ברצלונה אלופת אירופה 2011

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏26/5/11.

1. JohnTerry26 Member

גם אני מעדיף את זה, אל תטעה, אני לא דיברתי על סגנון כדורגל אפילו לרגע.

אני עדיין חושב שיש בראשך שתי דעות שונות, כי אתה באופן ברור כתבת את שתיהן והיית מסויג בין שתיהן.

2. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

אז שוב, יש לי פאק בהסברה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx בוא נגיד את זה ככה, בעיניי קבוצה מצליחה יותר תהיה זו במקרה שכזה: 2 קבוצות, א ו-ב'. קבוצה א' מגיעה בשנה 1 לגמר וזוכה, ונופלת בשמינית בשנה 2, 3, ו-4 במקרה הטוב, ובשנה 5 זוכה שוב. קבוצה ב' זוכה בשנה 2 ומפסידה בגמר בשנה 3 ו-4. מבחינתי קבוצה א' יותר מצליחה. ואם קבוצה א' לא זוכה בשנה 5, לצורך הדוגמא, אז אני אישית לא רואה הבדל בינה לקבוצה ב' במכלול של ה-5 שנים, שתיהן עם אותו מספר של זכיות, קבוצה שניה הגיעה לפי 2 גמרים והפסידה, אין מה לעשות ככה זה, זה לא בהכרח אומר שהיא יותר מצליחה ממנה, וזה אם אני מסתכל נטו מבחינת זכיות (דוגמא מעשית: אינטר ומילאן באלופות, לא חושב שאינטר יותר מצליחה ממילאן ב-5 השנים האחרונות, בסופו של דבר, שתיהן עם זכיה אחת. אם נצרף לזה את הליגה או נסתכל רק על הליגה ברור מי יותר מצליחה מבחינת זכיות ולא הייתי חושב אחרת גם אם מילאן היתה מפסידה בגמר של 08 ו-09 בנוסף כי מה לעשות זה לא רלוונטי ולא מעניין, מעניין מי שזוכה לא מי שמפסיד לו). מקווה שהבנת.

נערך לאחרונה ב: ‏27/5/11
  3. JohnTerry26 Member

עד השורה האחרונה ראיתי את ההיגיון איכשהו, אחריה הייתי ככה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/bduh.Xxx

נו טוב, שיהיה. וכן, נראה לי שלא הסברת את עצמך טוב, אם תסתכל שוב על הציטוטים שלך שבודדי והדגשתי, תראה שקשה להבין אם אתה באמת חושב הצלחה=תארים, או שלמרות זאת אתה חושב על עוד משהו שיכול להבדיל בין קבוצה לקבוצה. בהודעה הזאת הבהרת את עמדתך, בסדר. עדיין מוזר לי אבל בסדר.

* העריכות שלך הורגות אותי בנאדם http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx
    חכה עוד כמה שניות שהכל ישפך כי ברור שיש לך הרבה מה לכתוב.

נערך לאחרונה ב: ‏27/5/11
  4. JohnTerry26 Member

והנה עוד ציטוט שלך שגורם להתבלבל: "וזה אם אני מסתכל נטו מבחינת זכיות".
    זה נשמע שיש לך עוד דרך להסתכל על הצלחה.

עריכה: כן הבנתי אותך בסוף.

נערך לאחרונה ב: ‏28/5/11
  5. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

"שאני אומר אם אני מסתכל נטו מבחינת זכיות" הכוונה אם אני מתכוון לאיך אני רואה את זה ולא אחרים שרואים גם את זה וגם דברים אחרים, שזה הגיוני, זה לא אומר שאני מסתכל אחרת על דברים, אם אני לוקח דברים אחרים בחשבון אז ברור שיש צורת הסתכלות שונה. בסופו של דבר אני חושב שהבנת למה התכוונתי לפי הדוגמא. יאללה בוא נעבור לנושא הבא, חבל לרוקן על זה דפים בדיון.

טוב בכל אופן, הייתי רוצה לקחת את הדיון למקום אחר:

מי לדעתכם עשויים להיות ה-X פאקטור במשחק הזה, אם הייתם בנעלי אחד המאמנים, מי השחקן שהייתם שולחים למערכה לצורך שינוי כזה או אחר במשחק ולמה? דוגמא לאחד או שניים (מי שתבחרו מביניהם) לארסון ובלטי בגמר 06.

