בני יהודה ת"א 09/10 - מסיימים עונה במקום הרביעי

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Nigel de Jong, ‏10/7/09.

1. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

אם בני יהודה תצליח להיכנס לפלייאוף העליון זה ייחשב כהצלחה.
    אליפות? ממש לא, וגם לא צריך להכניס את השחקנים לרף ציפיות גבוה.
    בכדורגל הישראלי אי-אפשר לדעת, יש לי הרגשה טובה וגם חיבה גדולה לבני יהודה ואני מאמין שהם יהיו קבוצת צמרת בעונה הבאה.
    שיחכו קצת עם האליפות.

2. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

יחכו למתי? אם בני יהודה באמת חולמת לשחזר את העבר, כפי שכתוב בשלט שהאוהדים שלה מניפים מדי משחק, אז היא לא צריכה להתחבא מאף אחד. לבוא ולהצהיר על כוונות לאליפות זה המינימום שקבוצה שמתיימרת להיות גדולה צריכה לעשות. ובני יהודה, לדעתי, צריכה תמיד להתיימר להשתייך לגדולות.

אליפות השנה של בני יהודה תחיה את הכדורגל הישראלי מחדש. הכדורגל כאן צמא לאלופה שלא מקבלת חיזוקים מהתקשורת.
    הנהלה טובה יש, סגל שחקנים טוב יש, אמונה יש. שלוש ארבע ולעבודה.

3. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

גם מכבי נתניה רצתה אליפות בתחילת השנה שעברה ובסופו של דבר סיימה במקום ה-4, כמה ציפיות ככה אכזבות, זה מה שבני יהודה צריכה?
    בני יהודה קודם כל צריכה להפוך לקבוצת צמרת באופן קבוע ורק אז לנסות ולהשתדרג.
    כשכתבתי את הדיון רשמתי בכותרת 'רוצים לקפוץ מדרגה בצמרת' כשהכוונה היא להפוך להיות חברה קבועה בצמרת ולא סתם להגיח לעונה אחת ולחזור לבינוניות.

לא הבנתי בדיוק, אתה יכול להסביר?

4. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

כן. מי שלא עושה, לא טועה. מה יעזור לבני יהודה להמשיך ולשקוע בחוסר המתח והבינוניות? אם השחקנים שלה חולמים להיות אלופים, שלא יחכו למעבר לקבוצות אחרות, שיעשו את זה עכשיו. חומר השחקנים בכתום מספיק טוב כדי להסתכל לכל יריבה בעיניים ולרצות לשאוף לנצח אותה. השנה, בליגה של 16 קבוצות, היא צריכה להאמין בעצמה ולנסות לקחת את כל הקופה. הרי רק בשנה האחרונה, ועוד בליגה של 12 קבוצות, נוכחנו לדעת שהאלופה לא חייבת להיות הקבוצה עם חומר השחקנים הטוב בליגה, ואולי אפילו גם לא הקבוצה הטובה בליגה.

הצלחתה היחסית של מכבי נתניה לא הצליחה ליצור סדר חדש בכדורגל הישראלי, אבל מדי פעם שאני שומע בשיחות בין אנשים שאומרים "5 הגדולות", או לכל הפחות "4 הגדולות ומכבי נתניה". אלופה שהיא לא אחת מאותן 4 קבוצות מדוברות תעשה רק טוב לכדורגל הישראלי. כל אחת, תהיה מי שתהיה, תתן השראה לאימפריות כדורגל שבשנים האחרונות דעכו.

5. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

אם זה יקרה זה יהיה מאוד "רומנטי" ומרגש לראות קבוצה כמו בני יהודה לוקחת אליפות, אבל אז מה?
    אם זה ייקרה אני מבטיח לך שזאת תהיה הבלחה חד פעמית בדיוק כמו לפני 20 שנה, הפועל חיפה שנחשבת קבוצה לא קטנה לא הצליחה לשמור מעמד אחרי האליפות וירדה ליגה אחרי 3 שנים.
    אם בני יהודה תשמור על הבסיס של הישראלים הצעירים שגדלו במועדון ותסיים עוד עונה-שתיים בצמרת אז אולי, תראה את בית"ר שמי שהובילו אותה לאליפויות וגביעים הם הילדים של אוחנה: ברוכיאן, בן שושן, יצחקי ודנין.
    לא בלחץ, קצת סבלנות.

6. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

אל תשווה את הפועל חיפה לבני יהודה, רובי שפירא ז"ל היה אדם מאוד עשיר ואיבד את כל הונו ואח"כ התאבד. אהיה סמוך ובטוח שאם לא זה הפועל חיפה ממשיכה להיות גורם חזק בכדורגל הישראלי ומי יודע אולי היתה לוקחת עוד אליפות. אבל את זה לא נדע לעולם.

7. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

אין ספק שסבלנות היא מילת המפתח. זה לא שאם בני יהודה לא תיקח אליפות אז האוהדים בכתום ישכבו על הטריבונות וישפכו נהרות של דמעות, אבל עדיין, מה רע לכוון גבוה? אומרים שהשנה הליגה הולכת להיות גרועה (אני לא מסכים, יהיה בדיוק כמו בשנה האחרונה) עוד יותר, אז הם צריכים לנסות את המזל שלהם.

8. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

יש לי חדשות בשבילך, הליגה שנה שעברה היתה גרועה אולי הגרועה בתולדות הכדורגל המקצועני בישראל

9. אלי מתחן Member

מה ההגדרה לסגל הכי טוב? לבית"ר היה סגל מצויין אבל לא מאוזן בלי אף, קשר אחורי, אני בטוח שבמידה ואפילו קובי מויאל (שאני ממש לא מחזיק ממנו) היה משחק בבית"ר הם היו לוקחים אליפות בהליכה.

10. אלסנדרו דל פיירו Member

11. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

בני יהודה מנצחת גם בחוץ את דינאבורג 0:1 משער של אלירן עטר, עכשיו עם הטרנזיסטורים/מחשב לפריירה בפורטוגל.

12. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

גם אם בני יהודה תעבור את פאסוס או זימברו קישינב היא תפגוש בסיבוב המוקדמות הרביעי קבוצה חזקה מליגה חזקה.
    בכל מקרה יופי של מסע עושה בני יהודה עד עכשיו ואפילו לא סופגת שער, היריבה הבאה שהיא תפגוש לא תהיה ליצנית אבל גם לא תהיה קבוצה שאי אפשר לעבור.
    הערכה שלי, לוזון סוחף את בני יהודה עד סיבוב המוקדמות הרביעי.

13. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

יופי של מסע כל הכבוד לבני יהודה

ואני מקווה שבני יהודה אם תעוף מאירופה אז לפחות זה יהיה לקבוצה חזקה וטובה ממנה, מה גם שאני מקווה שבני יהודה יוכלו למלא את בלומפילד (הלא משופץ) ולהכניס כסף למועדון. למה לא? בהצלחה לבני יהודה! קבוצה טובה!

14. אלסנדרו דל פיירו Member

בוקר טוב.
    (אני מצטט תגובה של "אברום" מהפורום של בני יהודה אז כל הזכויות שמורות לו חח)

"בזמן האחרון אפשר לשמוע בכל כלי תקשורת שחזי מגן מקבל מחמאות ותשבוחות על כך שהוא היו"ר הכי שפוי בליגת העל.
    איך בתקציב שפוי הוא ומשה דמאיו בנו קבוצה מאוזנת, עם צעירים ושחקני בית, והכל במשכורות שפויות, בלי חריגות, שפוי שפוי שפוי.

ובסה"כ הם צודקים,
    יו"ר שפוי שרואה שהקבוצה מצליחה יחסית לא יביא עוד רכש להתמודד על אליפות
    אז מה אם הצהירו על 5 שחקנים ובסוף יש שניים בקושי
    יו"ר שפוי לא ישקיע מכספו הפרטי כשהוא יכול להפקיד ערבויות ולהנות מתואר מציל הקהילה
    יו"ר שפוי יודיע שהוא עוזב כשלקבוצה לא הולך
    ואח"כ שהמצב ישתנה ויש אפשרות לגזור קופון על הצעירים יעשה פרסה וישאר (בצורה שפויה כמובן, הווה אומר עם מינימום השקעה).
    יו"ר שפוי לא יסכן את שמו הטוב בך שיצהיר שהוא רץ לאליפות כשיש סיכוי לכשלון, הרי הוא ומנהלו הם לא שוטי העיר, הם אנשים בעלי מחשבה שפויה.

אני פונה לכל אותם אוהדים שטוענים שבני יהודה תרוץ לאליפות
    אל תמכרו לנו את החלומות בהקיץ שלכם
    בתקציב השפוי של בני יהודה היא תסיים במקומות 3-7, מקום שפוי לקבוצה שפויה.

וקחו בחשבון שבשפיות המאפיינת את ההנהלה, בני יהודה לא תראה תואר עוד הרבה שנים, כי מה לעשות עם השפיות הזו שהיא בעצם קפאון ופחדנות המצב הנוכחי לא ישתנה.

ואח"כ שתפתחו עיתון או טלוויזיה ותקשיבו לעיתונאים שמחמיאים לחזי מגן על כך שבני יהודה סיימה במקום ה5 בתקציב שפוי,
    גם אתם תדעו שעם קצת העזה ואמונה יכלה להיות פה התמודדות אמיתית
    על אליפות ולא התמודדות של חזי מגן לראשות ההתאחדות תחת הקמפיין של היו"ר השפוי, תזכרו בזה.

בברכת סוף שבוע שפוי, http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx"

תגובה מאוד חריפה של האוהד אברום הייתי אומר.

לא יעזור למרות הכל צריך עוד 2 שחקנים לפחות שנרוץ למעלה צריך סגל עבה.

15. Bluekipper Nil Satis Nisi Optimum

תקרא לאברום, תזמין אותו לאייסוקר, הוא נראה בחור לעניין http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx
    בבני יהודה, בעיקר אצל האוהדים שלה, לא צריכים לקפוץ מעל הפופיק ולהתחיל להצהיר הצהרות.
    עדיף להם, כמו בעונה שעברה, לבוא קטנים ולצאת גדולים מאשר להתחיל לפנטז על התואר הנכסף.
    זה בסך הכל מועדון שלא רגיל להצלחות ואם האוהדים יתחילו לנפח את הבועה עוד ועוד היא עלולה להתפוצץ להם בפרצוף.
    אני מאוד מחבב את המועדון הזה ורוצה אותו בצמרת הכדורגל הישראלי, אך בשביל שזה יקרה צריכים לקרות הרבה דברים.

ואני אחזור על המשפט שלמעשה מסכם את כל מה שאמרתי: "עדיף לבוא קטנים ולצאת גדולים"