במונדיאל 2026 תשתתפנה 48 נבחרות. דעות בעד ונגד

הנושא בפורום 'פורום מונדיאל 2018' פורסם ע"י Gass12, ‏26/6/18.

1. alexshw Member

בעצם יעשו שלב מוקדם שממנו ינשרו 16 נבחרות, לא? אז בעצם ירחיבו את ההצלבה למונדיאל :)
    בכל מקרה אני בעד 32 נבחרות וצריכה להיות חלוקה יותר טובה של כרטיסים. לאפריקה מגיעים שני כרטיסים נופסים על חשבון אסיה וקונקאקאף.

2. Mahranlala Member

אם רוצים לפתח את הכדורגל ולהרחיב אותו בעוד מקומות שיעשו יורו או מונדיאל לדרג ב' ויתנו כרטיס למנצחות של המפעלים לטורניר הבא.
    גם אם מתעקשים להגדיל את הטורניר עצמו צריך לעשות את זה בהדרגה ובלי לפגוע.
    למה ישירות מ32 ל48? מה זה הקיצוניות הזאת? למה לא 36 או 40 קודם כל?
    אם הגדלת- למה להרוס את הקסם של המונדיאל שזה שלב הבתים - שבועיים של משחקים ללא הפסקה שבו כל הנבחרות משחקות - ובשבוע האחרון - המשחקים במקביל?
    למה לגרום לכך שבכל מחזור תהיה קבוצה אחת שנחה, ולא כל הקבוצות ישחקו?
    איפה זה נשמע הגיוני בית של 3 קבוצות ש2 עולות? זה רק יפגע ברמה עוד יותר.
    חוץ מזה זה רק יעודד שחיתויות, סקנדלים ומכירות עוד יותר.

אפשר להשתמש בשיטת הדרגים שאוריאל דסקל מציע או להשאיר בתים אבל ב40 קבוצות, עם פליאוף לסגניות.
    המונדיאל יהיה חייב להתארך ככה לאזור חודש וחצי - אבל אין שום ברירה, אם רוצים להגדיל ועדיין לשמור על האיכות יהיו חייבים להגדיל את המונדיאל ולא להרוס אותו, מי שיצטרכו להפגע זה הליגות המקומיות שיצטרכו להפחית בכמות הקבוצות והמשחקים, אבל אין שום סיכוי שהם יסכימו.

ofir אוהב/ת את זה.
  3. סמואל אטו Member

גם אם יוצאים מנקודת הנחה שאתה צודק, בסוף טווח השיפור של אותם נבחרות יהיה מוגבל מאוד. אתה בעצם לא מרוויח כלום כי במקום ל-בל עוד נבחרות חלשות אתה תקבל עוד נבחרות בינוניות. לא עדיף לתת להן להמשיך להתחרות במוקדמות וככה לקבל רק את המעטות שהצליחו?
    זה רק יעזור להן להגיע מוכנות לטורניר האמיתי.

4. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

לי יש תחושה צינית כזו שלכל פרוייקט הגדלת המנודיאל הזה יש רק מטרה אחת ספציפית והיא סין.

Bianconeri אוהב/ת את זה.
  5. cazzo Il Capocuoco

יש עוד שווקים אסיאתים חוץ מהשוק הסיני - הודו, אינדונזיה, בנגלדש, פקיסטן, הפיליפינים, וייטנם, תאילנד. כולם מדינות עם אוכלוסיות ענק (לפחות 70 מיליון תושבים בכל אחת), עם קהל שאוהב כדורגל, אך עם נבחרות לאומיות ברמה נמוכה או מחרידה. יותר חשוב והכרחי שהמדינות האלו יצליחו לטפל במשילות, בעוני ובחינוך ורק אז אולי לחשוב על השקעה בספורט.

AFCA, אלעד ו-Gianzola אוהבים את זה.
  6. Andrei Kanchelskis Member

ההחלטה הגרועה ביותר בתולדות הכדורגל העולמי שתהרוס כל אפקט של איכות ורמה גבוהה שהיו עד עכשיו במונדיאלים. אני יותר ממקווה שאחרי שפיפ"א תחטוף כאפה ממונדיאל אחד כזה ותבין עד כמה מדובר בהחלטה אומללה הם ימהרו לצמצם אותו בחזרה ל-32.

אבל עזבו אתכם מ-2026 קודם כל צריך להתמודד עם מונדיאל שיחלו לו פתאום בחודש נובמבר ומדובר פה בביזיון ובכאב בראש לא פחות קטנים....

7. Butragueño מנהלים

כתבתי את זה באחד הדיונים האחרים, אז ארשום את זה שוב פה.