האם אתם חושבים שהבחירה של קאסאי מוצדקת? האם לא היה צורך למנות שופט בכיר יותר? אולי איטלקי קשוח מארץ המגף שנותן למשחק לזרום או מקבילו מהבונדסליגה, ולא יכול להתרגש מעצם המעמד/עלול לאבד אותו בשלב כלשהו? לדעתי ריצולי היה מתאים בהחלט לשפוט פה. או אפילו הגרמני הזה ששפט פה בארץ את חיפה מכבי. או אולי אם ישנו שופט שכבר שפט גמר אלופות ויכול לשפוט שוב, למה לא לתת לו? אני מבין שאופ"א רוצה לתת לחדשים ולכאלה שלא שפטו וזה, אבל אני חושב ששופטים צריכים לעשות לפחות גמר גביע אופ"א, גמר יורו צעירים, גמר יורו, גמר מונדיאל (כמובן שיורו ומונדיאל נמצאים באותו מקום כמו גמר צ'מפיונס, את הניסיון לפחות שיהיה להם במעמד שכזה, כי הרי ברור שזה משהו שונה ממה שהם שפטו). נכון ששחטו את שטארק על מה שהיה בחצי גמר עם ריאל בארסה אבל אני באמת חושב שכל מה שהיה מסביב, במיוחד מצידו של מוריניו עשה חימום יותר מדי ובסופו של דבר פגע בו למרות שהכוונה היתה ההיפך, ואני גם מאמין שאם הוא שופט עוד 10 פעמים את המשחק הזה, הוא לא נופל בפח של ברצלונה/שחקני ריאל.

6. Yotam Member

אני עדיין מאמין במנצסטר, יש הרכב סופי למשחק?

7. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

הרכבים סופיים מפורסמים אם אני לא טועה בד"כ שעה לפני המשחק, למרות שברוב המקרים זה דולף החוצה איזה שעתיים קודם על ידי מישהו כזה או אחר. אני לא חושב שמישהו מהם ישנה את ההרכב הרגיל שלו בצורה של מעבר לשחקן אחד וגם זה בספק, במקרה קיצון 2...

8. לירן מנהל כללי מנהל כללי

תגובה קטנה לריקלמה שהגיב לי לפני 2 עמודים, אבל ממש בקצרה.

זה נכון שקבוצות משנות סגנון מול ברצלונה, זה בהחלט מה שהופך את ברצלונה לטובה יותר ופייבוריטית טבעית, אין בעיה עם העובדה הזו. מה שכן, קבוצות כבר מוכנות לכך, יודעות איך בדיוק יתנהל המשחק, אני לא חושב שקבוצות הן "חסרות אונים", כי הלך המשחק כבר לא מפתיע אף אחד.

ברצלונה על הנייר בהחלט טובה יותר ורק מהסיבה הפשוטה שהיא תשחק בסגנון שלה, ויונייטד לו. אבל מחר נראה אם במשחק היחיד הזה ברצלונה מסוגלת לאבד את זה לקבוצה חזקה, או שמא נראה ניצחון חלק.

לא צריך להתעסק בתארים מפוצצים וגרנדיוזים, אם שחקני ברצלונה ינצחו בזכות עצמם ולא יחפשו לבכות לשופט מהדקה הראשונה, הכבוד והתארים המפוצצים יגיעו כבר לבד.
    בקשר למשפט שיונייטד חכמה יותר.. לא יודע, ברצלונה עושה זאת בדרכה שלה, אין פה שום בעיה, הרוב תלוי בה, אין פה עניין של חכמה יותר. ברצלונה צריכה לקוות שהנעת הכדור שלה תוביל למצבים, יונייטד צריכה לקוות ליום סופר חזק של ההגנה שלה ולריכוז משחקני ההתקפה.

9. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

כן, זה לא שיש איזשהו סוד עצום שקבוצות לא יודעות אחת על השניה ופרגי או פפ רוקחים. מתפרצות קטלניות, עמידה חזקה בהגנה (הן הבלמים והמגנים, משחק נקי מטעויות ממש ככה) וצימצום ההזדמנויות למינימום, ציפוף האמצע ושמירה חזקה על מסי (וגם צ'אבי), ברגע שהדברים האלה עובדים, אחוזי הניצחון יורדים מ-30-70 לאיזור ה-50-50, גם אם בארסה תחזיק ב-80 אחוז מהזמן בכדור.

10. Gass12 Member

ברוך הבא!
    אמן.BELIEVE
    לגבי הקונצרטים של ערוץ הספורט הפאתטי.אל תתרגש.ככה מתנהג מתחרה מובס. שאיבד את כל זכויות השידור לצ'ארלטון.הוא נשאר רק עם הליגה הספרדית. ולכן מנסה לדחוף אותה בשיטות שיווק של תעמולת בחירות.גם כך, הערוץ הוא חינמי ולכן חשוף ליותר צופים "נייטראלים". או ל"תפרנים/חסכנים" שלא ממש צפו בקבוצה שלנו.זה מסביר את הקרנבל.
    לא אופתע אם יתחילו למכור בסופרים על בסיס 1+1."קנה שקית גרעינים" קבל רינגטון של נדב יעקובי קורע את עור התוף.

