בראדלי וויגינס אלוף הטור דה פראנס 2012

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י shlomydavid, ‏30/6/12.

1. shlomydavid מנהלים

שלום לכולם ומצטער על האיחור..

http://www.thomasjamesholidays.co.uk/wp-content/uploads/hungred-post-thumbnail//images/live/Tour-De-France-2011-tour_de_france_logo.Xxx

פטר סגאן ניצח גם בקטע השישי, קאנצ'לרה עדיין בצהוב (מתוך הארץ).

* היום יתקיים הקטע השביעי בטור בין אפרניי למץ (199 ק"מ).
    הקטע נמצא רובו במגמת עלייה.
    הקטע יכלול 2 טיפוסים בקטגוריית קושי 3 (גבהים של 956 ו-633 מ' בשיפוע של 6.4%).
    הקטע יסתיים בעלייה מקטגוריית הקושי 1 (5.9 ק"מ בשיפוע של 8.5% לגובה של 1,035 מ').

שידור ישיר בערוץ יורוספורט החל מ-15:00 (51 למנויי הוט ויס)

2. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה היה צפוי שזה יקרה. אז נכון שההולנדים היו פגועים מהנפילה הקשה של אתמול, אבל לי אישית יש הרגשה שגם ככה הם היו חסרי אונים לנוכח הכושר של וויגינס וקאדל אוונס. בסופו של דבר התחרות הולכת בין השניים האלה.

הקטע ההרי הראשון הסתיים מבחינת וויגנס (בצהוב) וקאדל אוונס בהצלחה. ניבאלי ימשיך לדעתי לאיים, אבל לא יותר מזה. נחמד לראות שרוכב אסטוני (טארמיי מקבוצת Cofidis) מצליח יפה בהרים. דניס מנצ'וב והיימר זובלדייה עדיין נמצאים בטווח הדקה מהמקום הראשון, אבל קשה לי לחשוב שהם עוד יאיימו על וויגינס וקאדל אוונס.

אם להיות כנה, לדעתי הטור יהפוך הפעם למאד משעמם. שני רוכבים ילחמו על התואר ולדעתי לוויגינס יש יתרון כי יש לו קבוצה יותר טובה מסביבו. בכל מקרה למחר אני לא מצפה להרבה זיקוקים בטח לא מהצמד המוביל. יש במהלך היום הר של קטגורייה מספר 1 (Col de la Croix), אבל קו הסיום יהיה דווקא בעמק. אני מצפה מחר למספר רוכבים שינסו לתקוף ולהשאר כל הקטע בראש. כולי תקווה שנראה איזה הולנדי, אבל אני סקפטי.

3. shlomydavid מנהלים

http://www.thomasjamesholidays.co.uk/wp-content/uploads/hungred-post-thumbnail//images/live/Tour-De-France-2011-tour_de_france_logo.Xxx

כריסטופר פרום ניצח בקטע השביעי, בראדלי וויגינס עלה למקום ה-1 בדירוג הכללי (מתוך הארץ).

מי ראשון בטור ? (מתוך הארץ)

* היום יתקיים הקטע השמיני בטור בין בלפורט לפורנטרוי שבשוויץ (157.5 ק"מ).
    הקטע הוא הררי, ויכלול 7 טיפוסים בקטגוריות השונות, כשהגבוה מכולם יהיה בקטגוריית הקושי 1 (3.7 ק"מ בשיפוע של 9.2% לגובה של 789 מ').

4. רמי Member

מסכים לגבי השעמום של הטור, ולא רק בגלל שיש רק שני רוכבים שמתחרים ראש בראש על הזכיה השנה, אלא מעצם העובדה ששניהם פשוט משעממים. אין באוונס ובוויגינס שום דבר מעניין, שום דבר מרגש, ובעצם הם לא הכי טובים באף תחום ברכיבה עצמה, אלא פשוט סולידיים מאוד,יציבים מאוד,לא לוקחים סיכונים מיותרים,וחזקים בצורה בלתי רגילה בקטעים נגד השעון (שרב המטפסים לא מספיק חזקים בהם=אנדי ופרנק שלק למשל).

