בעד ונגד: מסע הרכש של מאלגה הקיץ

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏29/6/11.

1. Raulito Madridista

אני הצבעתי בעד בלי יותר-מידי התלבטות. היה הרבה יותר פשוט לכתוב את הטיעון "בעד" מאשר "נגד". אז קיץ אחד מאלגה תזרוק 50 מיליון יורו - מה קרה? קצת עניין אף-פעם לא מזיק. כמה הזדמנויות כבר היו למאלגה להבקיע שחקנים כמו ואן-ניסטלרוי? אני גם חושב שהרכישות של מאלגה לא רעות בכלל, חואקין ו-ואן-ניסטלרוי רחוקים משיאם אבל הם עדיין מסוגלים לתת הרבה ויש להם מקום בכל קבוצה בספרד חוץ מריאל או ברצלונה. אני באמת חושב שנוצר מצב שגם בגלל חולשת הליגה - מאלגה מסוגלת להגיע לליגה האירופית כבר לעונה הבאה. היא פחות טובה מולנסיה, ויאריאל וסביליה אבל לכו תדעו מה יהיה עם אתלטיקו מדריד. ליגת האלופות? זו כבר הגזמה, בטח נכון לעכשיו. וגם אם יגיעו עוד שחקנים בולטים מקבוצות דרג ב' באירופה - יקח למאלגה זמן לחבר את הפאזל.

2. ADP משתמשים של כבוד היכל התהילה

http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/goodpost.Xxx

כשויאריאל הגיעה לחצי גמר ליגת האלופות הייתי מאושר בשבילם. קיוויתי שכוח חדש נכנס לכדורגל. למה? כי הם הגיעו למעמד בזכות ולא בחסד. רכישות גאוניות כמו ריקלמה ופורלאן שלא עלו הרבה אך תרמו מאוד, ביחד עם שחקנים ותיקים כמו סנה האדיר וכו', מאמן כמו פלגריני שלא היה שם דבר באירופה אבל ההחלטה לדבוק בו הייתה טובה. קבוצה כלבבי. גם סביליה הצליחה בדרך דומה, וגם אותה אני מאוד מסמפט.

השנה מיליארדר אמריקאי בשם תומאס דיבנדטו (מוצא איטלקי) רכש את רומא. שמעתם עליהם מעוניינים באיזשהו שחקן יקר עם משכורת מפלצתית? לא, ומדובר בקבוצת צמרת באיטליה ומשתתפת כמעט קבועה בשלבי הנוקאאוט של ליגת האלופות, לא קבוצה על סף ירידה. הסיבה היא שהם בונים את עצמם נכון - הם החתימו מאמן שמאמין בצעירים, יש להם את קבוצת הנוער (פרימברה) הכי טובה באיטליה והם קונים נקודתית מבלי ליצור יומרות למרות שיש להם את היכולת. זו התנהלות שאני מעריץ.

מלאגה, סיטי, פסז', אפילו צ'לסי ואני בטוח ששכחתי עוד כמה שייחים וקבוצות - זה רע לכדורגל.

3. Ian Wright Member

אני מבין את הנקודות של רוזנר ופוריה אבל קובי תיאר זאת בצורה המושלמת - אפשר לא לאהוב את זה שקבוצות קטנות (כמעט) ללא מסורת מסוגלות להשתלט על הענף ולזלול תארים אבל בסופו של דבר זה מוסיף הרבה עניין וצבע לליגות שהקבוצות האלה משחקות בפרט ובאירופה בכלל וזה מה שחשוב. זה גם גורם לשאר הקבוצות לשאוף יותר גבוה ולנסות להשתפר יותר(ראה ערך: צ'לסי מול מנצ'סטר יונייטד). אתם אומרים שבאיירן מינכן ומנצ'סטר יונייטד הגיעו לאן שהן הגיעו בזכות ולא בחסד. זה נכון, אבל הם עשו זאת בין השאר גם באמצעות הרבה כסף(לפחות, בזמנו). צריך להתחיל ממשהו. גם לצ'לסי ה"גדולה" לקח זמן להפוך למה שהיא היום. גם למנצ'סטר סיטי ובטח שלמלאגה ורומא(שההתנהלות שלה ראויה להערצה) יקח זמן. כסף לא קונה תארים באופן מיידי אבל הוא בהחלט מקרב אותך לשם.

