בפעם ה-32: אייאקס אמסטרדם אלופת הולנד!

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Franco, ‏5/8/12.

1. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

אני בכלל לא איתכם.

שתי הקבוצות צריכות להיות מאוד מאוד מודאגות. משחק מהנה אולי לצפייה אבל שתי קבוצות חלשות מאוד. אייאקס עם הגנה מסננת וקישור בעייתי מאוד (יש משהו חיובי שהקפטן המהולל שלנו עשה היום), ההתקפה הייתה פשוט אוסף של שחקנים שאני בספק אם באימונים שיחקו ביחד. לאסה שון היה נחמד מאוד אבל הוא בטח לא קיצוני.
    אגב, הנה ואן דר ויל כולו במשחק אחד - שער אדיר מצד אחד, טעויות של ילדון בהגנה בצד השני.

עידו, אתה רציני? ההגנה שלכם מסננת אחת גדולה וקבוצה כמו איינדהובן הייתה מפרקת אתכם. אניטה באחד על אחד, סאנה באחד על אחד (שניהם בעטו כמו מפגרים), המשקוף של סאנה ובכלל ההתקפה הדי בעייתית של אייאקס לא התקשתה להגיע למצבים (דה יונג האפס מהרוחב של לוקקי). מהצד השני, עם כל הכבוד, לא תיתקלו כל יום בהגנה כל כך גרועה שבשני המצבים הראשונים שלכם תבקיעו. אלטדיור באמת יעשה המון נזק בליגה הזו, אבל חוץ ממנו לא ממש התרשמתי ממכם (מה שאומר בעיקר עלינו).

שתי קבוצות שצריכות להיות מאוד מודאגות. ועם העזיבות הצפויות של אניטה, יאנסן וויל אנחנו בדרך לעונה ארוכה במיוחד.

2. Ajacied Member

מה נעשה בלי אניטה עכשיו? משום מה אני לא רואה שיביאו לו מחליף. מי ישחק במקומו? אנו הבינוני מינוס או בוכארה שאין לו ניסיון בבוגרים?
    בקיצור, אבידה ענקית, לא פחות מוורטונגן.
    ועכשיו יש גם קשיים במו"מ עם אייסדי. אייאקס מציעה לו קצת שכר לטענתו, בגלל המדיניות החדשה של המועדון. אני מבין שאייאקס רוצה לחסוך אבל לכל דבר יש גבול! המדיניות הזאת רק פוגעת במועדון WTF!?

3. c_web Member

כאחד שראה את ההגנה הזאת גם בעונה שעברה (כל החמישייה הזאת), לא ראית שום דבר חריג. ככה אנחנו משחקים בחוץ, למעט החורים של מרסליס ההגנה הייתה סבירה (לא רשמתי שהיא הייתה מדהימה).
    לסיים בתיקו במשחק חוץ מול האלופה במחזור הראשון זה לא רע. מודאג? אני לא, כי אני יודע שהקבוצה נחלשה והיא אמורה להיות פחות טובה מהעונה שעברה. רק חבל לי שדווקא באירופה יש סיכוי גבוה שלא נגיע לשלב הבתים וזה אך ורק בגלל ההגרלה.
    יש זמן חבר'ה.. ואני מתכוון לגבי שתי הקבוצות

4. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

הדבר היחיד שצריך להדאיג את AZ זה שהיא לא הצליחה לנצח קבוצה שעדיין לא פתחה את העונה...מחצית ראשונה לא הצליחה לדעתי AZ אפילו לבעוט לידיים של וורמיר. מחצית שנייה היא מקבלת שתי הזדמנויות ומבקיעה. אחרי זה אייאקס קיבלה בצדק את השיוויון.

בסה"כ אין לי בעיה עם התוצאה הסופית. התקפית הבקענו שני שערים עם עוד מספר הזדמנויות טובות (סאנה עם משקוף), אבל מכעיס אותי מה שמרק אוברמרס וההנהלה עושים. הם עסוקים במכירת סוף עונה או משהו כזה? שחקנים עוזבים אחד אחרי השני ואין לנו שום שחקנים חדשים. יש לאייאקס נוער טוב, אבל אם ראשי אייאקס חושבים שסררו ישחק 34 משחקים אז לא נתקרב לאליפות.