כמות התאונות שהיו בפלוטון בשבוע הראשון הייתה הדבר הכי מענין עד עכשיו, ולא מהסיבות הנכונות. חסינק שקיוויתי מאוד שיהיה פקטור משמעותי, לא מצליח להתאושש מהנפילה של אתמול, וכל הקבוצה שלו נפלה איתו ככה שאין סיכוי לשום דבר. ריידר הייסדל בכלל פרש מהמרוץ, יורגן ון דן ברוק איבד היום זמן משמעותי, כנ"ל פרנק שלק. מנצ'וב לא מספיק חזק ואני לא רואה שום דבר מניבאלי חוץ מזה שהוא ינסה לעקוב אחרי וויגינס וקבוצת "סקיי" שיכתיבו את הקצב עכשיו שהוא גם לובש צהוב.

התקווה היחידה שלי לעניין בטור היא שעוד לא היו קטעי הרים רצחניים באמת ואולי שם וויגינס ואוונס יראו חולשה מסוימת ויהוו מטרה למטפסים "הטהורים" שיתאוששו מהשבוע הראשון שהיה מזעזע עבורם. אני מקווה מאוד שאחרי יום המנוחה חסינק,שלק,ון דן ברוק יתאוששו ואפילו יעבדו יחד ויתקפו את וויגינס ואוונס בהרים כי זה הסיכוי היחיד שיש להם.

5. sandro Member

זה היה ברור עוד לפני שהתחיל הטור שזה הולך להיות בין וויגינס לאוונס. מעבר לעובדה שאני לא חושב שיש איזה רוכב GC שבכושרו הנוכחי מסוגל לנער אותם בהרים (גם הפציעות משפיעות, אין ספק, אבל אני בספק אם בלעדיהם התוצאה הייתה שונה באופן משמעותי), מדובר בטור שמכיל המון קילומטרים של רכיבה נגד השעון(הכי הרבה בשנים האחרונות, וכל הקילומטרים הללו הם אישיים) ווויגנס ואוונס טובים משמעותית באלמנט הזה מאשר כל המתחרים שלהם.
    אם בכל זאת הייתי צריך להמר על איזה אוט-סייד פייבוריט שעלול לגנוב כאן את הניצחון מהשניים הנ"ל, הייתי הולך עם כריס פרום. מדובר ברוכב מוכשר מאוד, שסיים שני שעברה בוואלטה, יודע לטפס(טוב יותר מוויגינס) וגם שען לא רע בכלל. את ניבאלי אני ממש לא רואה אפילו מאיים על הניצחון באיזהשהוא שלב של המירוץ. אוברייטד מטורף ומנצ'וב רחוק מלהיות הרוכב שייקח גראנד טור כבר שנים.

6. shlomydavid מנהלים

טיבו פינו ניצח בקטע השמיני בטור דה פראנס 2012.

טיבו פינו (צרפת, FDJ) שימח אמש את הקהל המקומי כשחצה ראשון את קו הסיום של קטע השמיני בזמן של 3:56:10 שע'.
    פינו שהוא הצעיר ביותר בטור (בן ה-22 ו-40 ימים), הקדים ב-26 שניות את האלוף המכהן, קאדל אוואנס (אוסטרליה, BMC).
    בראדלי וויגינס (בריטניה, סקיי) הגיע רביעי בזמן זהה לאוואנס, וילבש גם היום את החולצה הצהובה. הפער שלו מאוואנס עומד על 10 שנ'.
    פינו אמר אחרי הניצחון: "חלום חיים שהתגשם".

אל יומו התשיעי של הטור יצאו הרוכבים מהעיר בלפור ולאחר 157.5 ק"מ שכללו שבע עליות לא פשוטות, הגיעו לקו הסיום בפורנטרי שבשווייץ.
    רק לקראת סיומה של העלייה האחרונה פרץ פינו, עקף את פרדריק קסייאקוף שהוביל ברב שלבי המירוץ. ומשם שעט קדימה, תוך שהוא זוכה לעידוד רב מהקהל המקומי בצידי הדרך ומצוות הקבוצה שנסע במכונית לידו.
    בקבוצה שרדפה אחרי פינו היו אוואנס, וויגינס, וינצ'נסו ניבאלי, פרנק שלק ומנצח הקטע הקודם, כריסטופר פרום, אך הוא היה מהיר מדי עבורם והצליח לשמור על הפער.
    לאורך הקילומטרים האחרונים היו בתוך הקבוצה הרודפת ניסיונות בריחה רבים, אך בסופו של דבר הגיעה הקבוצה יחד ושלישיית הצמרת נשמרה.