11. פול סקולס Member

לא מבין את הקטע הזה.

גם ברומא לפני שנתיים היה BELIEVE ענקי מהיציע של יונייטד.
    מה, אנחנו וויגן אתלטיק?

זה כאילו מרגיש לי שאנחנו באים כאנדרדוגים מובהקים והשחקנים שלנו זקוקים לכל פיסת עידוד באשר היא...

12. RubberSoul Member

יש כזה גם לברצלונה. הקטע זה החיבור של הLI שנראה כמו 4, המספר של הגביעים שיהיה לאחת הקבוצות אחרי הערב.

13. Raulito Madridista

מצטער אבל אני לא מסוגל בלי קצת שליליות לקראת הגמר.
    שתי הקבוצות שאני הכי 'שונא' בכדורגל שוב נפגשות, לילה עצוב זה יהיה. אם יונייטד תנצח אז קצת פחות. אני אשכרה מנסה להתכחש לגמר הזה.
    קשה להאמין איך יונייטד הנוכחית, אולי האלופה החלשה ביותר מאז שאני רואה בכדורגל - יכולה לסיים עונה גם עם אליפות וגם עם זכייה בצ'מפיונס. כמובן שיש לה את הקסם הקבוע והנייר לא תמיד זה שקובע, ומאמן ענק כמו פרגוסון עומד בראש - אבל באמת שכל העונה הזו היא הציגה לרוב משחקים בינוניים מינוס.
    לפני שנתיים הן נפגשו בגמר וברצלונה ניצחה מאוד בקלות אחרי משחק זוועתי של כולם ממנצ'סטר(מסי נמוך מפרדיננד בראש ולמרות זאת הוא נגח עליו את השער השני) להוציא את רונאלדו - למרות שברצלונה שיחקה עם חצי הרכב והגנה מאולתרת לחלוטין. מאז יונייטד נראית הרבה פחות טוב - רונאלדו חסר, רוני העונה היה פחות טוב - וברצלונה מנגד נשארה אותו דבר.
    ועכשיו קצת אור חיובי - מריע לואן דר-סאר על קריירה מדהימה ועונות אדירות ביונייטד, מקווה שבמשחקו האחרון בקריירה הוא יתעלה ויסחב את הקבוצה שלו לתואר, יונייטד בהחלט תלויה בו. מצחיק לחשוב שבמשך כמה וכמה שנים ליצן כמו בארטז אייש את העמדה בין הקורות של אחד המועדונים הגדולים והדומיננטים ביותר בכדורגל בעוד ואן דר-סאר שיחק בפולהאם. כמו שההולנדי אמר בעצמו - 'חבל שלא הגעתי ליונייטד כמה שנים לפניכן'.
    ראיין גיגס הוא עוד אחד משחקני המפתח - הוא מביא את הברק האמיתי ליונייטד ובכל המשחקים בשלבים המאוחרים של הצ'מפיונס הוא היה ענק - ניצח כמעט לבדו את צ'לסי.

14. דנידין Member

הם באמת היו בסך הכל פושרים העונה, אבל נגדנו הם ידעו לתת הצגה. אחרי זה הגיעו באיירן מינכן וגם נתנו לנו רביעייה. שלא יחשבו שזה בגלל שיונייטד או באיירן נראות טוב, אלא כמה אנחנו סמרטוטים העונה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/dry.Xxx

מי שאמר שיונייטד לא משחקת על החזקה בכדור, לא יודע על מה הוא מדבר. יונייטד תמיד מנסה לשלוט במשחק, רק שלא תמיד הולך לה. היא קבוצת התקפה טהורה. אם מול וויגן זה לא הלך, אז אולי יש קצת בעיות העונה בקבוצה, אולי סתם משחק רע, אבל בדרך כלל יונייטד מפגינה עליונות ברורה מול היריבות החלשות ממנה. כמובן שהיום זה לא יראה כך ובארסה תשלוט בכדור.

15. אבו Member

הם לא בדיוק נשארו אותו דבר, הם פחות טובים התקפית לטעמי. וייה+פדרו<הנרי+אטו(ובוודאי שאת מי עדיף לקחת למשחק גמר משני הצמדים הללו?)