בעד או נגד שיחרור מחבלים עם דם תמורת החייל?

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י בית"רי מלידה, ‏26/6/06.

1. נדב מיכאלי Member

נגד.
    שיחרור מחבלים יביא ליותר איומי טרור על ישראל.
    זה מה שקורה שהמדינה מתנהלת כמו רפובליקת בננות.

2. ReL Member

אני עוד בהלם שעד עכשיו לא עשו אפילו פעולה אחת

3. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

תגיד לי נדב, אתה מסוגל, לשם שינוי, לספק קצת יותר מהקלישאות הקבועות? תן בסיס לדברים שלך, כי אחרת חבל שתוציא אותם בכלל.

4. SUPER-INTER Member

אני בעד לשחרר אותם והלטמין להם בחשאי איזה רעל או פצצה באוכל שתפעל אחרי כמה ימים או שעות לאחר שיחזרו לצד השני.
    אבל מכיוון שזה לא מציאותי אני חושב שעם כל הצער שבדבר עדיף לוותר על החילוף הזה, שעלול להוביל כמו שמישהו אמר פה לתגובת שרשרת ונסיונות חוזרים לחזור על הדבר.

5. פלג Member

מצד אחד החוטפים מפחדים, אבל מצד שני אנחנו בידיים שלהם עכשיו. אני לא חושב שפעולה נגד זה רעיון טוב. ראינו מה קרה לנחשון לפניי הרבה שנים. בזמן פעולת נגד הם יכולים לעשות לו משהו.

6. Gerrard Member

בסיפורו של נחשון וקסמן ז"ל הכישלון נבע מפאשלה חמורה של המודיעין ,אשר סיפק לכוח הפורץ מידע שגוי בנוגע לדלתותהבית בו הוחזק נחשון, כתוצאה מכך הכוח הפורץ שנחלק ל2 לא פרץ פנימה באותו התיזמון וכל השאר כבר ידוע.

קצת יותר מאמץ ועבודה אינטנסיבית תבטיח שזה לא יקרה בשנית ועל כן כוח פורץ הינו אפשרות ריאלית ויעילה.

7. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

ראיתי היום משהו מוזר מאוד - בעיתונות הקנדית כתוב בפירוש שהדרישה של החוטפים היא לשחרר "נשים וקטינים פלסטינים שכלואים בישראל".

נערך לאחרונה ב: ‏28/6/06
  8. spurs229 Member

זו הדרישה שלהם כדי לקבל מידע על החטוף, למען שיחרורו כבר יש להם בטח דרישות הרבה יותר גדולות.

9. פלג Member

תגידו לא עבר יותר מדיי זמן, מה קורה עם זה לעזאזל?. העיקר לפניי יומיים הפחידו אותם: ננתק מים, חשמל, נתקוף את כל עזה. אין ספק שמי שיצעיד את הממשלה בארבע שנים הקרובות הוא ליצן אחד גדול. האולמרט הזה פשוט לא מתקדם. כבר עובר שבוע עוד מעט!, וכלום. אני בטוח שאם נתניהו היה בממשלה זה לא היה קורה. אולמרט ופרץ.. פשוט שני ליצנים.

10. spurs229 Member

אני בטוח שאם נתניהו היה בממשלה לא היה לך כסף לאוכל כי הוא היה לוקח לך הכל, היו המון פיגועים בגלל המדיניות הביטחונית המטומטמת, היית שונא אותו ואומר שחייבים להדיח אותו, ולמרות הכל, היית מצביע לו בבחירות הבאות ומדרדר עוד יותר את המדינה שלנו.

בקיצור, הליצן הראשי הוא ביבי, אולמרט ופרץ הם ליצנים משניים.

נערך לאחרונה ב: ‏30/6/06
  11. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתה יודע שבגלל כל מה שנתניהו עשה שכר המינימום עלה ומחיר הלחם ירד וקרו עוד המון דברים?
    או שבשטיפת מח שעשו לך נגד הימין שכחו להזכיר את זה?

פלג,דווקא אני חצי מסכים פה עם spurs229...ביבי לא היה עושה משהו שונה מאולמרט..
    כבר ראינו את הקדנציה שלו וזה הספיק,תאמינו לי הכי טוב ליברמן..בקצב הזה בחירות הבאות ליברמן
    יהיה בין המועמדים המובילים..

12. פלג Member

לדעתי רק ימין עיקש יעמיד את החמאס במקום, או אולי יבעט אותם מהמקום. עם האנשים שם אי אפשר לדבר. השמאל כל הזמן מנסה לדבר איתם ולהגיע לפשרות. אלה מבינים רק כוח. אני גם אשמח אם ליברמן יהיה בממשלה. כמה שיותר ימין יותר טוב.

13. eliranz Member

לטעמי אתה צודק מילה במילה,
    אני לא מצליח להבין איך במדינה כמו שלנו שנושמת טרור ומוות מדיי יום ישנם חברי כנסת וציבור דיי רחב שתומך בשלום עם חבורה של שונאי ציון.

14. wolf89 Member

איזה מדינת חלם..
    נכנסים לעזה-יוצאים מעזה-נכנסים לעזה...
    זה היה טעות מלכתחילה ועכשיו רואים את פשר המעשים של מר אריאל שרון (שאני מלא הערכה אליו ללא קשר להתנתקות).

מה טובים היו אותם הימים, שלא שיגעו לנו את החיים מחבלים..

ואלה שמות - מוסטפה, מוחמד, אוסאמה...... צריך לעשות גירסה כזאת למחבלים..

15. M A R D U K Member

פעולת חילוץ בכח לא יכולה לבוא בחשבון לפחות לעת עתה מהסיבה הפשוטה שכלל לא ברור היכן החייל מוחזק.

מה שכן, אני מסכים שאסור לשחרר אסירים תמורת החייל - כי בפעולה כזאת נציל חייל אחד אבל נמית אנשים רבים אחרים.

וכמו שנאמר פה, רובכם זורקים פתרונות אמוציונליים שבחיים לא יצאו לפועל.