* פרדריק קסייאקוף (שבדיה, אסטנה) ילבש היום את החולצה המנוקדת. הוא מוליך עם 21 נק'.
    במקום השני נמצא כריסטופר פרום עם 20 נק'.

* בגזרת החולצה הירוקה, ממשיך פטר סאגן (סלובקיה, ליקוויגאס) להוביל עם 217 נק'.
    במקום השני נמצא מת'יו גוס עם 185 נק'.

http://img692.imageshack.us/img692/6294/13058395.Xxx
    פינו חוגג את הניצחון

שרק נהיה בריאים - בראדלי וויגינס (מתוך הארץ).

* היום יתקיים הקטע התשיעי בטור בין ארק א סנו לבסאנסון (41.5 ק"מ).
    הקטע יהיה אישי נגד השעון.

7. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

וויגינס ידוע כרוכב מצוין נגד השעון, אבל מה שהוא עשה היום היה פשוט עצום. גם אוואנס טוב בתחום, הרי על קטע נגד השעון הוא עשה מהפך נגד שלק בשנה שעברה וזכה, וזה עדיין לא עזר לו. 1:43 דקות הפרש, 1:53 פער כללי אחרי היום. הוא יצטרך לעשות המון בהרים כדי לשנות את התמונה וזה המבחן הגדול של וויגינס. אם לא יהיה לו יותר מדי חוסר מזל, אני לא רואה אותו מאבד את זה.

8. רמי Member

אוונס באמת עשה מהפך בשנה שעברה אבל שלק הוא רחוק מהצמרת העולמית ברכיבה נגד השעון. וויגינס באמת היה ענק היום, ונתן קטע מושלם מבחינתו, אוונס לעומתו היה טוב אבל פשוט לא מספיק טוב. לפני כמה חודשים נתקלתי בכתבה עליו, שבדעבד קצת מפתיעה לנוכח אופי הטור השנה (2 קטעים נגד השעון+פרולוג),שדברה על העבודה הגדולה שהוא משקיע בשיפור הרכיבה שלו בהרים, מה שבין היתר מצריך ממנו להרזות מה שמוביל אותו ללאבד כח ועצמה וללהיות פחות טוב בקטעים נגד השעון.

יהיה מעניין לראות איך שניהם,והיתר,יחזרו לאחר יום המנוחה כאשר מצפה להם קטע עם טיפוס ראשון בדרגת הקושי הכי קשה שאפשר,באורך של 17 ק"מ. גם לוויגינס וגם לאוונס יש קבוצות חזקות מאוד עם רוכבים שיעשו מאמצים גדולים מאוד להגן עליהם מפני התקפות בטיפוס האחרון מחרתיים,ולדעתי התקפות כאלה יהיו גם יהיו. כל המטפסים "הקלאסיים" בפיגור משמעותי מאוד מול שני המובילים ואין להם שום ברירה אלא להתקיף ולנסות לצמצם פערים. לכאורה לניבאלי יש את הפיגור הנמוך ביותר אבל אני לא חושב שהוא מטפס חזק כדי לתת להם פייט (למרות שהקבוצה שלו מאוד חזקה בהרים עם רוכבים כמו שמידט ובאסו). לדעתי הסכנה הכי גדולה מגיעה מהכיוון של רדיושאק=ניסאן שלהם יש סוללת "כוכבים" רצינית מאוד:זובלדיה שנראה מעולה שנה,טוני גאלופן הצעיר,קלודן (שדי מגמגם) הורנר הותיק ופרנק שלק.

9. shlomydavid מנהלים

בראדלי וויגינס הגדיל את הפער מקאדל אוואנס ל-1:53 דק', אחרי שניצח בקטע התשיעי נגד השעון (מתוך הארץ).