תצחקו על מונדיאל של 32 קבוצות ובנתיים אני רואה את אורוגוואי מושכת את הזמן בדגל הקרן עם 1-0 על ערב הסעודית, אני רואה את ברזיל יורקת דם מול שוויץ וקוסטה ריקה, את אנגליה מנצלת את תוספת הזמן כדי לנצח את תוניסיה, את ארגנטינה נופלת מול איסלנד, ובכללי את מקסיקו ויפן עושות בית-ספר, את מרוקו ואת איראן גורמות לפורטוגל ולספרד לשקשק. וכן, הן עושות את זה עם כדורגל.

אז אם נעלה ל-48 מדינות, פשוט נראה את אותן הנבחרות רק עם תוספת של ארה"ב, צ'ילה, הולנד, איטליה, אקוודור, הונגריה, בולגריה, יוון, אירלנד, טורקיה, חוף השנהב, קמרון, אלג'יריה ופרגוואי, אז אני שואל - זה באמת משנה?

oFiRzZz אוהב/ת את זה.
  8. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני בעד קיצור משחקים/ביטול מפעלים לאורך העונה/צמצום קבוצות בליגות בכירות, ובטח שצמצום נבחרות בטורנירים גדולים כמו המונדיאל.

אבל אם לחזור למציאות, ברור לכולם שהכול סובב סביב כסף. יותר נבחרות, יותר משחקים, יותר טלוויזיה, יותר חשיפה בכל העולם.

9. alexshw Member

אתה באמת רוצה שפרמייר ליג תקוצר? זו ההצגה הטובה ביותר בכדורגל, כן טובה מלה ליגה, לא טובה יותר מלה ליגה, כן מצליחים באירופה או לא. זה לא משנה.

10. Mahranlala Member

הפריימר ליג היא יוצא מהכלל
    בשאר הליגות באירופה אני חושב שאין מקום למספר הקבוצות שמשוחק בהם ויש הרבה משחקים סתם.

11. סמואל אטו Member

אני מאוד בעד קיצור עונות הכדורגל.
    לא הגיוני לשחקנים ולא בריא לאוהדים שהדבר הזה רץ נון-סטופ.

12. עידן444 Member

התאוריה על קידום הכדורגל במקומות עם רמה נמוכה יותר בזכות ההשתתפות בטורניר גדול באמת מעניינת.

אבל אפשר לקחת את זה לכיוון השני-

כיום כדי שהסיכוי של נבחרת ישראל למשל, להגיע למונדיאל יעלה - היא צריכה להשתפר מאוד.
    האופציה השניה היא... שיגדילו את כמות הנבחרות...

אז הכדורגל עלול דווקא ללכת אחורה כי אפשר יהיה להשקיע פחות ובכל זאת לעלות...

Sent from my iPhone using Tapatalk

13. cazzo Il Capocuoco

זה דיון שקשור יותר באיכות הכדורגל ורמת הנבחרות היום (הנבחרות שהזכרת בפסקה לא היו מצליחות במונדיאל הזה וחלק מהן הדרדרו לאורך השנים). אני לא נהנתי ממשחקי היורו האחרון, כל מיני משחקים משמימים כמו צפון אירלנד-פולין והאמת שגם לא נהנתי במיוחד ממרוקו נגד איראן במונדיאל הזה (כמובן שלא צפיתי בכל המשחקים). כשמגדילים את כמות הנבחרות מטורניר לטורניר לא מזקקים את האיכות אלא מדללים אותה. מזל שבקופה אמריקה אי אפשר לעשות את הדילול הזה. אפילו את אליפות אסיה לאומות הגדילו ל-24 נבחרות והתחרות הבאה בינואר תכלול כל מיני נבחרות חלשות כמו הפיליפינים והודו.

אני בכלל בעד פחות משחקים (גם בליגות, גם במפעלים האירופאים) ויותר בעד כדורגל איכותי. אבל מי מקשיב לנו בכלל ומי שואל אותנו בכלל? ומי שואל את השחקנים? העסקנים רוצים עוד יותר משחקים, עוד יותר תחרויות, עוד יותר כסף מזכויות שידורים.

14. Andrei Kanchelskis Member

עד שנת 2026 הרבה דברים עוד יכולים להשתנות,אני מציע שפשוט נאזר בסבלנות ונחכה.

החלום שלי הוא שעד שנת 2026 יושלכו לבית הסוהר כל ראשי פיפא המושחתים!

15. cazzo Il Capocuoco

Ex-Fifa president Sepp Blatter offers to use his 'influence' to help England land 2030 World
    Cup | The Independent

It's my World Cup!' Suspended Sepp Blatter makes BIZARRE claim during heated interview | World | News | Express.co.uk

תשכח מזה. צפיתי בטלוויזיה השוויצרית בראיון קצר עם בלאטר שבו הוא הכריז שהוא הגיע לרוסיה כאוהד, כאורח של פוטין וכאזרח פרטי (אתה יכול לדמיין מה הוא עוד אמר ואפילו חושב), והוא אפילו התחבק עם אוהדים לפני הכניסה למשחק בין מרוקו ופורטוגל.