בעקבות הגביע האבוד

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Alvaro Recoba, ‏15/3/05.

1. בית"רי מלידה Member

אתה רק מחדד את הנקודה שהצבא הוא לא הגורם - אלא שיטות האימון, ורמת המאמנים.

מה ההבדל בין אירופה לכאן? מזג האויר? סוג הדשא?

2. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

אנחנו גם נחשבים לזרים. זה עוד דבר משמעותי. דודו אוואט עבר לסנטנדר רק אחרי שהוציא דרכון צרפתי.

3. אלי מתחן Member

גם אף אחד מהשחקנים של טורקי יונייטד לא עשה צבא, והם לא התקדמו. מה הקשר?

זה לא שמי שלא עושה צבא יוצא שחקן כמו שלא כל מי שעושה צבא נעצר בגיל 18.
    האמת לישראל יש נבחרות נוער מעולות כי מבחינת אהבה לכדורגל ולמשחק, ישראל היא אחת המובילות בעולם. אני לא מאמין שיש הרבה מדינות שכמעט כל אדם יודע לשחק כדורגל ברמה סבירה כמו בארץ.
    הבעיה היא שעד גיל 17-18 הנערים מתאמנים בערך ברמה של היריבים שלהם מאירופה, ובבוגרים נוצר ההפרש.

4. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

פשוט בארץ אם אין לך טכניקה הסיכוי שלך להתקבל לאנשהוא קלוש, באירופה אתה לא צריך להיות רונאלדו, אתה יכול להיות גם בלם טוב או מוסר טוב.

5. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

בדיוק אלעד, ובגלל זה שחקנים מוכשרים בגיל 18 חייבים לעבור לשחק באיטליה/ספרד/אנגליה במחלקות נוער רציניות, כדי לא לסבול מהפערים האלה. והשירות הצבאי לא מאפשר זאת.

ברור שלהעלות את רמת האימונים בארץ זה פתרון פשוט יותר, אבל לך תבצע את זה עם המנטליות הישראלית.

6. Hammers Fan Member

פשוט מאוד, בגילאים הללו גם האירים וגם הישראלים טהורים ולא מלוטשים, כך שבמשחק בינהם הכל יכול לקרות. האירים יעברו בעתיד דרך המסגרות המשובחות באנגליה, ישפרו טכניקה, כושר וכח, והישראלים ימשיכו להתבטל בפתח תקווה, נתניה ושאר יעדי הנופש. אם תפגיש את שני ההרכבים האלו בדיוק בעוד 6 שנים האירים יעשו מאיתנו צחוק.

ואגב, המשחק היה משודר איפשהוא או שנסעת לראות? ואיך היה גלן ווילאן, שחקן מרכז השדה משפילד וונסדיי? אומרים שהוא הולך להיות שם דבר בפרימיירשיפ בשנים הקרובות...

7. TariboWest Member

התרבות, המחויבות, המתקנים, המקצוענות, הכסף.

8. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתה יודע מה עוד בעיה, שהשחקן יכול חתיכת זבל עצלן אגואיסט ומנתשא, אבל הוא עדיין ישחק תמיד ותמיד יתקבל לכל מקום, כי בארץ לא מעריכים ספורטיביות בגיל הזה, הנה לך הבעיה המנטאלית, צריך לחנך למשמעת והתמדה מהרגע הראשון, ולא להעביר אימונים כשכולם מחפפים, ולא שמים זין על האימון.

9. TariboWest Member

המשחק היה משודר בערוץ 10, פיספסת.
    אני לא הייתי בבית אבל הקלטתי ואני אראה השבוע.
    ואני מסכים איתך בקשר למה שאמרת.

10. אלי מתחן Member

מה זה רמת האימונים בארץ?
    בשום מקום לא מגדילים ראש בדברים האלה, הטכניקה של השחקנים הישראלים לא נופלת בכללי משל אף מדינה, הבעיה היא שלשחקנים הישראלים יש פער עצום בתחום הפיזי לעומת האירופאים.
    השחקנים הישראלים הם ברמה כזאת בגלל שהם לא צריכים יותר בשביל הליגה, ביחס לשאר הליגה הם בסדר. פה בארץ לאף אחד אין כושר גופני, אז מי שיותר טכני מנצח, ולכן השחקנים עובדים באימונים על טכניקה.

בשביל השיפור בכושר הגופני צריך לבוא מאמן שיתחיל להכתיב מגמה, החדרת כושר גופני לקבוצה שתיצור לה עליונות על הליגה, ואם לקבוצה יהיה כושר כמו של קבוצות אירופאיות היא תיצור את העליונות הזאת. אם קבוצה אחת תיצור עליונות על שאר הליגה, כל הקבוצות האחרות יהיו צריכות להדביק אותה וככה הן ידביקו את הסטנדרטים שלהם לשל הקבוצה המובילה, ותראה פתאום שהכדורגל הישראלי יתחיל להשתפר.
    בשביל זה צריך לבוא צדיק שיתחיל את המגמה.

11. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

רק עכשיו ראיתי שערן שאל על ווילאן - לא שווה כלום ממה שראיתי היום, אבל מצד שני לפי היום אף שחקן של האירים למעט אחד לא שווה לכלום, כולל וילו פלאד ממנצ'סטר סיטי שכבר ראיתי אותו מפרפר מגינים טובים מסאלם אבו-סיאם בפרמיירשיפ.

מי שכן שווה שם ובגדול זה המק'גריידי הזה, כבר עכשיו שחקן הרכב בסלטיק, ואני בטוח שנראה אותו בשנים הקרובות גם בפרמיירשיפ. כזו טכניקה על שחקן בריטי לא רואים בכל יום.

יאללה, חזרה לנושא המקורי...

12. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

גם אני ראיתי את המשחק, ואכן הייתה עליונות ישראלית, וכן, כבר רואים למה בעתיד מהנבחרת האולמפית של אירלנד יצאו שחקנים לפריימר לייג בעוד אצלנו מקסימום שחקן אחד יגיע לאירופה, וזה יהיה לקבוצת מרכז טבלה ומטה.
    בדקות רבות הישראלים נפלו מהרגלים ונתנו לאירלנד לתקוף ולחזור למגרש.
    למזלה של האולמפית היא הצליחה במתפרצת לכבוש את השלישי ולסגור עניין, אבל עדיין, לולא השער של ארבייטמן היינו רואים את אירלנד שוכבת על השער של ישראל.

את התוכנית השנייה לא יצא לי לראות בעקבות הנסיעה לאנגליה ואני בטוח אראה אותה מחר.
    מה שכן, התוכנית מאוד חשובה שכן היא מראה בצורה הפשוטה ביותר את מה שכולנו טוענים כבר זמן רב, חייבים לעשות מהפך מהשורש בכדורגל הישראלי, חייבים.

13. דימיטרי_מנדלייב Member

הרעיון של התוכנית טוב...
    אבל היא יצאה מעפנה... את מי מעניין לראות את סימה בכר? http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/dry.Xxx

14. אלי מתחן Member

לי זה לא הפריע http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx

15. Hammers Fan Member

התוכנית היא בסך הכל טובה, מטרתה לחקור תופעה מהשורש ועד כה היא עושה את זה טוב בצורה שמתפרשת היטב גם לצופה שאינו בקיא בכדורגל. קצת הגזימו בתוכנית האחרונה במסע הקניות של השחקן הישראלי כי זה לא עד כדי כך רלוונטי. גם במובן מסויים זה קצת הסריח שעמנואל רוזן, אוהד הפועל ת"א, מחפש את הפשלות והפאקים דווקא באימון של מכבי ת"א.