בעקבות הגביע האבוד

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Alvaro Recoba, ‏15/3/05.

1. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

דיכאון זאת באמת המילה שעולה לי לראש, אם יש משהו (יש הרבה) שאני מעריך באנגלים ובכדורגל שלהם זה מוסר העבודה הנהדר שלהם, איך שהם מתייחסים להכל בכזו רצינות שאפשר רק להעריץ את דרך העבודה שלהם.

אני חושב שמודי(נו מישהו מופתע?) סיכם את זה בצורה הטובה ביותר שזה לא רק הכדורגלן זה משהו שנמצא בכל עבודה בישראל, תקציב הספורט שלנו קוצץ אם מישהו ראה אתמול בספורט 5+ את התכנית עם קופמן מ-70 מיליון שקלים ל49 מיליון שקלים בלבד! איזו מדינה מערבית משקיעה כאלה סכומים? ואח"כ שנבחרת/קבוצה/ספורטאי נכשלים בארץ נחפזים להאשים אותם. אי אפשר להתקדם בשום תחום שהתשתיות שלך נראות כמו "שדה המרעה" באשדוד העונה לשם "אצטדיון".

עצוב.

2. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

גיא (גאסקוין), דווקא פה עלית על הטעות. שחקן בארץ מרוויח סכומי עתק יחסית להבדלי הרמות שלו מאירופה. עשרות שחקנים בישראל מרוויחים משכורת ברוטו של יותר ממיליון שקל בעונה. תראה לי אחד שמגיע לו. דווקא בגלל הסכומים האדירים האלה, שמענו בתוכנית שסטארים שהוכיחו את עצמם כמו קובי מוסא קונים רק ורסאצ'ה וגוצ'י, ולא עוזבים חנות בגדים בלי לוותר על 3000 שקל בממוצע, והם עושים זאת כמה פעמים בחודש, כל זאת על פי המוכר.

נערך לאחרונה ב: ‏22/3/05
  3. נדב מיכאלי Member

הוא התכוון לכך שאוחנה הצליח רק שנה אחת באירופה וכל השאר התבזבז ,לעומת רוזנטל שהיה באירופה מגיל 22 עד הפרישה.
    ורביבו.וברקוביץ' שהיה באירופה 8 שנים .
    אוחנה זכה בגביע אירופה לאלופות,אבל אחרי זה כלום.שום דבר.
    לגבי הכדורגל הישראלי ,זה ככה בארץ מתחילת עידן הכסף הגדול בעיקר.
    קחו למשל את אבי נימני,בארץ הוא סופרסטאר ,מתאמן 3 פעמים בשבוע בערך ,מבלה בלילות,עושה פרסומות,בארץ נימני זה מותג ,גם בנאדם שלא אוהב כדורגל לא מבין שום דבר בזה יודע שנימני כוכב גדול,מספיק שפעם אחת לפני שנתיים הוא ראה חדשות ושמע איך קלינגר זרק את נימני,או שקרא עיתון ובעמוד הראשי כתוב על נימני מול מכבי ,אבל נימני בחו"ל הגיע למשהו?היה בדרבי קאונטי ולא שיחק,הלך לאתלטיקו מדריד ולא ספרו אותו שם .
    באירופה זה משמעת,זה סדר,זה אירגון,כולם שווים באותה מידה,בארץ שחקן מבקיע גול עושים אותו למלך השערים הבא,כובש שלישיה עושים אותו מראדונה,זוכה באליפות ,כבר שולחים אותו לריאל מדריד בהרכב הראשון .
    הכדורגל בארץ בקריסה !
    ראיתם את בן חיים?כמה שעות ביום הוא מקדיש לעצמו בכלל?כמה זמן הוא מתאמן וקורע את התחת כדי להצליח?
    דוד רביבו ישן ,שותה קפה,פותר תשחצים,הולך למסיבות,ראיונות בטלוויזיה ורק 2-3 שעות הוא מתאמן.
    כשהוא אמר שהוא רוצה להגיע לאירופה,אני צחקתי .באירופה היו מעיפים אותו לכל הרוחות עם התנהגות כזאת.
    יש שחקנים בארץ ,שכאן,נחשבו לגדולים,סופרסטארים בקנה מידה של ראש ממשלה אולי יותר,אבל הם מראש ויתרו על אירופה כי ידעו שזה לא בשבילם.
    כי בארץ מזלזלים .
    כי בארץ הכל הולך בקלות.
    הם לא רוכשים כבוד למקצוע .
    זאת בדיוק הסיבה שנבחרת ישראל לא תגיע לשום דבר באירופה.
    היום גרנט דיבר על אופוריה.
    ממה אופוריה?מתיקו נגד שוויץ?מניצחון על קפריסין?
    אופוריה .
    זאת בדיוק הבעיה כאן
    הכדורגל הישראלי הולך כל הזמן אחורה וכל הכדורגל אחר ,במדינות נידחות ,הולך קדימה.