אסאידי יכול מצדי להצטרף ללכת לעזה. הוא וסוכנו ראיולה יכולים לקפוץ לי. רודפי בצע אני לא רוצה לראות בקבוצה שלי. אייאקס משלמת מספיק כסף, אבל כנראה שזה לא מספיק. המרוקאי יכול בעונה הבאה להיות שחקן חופשי וכנראה בגלל זה הוא עושה בעיות. היירנביין וגאלטסאראיי כבר סיכמו לפני מספר שבועות דיל אפשרי, אבל השחקן והסוכן פיצצו את ההעברה.

חוץ מזה אין ממש חדשות חיוביות. אניטה הולך, תיאו יאנסן בדרך החוצה, ואן דר ויל עוזב וככה פותחים את העונה באייאקס. עם המזל שלנו ייפצעו בשבועות הקרובים עוד מספר שחקנים ואז נשחק עם ה-A1.
    בסה"כ אין לי בעיה עם המשחק היום, למרות שאלדרוויירלד וואן דר ויל הפסידו לנו שתי נקודות. יש עוד 33 משחקים לשחק, אבל הגיע הזמן שאייאקס תרכש בלם במקום ורטונגהן, קשר במקום אניטה, וקיצוני. דה בור בעצמו הודה היום שבוריחטר לא ישחק העונה בליגה יותר מעשרים משחקים...

היום 12 באוגוסט, אני עדיין לא מדליק את האור האדום, אבל אם אניטה ותיאו יאנסן יעזבו אני שם אותו על כתום...

5. Bluekipper Nil Satis Nisi Optimum

Well...

6. c_web Member

אני הייתי בדיוק כמוהן רק בצד ההפוך, אבל לקח לי מס' שניות בודדות להבין שזה לא שער בניגוד אליהן. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx

7. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

שתי ידיעות מאמסטרדם.
    * בבוקר התבשרנו מהתקשורת שאסאידי עדיין לא חתם באייאקס 'כי אני רוצה שדרוג בשכר, אני להשתפר במעמד שלי'. בערב כבר התבשר לנו שהאדון הנחמד מרוויח בהיירנביין כ-3 טון. אסאידי התראיין ובלי שום בעיה משקר לנו בפנים. לא רק שהוא יקבל יותר שכר, הבחור הנחמד פשוט יכול ללכת לעזעזאל.

אייאקס לא רק רוצה להעלות לו את השכר ל-1.1 מיליון, האדון דורש 1.6!
    הכל לא מפתיע, הסוכן של אסאידי הוא מינו ראיולה. איש חלקלק שפשוט מזכיר אנשים כמו דודו דהאן. אנשים תאבי בצע שלא אכפת להם מהקריירה של השחקנים אלא רק מהכיס הפרטי שלהם. אגב אניטה וגרג ו.ד ויל עברו אל האידיוט הזה לפני מספר ימים...

* אייאקס מנסה להשאיל שחקנים מברצלונה. כרגע נראה שהקשר ההגנתי ג'ונתן דוס סנטוס הוא המועמד הבכיר ביותר. הבלם פונטס פראט גם הוצע, אבל כרגע לא ברור אם יגיע כי הבחור לא רוצה לעזוב את ספרד.

8. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

וזה עוד מחלוץ שהוא לא סקורר ותורם הרבה למשחק מעבר למספרים היבשים. אם בתחילת הדרך היו ללא מעט אנשים ספקות לגבי ההחתמה שלו, לא לי כמו שההיסטוריה של הפורום יכולה להעיד, אחרי העונה הראשונה אלטידור הראה כמה הוא יכול לתרום ל-AZ ואני מקווה שהפתיחה של זו הנוכחית מעידה על כך שיש לו אפילו יותר לתרום.

9. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

איבדנו את שני השחקנים הכי טובים שלנו, שהובילו אותנו לאליפות. אם המעבר של ורטוגנן הוא הכי מובן בעולם, בן אדם שנתן מספיק שנים, הוביל אותנו לשתי אליפויות ומיצה את עצמו בהולנד בכלל ובאייאקס בפרט, הרי שהמעבר של אניטה פשוט מרתיח. הרי כל כך הרבה זמן כמגן כושל חצי שנה של הברקה בעמדת הקשר האחורי והופ הוא נעלם. בדיוק שהחל ל"המריא". לא מאחל לו בהצלחה אבל בעיקר ההתנהלות שלנו מעצבנת. עושים כרגיל את כל הטעויות ועוד שהליגה כבר נפתחה. זה לא שיש זמן להביא מחליפים.

עונה אבודה. וביזיון.

10. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

ארז, בוא נגיד ככה. אני אפתח את הפה רק אם בראשון לספטמבר לא נראה עוד חיזוק. אניטה שחקן בוסמן טיפוסי. חצי עונה טובה ופתאום הוא חושב שהוא מתאים לליגה האנגלית. הבעיה בעיניי היא שאין לנו מחליף כי איינו באמת חבל על הזמן, אבל עכשיו נראה אם אייאקס תביא את ג'ונתן דוס סנטוס מברצלונה.

ממה שאני מבין היום אסאידי עדיין מקווה לשחק אצלנו ולי יש הרגשה שהוא אולי עוד מצטרף אלינו. ואז ארז? העונה הלכה לנו? http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx מסכים איתך שזה נראה לא טוב, אבל בוא נחכה לראשון בספטמבר.

משחק ידידות:
    בלגיה מנצחת 4-2 את אוראנייה.
    מחצית שנייה שיחקו בהגנה ואן רייהן, דה פריי, פירחייפר, ומרטינס אינדי...דווקא מתסכל שבמצב של 2-1 לנו דה יונג ושטקי מפשלים בגדול. חוץ מזה ראיתי את ואן פרסי ואפלאיי יושבים תשעים דקות עם פנים חמוצות על הספסל...

11. Piet van Reenen Member

בצער רב וביגון קודר אנו מודיעים על פטירתה בטרם עת של אייאקס אמסטרדם ז"ל.
    יהי זיכרה ברוך!

12. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

http://www.liverpoolfc.com/news/latest-new...deal-for-winger

בעקבות הידיעה המאוד, מאוד מפתיעה הזאת, אני חושב שאני מדבר בשם כל אוהדי ליברפול בארץ פחות או יותר: אין לנו מושג מי זה. אני מאוד אשמח אם אחד מהמומחים פה יספר לנו קצת על הבחור.

13. c_web Member

זה האיש שכל העמוד הקודם אוהדי אייאקס מתדיינים עליו. קשר סופר מוכשר והתקפי שגם גדל באייאקס אם אני לא טועה ונתן עונה נהדרת בהירנביין.

14. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

אסאידי בכלל לא מוכן לליברפול. אני מוכן להתחייב פה שהוא לא יצליח שם. הבעיה היא האיש הזה:

http://barcelona.theoffside.com/files/2010/08/mino_raiola.Xxx

מינו ראיולה, ה'דודו דהאן ההולנדי' (השמן הזה חצי הולנדי) הוא האיש מאחורי ההעברה הזאת. האפס הזה שיחק עם אייאקס וליברפול היתה שותפה לדיל מכוער. אסאידי בעצמו אמר בתקשורת שהוא רוצה לשחק באייאקס כי זה יקרב אותו למשפחה שלו שגרה בעיר הבירה ההולנדית.

ראיולה בכלל לא חושב על הקריירה של השחקנים אלא רק על הארנק הפרטי שלו. אתם יודעים כמה השמן הזה הרוויח מעסקת אניטה? כמעט 2 מיליון אירו...

ואייאקס? ניסיתי להרגיע את ארז, אבל לאט לאט גם אני מתפוצץ מכעס. ההנהלה מכחישה בתוקף שהדיווח מהטלחרף נכון. העיתון טוען שהקבוצה בבעיות כלכליות קשות, אבל אם ההנהלה מכחישה למה אנחנו החתמנו הקיץ שחקן חופשי (שיונה), ושני שחקנים שהגיעו בכמה טון? (בוקארה וסאנה).

עדיין יש לנו כשבועיים לראשון לספטמבר, אבל לדעתי המצב באמת בכי רע. עם הסגל הזה לא נאיים על האליפות. יש גם עוד חשש כבד שתיאו יאנסן יעזוב. הדבר שאותי הכי מתסכל זו שההנהלה מכחישה ידיעות על בעיות כלכליות, אבל מתנהגת דווקא בצורה שמראה על בעיות כלכליות. לא אופתע שאם לא נצליח להתברג לצמרת שאוהדי אייאקס לא יקבלו את המהפכה של קרויף בהרבה מאד שמחה, בטח אם ההנהלה תמשיך לפזר חול בעיניים שלנו.

15. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

הבחור יכול להצליח בכל קבוצה ובכל רמה, אם הקבוצה עצמה לא תגלה חולשה כללית והוא יתאקלם לחיים בעיר אני לא רואה שום סיבה מקצועית שהוא לא יצליח. השחקן הכי טוב בסיפור ההצלחה של קבוצת הלבבות בעונה האחרונה, יותר משני ההולנדים שזו ליחסי ציבור גדולים ממנו.