אני הצבעתי בעד אם עד עכשיו אף אחד לא הבין.

נערך לאחרונה ב: ‏30/6/11
  4. Gianluigi Buffon Campione d'Italia

גם כל הזמן מדברים שבאירופה, ובכדורגל הספרדי בכלל, הקבוצות הגדולות שולטות בצורה מוחלטת, אל מול הקטנות שאין להן סיכוי.
    אז הנה, עד שקבוצה קטנה מנסה להשקיע ולהתפתח - אז באים בטענות שזה ע"י כסף.

איך ציפיתם שזה יקרה? שסתם קבוצות יסכימו להעביר שחקנים תמורת 300 אלף דולר?
    ששחקנים בעלי שם [ולא משנה כרגע אם עברו את שיאם או לא, זה לא דיון הקשור לרכש עצמו של מלאגה] יחתמו תמורת שקל תשעים + מסטיק?
    תהיו מציאותיים, או שלפחות תחליטו מה אתם באמת רוצים.

5. amirb91 משתמשים של כבוד היכל התהילה

מה שמלאגה עושה נכון בשבילה ובשביל שאר הליגה,לי אישית כאוהד אתלטיקו זה לא כזה עושה טוב שיש עוד קבוצה שתתמודד על אירופה ועם הלא נודע שאנחנו נמצאים בו גם נראית פייבוריטית לסיים מעלינו, אבל עדיין אני בעד כמה שיותר קבוצות ספרדיות שכן ינסו להשתפר, ירכשו על ידי אנשים בעלי כסף שיוכלו לשפוך אותו ולקדם גם את הנוער וגם את הקבוצה הבוגרת... אני אישית מאוד מתלהב מהפרויקט של מלאגה ועד עכשיו חוץ מהרכישה של ואן ניסטלרוי לדעתי עשו עבודה יפה מאוד והביא רכש מעולה... מסוף אוגוסט הם יצטרכו להוכיח את זה במגרש

6. Raulito Madridista

אם נכנס שחקן חדש למשחק זה גורם לשחקנים הוותיקים לשמור על עירנות וכוננות. מאלגה לא מאיימת בכלל על ריאל מדריד וברצלונה - אם מנצ'סטר סיטי השקיעה 250 מיליון יורו ועדיין לא קרובה כל-כך למנצ'סטר יונייטד - מאלגה תצטרך להשקיע סכום כפול מזה כדי לגרום לרעידת אדמה בספרד. מאלגה מאיימת בעיקר על אתלטיקו מדריד העונה הזאת. בסביליה יש פעילות בקיץ והמאמן החדש יצליח - השאלה היא לגבי ולנסיה או ויאריאל לה אני צופה ירידה חדה, בטח אם רוסי יעזוב.

ההשוואה כאן לצ'לסי מעניינת אם כי אני בטוח שההשקעה במאלגה מעולם לא תגיע לרף שכזה. מה שכן - מאלגה מנסה להפוך לקבוצת צמרת בעוד צ'לסי הייתה קבוצת צמרת שכיוונה אל עבר כתר האליפות. הפערים בין צ'לסי ב-2003 ליונייטד וארסנל באמת היו גדולים אבל הפער היום בין מאלגה לאתלטיקו מדריד למשל הוא אולי נמוך יותר.

אני לא אסתיר את האהדה שאני חש כלפי רוד ואן-ניסטלרוי אבל אני באמת שלא מבין למה אתה פוסל את הרכישה שלו. כל עוד רוד על הרגליים - מדובר במכונת שערים, לא סתם הוא קיבל את הכינוי 'ואן גול' כבר מהמשחק השני שלו בריאל(שלושער נגד לבאנטה). העונה האחרונה בהמבורג הייתה בינונית מאוד כי רוד רצה לעזוב ולא נתן את כולו. יכול להיות שהמשכורת שלו גבוהה אבל אסור לשכוח שהוא הגיע בחינם וזה מה שקורה בדרך-כלל עם שחקנים בהעברה חופשית(ראו מקרה כריסטוף מצלדר). שיתוף הפעולה המסתמן בין רוד לבפטיסטה מעלה נשכחות