4. cazzo Il Capocuoco

QUOTE (Obafemi @ Mar 11 2005, 05:31 PM)
    QUOTE (cazzo @ Mar 11 2005, 04:54 PM)
    QUOTE (Yeste @ Mar 11 2005, 04:15 PM)
    למה הכדורגל בארץ כל כך גרוע?

כי אין תרבות ספורט בארץ. מחלקות הנוער פה ברמה הנמוכה ביותר שיש ,ורוב בני הנוער שמשחקים כדורגל בצורה רצינית בקבוצות הנוער מתאמנים בצורה חובבנית בהשוואה לאירופה.
    חוצמזה,אני לא יודע למה את מצפה. אנחנו כולה מדינה קטנה ומסכנה .
    בהונגריה יש כדורגל? בקפריסין יש כדורגל? בליכטנשטיין יש כדורגל? בבוסניה יש כדורגל?

חולק איתך,תראה כמה מדינות בעולם,ובעיקר באירופה,יש להם אוכלוסייה יותר קטנה מזו של מדינת ישראל?
    והם עדיין מצליחים בכדורגל והיו בעבר גם הצלחות,לא רק בכדורגל ובספורט בכלל...
    פראגוואי,סלובניה,דנמרק,גרוזיה,נורבגיה,קרואטיה,אירלנד,ליטא,אורוגוואי,לטביה...
    ותגיד לי למה במדינות כמו סרביה,צ'כיה,שבדיה...ועוד כמה מדינות מצליחות יפה בספורט ולא בהרבה
    גדולות מישראל,ואני לא מדבר איתך על ברזיל,רוסיה,סין,ארה"ב,גרמניה...

סין עם כל הכבוד לא יותר מצליחה מישראל, השחקן הבכיר שלה משחק בסיטי, וכל המונדיאל גמר גביע אסיה בולשיט הזה זה רק בגלל שהם משחקים באסיה, אנחנו בכל זאת כדורגל אירופאי, חוץ מאירן, דרום קוריאה, סעודיה ויפן אנחנו לוקחים שם את כולם 100%, מול ארבעת הגדולות נצטרך להזיע, אבל אין שם אף שחקן ברמה של בניון אפילו.

5. robson Member

קודם כל משהו שלא קשור לדיון, cazzo תחליף את החתימה ממש נבהלתי..

לדיון עצמו, קודם כל דויד רביבו יצא אידיוט מושלם ואני בטוח שהוא מקלל את הרגע שהוא הסכים להצטלם לתוכנית.
    הכי סהרורי היה הקטע שבו הוא שיחק פינג פונג ודיבר על החלום שלו לשחק באירופה..ממש קטע סוריאליסטי...
    חוץ מזה לא הבנתי מה הקשר בין החיים הטובים של שחקני הכדורגל לרמה שהם מציגים..מה מצפים שבחורים צעירים
    שמרוויחים הרבה כסף שיישארו נזירים?..בכל העולם שחקני כדורגל מבלים וחיים בצורה שמנקרת את העיניים לסביבה..
    זאת לא הסיבה לעליבות של הכדורגל הישראלי..הסיבה היא שראינו איך באימון כושר של מכבי ת"א רוב השחקנים חיפפו
    בשכיבות שמיכה ובטן כאילו הם בטירונות של ג'ובניקים והם מנסים לרמות את המדריכה..עלובים.

נערך לאחרונה ב: ‏23/3/05
  6. Paolo Maldini שחקן ותיקים

מסכים עם robson.

רביבו באמת יצא הכי מטומטם שיש, רואים איך טל בן חיים מתאמץ ומשקיע הכל באימונים, קם מוקדם והכל. ולעומת זאת רואים את הילד הקטן מרביבו קם ב-10 והולך לשתות בבית קפה.

פשוט מדהים היה לראות את הנתונים הסטטיסטיים (בלע מילה קשה) של הנגיחות, הריצות וכו' בין ישראל לאנגליה.
    הישראלים פשוט לא מתאמצים, מחפפים, ראיתם איך אמר בלילי, לא היה איכפת לו מזה.

