בעקבות הגביע האבוד

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Alvaro Recoba, ‏15/3/05.

1. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

פרק טוב של "בעקבות הגביע האבוד", בעיקר בגלל ההשוואה הנכונה לדעתי ב"משולש הניהול". כשראיתי את הדיוטי פרי ישר זו ההשוואה שקפצה לי לראש ובאמת עליה דובר בתכנית.
    אבל שאלה חשובה שנדרשת עליה תשובה- כל מדינות אירופה הנאורות יכולות לשים 5 מיליארד אירו על פרויקט כדורגל, אולימפיאדה וכו', אבל אצלנו אין כסף לתרופות, יש משבר פוליטי, האוניברסיטאות במשבר כלכלי ועל סף קריסה, שלא נדבר על זה שפה משלמים שכר לימוד ובאירופה זה בחינם, והכי חשוב- אנחנו עדיין באנתיפאדה, הצבא לוקח כספים רבים ויש את תוכנית ההתנתקות שלוקחת המון כספים, כל משפחה שמפונית תקבל בערך 130,000 דולר שגם זה פחות ממה שמגיע להם. עם כל ההוצאות האלה והבעיות האלה פשוט אין לנו את הכספים להשקיע. אז האם צריך לשנות סדרי עדיפויות? להכריז על כדורגל כפרויקט לאומי? (כמו שעשו במקומות מסוימים, וגם את האולימפיאדה באתונה הרימו למרות העוני)

2. city Member

אבל אולי את הכסף ששמים על החרדים ועל כל מיני עסקנים ופקידים שמקבלים מיליונים, אפשר לשים על ספורט ?
    לא חייבים להכריז על פרוייקט לאומי, פשוט צריך לסדר את סדר העדיפויות של המדינה ושל ההתאחדות. במקום לתת לאיצ'ה אוטו, יכולים לקחת את הכסף ולבנות שירותים בווינגייט...
    נתתי סתם דוגמא אבל הבנתם את העיקרון.

ואולי במקום איצ'ה יביאו איזה מנכ"ל רציני, שיבחר ע"י הכישורים שלו ולא ע"י פוליטיקה, שינהל את המשאבים של ההתאחדות בצורה יותר טובה ויעלה את רמת המתקנים והכדורגל בארץ.

נערך לאחרונה ב: ‏29/3/05
  3. Zizou10 Member

יש את המיליראדר הזה שעסק באלכוהול ותרם כסף לכל הספורטאים המצטיינים שעתידים לקחת מדליה באולמפיאדה ב2008, למה לא לתת חלק לכדורגל ולשאר ענפי ספורט?
    אם יבוא איזה אחד יהודי מילארדר ויתרום כמה מיליונים רק לכדורגל יוכלו להרים פה את העסק כמה רמות למעלה...

4. נדב מיכאלי Member

מפרק לפרק אני מתחיל להבין למה ישראל לא תגיע לכלום,למה המגרשים ריקים,למה אנחנו כבר 35 שנה חיים רק על מונדיאל 1970 .
    המצב של המגרשים זה בושה וחרפה,את שרת החינוך התרבות והספורט זה לא מעניין כי היא לא מבינה בזה כלום,לא רוצה להשקיע בזה כלום ,ולא יביא לה "תהילה" כמו עם מקרה גל פרידמן.
    אז למה בכלל נותנים לה תיק כזה אם אף אחד לא מתייחס אליו?
    שיביאו אחד מהכדורגל שיקח את התיק הזה ,לא החבר של החבר של ..
    ראיתם את מתחם האימונים של צרפת (ילדים,נערים ובוגרים) ?
    זה כמו מלון פרטי לשחקני כדורגל.פשוט חלום להיות שם ,כזה מקום יפה מטופח.
    בארץ המתקני אימונים ניראים כמו מתקנים משנות ה-30 בארץ .
    אין שירותים בארץ.עד מתי ניראה את כל הדברים האלה?
    לגבי מה שפניג'ל ושחר אמרו,כן אני מסכים איתם,מי אלה בכלל כל הפרצופים מההתאחדות שיגידו להם מה לעשות ?
    שחר רוצה למכור את חיפה,אין מי שיקנה,אף אחד לא מוכן להכניס ראש בריא למיטה חולה .
    אני גם מסכים עם פניג'ל,הוא משקיע בבית"ר ואז באים כמה אנשים ולא מפסיקים לקלל אותו.בושה.
    המדינה הזאת חוגגת על הישגי הספורט שבאים לבד ע"י גופים פרטיים,היא תופסת טרמפ עליהם ,אבל היא לא תורמת להם כלום .
    באולמפיאדה האחרונה אנשים מהמשלחת הישראלית גרו בבתים שניראים כמו מחסן .
    מה איכפת בכלל לכל האדונים האלה מהספורט בארץ?הם זונחים אותו ,אבל כשהנבחרת עושה איזה משהו נחמד כולם קופצים כאילו הם עשו את זה.
    לנתב"ג 2000 הם השיקעו כל כך הרבה כסף,כל כך משאבים ויצא דבר מדהים,בכדורגל הישראלי הם לא משקיעים בכלל ולא מבינים למה הוא קורס ,למה במדינות פרמיטיביות כמו יוון יש כבר גביע אירופה אחד וכל שנה לפחות 2-3 נציגים במפעלים אירופאים .
    הכדורגל בארץ בקריסה ,פשיטת רגל ,אם מדינת ישראל + ההתאחדות לכדורגל+ בעלי הקבוצות לא יתקדמו צעד אחד קדימה,אנחנו נלך אחורה

כל שבוע עמנואל רוזן מרתק את חובבי הכדורגל בראיה עד כמה הכדורגל בארץ הוא עלוב לעומת מדינות אחרות וקטנות מישראל,עד כמה הכדורגל בישראל זה בועה שמלאה בכלום.סידרת מופת.

5. uk2004 Member

אני אישית נהנתי מאד,תכנית מעולה.
    מתי יש שוב שאני אדע לא לפספס?

6. הרצליה Member

יום שלישי
    20:50
    שידור חוזר בשבת

7. אלי מתחן Member

זה דבר מטומטם להגיד, פניג'ל לא משלם לאף אחד דמי שתיקה משמע לכל אחד מותר להגיד מה שהוא רוצה עליו.

8. city Member

מותר להגיד מה שרוצים, אבל שבנאדם מפסיד שני מיליון דולר בשנה על הקבוצה אפשר לצפות מהאוהדים שיתנו לו את הכבוד המינימלי.

9. אלי מתחן Member

זו רק אשמתו שהוא מפסיד את הכסף הזה