7. amirb91 משתמשים של כבוד היכל התהילה

כי לדעתי לשפר את מלאגה הוא לא, אם אני מאמן/סקאוטר/כלשהו במלאגה אני מחפש חלוץ אחר כי ואן ניסטלרוי זה בכלל לא אותו שחקן של לפני כמה שנים, מלבד השם שלו אני לא מאמין שנראה ממנו משהו במלאגה...זאת דעתי http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

8. Los Che Member

הגבול הדק בין קבוצה תחתית חסרת אמצעים לקבוצה ששחקנים כמו ואן ניסטלרוי מתחיליםלבוא לשורתיה הוא מדהים. חל שינוי גדול בכדורגל ולדעתי נדיר שנמצא בעתיד קבוצות כמו ויאריאל שהוזכרה כאחת שעשתה שנוי והתרוממות הדרגתית. הכסף הגדול שולט והכל מיידי, כאן ועכשיו. האם זה טוב? מבחינת הליגה - בוודאי שכן. מבחינת מאלגה - בוודאי שכן, האוהדים שלה בטירוף, הקבוצה שלהם עתיד להיות קבוצת צמרץ. מאלגה מכוונת לאיים על מקום באירופה עליו נלחמות מספר קבוצות: ויאריאל, אתלטי, ולנסיה, סביליה וגם בילבאו שתמשיך להיות מצוינת בעונה הבאה. על הנייר יש לה כלים, חלקם הגיעו הקיץ וימשיכו כאלו להגיע, אך נחכה לראות אם זה בכלל יתחבר. בשורה תחתונה, במקרה הגרוע - כלום לא יתחבר, המשקיע יעזוב באותה מהירות שהגיע ושפך כספים. במקרה הטוב - הליגה תקבל יותר תחרותיות ועוד קבוצה מעניינת עם שחקנים מעניינים - למה לא...

9. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

עוד קבוצת פלסטיק בכדורגל. כל שנה זה רק נהיה יותר גרוע, לא רוצה לחשוב איך יראה הכדורגל עוד עשור. למזלי לליגה האיטלקית הגועל נפש הזה עוד לא הגיע, וגם כשבן אדם עשיר רוכש את הקבוצה שלי הוא לא עושה שטויות. נשבע לכם שאם הייתי אוהד מאלגה הייתי נגעל. איפה המסורת? זאת אהבה והצלחה מסיליקון וגם אם הם יצליחו, זאת הצלחה מזויפת.

מקצועית לא רואה את זה עובד, להביא 10 שחקנים זה כמעט אף פעם לא מביא תועלת גדולה מדי, ועוד אלה לא שחקנים ברמה גבוהה כל כך חוץ מטולאלן. הגורל שלהם יהיה כמו גורל של תינוק שביום אחד נהיה בן 20, בלי שהוא עובר את כל הילדות והנעורים, בלי שהוא לומד לדבר, לומד את החיים ולומד כישורים חברתיים. אני מקווה לפחות.

10. ADP משתמשים של כבוד היכל התהילה

כי זה מזויף, כדורגל זה לא רק לשים גול ברשת כשכל האמצעים כשרים, כדורגל זה מסורת, עבר, היסטוריה. קבוצות נהיות גדולות מעבודה קשה וצמיחה הדרגתית.

עניין וצבע זה טוב אבל כשזה מלווה באובדן הרומנטיקה בכדורגל - NO!

רע. למזלנו החיידק הזה לא מתקרב לאיטליה.

11. Bensh Member

מי ישמע הם מתהגים כמו מנצ'סטר סיטי שקנתה סגל של 30 שחקנים באיזה מיליארד יורו תוך שנה וחצי... הם עושים בדיוק מה שתיארת, בונים נכון ולאט. את מי כבר מלאגה החתימה? ואן ניסטלרוי וטולאלן? מה לא בסדר פה?

אה, ואני בעד. כי מלאגה זאת עיר מגניבה לאללה ומגיע לתושבים שלה עוד משהו חוץ מכדורסל וים. יש שם פוטנציאל ענק שרק מחכה להתממש

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏2/7/11
  12. riquelme1 Member

גם האדם העשיר שרכש את מאלאגה עושה בדיוק את אותו דבר, כמו שאמרו כאן הוא לא זורק 30 ו40 מיליון על שחקנים כמו זבל כמו שקורה במנצ'סטר סיטי בשנה וחצי האחרונות, בסה''כ הגיעה 7 שחקנים בסכום כולל של 30 מיליון יורו, אני לא עדיין לא מצליח להבין מה פסול פה, האם אסור לבן אדם לרכוש קבוצת כדורגל ולהפוך אותה ממועדון סתמי למועדון גדול? היו עונות שאתלטיקו מדריד ו-ולנסיה הוציאה סכומים של 80-90 מיליון יורו בעונה על רכש, מאלאגה לא עשתה אפילו חצי מיזה כרגע, עם ההצלחות יגיעו אז השייח ישפוך יותר כסף.

