בקרה תקציבית באירופה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Rosner, ‏12/6/09.

1. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

שי לעומתך אני דווקא חושב שכל קבוצה תשלם לפי יכולותיה(וכמובן אם אין לה חובות כמו ולנסיה למשל).
    כך לדוגמא את צ'לסי שהייתה לפני בואו של אברמוביץ' מין קבוצת גביע אופ"א כזאת שלא מאיימת על האליפות, ואברמוביץ' ידע שכדי להפוך את צ'לסי לאימפרייה של ממש הוא צריך להשקיע לא מעט כסף על השחקנים הטובים בשוק שכיום רוצים לעבור לצ'לסי הגדולה אבל לפני 6 שנים דאגו יותר לחשבון הבנק שחתמו בקבוצה הלונדונית.
    אותו הדבר עם הסיטי שכיום רוצה להפוך להיות אחד מהמועדונים החזקים בעולם ובשביל זה היא כמובן צריכה לרכוש את השחקנים הטובים בשוק.
    הגבלה כספית תחזיר את הכדורגל 20 שנה אחורה ואנחנו נראה פחות שחקנים עוברים מקבוצות לקבוצות שזה אולי טוב לקבוצות העניות אבל צריך לזכור שבכל מקרה תמיד הקבוצות העשירות תשלוט ולא משנה אם יהיו סכומים של 100 מיליון או 25 מיליון.

2. riquelme1 Member

שהאיטלקיות בשנות ה90 היה שוברות את השיא, עם העברות ענקיות כמו אלה של מנדייטה(46 מיליון יורו), קרספו(למעלה מ50 מיליון יורו), אף אחד לא היה מתלונן, די לצביעות.

אני גם לא בעד וחושב שהמכירים מוגזמים, אבל פשוט אין מה לעשות.

3. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

עמי, קודם כל אין הצדק למה שהיה גם אז. מעבר לזה, גם אז קנו שחקן אחד במחירים האלו ולא שלושה! ואלוהים יודע בכלל איפה זה יעצר...

מה שריאל עושה היא פשוט שוברת את חוקי המשחק. בדיוק בגללה צריך למנוע את החופשיות שיש למועדונים בשוק. כי יש מועדונים כמו ריאל שפשוט לא יודעים לעשות שוק הוגן.

זה הכל, לא צביעות ולא נעליים

4. road runner Member

אני לא חושב שתקרת שכר (כמה העלו פה את הנושא הזה) היא הנושא המרכזי פה.
    אם אני מבין נכון, הסכומים המטורפים שריאל מוציאה בשבוע האחרון הם על העברת השחקן בלבד (ז"א שמעבר לסכומים האלו יהיו עוד 10-20 מליון יורו לעונה כמשכורת לכל אחד מהצמד קאקא את רונאלדו).

לדעתי, צריך איזו תקרה של סכום העברה. ולאו דווקא תקרה מאוד נמוכה. אפילו שיהיה 40 מליון יורו. רק שהמועדונים העשירים לא יתפרעו עם סכומים גדולים מזה.
    וזה עדיין יאפשר לקבוצות העשירות לנצל את החוזק הכלכלי שלהן.

נערך לאחרונה ב: ‏12/6/09
  5. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני רק רוצה להראות לכולם למה העלאת המחירים באירופה גורמת. מישהו שמע פעם על הקבוצה VVV מהעיר וונלו שבהולנד? ובכן לקבוצה שחקן יפני נחמד בשם קייסוקה הונדה. הוא הכוכב שלהם והם עלו השנה לליגה הבכירה. כמו בכל מדינה מתוקנת, ברגע שיש הצלחה הקבוצות העשירות באות וקונות את השחקנים שלך. אותו דבר בהולנד. עכשיו מה החבר'ה בוונלו עשו? הם כנראה שמעו מה קורה לאחרונה באירופה ולכן החליטו גם להגזים. הקבוצה דורשת 10 מיליון אירו על שחקן שהצטיין בעונה האחרונה בליגה העליונה!?!

זה על מה שאני מדבר, מישהו חייב לשים לזה סוף לפני שמשלמים על שחקן אלמוני 10 מיליון אירו ועל שחקן מצויין קרוב למאה מיליון אירו. די, זה נמאס!!! (אגב אל תתפלאו אם אייאקס תדרוש איזה 30 מיליון אירו בשביל סוארז...גם אייאקס צריכה להתקיים, לא? חבר'ה, על מה אנחנו מדברים פה?)

6. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

המקרה שהבאת שי באמת מענייו אבל היפני לא יימכר ב-10 מיליון אירו אולי ב-4 מיליון ואני לארג'.
    אין לאף שחקן מחיר מוגדר, וגם תקרת מחיר העברה לא תעזור אלא אם ייקבעו מחיר מוגדר עבור כל שחקן וזה לא היגיוני כמו שאתם מבינים, מישהו יכול לקבוע האם הונדה שווה יותר מרונאלדו?
    המחירים מוגזמים אבל אין כרגע שום סיכוי שזה ישתנה.

7. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

ונגיד שהקבוצה שלך מעוניינת בשחקן? האם אתה לא חושב שמנצ'סטר סיטי מוכנה לשלם 10 מיליון אירו בשביל שחקן אלמוני? בכמה כסף עבר נייג'ל דה יונג לקבוצה שלך? האם הוא באמת שווה יותר מ-10 מיליון אירו? כדאי שהיית אומר: קבוצה הולנדית לא תשלם עבור השחקן הזה 10 מיליון אירו אז אני מסכים איתך, אבל יש אידיוטים שישלמו הכל בשביל שחקן כדורגל...