עוד תהיה לאנס ארמסטרונג - על פטר סגאן (מתוך הארץ)

מסתכל ללבן בעיניים - ריין טראמה רוכב כל הדרך אל החולצה הלבנה (מתוך הארץ)

* מחר יהיה יום מנוחה בטור דה פראנס.

* ביום שלישי יתקיים הקטע העשירי בטור בין מאקון לבלגארד-סור-ואלסורין (194.5 ק"מ).
    הטור יגיע לקטע הררי קשה, ובמהלכו יטפסו הרוכבים בעלייה באורך של 17.4 ק"מ (שיפוע 7.1%) עד לפיסגה של 1,501 מ' - דרגת הקושי הקשה ביותר (HC).
    בנוסף יהיו 2 עליות בקטע לגבהים של 762 מ' (דרגת קושי 2) ו-1,051 מ' (דרגת קושי 3).
    הסיום של הקטע יהיה בירידה מהפיסגה הנ"ל לגובה של 427 מ'.

נערך לאחרונה ב: ‏9/7/12
  10. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

אחרי יום מנוחה ממשיכים הלאה.

יש לנו הר נהדר באמצע הקטע (col du grand colombier), שהוא מדורג בקטגורייה הכי קשה (HC), אבל קו הסיום לא נמצא שם אלא שוב במדרון. ברור שהמון רוכבים לא יצליחו לעלות בצורה טובה את ההר, אבל האם בכלל נראה התקפה רצינית על וויגינס? אני מאד מקווה שכן, אבל אני לא צופה דבר.
    לדעתי הטור כבר הוכרע בתשעים אחוז...

ידיעות אחרות
    המשטרה פשטה על המלון של קבוצת Cofidis ועצרה אחד מהרוכבים שלה. הצרפתי די גרגוריו (27) שנחשב בשנים האחרונות לכשרון גדול כבר הושעה מהקבוצה.

בארה"ב נראה שהחבל על צווארו של לאנס ארמסטרונג מתהדק. USADA הארגון שנלחם נגד השימוש בסמים אסורים בספורט האמריקאי אסר על שני רופאים להמשיך לעבוד בארה"ב. לואיס גארסיה דל מוראל ומיקלה פרארי, שני רופאים שעבדו בקבוצת US Postal הושעו לכל החיים. גם המאמן דאז של הקבוצה, חוזה מארטי לא יכול יותר לעבוד בארה"ב. דבר מעניין, מארטי עבד אחרי התקופה שלו עם ארמסטרונג עם קונטאדור שכאמור הושעה בגלל שימוש בסמים...

11. shlomydavid מנהלים

תומאס ווקלר ניצח את הקטע העשירי, וויגינס עדיין מוביל ב-1:53 דק' על אוואנס (מתוך הארץ).

תעודת שליש (מתוך הארץ)

די גרגוריו הושעה מהטור בשל חשד לשימוש בסמים (מתוך הארץ)

שלושה מחברי קבוצתו של ארמסטרונג הושעו לכל החיים (מתוך הארץ)

* היום יתקיים הקטע ה-11 בטור בין אלברטוויל ללה-טוסוויר לה-סיבל (148 ק"מ).
    הקטע נחשב להררי קשה.
    במהלכו יטפסו הרוכבים לשתי פסגות בדרגת הקושי הקשה ביותר (HC).
    הראשונה תגיע 40 ק"מ מפתיחת הקטע, וכדי להגיע אליה יטפסו הרוכבים בעלייה באורך של 25.3 ק"מ (שיפוע 6.2%) עד לפיסגה של 2,000 מ'.
    השנייה תגיע 93 ק"מ מפתיחת הקטע, וכדי להגיע אליה יטפסו הרוכבים בעלייה באורך של 22.4 ק"מ (שיפוע 6.9%) עד לפיסגה של 2,067 מ'.
    בנוסף תהיה עלייה באורך של 5.7 ק"מ (שיפוע 6.8%) לגובה של 1,638 מ' (דרגת קושי 2).
    הסיום של הקטע יהיה בעלייה באורך של 18 ק"מ (שיפוע 6.1%) לגובה של 1,705 מ' (דרגת קושי 1).

