות או מוקדמות יורו. בוודאי שזה יהיה אכפת לך מאשר שיורידו לך כמה גרושים מהמשכורת.

ג. שוב, הדיון פה הוא על מה יעשה, או לא יעשה, אלא על מה שראוי וצריך להיעשות. לא אכפת לי אם פיקה יתנצל ב-4 עיניים, או בטלפון, או שמי יודע-הוא בכלל לא יתנצל. השאלה מה נכון. והכי נכון, מבחינה מוסרית, היא להתנצל בפני האיש לא ב-4 עיניים, כי לא ירקו עליו ב-4 עיניים.

ד. אתה אמרת...
    תראה...לי יש בעיות עם סמים, אני לוקח לפעמים קוק והוראין, אבל אני לא מסומם...יש לי פשוט בעיות עם סמים...

בקיצור, אל תפלוט שטויות בשביל להצדיק משהו. הוא לא שתיין ולא נעליים. זה שהוא שתה זה לא תירוץ. נקודה.

סינן לעמו זה כמו אמר חלש...כשאתה מסנן לעצמך משהו לרוב אתה לא צועק. הוא צעק לו את זה. הוא אמר את זה חלש לעצמו, סינן לעצמו.

אתה לא מבין שהנסיבות כרגע לא משנות? השורה התחתונה חשובה. אתה רצחת? אתה רצחת, לא אכפת אם היית שיכור. פיקה השתכר מתוך בחירה של עצמו, ולכן האחריות היא אך ורק שלו. באותה מידה אני יכול להגיד לך, שאין לדעת איך צ'אבי היה מגיב אם הוא היה כועס באותה מידה כמו שזלטאן כעס. זלטאן כעס בצורה מטורפת על החילוף, אי אפשר לשפוט אותו...
    ובכלל, אתה יודע כמה פיקה שתה? אתה לא יכול לדעת שהוא היה שיכור עד כדי מצב שהוא לא היה מודע שהוא יורק על הבנאדם. אתה אפילו לא יכול לדעת שהוא היה שיכור לגמרי. אני אשמח אם תוכיח לי שהוא היה שיכור לגמרי. אנשים יורקים על אנשים גם כשהם לא שיכורים, סתם משמחה, סתם מדאחקה ובהומור, כמו פיקה. לא בהכרח בגלל שהם שיכורים. ידוע שפיקה הוא ליצן ועושה דברים מפגרים גם אחרי אימון ולפני אימון, אני בטוח שהוא לא שותה שם (למרות שהוא שתיין, אין לדעת) אז יכול להיות שהפעם פיקה נסחף והראה את הצד המכוער שלו, ולא בהכרח בגלל שהיה שתוי אם בכלל.

למה אתה שוב מדבר בלי מושג? הוא היה קפטן בכל הקדנציות שלו בכל מחלקת נוער. כן, קפטן. כשהיה ילד, סבא שלו הפגיש אותו עם ואן חאל והציג את הילד כבלם הבא של ברצלונה. בנו עליו, כמו שבנו על מסי, כמו שבנו על בויאן, כמו שבונים על תיאגו ומונייסה. הוא עזב בגלל פוליטיקה ומחלמות אדו של המשפחה עם המועדון. זה עדיין לא תירוץ, הוא יכל להגיד לא.

אני לא יודע באיזה שפה להסביר לך את זה, זה כבר מייאש. שחקן בית, הוא שחקן בית כשהוא עולה לבוגרים מהנוער שלך. לא כאשר אתה קונה אותו בכמה מליונים. שחקן בית זה שחקן שאתה בנית וטיפחת ועלה מהנוער שלך לבוגרים. אנחנו לא טיפחנו וגידלנו לא את ססק ולא את פיקה, טיפחנו אותם עד גיל מסוים והם עזבו -מפה הם כבר לא שחקני בית. הם לשעבר. הם שחקנים שהייתה להם היסטוריה במועדון במחלקות הנוער. הם לא עלו אלינו לבוגרים, הם לא התאמנו עם הבוגרים כשהיו ילדים, נאדה. בידיוק כמו רבים אחרים. הם חזרו אלינו כשחקנים בוגרים, לא כשחקני בית-כי הבית שלהם היה במנצ'סטר וארסנל. שם הם עשו את המעבר שלהם מהנוער לבוגרים. בברסה יש להם עבר, זה לא הופך אותם לשחקני בית.

15. Ohad_Glr Member

שאלה לכאלה שהם לא ירדן או קרלס פויול5:

עוד לא קראתי מילה מהויכוח שלהם (דילגתי הלאה באלגנטיות). כדאי לי להתחיל, או שזה יהיה בזבוז זמן?