7. TariboWest Member

ביזיון.
    איזה פערים, זה לא יאומן.
    דוד רביבו הולך לחדר כח. מה יש בחדר כח? מכשיר אחד מסכן שעומד בפינה-לי יש בבית יותר מכשירים!!
    הייתי רוצה לראות יום בחייו של שחקן מכבי חיפה, לראות עם אנחנו קרובים לאירופה או שהכל דיבורים.
    השחקן הישראלי הוא עצלן בן-עצלן.
    צריך לקחת את הקלטת של התוכנית הזאת, ולהראות את החלק של בן-חיים לכל שחקן במחלקות הנוער השונות בארץ.

8. TariboWest Member

הקטע הוא שהכדורגל ביפן החל להיות פופלרי בערך בתחילת שנות ה-90 עם הקמת ה-ג'יי ליג. תראה איפה הם היום ואיפה אנחנו.

9. TariboWest Member

מישהו שם לב לרוני רוזנטל?
    בנאדם בן 40 עם גוף גדול וחזק יותר מכל השחקנים בארץ.

10. burning soil Member

אותי הדהים כשהראו את האימון של מכבי ת"א,זה היה נראה שהשחקנים מתחמקים מעבודת כח
    ע"י סידור הנעליים,גרביים,שרוכים וכו.. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/dry.Xxx

11. אלי מתחן Member

אף אחד כמעט לא מדבר על זה, אבל שלומי דהאן, שחקן שאם הכל היה מסתדר היום היה משחק בליגה הגרמנית אם לא בדורטמונד אז בקבוצה אחרת, נדפק בגלל מכבי חיפה והצבא.
    למה מועדון מצעי לשחקן חוזה ל4 שנים אם הוא לא מתכוון לשתף אותו ורק הורס לו את הקריירה?

12. קינג לדלי Member

נדפק ? גם אתה מאמין לו....אין לא מושג אולי אם לא היה מתגייס היה משחק במילואים של פורטונה השכנה שלו בדורטמונד.

13. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

חבר'ה חבר'ה, אתם עושים מה שאסור לעשות! הבעיה היא לא השחקנים, בטח לא דוד רביבו שהתוכנית באמת עשתה לו עוול.
    מה אתם חושבים? שרביבו מבריז מאימונים? שלא איכפת לו מהקבוצה? הרי ראיתם בעצמכם שהוא בסופו של דבר הגיע ראשון לאימון של הקבוצה ועבד קצת עם מולטי-טריינר מסכן. אם הוא היה באירופה במשטר אימונים נורמלי הוא גם כן היה מגיע ראשון לאימון וכו'. זה שהקבוצה שלו לא מתאמנת לא אומר שהוא עצלן.
    רביבו, או השחקנים באופן כללי, הם לא הבעיה. הבעיה היא שמשטר האימונים שמנהיגים כאן בישראל הוא מגוחך. במקום שקבוצות ישקיעו כסף במאמנים מקצועיים, מתקני אימונים וחדרי כושר, הם מוציאים סכומי עתק לא פרופורציונליים על משכורות שחקנים, ובכך האפקט הוא הפוך- לא רק שהשחקנים לא מתאמנים נכון, אלא שפתאום הם מקבלים המון כסף על כלום, יש להם פוזה, הם רוצים להיות מלאים בתכשיטים וללכת למסיבות הכי נחשבות. בקיצור, מליצור מוסר עבודה, הופכים אותם לבעלי אורח חיים אנטי-ספורטיבי.

נערך לאחרונה ב: ‏23/3/05
  14. Hammers Fan Member

נכון, אבל יש גם לפחות 7-8 מדינות קטנות מאיתנו שעושות הרבה (הרבה הרבה) יותר.

ראיתי רק את הפרק השני עד כה ופשוט נדהמתי, השיא היה שראיתי כיצד מתנהל אימון הכושר של מכבי ת"א- 25 דקות של קפיצות על חבל ומתיחות גומי! זה עוד מילא, אבל שרואים איך שחקנים תופסים את הגב, עושים טובה שהם רצים ומריצים צחוקים אחד עם השני באמצע האימון בכלל נגנבתי, פשוט ביזיון. כמו שפיל בראון אמר, קודם כל צריך לבוא עם גישה רצינית, אחר כך להראות נכונות לעבוד קשה ורק לאחר מכן להציג את היכולת הטכנית נטו. בארץ בקושי יש לנו שחקנים שעומדים באחת משלוש הקטגוריות.

תמיד ידעתי את הבדלי האיכות והרמות בינינו לאירופה, אבל כשרוזן עושה השוואה פשוטה ומציג אותה לעיני כל, זה ממש כמו בעיטה לביצים...

15. אלי מתחן Member

עד לפני חצי שנה טל בן חיים היה באימונים האלה בדיוק ותראה אותו עכשיו, זאת דוגמא שהבעיה היא במסגרת ולא בשחקן הישראלי