על זה אני מדבר אדם, אגב לאט לאט אני מתחיל להזתהות עם אוהדים שלא סובלים את מכבי ת"א בכדורסל בארץ http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx . את האמת? אני מתבגר ומתחיל להבין שתחרות אמיתית הרבה יותר נחמד מלקחת כל שנה אליפות בהליכה. אבל עזבו זה כבר עניין אחר...

דבר אחרון להערב הזה, פלטיני צודק בצדק, אבל לאפורטה? בחיי מה הוא פותח את הפה? נו בטח, האיש בפאניקה שקבוצתו לא תזכה באליפות...צביעות במדרגה ראשונה. לצערי פלאטיני חסר אונים וכבר בעוד שנה-שנתיים שחקן אחר יעבור לקבוצה אחרת בסכום שעובר את המיליון אירו. אם מישהו חושב שאני מגזים אז בוא שיוכיח לי למה זה לא יקרה. בצורה הזאת בעוד עשור ישלמו על איזה ברזילאי 150 מיליון אירו...

8. cazzo Il Capocuoco

אי אפשר להחליף את היפנית באיזה כמה מכוניות הונדה...?

*איזה בדיחה גרועה*

וסעמק, שיתחילו להשקיע בנוער. לא נותנים אמון בשחקנים צעירים. לפני 30-40 מי חשב על לקנות שחקנים בכספים כאלה? לא היו כמעט זרים והקבוצות היו מאוד ביתיות. איזה ימים.

9. johnnie walker Member

הדבר הכי שפוי והגיוני לעשות כדי למנוע את המשך האבסורד שמתרחש בשנים האחרונות
    הוא לעבור לטריידים בין שחקנים במקום קנייה ומכירה שלהם,ממש כמו שזה עובד בהצלחה
    ב-nba זה יעבוד גם כאן,כשריאל תתן לאייאקס שניים או שלושה שחקנים שלדעת שתי הקבוצות
    שווים לסניידר אחד במקום לשלם לה סכום שגם ככה לא יעזור לה בכלום,
    ואם אייאקס תחליט לדוגמא שבריאל אין שום שחקן שהם רוצים בתמורה לסניידר הם יחפשו
    לעשות טרייד אם קבוצה שבה משחקים שחקנים שהם כן מעונינים בהם,
    זה רק השלב הראשון כמובן,בהמשך כשלב שני רצוי וגם הכרחי יהיה ליישם תקרת שכר
    קשוחה ואחידה לכל אירופה,כששני הצעדים האלו יתבצעו לא יהיה צורך בכל מיני חוקים
    מוזרים כמו ה 6+5 ה- 4+3 או ה 17+ 55.

10. david silva Member

מה שמצחיק בהודעה שלך זה שיש קבוצה אחת בשם ברצלונה ששיחקה השנה עם 7 שחקני בית בהרכב וזכתה בטרבל היסטורי תוך-כדי שהיא מציגה את הכדורגל האיכותי ביותר שנראה אי-פעם.

לגיטימי לחלוטין מה שריאל עושה. הם הושפלו השנה, הם רוצים לבנות לעונה הבאה קבוצה שתוכל להתמודד עם בארסה - האופציה היחידה היא לרכוש את השחקנים הטובים ביותר ואם יש אפשרות אז עושים זאת. מה אתה רוצה, שהם ישאירו עם רובן, ואן דר וארט והונטלר?

11. cazzo Il Capocuoco

לא דיברתי על 7 שחקני בית, דיברתי על כל הסגל של שחקני הבית.

ואינייסטה נדמה לי הגיע מאלבסטה ומסי שיחק גם בארגנטינה לפני שהגיע {הם יודעים בכלל קטאלנית שאפשר לקרוא להם שחקני בית?}.

12. riquelme1 Member

ומאלדיני הגיע מהבטן של אמא שלו, דחילק מסי הגיע בגיל 11 מארגנטינה ואיינסטה בגיל 12, זה גיל מוקדם מאוד, את כל הכדורגל שלהם הם למדו בלה-מסיה מחלקת הנוער האדירה של בארסה- הם נחשבים שחקני בית.

איינסטה יודע, לגבי מסי לא יודע, ב11 שנה במועדון אני בטוח שכן.

ראול גדל באתלטיקו מדריד והגיע לריאל בגיל 18, והוא הסמל הכי גדול של ריאל מדריד, אנחנו מדברים גילאים 11-12, אז ברור שהם שחקני בית שחקנים.

13. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

14. david silva Member

בשביל להיות שחקן בית אתה אמור להיוולד באיצטדיון של הקבוצה? מה זה משנה היכן הם נולדו, זה שחקנים שטופחו מגיל צעיר באקדמיה ולא בוזבז עבורם אפילו אגורה אחת - זה שחקני בית.

הכסף זה לא האישו בסיפור הזה ואתם מפספסים את זה. אני חושב שמה שפרז עושה לגיטימי לחלוטין. לבנאדם יש בור בלי תחתית בכיס, הוא עומד בראש של קבוצה שכמעט כל שחקן בעולם רוצה לשחק בה(בניגוד למה אפיזודות חולפות שקמות באנגליה), ולכן זכותו ואף מחובתו לעשות הכל ולא לבחול בשום אמצעי בכדי להחזיר את קבוצתו בטופ העולמי למאבק על האליפות בספרד

15. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

ריאל מדריד יכולה לזלול בשנה הבאה כל תואר אפשרי, אבל מה כל זה יהיה שווה? אז תהיה שם חבורה של שחקנים מדהימים עם חולצה לבנה שיקרעו כל מה שיבוא מולם, אבל לא יותר. בשורה התחתונה, זו תהיה עוד עונה שבה ריאל מדריד לא בונה שום שחקן, בית או רכש, ועוד עונה שבה איקר קסיאס ימשיך להיות השחקן בית היחידי שפותח בהרכב, פלוס השאריות שגוטי יקבל.