כרגע הקבוצה נבנת בצורה נבונה וטובה, הגיע מאמן מוכח עם ניסיון שכבר הפך מועדון קטן לשם דבר, הגיעו שחקנים ברמה גבוה לעמדות נחוצות, בלי להשתגע יותר מדי במחירים, ואין בזה שום דבר פסול. מתי זה מתחיל להיות מגעיל? שנזרקים 30 ו40 מיליון יורו וסכומים בלתי הגיוניים על שחקנים שלא צריכים, כמו הסיטי שמחזיקה ב20 חלוצים בסגל, ומביאה שחקנים בסכומים מטורפים שבאים לשבת על הספסל, מאלאגה עדיין לא עושה את זה.

אפילו גנואה, עד לא מזמן קבוצת ליגה שנייה באיטליה מוציאה סכומים גבוהים יותר ממאלגה, אז מה ההבדל? ואם איזה שייח היה רוכש את בולניה למשל, ומביא לה שחקנים ברמה גבוה ומשדרג את המועדון גם הייתם נגד?
    אני בטוח שלא.

13. Blaugrana Blood Member

גם חיידקים מתרחקים לפעמים ממיטות חולות http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx
    עשו טובה ותחזרו לפורום שלכם, זה עם סיפורי סנצ'ז, פסטורה, האמשיק= רונאלדו, מסי, צ'אבי.

בציניות כן, האיטלקי אחלה פורום הלוואי עלינו.

14. riquelme1 Member

http://www.calcalist.co.il/sport/articles/...3522933,00.html

כתבה מצויינת שמדברת על השייח והבנייה ההדרגתית שלו, כדאי להפוך את מאלאגה לקבוצה לגיטמית באירופה ועם ההשקעה העתידית, שמראה כמה שאיפות יש לו.

15. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

המסורת של הגדולה היא גם משהו שנבנה מתישהו ולא עובדה א-היסטורית, הקבוצות הגדולות לא היו מאז ומעולם גדולות, ואחת הסיבות לכך שהן הפכו לגדולות זה היתרון הכלכלי שהיה להן בתקופת מסוימת בהיסטוריה אני מאמין, יתרון שניצלו לביסוס מעמדן כגדולות שנותן להן לגיטימציה כיום לעשות רכש פי כמה וכמה יותר יקר ממאלאגה. אז עכשיו לטעמך זה בסדר שאותן קבוצות שכבר ביססו את עצמן כגדולות ישקיעו הון עתק (יש קבוצות שמוציאות על שחקן אחד יותר מאשר מאלאגה הוציאה על כל הרכש שלה), אבל אלו שרוצות לבנות את עצמן צריכות להגביל את עצמן בניסיון להשתוות לגדולות רק כי יש "מסורת"? שהיא בעצמה לא דבר א-היסטורי אלא משהו שהובנה בתהליך בו היה מעורב כסף גם כן... בשם אותה מסורת בוא נסגור את מועדון הגדולות מראש, כי רק כסף ישן זה לגיטימי וכסף חדש זה לא.

אני גם לא מסכים על ויאריאל אגב, היא החתימה המון שחקנים בתקופת "הבנייה" שלה, כולל שמות ושחקנים מנוסים לא פחות מאלו של מאלאגה. אבל בוא נניח שבאמת יש הבדלים מהותיים בין המקרים, יש לך עוד הרבה דוגמאות כאלו?

ושוב, קבוצת תחתית שעכשיו יש לה הון שלא היה קיים קודם מחתימה 7 שחקנים חדשים ב-30 מ', ממש שבירת כלים. גם אם הם יגיעו ל-50 מ', הרי זה סכום שהמועדונים המבוססים כלכלית, או כאלו שנותנים להם להוציא מיליונים למרות חובות עתק, מוציאים על שחקן אחד...

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏3/7/11