שידור ישיר בערוץ יורוספורט החל מ-14:00 (51 למנויי הוט ויס)

12. h2z Member

וואו! איזה יום מסעיר, אני לא זוכר מתי התרגשתי ככה מאז השנה שעברה. לא ציפיתי שקאדל ובמיוחד פראנק לא יחזיקו מעמד, אבל כנראה שבלי לראות את אנדי לפניהם לא מסוגלים השניים למשוך יותר. מדהים איך שרולנד בכל פעם מחדש מוצא את השלווה הזאת שלו - בשלושת הקילומטרים האחרונים כבר אפשר היה לראות איזה חיוך רחב יש לו על הפנים, מקווה שיוכל להמשיך ככה!

13. golding מנהלים

רונלד ללא ספק מדהים כל פעם מחדש. פשוט תענוג לראות אותו. וויגינס ופרום ממשיכים עם ההובלה הבריטית, טוב לראות ואני מופתע מאוד מהפריצה הפתאומית הזאת של האחרון.

14. רמי Member

וויגינס רכב רע היום, והיה לו המון מזל. 4 ק"מ לפני סיום הקטע פרום הצליח לגרור אותו אל ניבאלי, שעוד קודם לכן סוף סוף הראה קצת אומץ וניסה לברוח, ומייד עבר את ניבאלי (פרום) והמשיך קדימה בלי לשים לב שוויגניס בכלל לא איתו. ניבאלי הגיב לפריצה של פרום אבל אח"כ הכל נעצר, פרום הבין שוויגינס לא סוחב, והם הגיעו יחד. וויגינס פגיע בהרים הגבוהים, וגם אוונס שאיבד היום סופית את התואר שלו ואם הוא לא יתאושש גם המקום על הפודיום בסכנה.
    פרום, ון גרדרן (נתן יום ענק ויכול היה להגיע הרבה לפני אוונס אלא שהוא היה צריך לסחוב אותו בעליה) ניבאלי וון בן ברוק נראים כרגע הכי חזקים בהרים. רולנאד ניצח היום, אבל אני חושב שכמו ווקלר שניצח אתמול, הוא יסבול מזה מחר.

זה הקטע הראשון השנה שהיה בו קצת עניין, שהצדיק את הטיפוסים הרצחניים שהרוכבים עשו היום. הקטע הזה הוכיח לי את מה שחשבתי עוד לפני הטור, והוא שוויגינס כנראה כן יזכה אבל זה אך ורק בעקבות המסלול "הנח" יחסית שהוחלט עליו השנה שכולל שני קטעים נגד השעון ועוד פרולוג (וכמובן בגלל העדרות של אנדי שלק וקונטאדור), בהם הוא מצטיין לעומת המטפסים האחרים. בכל שנה אחרת של הטור לוויגניס אין מה לחפש בצמרת הגבוהה ביותר של הרוכבים.

15. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

לגבי המשפט האחרון שלך רמי. אני לא בטוח במה שאתה אומר. ברור שמבחינת קושי הג'ירו פשוט הרבה יותר קשה, אבל לדעתי כרגע לא רלוונטי להגיד מה היה קורה אילולא קונטאדור ואנדי שלק היו בתחרות.
    אם וכאשר הוא יכול בעונה הבאה להגן על התואר שלו ואז נראה אם הוא באמת שווה משהו. לוויגינס מגיעים הרבה מחמאות אפילו אם אני לא בדיוק אוהד אותו. אגב, בצורה הזאת כדאי לפרום לעבור לקבוצה אחרת. קשה לי לחשוב שהבחור ירצה עוד הרבה שנים לנסוע כ'עוזר'.

אוונס קצת נראה הפעם כפלופ, אבל תמיד יותר קשה לעמוד על הפסגה ולהדוף את כל ההתקפות של היריבים שלך...אוואנס תמיד נחשב לרוכב הגנתי שנהנה לרכב מאחורי איזה קונטאדור או שלק. עכשיו הוא היה צריך לתקוף, אולי כנגד טבעו, והפעם זה לא נראה ממש משכנע.

נערך לאחרונה ב: ‏12/7/12